TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

163. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2018-09-19 22:08:18 SŚFSW

Ave.

Mam nadzieję, że wszyscy już wrócili z wakacyjnych wojaży i mogą rozpocząć nowy sezon spotkań. Liczę na satysfakcjonującą frekwencję, ludkowie. W końcu Star Warsy nie zwalniają tempa i kiedyś trzeba te wszystkie tematy obgadać w, jakżeby inaczej, miłym i kulturalnym towarzystwie

Zapraszamy!


Czas: 22 września, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

KOMENTARZE (4)

Fandom

CLXXVI spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2018-09-19 20:11:41

Wrocławski fanklub wraca do gry po wakacjach!

Wakacje przeminęły, urlopy się pokończyły a studenci już powoli zaczynają zjeżdżać się do Wrocławia, tak więc najwyższa pora na pierwszą po wakacjach Imperiadę!

Data: 22.09.2018

Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

Godzina: 12:00


Jak zawsze, szykuje się naprawdę ciekawy program naszego spotkania:

– omówienie imprez i wyjazdów fanklubowych na najbliższe miesiące

– Resistance – co jest nie tak?

– nowości książkowe i komiksowe w Polsce

– rozmowy, dyskusje i dobra zabawa!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie, gdzie możecie poznać niesamowitych fanów z Wrocławia i miło spędzić czas w doborowym towarzystwie. Nie zastanawiajcie się dwa razy i przybywajcie do nas!

Niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (6)

Fandom

Kapitularz 2018

2018-09-04 23:41:17 Kapitularz


Tegoroczna edycja łódzkiego konwentu Kapitularz coraz bliżej! Impreza będzie miała miejsce 7-9 września w Łodzi, na terenie Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Poniżej przedstawiamy Wam program bloku Star Wars tegorocznej edycji organizowanego przez Łódzki Fanklub Star Wars we współpracy z Wrocławskim Fanklubem Star Wars, Centerpoint - Warszawskim Fanklubem Star Wars oraz Polish Garrison 501st Legion.

Ponadto będzie można także wcielić się w załogę krążownika gwiezdnego w symulatorze Artemis, oraz zagrać w gry planszowe wydawnictwa Galakta (Przeznaczenie, Legion, Imperium Atakuje, Rebelia, X-wing, Armada), a także obejrzeć modele grupy Yavin, czyli Bernarda Szukiela oraz braci Adama i Marka Kuleszów. Dodatkowo w bloku okołohistorycznym będzie można spotkać się ze scenarzystą filmu „Wojna gwiazd” Jakubem Turkiewiczem

Blok okołohistoryczny – sala 1.19

Sobota

17:00 – Star Wars w PRL - Jakub Turkiewicz
Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce… To krótkie zdanie było początkiem niezwykłej przygody, która trwa do dziś dla niejednej fanki i niejednego fana Gwiezdnych Wojen. Początki fenomenu świata stworzonego przez George’a Lucasa były jednak czymś więcej w szarej rzeczywistości Polski Ludowej. O oknie na kompletnie inny świat, które otworzyła „Nowa Nadzieja”, oraz o przenikaniu popkultury przez zatrzaśniętą Żelazną Kurtynę opowie nam scenarzysta filmu „Wojna gwiazd”, Jakub Turkiewicz.
Czas trwania – 50 minut


Poniżej prezentujemy program bloku Star Wars wraz z opisami poszczególnych punktów.

Blok Star Wars – sala 1.28

Piątek

16:00 – Pojedynki na miecze świetlne - Michał „Suweren” Dąbrowski
Wszystko wygląda lepiej z mieczem świetlnym – nawet walczące chomiki. Tutaj jednak nie o nich, a o pionierach walk tymi eleganckimi broniami na bardziej cywilizowane czasy. Jeśli lubicie bez końca oglądać zmagania Luke’a Skywalkera z Darthem Vaderem, albo chcecie posłuchać ciekawostek na temat pojedynków out- i in-universe, to wpadnijcie!
Czas trwania – 50 minut

17:00 – Solo – Legendy kontra Kanon - Wiktor „Elvis” Weprzędz
Skąd pochodzi nazwisko Hana? Jak dostał się do Imperialnej Akademii i jak poznał Chewbaccę? Jak było przed filmem o Hanie Solo? Na tej porównawczej prelekcji poznasz odpowiedzi na te i inne pytania.
Czas trwania – 50 minut

18:00 – Przyszłość seriali Star Wars - Michał „Sev” Ogrodowicz
Seriale to dość specyficzny temat w świecie Star Wars. Mimo że są one obecne od dość długiego czasu, przez większość czasu grały rolę raczej drugoplanową. Jednak, wraz ze zmianą właściciela praw, otwiera się nowy rozdział w tej dziedzinie. Czego możemy się spodziewać w nadchodzących latach i jak duży wpływ na cały świat Star Wars będą miały seriale animowane i aktorskie – na te i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź.
Czas trwania – 50 minut

19:00 – Marcia Lucas i moc montażu - Filip „Cassus” Ogrodowczyk
Nie tylko jednemu Lucasowi zawdzięczamy fenomen jakim jest Star Wars. Niesamowity talent i filmowe oko Marci, będącej w związku małżeńskim z Lucasem w latach 1969 – 1983, miały ogromny wpływ na sukces Starej Trylogii. W ciągu tej godziny porozmawiamy o wszelkich jej małych i dużych decyzjach w stworzeniu Star Wars, dlaczego była określana jako “sekretna broń Lucasa” przez Dale’a Pollocka oraz “serce i ciepło tych filmów” przez Marka Hamilla.
Czas trwania – 50 minut

20:00 – Darth Maul po Clone Warsach i Rebelsach - Michał „Suweren” Dąbrowski
Lubiliście postać Dartha Maula w starym kanonie? Lubicie ją w nowym? Niezależnie od odpowiedzi na oba pytania, zajrzyjcie na tę prelekcję – o ile nie jesteście skorzy do hejcenia. Pamiętajmy: różni ludzie, różne opinie, ale niestety tylko jeden drażliwy temat. Prelegent natomiast postara się być tak obiektywny, jak tylko zdoła…
Czas trwania – 30 minut

Sobota

10:00 – Star Wars na planszy - Srdjan „Nadiru” Jovanovski
Odkąd Fantasy Flight Games przejęło licencję na wydawanie towarzyskich gier Star Wars, powstało sporo znakomitych i bardzo grywalnych tytułów. Oto szczegółowy przegląd tego, co aktualnie można spotkać na stołach gwiezdnowojennych graczy.
Czas trwania – 50 minut

11:00 – Generał Grievous - Mateusz „Mat” Kowalski
Prelekcja mająca przybliżyć nieco bardziej postać Generała Grievousa.
Czas trwania – 50 minut

12:00 – Makbet, Hamlet, Otello… i Anakin Skywalker? - Sara Górna
Trylogia prequeli Gwiezdnych Wojen nie cieszy się zbyt dobrą reputacją. Jednak pomimo jej wielu wad kryje się w niej prawdziwa perełka i jest nią postać Anakina Skywalkera. Co go łączy z postaciami Szekspirowskimi i w jaki sposób wpisuje się on w schemat bohatera tragicznego? Przyjdźcie się dowiedzieć!
Czas trwania – 50 minut

13:00 – Krótka historia Star Wars - Wiktor „Elvis” Weprzędz
Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, lecz również rozległe uniwersum i marka rozwijana na przestrzeni ponad czterdziestu lat. Na tej prelekcji poznacie jej historię w pigułce – od inspiracji, przez filmy i książki, aż po przejęcie pałeczki przez Disneya w 2012.
Czas trwania – 50 minut

14:00 – Reklamy Star Wars - Michał „Sev” Ogrodowicz
Nikt ich nie uniknie. Podczas gdy zazwyczaj zatruwają nasze życie na niemal każdym kroku, są one jednak kluczowe dla marki Star Wars. Dlatego więc warto przyjrzeć się, jak wyglądało reklamowanie Gwiezdnych Wojen od początku ich istnienia i jakim zmianom ulegał ten proces. Nieco śmiechu, nieco wzruszenia i nieco pouczających historii czeka Was podczas naszego godzinnego maratonu reklamowego.
Czas trwania – 50 minut

15:00 – Efekty specjalne w Starej Trylogii - Wiktor „Elvis” Weprzędz
W latach siedemdziesiątych filmy SF były mało opłacalne, a technika komputerowa nie była tak rozwinięta, by tworzyć komputerowe obiekty. Jak więc stworzono kosmiczne bitwy i walki na miecze świetlne? Co służyło jako asteroidy?
Czas trwania – 50 minut

16:00 – Trudna miłość. Dlaczego fani nienawidzą Star Wars? - ​Magdalena ‘Ithilnar’ Stawniak
Nic tak nie dzieli środowiska fanów Star Wars jak… Star Wars. I nie chodzi tu o odwieczny konflikt dobra ze złem, wybór strony Mocy czy wyższości Imperium nad Sojuszem Rebeliantów. Problem leży zupełnie gdzie indziej, a tym, co tak mocno podzieliło środowisko, były zmiany wprowadzone po 2014. Dlaczego jedni nadal kochają Gwiezdne Wojny, a inni wieszczą ich rychły koniec? Czy kanon Disneya to naprawdę samo zło, a słusznie tęsknimy za „Expanded Universe”?
Czas trwania – 90 minut

17:30 – 501 Legion, czyli jak dołączyć do Imperium - ​Magdalena ‘Ithilnar’ Stawniak
Jeśli zawsze marzyłeś o zostaniu szturmowcem (tym jedynym, który będzie trafiał), jeśli marzy ci się mundur Floty (lub inny) albo paradowanie w czarnej pelerynce z czerwonym mieczem świetlnym, to wygląda na to, że 501 to miejsce dla ciebie. Chcesz się dowiedzieć, o co chodzi i z czym to się je? Nic prostszego, wprowadzimy cię w tajniki tworzenia profesjonalnego imperialnego kostiumu, a także pokażemy, jak dołączyć do Polish Garrison 501st Legion.
Czas trwania – 30 minut

18:00 – Star Wars: 1 z 10 - Szymon Bolewicki, Agata Tarnowska
Konkurs na zasadach “Jeden z dziesięciu” z filmów Star Wars.
Czas trwania – 50 minut

19:00 – The Last Jedi, czemu budzi takie kontrowersje - Michał „Sev” Ogrodowicz
Ostatni Jedi jest filmem wyjątkowym pod wieloma względami. Jednym z nich jest umiejętność budzenia sporych kontrowersji wśród fanów mimo upływającego czasu czy nawet premiery nowego filmu Star Wars! Co powoduje takie kontrowersje i dlaczego ten film tak dzieli fanów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć wspólnie podczas tej dyskusji.
Czas trwania – 50 minut

sobota 20:00 – Contest of Nerds - Michał „Suweren” Dąbrowski
Level hard. Nowy kanon + Legendy. Książki, komiksy, gry, seriale, no i filmy przy okazji. Myślisz, że o Star Wars wiesz wszystko? To dobrze, takich ludzi tu potrzebujemy! Wpadnij, daj z siebie jak najwięcej i zapisz się złotymi zgłoskami w historii konkursów wiedzowych Star Wars. Uwaga: chciałoby się rzec, że wszystkie chwyty dozwolone – niestety, zasad jest dużo, podobnie jak rodzajów pytań.
Czas trwania – 50 minut

21:00 – 10-lecie the Clone Wars Szymon Bolewicki
Z okazji 10-lecia serialu “The Clone Wars” porozmawiajmy o tym, co dzięki niemu dostaliśmy.

Niedziela

10:00 – Wielcy Admirałowie i ich dziwactwa - Srdjan „Nadiru” Jovanovski
W żadnym gronie wysoko postawionych funkcjonariuszy Imperium nie znajdziemy tak kolorowych postaci, jak wśród dwunastu pierwotnych wielkich admirałów. Oto, czym zapisali się w historii.
Czas trwania – 50 minut

11:00 – Uniwersum w zagadkach - Filip „Cassus” Ogrodowczyk
Sprawdź swoją wiedzę z ponad 40 lat historii Gwiezdnych Wojen. Za każdą z przygotowanych zagadek skrywa się postać, miejsce, pojazd lub statek kosmiczny. Nie musisz znać wszystkiego aby móc konkurować, wystarczy jeśli znasz bardzo dobrze pewną część uniwersum. Można zgadywać ze wszystkiego co Star Wars, można zgadywać z samych filmów, itp. Jednakże, im bardziej zawężony będzie zakres zagadek, tym mniej punktów można zdobyć. Nawet jeśli ktoś nie chce brać udziału to zapraszam, będzie to świetna okazja żeby zobaczyć ile w sobie zawiera całe uniwersum Star Wars.
Czas trwania – 110 minut

13:00 – Broń gwiezdna w starożytnych przekazach - Zbigniew Dzik
Nie tylko współcześni myślą o kosmicznym orężu. Na tej prelekcji porozmawiamy sobie o tym gdzie i jakie bronie gwiezdne pojawiały się w przekazach starożytnych cywilizacji naszej rodzimej planety.
Czas trwania – 50 minut

14:00 – Inwazja Yuuzhan Vong – przyczyny i skutki - Szymon Bolewicki
Spojrzymy na jeden z legendarnych konfliktów Star Wars – Inwazję Yuuzhan Vong. Przedyskutujemy pojedyncze bitwy, strategię, przyczyny i skutki.
Czas trwania – 50 minut

15:00 – Przyszłość Star Wars: Nadzieje i Obawy - Srdjan „Nadiru” Jovanovski
Na tym panelu postanowimy pobawić się w jasnowidzów i odgadnąć, jaki los przytrafi się odległej galaktyce – zarówno od strony fabularnej, jak i zakulisowej.
Czas trwania – 50 minut


Więcej informacji o samym konwencie jak i pozostałe atrakcje możecie znaleźć w tym miejscu »
KOMENTARZE (2)
Loading..