TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

CLXII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2024-06-21 23:26:02 Rzeszowska Akademia MocyZapraszamy fanów Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic na spotkanie, które odbędzie się już jutro: 22.06.2024 r. Jak zwykle, spotkamy się o godzinie 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury mieszczącym się przy ul. Okrzei 7 w sali audiowizualnej, na II piętrze.

Zapraszamy!
KOMENTARZE (1)

Fandom

225. spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2024-06-17 09:43:25

Przed nami kolejna Imperiada, a zatem garść informacji.

Data: 22.06.2024

Godzina: 14:00

Miejsce: pub The Bear/Beer Bar pod Nasypem

W planie:

- omawiamy pierwszą połowę „The Acolyte”

- plany wakacyjne

- wszelkie tematy nerdowskie i nie tylko

Zapraszamy serdecznie!
KOMENTARZE (2)

Fandom

Pyrkon 2024

2024-06-10 20:07:20 Pyrkon


Pyrkon to jeden z największych festiwali fantastyki w Europie, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury znajdzie swój raj. Organizowany przez Klub Fantastyki Druga Era, Pyrkon gromadzi fanów ze wszystkich sfer życia, by świętować ich wspólną pasję. Pyrkon 2024 odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 14-16 czerwca.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu fani Gwiezdnych Wojen będa mogli spotkać się z Joonasem Suotamo oraz.. zakupić specjalne limitowane wydania książek z barwionymi brzegami od Wydawnictwa Olesiejuk (o których pisaliśmy w tym miejscu).


Bilety można zakupić w tym miejscu a poniżej prezentujemy program tegorocznej imprezy:

Piątek

14:00 - 15:00 - Pogadajmy o komiksach Star Wars! - Michał 'Komisarz Sev' Ogrodowicz
Komiksy to jeden z głównych filarów całej historii Star Wars, których początki sięgają jeszcze nawet przed premierą pierwszego filmu. Mimo, iż dość często są ignorowane nawet przez niektórych fanów, mają one do zaoferowania wiele ciekawych, wzruszających lub zaskakujących historii i ciekawostek. Podczas tej prelekcji postaram się zaprezentować Wam co ciekawsze i dziwniejsze aspekty komiksów Star Wars z Nowego Kanonu, jak i również wspólnie z Wami znaleźć odpowiedź na kilka pytań: jaka jest kondycja komiksowego świata Star Wars? Co nas czeka w przyszłości? I najważniejsze: czy warto czytać komiksy Star Wars? Zapraszam serdecznie!

14:30 - 15:30 - Panel tłumaczy Star Wars - Anna Hikiert-Bereza, Marta Duda-Gryc, Jacek Drewnowski, Magdalena Cathia Kozłowska
Co powiecie na spotkanie z tłumaczem dzieł z uniwersum Star Wars? A trójką z nich oraz redaktorem, i to w tym samym czasie? Nie przegapcie wyjątkowej okazji, by przyjrzeć się bliżej procesowi tłumaczenia książek i komiksów z tej kultowej sagi od strony zarówno tłumaczy, jak i redaktorów. Wybierzcie, po której stronie Mocy chcecie stanąć i widzimy się już niebawem z czwórką naszych gości: Anną Hikiert-Berezą, Martą Dudą-Gryc, Jackiem Drewnowskim oraz redaktorką Magdaleną „Cathią” Kozłowską.

15:00 - 16:00 - Konkurs malowania hełmów mandaloriańskich - Manda'Yaim
Czy lubisz Mandalorian i potrafisz z daleka rozpoznać ich charakterystyczny hełm? Jeśli tak to przyjdź na konkurs malowania hełmów mandaloriańskich i stwórz swój własny, unikalny projekt!

16:30 - 18:30 - Warsztaty tworzenia masek mandaloriańskich - Manda'Yaim
Czy chcesz poczuć się jak prawdziwy Mando? Stwórz swoją własną maskę mandaloriańską i oglądaj świat przez wizjer jak Din Djarin! Nasi mandalorianie pomogą ci stworzyć swoją własną unikatową maskę. Na warsztatach będziesz miał wsparcie prawdziwych mandaloriańskich zbrojmistrzów! This is the way!

18:00 - 19:00 - Akolita i inni Jedi z Wielkiej Republiki - Bartek Burzol Burzyński, Michał 'Komisarz Sev' Ogrodowicz
Od tysięcy pokoleń Rycerze Jedi byli strażnikami pokoju i sprawiedliwości w Starej Republice... Książki, komiksy i seriale prezentują jak dokładnie wyglądała złota era Republiki, gdy Zakon Jedi był w czasach swojej świetności. Co wiemy o tych dawnych czasach odległej galaktyki? Ilu uczniów miała Yaddle? Kim jest Akolita? Jakie mroczne biznesy prowadził Yoda? Spróbujemy rozwiać wszystkie te wątpliwości.

20:00 - 21:00 - Historia kolekcjonerskich gier karcianych w uniwersum Star Wars - Marceli Jabłoński
Już od swojej premiery Star Wars Unlimited podbiło serca graczy, zarówno starych wyjadaczy TCG jak i miłośników Gwiezdnych Wojen, dla których ten tytuł stał się swoistym zaproszeniem do świata kolekcjonerskich gier karcianych. Należy jednak zaznaczyć, że SWU nie jest pierwszym, nie drugim, ani nie trzecim tytułem TCG osadzonym w świecie odległej galaktyki. Sekcja Druga Talia serdecznie zaprasza na krótką prelekcję, podczas której cofniemy się w czasie i przyjrzymy się ewolucji kolekcjonerskich gier karcianych osadzonych w świecie Star Wars!

Sobota

11:00 - 12:00 - Najlepsze i najgłupsze pomysły w nowym kanonie Star Wars - Magda 'Cathia' Kozłowska
Od 2014 r. miłościwie nam panujący Disney tworzy swoją własną historię w obrębie uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jak ze wszystkim, miewa pomysły lepsze i gorsze, mądre i głupie. Cathia zaprasza Was na (bardzo) subiektywny przegląd tych, które sprawiają, że uśmiechamy się z uznaniem, i tych, po których po plecach przechodzą nam ciarki żenady.

11:00 - 12:00 - Warsztaty droidowe - Maciej Olszewski
Uniwersum Gwiezdnych Wojen to poza ciekawymi postaciami i odtwarzającymi je cosplayerami również bardzo interesujący świat droidów. Najbardziej rozpoznawalne to oczywiście nierozłączna para R2D2 i C3PO, ale poza nimi istnieje jeszcze spora liczba droidów, których odtworzenia podejmują się ich fani. Droid Builders Club Poland jako część polskiego garnizonu 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base zaprasza po raz pierwszy na warsztaty, na których chcemy nie tylko opowiedzieć Ci wszystko o budowie droidów – od materiałów po mechanikę, elektronikę, sterowanie i oprogramowanie. Po raz pierwszy chcemy abyś zbudował z nami własnego droida na żywo w godzinę z przygotowanych przez nas zestawów. Zajęcia zakończymy wyścigiem zbudowanych droidów po torze przeszkód.

12:00 - 13:00 - Co szczeka w odległej galaktyce? - Adrianna Menażyk
Galaktyka pełna jest ciekawych stworów, przypominających a to koty, a to owady, ale zaraz zaraz, czy to... ...Tak! To merdający ogon najlepszego przyjaciela człowieka (i nie tylko człowieka)! Psy, pieski, pieseczki! Czy tam wyjątkowo czułe gady... No ale widzieliście pysio massiffa? Jak nie piesek jak piesek? I to dobry piesek! W tym punkcie programu opowiem Wam o psowatych zamieszkujących uniwersum Star Wars.

12:00 - 13:00 - Q&A - aktorzy dubbingowi Star Wars - Jarosław Domin, Agnieszka Kudelska, Michał Klawiter, Maksymilian Bogumił
Oglądał_ś 'Gwiezdne wojny' w dzieciństwie? A więc z dużym prawdopodobieństwem oglądał_ś je z dubbingiem. Oto przed Tobą szansa nie tylko na żywo usłyszeć polskie głosy uwielbianych bohaterów, ale także zobaczyć twarze stojących za nimi wybitnych aktorów dubbingowych. Jesteś fanem Star Wars? Przyjdź koniecznie! Jesteś fanem dubbingu? Nie może Cię to ominąć? Przypałętał_ś się przez przypadek? Nie szkodzi - i tak będziesz się świetnie bawić ;)

13:00 - 14:00 - Joonas Suotamo Q&A

16:00 - 17:00 - Sesja autografowa Joonasa Suotamo

18:00 - 19:00 - Konkurs wiedzy o Star Wars - Polish Garrison 501st Legion
Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Jeśli nie są Ci obce te słowa i czujesz w sobie Moc, weź udział w konkursie wiedzy o Gwiezdnych Wojnach! To co, gotowi do wspólnej zabawy?

18:00 - 18:30 - Sesja fotograficzna Joonasa Suotamo.

Niedziela

10:30 - 11:30 - Joonas Suotamo Q&A

11:00 - 12:00 - Warsztaty droidowe - Maciej Olszewski
Uniwersum Gwiezdnych Wojen to poza ciekawymi postaciami i odtwarzającymi je cosplayerami również bardzo interesujący świat droidów. Najbardziej rozpoznawalne to oczywiście nierozłączna para R2D2 i C3PO, ale poza nimi istnieje jeszcze spora liczba droidów, których odtworzenia podejmują się ich fani. Droid Builders Club Poland jako część polskiego garnizonu 501st Legion i Rebel Legion Eagle Base zaprasza po raz pierwszy na warsztaty, na których chcemy nie tylko opowiedzieć Ci wszystko o budowie droidów – od materiałów po mechanikę, elektronikę, sterowanie i oprogramowanie. Po raz pierwszy chcemy abyś zbudował z nami własnego droida na żywo w godzinę z przygotowanych przez nas zestawów. Zajęcia zakończymy wyścigiem zbudowanych droidów po torze przeszkód.

13:30 - 14:30 - Galaktyczne warsztaty rysunkowe z Wioską Star Wars - Polish Garrison 501st Legion
Wspólnie z prawdziwymi Mandalorianami, poznamy techniki, symbole i znaczenia które towarzyszą hełmom Mandalorian! Zaprojektujemy również indywidualny designu hełmu dla każdego Uczestnika, chcącego dołączyć do szeregów Star Wars!

14:00 - 15:00 - [autografy] Aktorzy głosowi Star Wars - Jarosław Domin, Agnieszka Kudelska, Maksymilian Bogumił, Michał Klawiter

15:00 - 16:00 - [warsztaty] STAR WARS - zdobienie magnesów - Justyna Bazylewicz
Proponuję przeprowadzenie warsztatów ze zdobienia magnesów ceramicznych farbami akrylowymi wzorując się postaciami Star Wars. Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Płytki posiadają odbity szkic wybranego wzoru. Po pomalowaniu lakierujemy je i przyklejamy magnes.
KOMENTARZE (2)
Loading..