TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Nagrody magazynu Movieline

2001-11-28 22:53:00 film.interia.pl

Jak donosi film.interia.pl: Internetowany magazyn filmowy Movieline przyznał we wtorek, 27 listopada, swe nagrody Breakthrough Of The Year. W tym roku nagrodzono Haydena Christensena, bohatera filmu Georga Lucasa "Atak klonów" i Naomi Watts, występującą w obrazie Davida Lyncha "Mulholland Drive".

Nagrody wręczali gwiazdorzy przebojowego filmu Baza Luhrmanna "Moulin Rouge" - Nicole Kidman i Ewan McGregor. Wyróżnienia przyznaje się coroczne młodym, debiutującym aktorom, którym udało się "przebić" i rozpocząć karierę u wybitnych twórców światowego kina. 19-letni kanadyjski aktor Hayden Christensen, swą karierę zaczynał grając w reklamach, a potem w serialu telewizyjnym "Higher Ground". Dzięki roli Anakina Skywalkera w chronologicznie drugiej części "Gwiezdnych wojen", z dotąd bliżej nieznanego nastolatka, stał się idolem fanów gwiezdnej sagi Lucasa. Naomi Watts to 33-letnia, angielska aktorka, która ma na swym koncie ponad dwadzieścia ról w serialach, filmach telewizyjnych i kinowych. Największe uznanie zyskała dopiero dzięki głównej roli w najnowszym filmie Davida Lyncha " Mulholland Drive".

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Gwiezdne Wojny" filmem wszech czasów

2001-11-26 19:57:00 Filmweb.pl

Filmweb.pl też podaje ranking, ale trochę inny. Najważniejsze jest to, że ANH i TESB są na pierwszym miejscu i nie ma tam wysoko Matrixa:

"Gwiezdne wojny" George`a Lucasa zostały uznane najlepszym filmem wszech czasów według 20 tys. widzów brytyjskiej telewizji. Mieli oni za zadanie wybrać 10 tytułów z listy 100 podanych przez znawców kina. Krytycy filmowi z niesmakiem potraktowali wyniki ankiety z powodu pominięcia prawdziwie wartościowych klasyków kina. "Obywatel Kane", uznawany przez filmowców za najlepszy film w historii, znalazł się dopiero na 19 miejscu, a "Lawrence z Arabii" dopiero na 30. Czasem jednak gusta widzów pokrywają się z wyborem znawców. Przykładem jest chociażby miejsce 2, na którym znalazł się wielokrotnie nagradzany "Ojciec chrzestny". Na 3 uplasował się film "Skazani na Shawshank", na 4 "Pulp Fiction" a pierwsza piątkę zamyka klasyczna komedia "Pół żartem, pół serio". A oto fragment listy:

1. Gwiezdne Wojny - Epizod 4: Nowa Nadzieja (1977), Imperium kontratakuje (1980)
2. Ojciec chrzestny (1972), Ojciec chrzestny II (1974)
3. Skazani na Shawshank (1994)
4. Pulp Fiction (1994)
5. Pół żartem, pół serio (1959)
6. Gladiator (2000)
7. Wspaniałe życie (1946)
8. Łowca androidów (1982)
9. Lista Schindlera (1993)
10. Chłopcy z ferajny (1990)

Pełna lista znajduje się na stronie Filmweb.pl.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Gwiezdne Wojny znowu najlepsze

2001-11-26 15:44:00

Jak donosi Interia, w rankingu telewizji Channel 4 na najlepszy film wszech czasów niekwestionowanym zwycięzcą zostały Gwiezdne Wojny. Zaraz za nimi uplasował się Matrix oraz "Skazani na Shawshank".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Lee - zasłużony dla Imperium

2001-11-21 20:31:00 Filmewb

Christopher Lee, legendarny aktor, któremu sławę przyniosły role w produkowanych przez wytwórnię Hammer horrorach opowiadających o demonicznym hrabim Drakuli otrzymał z rąk królowej odznaczenie Komandora Brytjskiego Imperium, jedno z najwyższych odznaczeń w Wielkiej Brytanii. W ten sposób Elżbieta II nagrodziła Lee za całokształt jego 55-letniej kariery artystycznej. Christopher Lee, który obecnie ma już 79 lat cały czas pozostaje aktywny zawodowo. Aktor gra m.in. postać Sarumana w przygotowywanej właśnie ekranizacji "Władcy pierścieni", no a oczywiście już w maju będziemy mogli oglądać go jako Hrabiego Dooku (czyli Dartha Tyrannusa) z "Atatku klonów", 2 epizodzie "Gwiezdnych wojen".
A swoją drogą to pięknie brzmi - zasłużony dla Imperium (Lord Sith ;)).
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Harrison Ford nagrodzony

2001-11-18 15:46:00

Tym razem news nie związany bezpośrednio z Gwiezdnymi Wojnami, lecz z Harrisonem Fordem - odtwórcą roli Hana Solo (źródło: film.interia.pl):

Amerykański aktor Harrison Ford, najbardziej znany dzięki rolom w takich filmach, jak "Indiana Jones", "Czas patriotów" czy "Gwiezdne wojny" został dorocznym laureatem nagrody imienia Cecila B. DeMille. Wyróżnienie przyznało gwiazdorowi Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood, w uznaniu jego "wybitnego wkładu w rozwój światowego kina". O wyborze laureata tej zaszczytnej nagrody poinformowali prasę przedstawiciele Stowarzyszenia podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 15 listopada, w Los Angeles. Harrison Ford został 59 laureatem nagrody Cecila B. DeMille`a. W poprzednich latach wyróżnienie zostali m.in. Al Pacino (2001), Barbra Streisand (2000), Jack Nicholson (1999), Shirley MacLaine (1998), Dustin Hoffman (1997), Sean Connery (1996), Sophia Loren (1995) i Robert Redford (1994). Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w czasie 59 ceremonii rozdania Złotych Globów, która odbędzie się 20 stycznia 2002 roku, w hotelu Beverly Hilton, w Los Angeles. Ford ma w swym dorobku już cztery Złote Globy. Otrzymał je za role w filmach: "Świadek", "Wybrzeże moskitów", "Sabrina" i "Ścigany". Ford jest do dzisiaj jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie. Zagrał w ponad 60 filmach, z których aż dziesięć znalazło się na liście największych kasowych przebojów w historii kina - wpływy każdego z nich przekroczyły 100 milionów dolarów.

I pomyśleć, że Harrison Ford zaczynał swoją karierę jako stolarz w domach wielkich gwiazdorów ;-)
KOMENTARZE (0)
Loading..