TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

CXIX Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2018-04-27 07:43:48 Rzeszowska Akademia MocyKolejne spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w najbliższą sobotę 28.04.2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Start o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Podczas spotkania będziemy przede wszystkim rozmawiać o SW i szykować się na premierę "Hana Solo".


Zapraszamy!

Temat na forum
KOMENTARZE (3)

Fandom

Zwiastun filmu dokumentalnego „Wojna Gwiazd”

2018-04-25 23:00:03 Strona na Facebooku

Premiera filmu dokumentalnego „Wojna Gwiazd” zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj mamy dla Was długo wyczekiwany zwiastun produkcji oraz kilka słów od autorów, a także informacje o spotkaniach z nimi. Wszystko do przeczytania poniżej:

„Lata poszukiwań i badań, miesiące pracy nad filmem, tysiące kilometrów podróży i... trzyminutowy zwiastun.

„Wojna gwiazd” to znajdujący się w fazie produkcji film dokumentalny na temat polskiej wersji zjawiska Star Wars na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Twórca form filmowych Radosław Salamończyk oraz badacz kultury popularnej i historyk Jakub Turkiewicz zabierają nas w sentymentalną podróż w czasy PRL-u, kiedy to najciekawsze zjawiska z dziedziny kultury objawiały się poza jej głównym nurtem, a uczestnicy życia społeczno kulturalnego kierowali wzrok na Zachód, zerkając przez powiększające się otwory w rdzewiejącej „żelaznej kurtynie”.

Autorzy postawili sobie cel aby nie gubiąc lekkości przekazu, przekazać możliwie pełną, wiedzę na temat ówczesnych wydarzeń związanych z genezą polskiego fandomu Star Wars, a swoją narrację budują w oparciu o liczne źródła do jakich zdołali dotrzeć i wywiadów z kompetentnymi osobami – zarówno badaczami pokrewnych tematów, jak i uczestnikami opisywanych wydarzeń. Jako jeden z ważniejszych motywów swego działania ujawniają ambicję uchwycenia kontekstu historycznego opisywanych wydarzeń i chęć podjęcia refleksji na temat zderzenia ludzkiej fascynacji tym co piękne, dobre i metafizyczne z szarością życia w zastanej rzeczywistości.


Najbliższa okazja by zapoznać się z efektami twórczych zmagań Salamończyka i Turkiewicza pojawi się dwudziestego maja podczas Pyrkonu, gdzie poprowadzą prezentację na temat produkcji swojego dokumentu, w ramach której przedstawią obszerne fragmenty materiału filmowego.

Kolejna okazja nadarzy się 8 czerwca, podczas imprezy Pixel Heaven, w Warszawie gdzie również odbędzie się pokaz specjalny roboczej wersji filmu także połączony z e spotkaniem z twórcami.

Premiera ostatecznej wersji filmu planowana jest na późną jesień bieżącego roku, a jego dystrybucja ma być prowadzona w sieci kin studyjnych.”Strona na Facebooku
Konto na Instagramie

Pragniemy także przypomnieć, że Bastion Polskich Fanów Star Wars objął dokument „Wojna Gwiazd” honorowym patronatem.
KOMENTARZE (8)

Fandom

158. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2018-04-22 06:48:48 SŚFSW

Ave.

Spotkanie tym razem robimy z różnych powodów wyjątkowo późno, bo w ostatnią sobotę miesiąca. Jak to się mówi: za utrudnienia przepraszamy! Reszta, czyli miejsce i godzina, bez zmian. Pogadamy zapewne o nadchodzącym wielkimi krokami spin-offie o Hanie Solo, ale i inne tematy na pewno się znajdą.

Zapraszamy!


Czas: 28 kwietnia, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

KOMENTARZE (5)

Fandom

CLXXIII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2018-04-15 21:46:31

Zapraszamy serdecznie na ostatnią Imperiadę przed premierą Hana Solo!

Jako że już nieco ponad miesiąc został do premiery najnowszego filmu Star Wars, czas na ostatnie, przed tym wielkim wydarzeniem, spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen.

Data: 21.04.2018

Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

Godzina: 12:00


Jeżeli chodzi o program, to czeka nas jedna z najbardziej atrakcyjnych Imperiad w historii naszego fanklubu:

– !! KONKURS WIEDZOWY Z FILMU THE LAST JEDI !!

– !! WSPÓLNE OGLĄDANIE ROGUE ONE JAKO PRZYGOTOWANIE DO HANA SOLO !!

– omówienie imprez i wyjazdów fanklubowych

- analiza najnowszych materiałów o Hanie Solo

– nowości książkowe i komiksowe w Polsce

– rozmowy, dyskusje i dobra zabawa!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie, gdzie możecie poznać niesamowitych fanów z Wrocławia i miło spędzić czas w doborowym towarzystwie. Nie zastanawiajcie się dwa razy i przybywajcie do nas!
KOMENTARZE (6)

Fandom

Kwietniowe spotkanie Warszawskiego Fanklubu Star Wars „Centerpoint”

2018-04-11 23:08:25 Centerpoint

Dla fanów z Warszawy i okolic mamy dobre informacje, otóż kwietniowe spotkanie zbliża się coraz większymi krokami. Przeczytajcie zaproszenie na nie, które znajdziecie poniżej:

Zapraszamy na drugie spotkanie Warszawskiego Fanklubu Star Wars „Centerpoint” w naszej nowej siedzibie, czyli Centrum Promocji Kultury Praga-Południe na ulicy Podskarbińskiej 2.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia, o godzinie 17:00 w sali klubowej budynku CPK.

W programie tradycyjne dyskusje na temat najnowszych wieści (z trailerem i plakatem „Solo” na czele), zapowiedzi i premier z odległej galaktyki, luźniejsze rozmowy na tematy pokrewne, a także rozgrywki w gry planszowe Star Wars - w planie będą: karcianko-kościanka „Przeznaczenie” oraz figurkowe „Miniatures” i przede wszystkim „Imperium atakuje”, w którym rozpoczniemy fanklubową kampanię dla 4 graczy (z Nadiru prowadzącym Imperium) w dodatek „Powrót na Hoth”.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich fanów Star Wars, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Serdecznie zapraszamy!


Strona wydarzenia na Facebooku
KOMENTARZE (6)

Fandom

100. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2018-04-10 23:23:48 Krakowski Fandom Star Wars

Chcielibyśmy zaprosić Was na nie lada wydarzenie. Już 21. kwietnia odbędzie się specjalne, 100. spotkanie Krakowskiego Fanklubu Star Wars! Start atrakcji zaplanowany jest na godzinę 14:00 w pubie Pod Pijanym Elfem przy ulicy Brzozowej 4 w, oczywiście, Krakowie. Poniżej prezentujemy oficjalną zapowiedź organizatorów.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Kochani!
2018 to dla Fanów Star Wars w Krakowie ważny rok. Nie tylko obchodzimy 10 urodziny naszego Fandomu, ale też wszelkie obliczenia wskazują, że w kwietniu odbędzie się nasze 100 oficjalne spotkanie!

Chcemy to uczcić w jak największym gronie, także już teraz rezerwujcie czas, by 21 kwietnia przyjechać do Krakowa i świętować razem z nami! :)
Zapewniamy doborowe towarzystwo, fandomowy klimat, ciekawe punkty programu przygotowane przez naszych Fandomowiczów i nie tylko!

Informacje będą aktualizowane na bieżąco, ale data i godzina rozpoczęcia są na 100% pewne :)

W programie:

 • Historia Krakowskiego Fandomu - prelekcja
 • Fan-filmy Star Wars - prelekcja
 • Nie taka Jasna Strona Mocy - prelekcja
 • Dlaczego Imperium Atakuje jest świetną grą? - prelekcja
 • Rozdanie Złotych Jar-Jarów!
 • Kalambury
 • Konkurs wiedzowy z nagrodami
 • Możliwość pogrania w gry bez prądu, jak X-Wing oraz Destiny!
 • Tort!
 • oraz dużo innych niespodzianek


 • Zapraszamy!


  Krakowscy Fani na Facebooku.
  KOMENTARZE (6)
  Loading..