Świat Filmu

Najlepsze ścieżki dźwiękowe

Ananova
0

Jak donosi Ananova Brytyjskie radio Classic FM zorganizowało głosowanie na najlepszy soundtrack wszechczasów. W głosowaniu udział wzieło ponad 43.000 ludzi. A na piewszym miejscu są oczywiście "Gwiezdne Wojny" i John Williams.
Na dalszych miejscach znalazły się ścieżki dźwiękowe z "Przeminęło z Wiatrem", "Lawrence`a z Arabii", "Titanica", "Casablanki", "Gladiatora", "Skazanych na Shawshank" czy "Ojca chrzetnego".
John Williams pojawił się także jeszcze na 15 pozycji z "Listą Schindlera", 24 z "Poszukiwaczami zaginionej Arki", 25 z "Imperium Kontratakuje" i 29 z "E.T.". (Podano tylko 30 najlepszych wyników).

"Kosmiczne jaja" w TV4

0

Dzisiaj o godzinie 19.00 na TV4 będzie można obejrzeć "Kosmiczne jaja" Mela Brooksa, chyba najbardziej znaną i głośnią parodię "Gwiezdnych Wojen". I niech Szmoc będzie z Wami.

Ewan i film o WTC ?

www.hoga.pl
0

Coś dużo ostatnio piszemy o Ewanie. A oto kolejna wiadomość. Jak podaje Hoga Ewan McGregor zagrałby w filmie o tragedii World Trade Center: Szkocki aktor Ewan McGregor wyznał, że jeśli dostałby taką propozycję, chetnie zagrałby w filmie poświęconym tragedii z 11. września. Aktor przyznał, że gdyby powstał rzetelnyi ciekawy scenariusz o zamachu na wieże World Trade Center, nie miałby żadnych oporów przed przyjęciem roli w takim filmie.

"Uważam, że nie może być żadnych ścisłych reguł, które będą nam wytyczać w czym wolno grywać a w czym nie. Gdybym chciał zagrać w filmie o tragedii z 11. września, dlaczego ktoś miałby mieć coś przeciwko temu?" - pyta przystojny Szkot, który niedawno partnerował Nicole Kidman w słynnym już "Moulin Rouge".
"Gdybym dostał dobry scenariusz zgodziłbym się natychmiast" - dodał aktor.

"I nie powinno to stwarzać żadnych problemów natury moralnej. Powinniśmy robić filmy o wszystkim, co się wydarzyło, jeśli to miało wpływ na ludzi. A wydarzenia z 11. września zdecydowanie go miały" - powiedział McGregor, którego wkrótce będziemy mogli zobaczyć w filmie Ridley`a Scotta "Black Hawk Down".

Ewan kończy karierę?

Ananova
0

Jak podaje Ananova Ewan McGregor w ostatnim wywiadzie w 4 kanale Radia BBC stwierdził, iż on szuka w życiu przygody, której nie znajduje w aktorstwie. Twierdzi, że grając często jest otoczony ludźmi (innymi aktorami), którzy są przede wszystkim zainteresowani sławą, a on nią nie jest. "To bardzo ciężkie pracować z tymi ludźmi" mówi Ewan. Czyżby była to zapowiedź potencjalnego zakończenia kariery?

Lando w TVN

0

Dzisiaj (28 grudnia 2001) o godzinie 21.50 na kanale TVN zostanie wyemitowany film z 1993 roku pod tytułem "Skazany na śmierć" ("Marked for Murder"). W filmie tym jedną z ról gra Billy Dee Williams, czyli Lando Calrissian. Film opowiada o pewnym kryminaliście, który w ramach programu resocjalizacyjnego trafia do pracy w policji, gdzie walczy z handlarzami narkotyków. Lando, znaczy Billy gra policjanta w wydziale głównego bohatera.

Ewan w Harrym Potterze?

The Usher
0

Jak donosi The Usher jest całkiem prawdopodone, ze Ewan McGregor wystąpi w 3 części przygód Harry`ego Pottera. Zaproponowano mu rolę Remusa Lupina, jednego z nauczycieli w Hogwarcie, szkole Harry`ego Pottera. Remus cierpiał na wilkołactwo (schorzenie zawodowe Jedi? stąd te midichloriany? ;). Jednakże najważniejszym elmentem w potencjalnej decyzji są plany zdjęciowe do Epizodu III i 3 części Harry`ego. Jeśli się będą nakładały, Ewan wybierze "Gwiezdne Wojny" (Ewan ma już podpisany kontrakt).

Kolejna parodia

Stopklatka
0

Jak podaje Stopklatka:
Firma Dimension Films poinformowała, że zakupiła scenariusz do filmu zatytuowanego "Scary Movie 3: Episode I - Lord of the Brooms", napisany przez Jasona Friedberga i Aarona Seltzera, twórców pierwszej części "Strasznego filmu".
Tym razem tematem żartów i kpin będą filmy epickie i słynne sagi z "Gwiezdnymi wojnami", "Władcą Pierścieni" oraz "Harrym Potterem" na czele. Film pojawić się ma w kinie jesienią 2002 roku, zdjęcia rozpoczną się w marcu. Nie znana jest jeszcze obsada filmu.

Nominacje do Złotych Globów za rok 2001

0

Co prawda "Gwiezdne Wojny" nie dostały żadnej nominacji, bo nie było takiej szansy, ale o kilku nominacjach warto wspomnieć:
- Ewan McGregor dostał nominację w kategorii najlepszego aktora w musicalu lub komedii za "Moulin Rouge".
- Hayden Christensen jest nominowany w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za film "Life As A House".
- John Williams, chyba wiadomo za co - najlepsza muzyka za film "A.I. - Sztuczna inteligencja". Pozostaje nam tylko życzyć im powodzenia i trzymać kciuki.

Samuel L. Jackson

0

Znany aktor Samuel L. Jackson, czyli Mace Windu, obchodzi dzisiaj swe 53 urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Ray Park zagra w ...

0

Ray Park, odtwórca postaci Dartha Maula w "Mrocznym widmie" wystąpi u boku Lucy Liu i Antonio Banderasa w sensacyjnym obrazie pt. "Ecks vs. Sever".Film wg scenariusza Alana McElroya wyreżyseruje tajlandzki artysta Kaos."Ecks vs. Sever" będzie filmem akcji, opowiadającym historię dwóch cyborgowatych (wzorem Terminatora) agentów, o imionach Ecks (Banderas) i Sever (Liu), którzy dotąd będący przeciwnikami, odnajdują się po tej samej stronie, walcząc przeciwko wspólnemu wrogowi. Będzie to kolejna współpraca obojga artystów, którzy stworzyli już duet na planie "Kumpla do bicia" Rona Sheltona z 1999 roku.
Źródło Filmweb.pl.

Najlepsi aktorzy i aktorki

filmweb.pl
0

Na Filmwebie za FilmFour opublikowano listę 100 najlepszych aktorów i aktorek. Jest to lista mocno subiektywna i wg mnie dość dziwna, ale jest tam parę osób związanych z "Gwiezdnymi Wojnami". A oto i oni:
6. Harrison Ford
7. Samuel L. Jackson
12. Alec Guinness
21. Christopher Lee
32. Ewan McGregor

Pełna lista pod adresem Filmweb.pl. A to, że nie ma na tej listy żadnej aktorki związanej z "Gwiezdnymi Wojnami" to wynika z tego, że po pierwsze w ogóle w SW jest mało ról kobiecych, a sama list także była wyjątkowo męska.

Filmy, które zmieniły oblicze świata

stopklatka.pl
0

Brytyjski magazyn "The Sun" opublikował listę filmów które zmieniły świat. Filmy są na niej w kolejności chronologicznej.

A oto i ona:
"Narodziny narodu" (1915)
"Śpiewak jazzbandu" (1927)
"Królewna Śnieżka i siedmiu
krasnoludków"(1937)
"Przeminęło z wiatrem" (1939)
"Obywatel Kane" (1941)
"Psychoza" (1960)
"Odyseja kosmiczna 2001" (1968)
"Ojciec chrzestny" (1972)
"Gwiezdne wojny" (1977)
"Władca Pierścieni cz.I - Drużyna Pierścienia" (2001)
Widać, że w roku 1977 odnieśliśmy sukces ;). źródło Stopklatka.

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.