TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Zapowiedź Skierconu 2017

2017-03-24 18:58:05 Skiercon


Dla wszystkich miłośników konwentowania mamy informację od organizatorów tegorocznej edycji Skierconu:

SkierCon 2017 odbędzie się w terminie 28-30 lipca w nowej lokalizacji, którą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach.

Jak co roku będziemy mieli blok Star Wars, który wraca do swojej właściwej nazwy. Prelekcje związane z tematyką space opera na konwencie pojawią się bowiem w innych blokach. Jeśli zaś chodzi o Gwiezdne wojny, to SkierCon kontynuuje tradycje wspominania Legend. Choć mogą pojawiać się też punkty związane z nowym kanonem.

Podobnie jak w zeszłym roku pojawi się Wielki turniej Trójgwiezdny w którym przedstawiciele trzech różnych organizacji fanowskich robią po jednej z nietypowych konkurencji z którą muszą zmierzyć się uczestnicy. Pojawi się też nerdowski konkurs wiedzowy.

Z racji zmiany budynku wyższa będzie akredytacja. Wejście na konwent będzie kosztowało 20 złoty. Jeśli jednak nie chcecie wydawać pieniędzy możecie zgłosić dwa punkty programu (albo jeden dwugodzinny). Jeśli zaś poprowadzicie jeden punkt programu dostaniecie akredytacje za połowę ceny. Szukamy prelekcji dotyczących zwłaszcza Legendarnej części Gwiezdnych wojen. Mile widziane będą prelekcje poświęcone konkretnym elementom świata. Stąd jeśli znasz kosmiczne statki lepiej niż własną kieszeń, albo chcesz porównać jak wygląda jakaś dziedzina świata Star Wars z rzeczywistością, to masz szansę pokazać swoje zainteresowania innym. Równie pożądane są prelekcje porównujące stare i nowe gwiezdne wojny, albo podsumowujące Star Wars Legends. Zgłaszać można też konkursy czy dyskusje. W przypadku tych drugich prosimy jednak o zaznaczenie tego w zgłoszeniu.

Nie samymi Gwiezdnymi wojnami SkierCon żyje. Można też zgłaszać prelekcje czy konkursy z innej tematyki, która jakoś łączy się z fantastyką. Zatem fani postapo, RPG, Fantasy, science fiction, horroru i innych także mogą podzielić się tu swoją wiedzą.

Zgłoszenia punktów programu na który składają się: Imię i nazwisko, tytuł atrakcji, opis atrakcji i ewentualnie opis doświadczeń z prowadzeniem punktów na konwentach (w przypadku osób, które nie robiły punktów programu na SkierCon w poprzednich latach) można przesyłać na lukaszglusek[małpa]wp.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia!Czas: 28-30 lipca 2017 r.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64c
Bilety: 20 zł
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forum
KOMENTARZE (11)

Fandom

CIX Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2017-03-16 11:46:15 Rzeszowska Akademia MocyW najbliższą sobotę (18.03.2017 r.) odbędzie się spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic. Spotkamy się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7 o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze.

Zapraszamy!
KOMENTARZE (3)

Fandom

146. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2017-03-12 00:21:19 SŚFSW

Ave.

Na ostatnim SŚFSW nie było koordynatora, koordynator się stęsknił, więc w tym miesiącu spotkanie zrobimy sobie odrobinę wcześniej. A co! Godzina oraz miejsce - standardowe.

Przyjdźcie, serdecznie zapraszamy!


Czas: 18 marca, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

KOMENTARZE (8)

Fandom

CLX spotkanie wrocławskich fanów SW

2017-03-11 16:45:11 Wrocławski fanklub SW

Zapraszamy na kolejne wrocławskie spotkanie fanów Star Wars!

Data: 18.03.2017

Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

Godzina: 12:00


Ci z Was, którzy byli na naszym listopadowym spotkaniu, na pewno pamiętają, jak wspólnie oglądaliśmy niepoprawioną wersję Nowej Nadziei. Jako, że wszystkim niemal się spodobało, postanowiliśmy kontynuować ten pomysł. Dlatego tym razem zapraszamy na wspólne oglądanie niepoprawionej wersji „Imperium Kontratakuje”! Oczywiście, to tylko jedna z atrakcji, których pełna lista prezentuje się tak:

- czego możemy się spodziewać na Star Wars Celebration w Orlando?

- nowa seria komiksowa o Vaderze!

- nowości komiksowe i książkowe u nas, jak i za oceanem

- prelekcja: „Co poprawiono w epizodach IV i V?”, przygotowana przez Dartha Pita

- dyskusje, debaty i sprzeczki w doborowym towarzystwie

Dla zachowania porządku, przygotowaliśmy rozpiskę godzinową spotkania:

12:00 – standardowy program Imperiady

13:30 – prelekcja Dartha Pita

14:00 – wspólne oglądanie niepoprawionej wersji Imperium Kontratakuje

Do zobaczenia 18 marca! Niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (4)

Fandom

Następne Celebration dopiero w 2019

2017-03-09 22:20:59Jeszcze nie rozpoczęło się Celebration w Orlando, do konwentu zostało jeszcze 34 dni, tymczasem ReedPop już zapowiedział kolejną edycję. Tym razem odbędzie się ona w roku 2019, czyli mamy rok przerwy. Na razie zapowiedziano tylko tyle, reszty pewnie dowiemy się na Celebration. Wtedy pewnie ogłoszą dokładną datę i miejscówkę.

Przyczyn pewnie jest kilka. Na pewno z jednej strony potrzeba czasu na przygotowanie takiego wydarzenia, z drugiej następuje też pewne zmęczenie materiału i powtarzalność. Istotna jest też majowa premiera filmu o Hanie i to, że zapewne jego promocja rozpocznie się na D23 Expo w tym roku. Zatem zobaczymy, czy Celebration w 2019 będzie promować bardziej IX Epizod, czy może Star Wars Land, który wtedy zostanie otworzony. To by sugerowało możliwe lokacje. Albo Anaheim, albo znów Orlando.

O samym Celebration w Orlando wiemy na razie niewiele. Wśród gości na pewno pojawią się Doug Chiang i Dave Filoni, a także Pablo Hidalgo, Gus Lopez i Steven Sansweet.

Konwent rozpocznie się 13 kwietnia panelem z okazji 40-lecia „Nowej nadziei” z Kathleen Kennedy.
14 kwietnia odbędzie się panel o The Last Jedi z Rianem Johnsonem i Kathleen Kennedy a także ich gośćmi.

Ciekawiej wygląda lista aktorów, którzy będą oferować swoje autografy. Zobaczymy tam między innymi Felicity Jones, Iana McDiarmida, Alana Tudyka, Billy’ego Dee Williamsa czy Jimmy’ego Vee.
KOMENTARZE (10)

Fandom

VII Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

2017-03-08 22:36:07

Chcielibyśmy wszystkich zaprosić na siódme spotkanie fanów Star Wars z Olsztyna i okolic, które odbędzie się o 12:00 w bibliotece Planeta 11 już w najbliższą sobotę, 11. marca. Poniżej znajdziecie listę zaplanowanych atrakcji.

  • RPG z prawdziwego zdarzenia, czyli pierwsza i nie ostatnia okazja na naszych spotkaniach do wcielenia się w ulubioną postać z Star Wars
  • Biała Wilczyca spróbuje uporządkować mnożące się jak króliki gadżety Star Wars
  • zabaw ciąg dalszy, czyli kalambury po raz kolejny
  • tradycyjne rozmowy o SW i całej reszcie
    KOMENTARZE (18)
  • Loading..