TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

George Lucas znowu nagrodzony

2002-11-28 17:10:00 WP

Wygląda na to że papa Lucas znowu dostaje nagrodę. Tym razem od Stowarzyszenia Amerykańskich Krytykow. `Zarzucają` mu wizjonerskie podejście w dziedzinie filmu. To chyba dobrze, nie? :)

Wygląda na to, że nagradzanie George'a Lucasa jest teraz w modzie. Kilkanaście dni temu uhonorowało go Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Filmowych a już dziś wiadomo, że także Stowarzyszenie Krytyków Amerykańskich postanowiło swą doroczną nagrodę przyznać Lucasowi.

Według krytyków twórca "Gwiezdnych wojen" zasłużył się niepowtarzalnymi wizjonerskimi dokonaniami w dziedzinie sztuki filmowej.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 14 stycznia w Nowym Jorku.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Hayden Christensen zekranizuje "Turoka".

2002-11-27 22:19:00 Filmweb

"Turok" to kolejna seria komiksów, która doczeka się swojej ekranizacji. Informację taką ujawnił podczas jednego z wywiadów aktor Adam Beach ("Szyfry wojny"), który powiedział, że nad scenariuszem do obrazu pracuje wspólnie z Haydenem Christenesem, odtwórcą postaci Anakina Skywalkera w "Ataku klonów".
"Akcja filmu rozpocznie się współcześnie. Turok będzie uczniem szkoły średniej. Po śmierci swojego wuja bohater dowie się, że teraz na nim spoczywa obowiązek obrony Ziemi przed stworami z innych wymiarów" - mówił Beach.
Adam Beach najprawdopodobniej zagra tytułową rolę w filmie. Hayden Christensen zajmie się produkcją obrazu.
Turok po raz pierwszy pojawił się na łamach magazynu "Four Color Comics" w roku 1958. Historia opowiadająca o przygodach dwóch indian: Turoka i Andara walczących z żyjącymi jeszcze w dżungli dinozaurami bardzo szybko zyskała popularność. Komiksy z jego udziałem ukazywały się aż do roku 1998. W 1997 r. firma Acclaim wydała pierwszą grę komputerową,której bohaterem był Turok. Program szybko stał się bestsellerem i do dnia dzisiejszego doczekał się kilku kontynuacji. Co ciekawe do dziś nie wiadomo dokładnie, kto tak naprawdę wymyślił postać Turoka. Wiadomo na pewno, że autorem rysunków do pierwszych komiksów z jego udziałem był Rex Maxon, natomiast jeśli chodzi o pomysłodawcę bohatera różne źródła podjaą różne nazwiska: Paul S. Newman, Gaylord Dubois, Matt Murphy albo Alberto Giolitti.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

EII spada ... UPDATE

2002-11-25 15:41:00 TFN

Update (redakcyjny), Lord Sidious
Harry Potter: Komnata Tajemnic pokonała już Atak Klonów kategorii największy dochód w weekend, na całym świecie poza USA. Harry zarobił w ten weekend aż 55 milionów dolarów, poza Japonią. W samej Japonii zarobił 16 mln, jest to 125 % tego co zarobił a najlepszy weekend Atak i 133 pierwsza część Harryego (acz nie były to pierwsze weekendy od premery na świecie). Komnata Tajemnic w sumie zarobiła poza stanami już 128 milionów, co czyni ją szenastym w tym roku filmem, który zarobił ponad 100 milionów w terytoriach "zamorskich", jak ładnie określają nas i nie tylko amerykanie.
Update (dodatkowe informacje), Lord Sidious
Trzeba tutaj uściślić pewne rzeczy. Ten sposób liczenia jest dość nowy, ponieważ, tak na prawdę to "Atak klonów" wprowadził coś co można nazwać "światową premierą". W ten sposób nie tylko pobił ten rekord, ale i zmienił świat. Teraz wiele filmów wchodzi równocześnie w wielu państwach świata. Np. "Śmierć nadzejdzie jutro". W przypadku "Harry'ego Pottera 2" czy "Dwóch Wież", również w większości państw świata wchodzą one równocześnie, ale u nas dystrybutor, firma Warner opóźnia ich premiera. Jest to pewien minus, ale Warner za punkt honoru postawił sobie zrobić dobre tłumaczenia tych filmów. Zresztą wystarczy porównać polonizację płyt DVD Warnera i innych dystrybutorów, żeby zobaczyć o co im chodzi.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Wywiad z Harrisonem Fordem ...

2002-11-23 18:17:00 Stopklatka

Na Stopklatce znalazł się wywiad z Harisonem Fordem, podczas którego aktor odpowiadał na pytania dotyczące najnowszego filmu z jego udziałem K-19, oraz innych filmach, w których występował. Wywiad znajduje się tu.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

K-19 nadejdzie jutro....

2002-11-22 09:03:00

Dziś na nasze ekrany wchodzą trzy filmy, z tym, że Wojnę plemników z starwasowego punktu widzenia możemy od razu pominąć.
Pierwszy z tych właściwych filmów to K-19, opowieść o radzieckiej łodzi podwodnej, z Liamem Neesonem i Harrisonem Fordem. Film wyreżyserowała Kathryn Bigelow, która ma na swym koncie np. Dziwne dni, dość ciekawą wizję roku 2000.
Drugi z filmów to 20 (przynajmniej z oficjalnego cyklu, gdyż np. Nigdy nie mów nigdy więcej nie jest w oficjalnym Bondowskim cyklu, a ten Bond Irvina Kershnera na pewno zasługuje na uwagę, chociażby dla podstarzałego Seana Connery’ego, który jest tam niesamowity) zatytułowany Śmierć nadejdzie jutro. Tym razem James Bond, 007, zostaje pojmany przez wywiad północnokoreański i wieziony przez ponad rok. Gdy udaje mu się zbiec, nikt nie chce mu za bardzo wierzyć, że nie zdradził królowej, przez tak dlugi czas. Tym razem Bond, pozbawiony licencji na zabijanie, musi działać na własną rękę, by przywrócić swoje dobre imię. (Mnie to trochę przypomina Licencję na zabijanie, ale to tylko moja taka wstępna sugestia, jeszcze nie widziałem nowego Bonda [przyp. Sidious, Darth Sidious]). Przy Bondzie warto też wspomnieć, że jest to kolejny film, który ma tak zwaną światową premierę. Czyli znów wchodzi u nas tak samo jak Klony, czyli w ten sam dzień co w USA. W filmie tym pojawia się też pewna sekwenacja szermiercza, za choreografię której odpowiadał Bob Anderson (ostatnio znany głównie z LOTRa, acz pamiętany za np. Imperium Kontratakuje). A na koniec jeszcze jedna rzecz. Mianowicie zdjęcia do tego Bonda nakręcił ... David Tattersall, czyli operator z TPM i AOTC.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Cyrkowe dziwadło Ewana McGregora

2002-11-22 09:00:00 Philomythus za Onet

Jodie Foster wraca do długo odkładanego projektu reżyserii romantycznego filmu "Flora Plum". Ewan McGregor zagra rolę cyrkowego dziwadła, w którą pierwotnie miał się wcielić Russell Crowe.
Film opowiada historię miłości rozgrywającej się w środowisku cyrkowym podczas Wielkiego Kryzysu. W projekt zaangażowana jest także Meryl Streep oraz Claire Danes, która prawdopodobnie zagra tytułową rolę.
Flora Plum jest bezdomnym dzieckiem, pozostającym bez środków do życia, w którym zakochana jest postać grana przez McGregora. Bohater szkockiego aktora pomaga sierocie w osiągnięciu sukcesu.
Jodie Foster myślała już o reżyserii "Flora Plum" dwa lata temu, kiedy to do współpracy zaprosiła Russella Crowe. Jednak aktor miał problemy zdrowotne z ramieniem i musiał zrezygnować z powierzonej mu roli.
Zdjęcia do filmu rozpoczną się najpóźniej na wiosnę 2004 roku.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ford i Flockhart u Tiffany'ego?

2002-11-22 08:58:00 Philomythus za Interia

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, Harrison Ford stanowczo zdementował plotki, iż w czwartej części przygód Indiany Jonesa w głównej roli kobiecej wystąpi Calista Flockhart. Aktorska para spotyka się od dłuższego czasu i ma coraz większą ochotę ma zrealizowanie wspólnego projektu filmowego.
Według najnowszych doniesień, Harrison Ford ("K-19") i Calista Flockhart (serial "Ally McBeal") próbują wykupić prawa do realizacji remake'u klasycznej opowieści z 1961 roku, "Śniadanie u Tiffany'ego". W historii, którą wyreżyserował Blake Edwards, w głównej roli wystąpiła Audrey Hepburn.
Na razie nie wiadomo, jak zaawansowane są rozmowy na temat realizacji nowej wersji opowieści.
Więcej wiadomo natomiast na temat postępów w realizacji czwartej części przygód Indiany Jonesa. Według najnowszych doniesień, scenarzysta Frank Darabont kończy już prace nad pierwszymi scenami opowieści. Postępy prac na bieżąco konsultuje ze Stevenem Spielbergiem.
Frank Darabont ujawnił, iż bardzo zależy mu na zachowaniu wierności w opisie postaci głównego bohatera, w stosunku do trzech pierwszych historii, jednak nie zamierza w tym celu wykorzystywać monotonnych schematów i zbyt wielu powtórzeń.
"Nie chcę odgrzewać wcześniejszych pomysłów i historii" - zapowiada scenarzysta.
Premiera filmu "Indiana Jones 4" zaplanowana jest na 1 lipca 2005 roku.
Kiedy w kinach zadebiutuje nowa wersja "Śniadania u Tiffany'ego", na razie nie wiadomo.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Anthony Daniels superbohaterem?

2002-11-21 23:23:00 TFN

Podczas niedawnego czatu przeprowadzonego dla BBC, Anthony Daniels (C-3PO), powiedział, że po nowym roku zagra jakaś rolę w jakimś filmie o superbohaterze, który będzie kręcony w Nowym Jorku. Zdradził jedynie, że rola ta ma być w stylu Michaela Gougha. Michael Gough jest chyba najlepiej znany jako Alfred, kamerdyner ale i przyjaciel Bruce’a Wayne’a, czyli Batmana. Czy zatem Daniels wcieli się w rolę pomocnika jakiegoś superherosa? Być może nawet Spidermana.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

R2-D2: Beneath the Dome na DVD Update

2002-11-21 23:20:00 TFN

Okazuje się, że zapowiadany na 26 grudnia kolejny DVD Lucasfilmu, tym razem z „R2-D2: Beneath the Dome”, czyli paradokumentalnym filmie o przygodach R2-D2 poza planem, będzie kosztować niecałe 8$. Niestety nadal nie wiadomo, czy i kiedy ten film trafi do Polski.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Harry Potter kontratakuje...

2002-11-18 18:36:00 Interia

Jak podaje serwis Interia, `Harry Potter i komnata tajemnic` (adaptacja drugiej powieści J.K. Rowling o przygodach małego czarodzieja) znowu zaatakował box-office. W chwili obecnej po weekendowym podsumowaniu zysków okazało się że nie ustępuje on wiele poprzedniej części (`Harry Potter i kamień filozoficzny`) i niestety zostawia także sporo w tyle nasze ukochane Gwiezdne Wojny. Raport prosto z Interii:

Rekordowe wpływy obraz zanotował w Wielkiej Brytanii, bijąc wszelkie dotychczasowe rekordy tamtejszego rynku. Z wpływami w wysokości 29,2 milionów dolarów osiągniętych z weekendu oraz czterech dni pokazów przedpremierowych film pokonał w weekendowych box office'ach takie przeboje, jak: "Spider-Man", "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia", "Gwiezdne wojny - część I: Mroczne widmo", "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów"[...].

Nie pociesza też fakt że większość fanów Harrego to osoby poniżej 15 roku życia a co za tym idzie kupujące bilety ulgowe ;-) Co tu dużo mówić, Harry Potter po prostu zawojował rynek filmowy o czym świadczą choćby porażki nam najbliższych pozycji: "Mroczne Widmo" oraz "Atak Klonów".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Maestro zwalnia? :( UPDATE

2002-11-17 22:40:00 Coming Soon

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w „Ataku klonów” wykorzystano część ścieżki dźwiękowej z „Mrocznego Widma”, gdyż nie stworzono tam alternatywnego, nowego podkładu. Okazuje się jednak, że to nie koniec rewelacji. W drugiej części przygód Harry’ego Pottera - Harry Potter i Komnata Tajemnic doszło do jeszcze dziwniejszej rzeczy. A mianowicie, choć wszędzie wcześniej jako kompozytora wymieniono Johna Williamsa, ale tym razem jest on już wymieniony tylko jako kompozytor muzyki. Aranżacją i dyrygencją zajął się tym razem William Ross. Tu należy przypomnieć, że Williams samodzielnie zawsze robił to wszystko, a w żadnym wypadku nie miał wcześniej pomocników (takzwanych shadowcomposer), którzy właśnie zajmują się aranżacją i dokańczaniem głównych motywów muzycznych, dla potrzeb filmów. Acz miał swoich edytorów, jednak wcześniej, nikogo nie dopuścił do aranżacji, jeśli to on dostał zlecenie na muzykę. (Bo dokonano paru przeróbek jego utworów, w sequelach filmów, do których on nie skomponował już muzyki. np. trzecia część Parku Jurajskiego). Do tego należy dodać, że ostatni album z filmu Raport Mniejszości nie był najlepiej przyjęty na świcie, głównie przez porzucenie przez Williamsa swych słynnych tematów oraz tworzenie muzyki tła filmu, może bardziej bliskiej Hollywood, acz mniej Williamsowej. Natomiast już 10 grudnia w USA będzie można kupić najnowszą płytę Johna Williamsa, z muzyką do filmu Catch Me If You Can. Najnowszy film Spielberga, który jest właśnie reżyserem tego obrazu, opowiada prawdziwą historię najmłodszej w historii osoby poszukiwanej. Film w USA wejdzie na gwiazdkę (25 grudnia), a u nas najprawdopodobniej pod koniec lutego.
Update, Lord Sidious, 21 listopada
Paweł Piotrowicz uprzytomnił mnie, że zrobiłem pewien błąd. Mianowicie, w IV części Supermana, Williams dodatkowo skomponował jeszcze dwa nowe tematy muzyczne. A całą muzykę tak na prawdę zaaranżował tam Alexander Courage. Był to jeden z nielicznych takich przypadków w karierze Williamsa. Przepraszam, za wprowadznie w błąd.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Wywiad z Harrisonem Fordem...

2002-11-17 22:38:00 Stopklatka

Już 22 listopada, na Stopklatce będzie można przeczytać wywiad z Harrisonem Fordem. W głównej mierze tyczyć się on będzie filmu K-19, ale też i IV części Indiany Jonesa. Więcej o wywiadzie przeczytacie tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Jeszcze więcej gwiazd w „Big Fish”

2002-11-16 16:28:00 Filmweb.pl

Danny DeVito, Helena Bonham Carter, Steve Buscemi i Alison Lohman zagrają w filmie przygodowym "Big Fish", który reżyseruje Tim Burton. Zdjęcia rozpoczną się w styczniu w Alabamie. W obsadzie znajdują się już Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup i Jessica Lange.
Projekt jest ekranizacją powieści Daniela Wallace'a "Big Fish: A Novel of Mythic Proportions". Opowiada ona historię młodego mężczyzny, który przed śmiercią swojego ojca stara się dowiedzieć więcej na temat jego młodości. Z krótkich historii opowiedzianych przez rodzica oraz plotek zasłyszanych w okolicy tworzy nie zawsze zgodną z rzeczywistością biografię ojca pełną elementów baśniowych i mitycznych.

O samym projekcie pisaliśmy już parokrotnie.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Więcej o “Wojnach Klonów”

2002-11-15 12:40:00 TFN

Wczoraj pisaliśmy o serialu „Wojny Klonów”, a dziś mamy jeszcze kilka ważnych informacji. Okazuje się, że Lucasfilm na spotkaniu z Cartoon Network zaprezentował już odcinek pilotażowy tego serialu. Przy tak małym nakładzie czasu, można z 90% pewnością stwierdzić, że pilot jest zrobiony tylko i wyłącznie za pomocą grafiki komputerowej. A zatem najprawdopodobniej tak też będzie z serialem.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Amerykańscy producenci nagradzają George'a Lucasa i Ritę Wilson

2002-11-14 15:09:00 Stopklatka

Członkowie Stowarzyszenia Producentów Amerykańskich postanowili, że specjalnymi nagrodami honorowymi za 2002 rok wyróżnieni zostaną szef organizacji Motion Picture Assn. of America Jack Valenti, producent Robert Evans, reżyser, scenarzysta i producent George Lucas oraz producentka Rita Wilson.
Jack Valenti otrzyma od Stowarzyszenia Producentów Amerykańskich nagrodę o nazwie Milestone Award, która wręczana jest za wkład w przemysł rozrywkowy. Wcześniej Milestone Award uhonorowani zostali Robert Wise, Kirk Douglas, Alfred Hitchcock i Steven Spielberg.
Evans, producent filmów takich, jak: "Cotton Club" i "Chinatown" otrzyma nagrodę im. David O. Selznicka za całokształt twórczości, Wilson, producentka odnoszącego niezwykłe sukcesy niezależnego "Greckiego wesela", uhonorowana zostanie natomiast Visionary Award, nagrodą która wręczana jest twórcom wnoszącym do kina nowe i unikalne wartości.
George Lucas, twórca "Gwiezdnych wojen", otrzyma Vanguard Award, którą honorowani są twórcy błyskotliwe i twórczo wykorzystujący nowe technologie.
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2 marca 2003 roku. W czasie tej uroczystości Stowarzyszenie Producentów Amerykańskich nagrodzi także najlepsze kinowe i telewizyjne produkcje roku 2002.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Jak zarabiać na kasetach DVD

2002-11-11 21:52:00 Joruus

Steven Spielberg i jego ekipa, wpadli na genialny pomysł zwiększenia swoich dochodów z filmu E.T. (muz. John Williams). Mianowicie chodzi o to, że kasety i DVD z E.T. będą w USA dostępne w sprzedaży jedynie przez 10 tygodniu. Potem będą wycofane z rynku. Jeśli ktoś nie zdecyduje się na zakup teraz, potem może nie będzie mieć okazji. Dystrybutorzy liczą, że pomoże to pokonać kolejny rekord. Ale jeśli tak będzie to może być to niebezpieczny precedens na przyszłość. Nie zapominajmy, że w przyszłym roku w najprawdopodobniej wyjdzie trylogia Indiany Jonesa na DVD. Więc kto wie, czego można spodziewać się po Spielbergu i Lucasie.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Willow w TV

2002-11-09 12:44:00

W poniedziałek o godzinie 17.15 na Polsacie będzie można obejrzeć film Willow. Wiem, że generalnie o chyba wszystkich filmach w TV regularnie pisujemy z Joruusem (który także jest organizatorem Śląskich Spotkań Fanów SW) w sekcji - Program Fana w dziale Świat Filmu, ale tym razem zrobimy wyjątek. Wiem, że generalnie pomijamy w newsach wiele wartościowych filmów jak chociażby „Requiem dla snu”, i generalnie nadal będziemy trzymać się tej zasady, lecz „Willow” jest doprawdy wyjątkowy. A dlaczego? Bo jest to jeden z najlepszych filmów fantasy, a może i nawet najlepszy oryginalny. Obok „Pięknego umysłu” najlepszy film w karierze Rona Howarda. Choć tak naprawdę to Howard miał mniejszy wpływ na ten film niż ... George Lucas, bo zaiste jest to trzeci wielki film (po SW i Indym) zrodzony w umyśle naszego ulubionego wyzyskiwacza. Lucas nie tylko praktycznie stworzył ten film, ukazując jak SW mogłoby wyglądać gdyby nie działo się w kosmosie. Ale także odrodził cały gatunek fantasy, który w tym okresie dość mocno się sConaninzował. Film może dziś wygląda trochę jak ramotka, ale dla fanów Lucasa jego znajomość jest obowiązkowa. Dla fanów „Władcy Pierścieni” jeszcze jedna informacja, to między innymi po tym filmie padł pomysł nakręcenia LOTRa w Nowej Zelandii. A Joruus podesłał jeszcze to co pisze o tym filmie Gazeta telewizyjna. Możecie to przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Atak znaków ognia w kinach…

2002-11-08 00:23:00

Dziś na nasze ekrany wchodzi aż 6 filmów, z tego o trzech napomkniemy.
Pierwszy z nich to Władcy ognia Roba Bowmana, reżysera znanego nam głównie z serialu „Z Archiwum X”, a także jego kinowej wersji. O pewnych aluzjach do Gwiezdnych Wojen w tym filmie pisaliśmy w lipcu. Warto też przypomnieć, że drugim reżyserem jest Nick Gillard, czyli koordynator i właściwie twórca wszystkich pojedynków w AOTC i TPM. Gillard również tu był koordynatorem prac kaskaderskich. Film opowiada o tym, jak po tysiącach lat na ziemi pojawiają się znów smoki i ...
Drugi film o dość swojsko brzmiącym tytule - Atak pająków to typowy horror. Tu należy się drobne wyjaśnienie. Tytuł oryginalny filmu to „Eight Legged Freaks”, a polski nie jest wymyłsem tłumacza, lecz pewną konsekwencją. Otóż film ten miał tytuł roboczy „Arac Attack”, co przetłumaczono u nas jako „Atak pająków”, lecz przed wprowadzeniem filmu na ekrany amerykańskich kin tytuł zmieniono (prawie jak z Revenge of the Jedi). U nas dystryb – Warner pozostawił stary.
A na koniec jeszcze trzeci hit tego roku (po Spidermanie i Klonach) - Znaki - najnowsze dzieło M. Night Shyamalan, twórcy „Szóstego zmysłu”. W filmie tym, gdzie efekty specjalne wykonała firma Industrial Light and Magic, Mel Gibson gra rolnika, na którego polu...
Czyli jest tego troszkę.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

George Lucas dostał rolę w serialu…

2002-11-06 22:16:00 TFN

W jednym z najbliższych odcinków amerykańskiego sitcomu „Just shoot me”, emitowanego na NBC, wystąpi gościnnie George Lucas. W odcinku tym, Finch (którego gra David Spade) spotka się z swoim bohaterem- idolem (George Lucas). Nie wiadomo ile George Lucas dostał za tę rolę (może po „słabym” wyniku Klonów, musiał sobie dorobić). W każdym razie, twórcy serialu niezbyt pochlebnie wyrażali się o zdolnościach aktorskich Lucasa, który więcej czasu spędził rozdając autografy niż grając.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Jackson i Binoche w duecie

2002-11-06 21:56:00 Joruus za WP

John Boorman wyreżyseruje dramat Country Of My Skull, w którym w głównych rolach wystąpią Samuel L. Jackson i Juliette Binoche.
Zdjęcia rozpoczną się w lutym 2003 roku. Będzie to opowieść osadzona w Południowej Afryce w czasach afer związanych z apartheidem w latach 1960-94 i przesłuchań, jakie prowadzili obrońcy praw człowieka w sprawie okrucieństwa tamtejszej policji.
Samuel L. Jackson zagra amerykańskiego dzinnikarza badającego sprawę a Binoche wcieli się w postać zamieszanej w aferę mieszkanki RPA.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Liam Neeson nie zagra w "Asylum"

2002-11-06 21:11:00 Stopklatka

Liam Neeson, aktor grający w Mrocznym Widmie Qui-Gon Jinna nie zagra w filmie "Asylum". Miał w nim wystąpić wraz ze swoją żoną - Natashą Richardson. W tworzenia filmu zrezygnował również Paul McGuigan, który miał go reżyserować. Prace nad filmem rozpoczną się na wiosnę przyszłego roku.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Lee odebrał nagrodę World Awards

2002-11-05 09:22:00 Stopklatka i TFN

W sobotę, to jest 2 listopada, w Wiedniu rozdawano nagrody World Awards 2002. Lee dostał nagrodę za swoje osiągnięcia w aktorstwie. Oprócz niego nagrodę dostali między innymi Papież Jan Paweł II, Michael Jackson, Jerome Irons oraz Roman Polański, któremu nagrodę wręczył przewodniczący 282 osobowego jury - Michaił Gorbaczow!
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Obi-wan kończy z teatrem?

2002-11-04 16:21:00 Philomythus za BBC

Ewan McGregor opuścił filmową i teatralną kompanię Natural Nylon Entertainment, którą założył wraz z innymi gwiazdami jak np. Jude Law, czy Sadie Frost. Jak mówi jego rzecznik, Ewan zdecydował się na to ponieważ jego zobowiązania względem montowania filmów, nie pozwalają mu na zaangażowanie się w działalność kompanii. McGregor nie wystąpił w produkcji Natural Lyon od 2000 roku, kiedy to zadebiutowali filmem Nora opowiadającym o pisarzu Jamesie Joyce’ie. Celem dla którego McGregor, Law i Frost połączyli się z Seanem Pertwee i Jonnym Lee Millerem było stworzenie grupy wspierającej brytyjskie talenty aktorskie - i zatrzymywanie tych talentów na terenie Wielkiej Brytani. W 2001 Natural Lyon przystąpił do Ambassador's Theatre Group, aby spróbować swoich sił w produkcji dramatów, komedii i musicali, z przeznaczeniem na brytyjską scenę. Najbardziej godnym uwagi owocem tych zamierzeń jest przedstawienie Dr Faustus, które miało swą premierę w bieżącym roku na deskach London's Young Vic. W większości filmów, począwszy od Nory przez thrilley SF, występował Law, pomimo że także był on zajęty lukratywnymi, bardziej dochodowymi i masowymi produkcjami realizowanymi poza Natural Lyon jak np. AI:Sztuczna Inteligencja, czy Droga do Zatracenia.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Christopher Lee zaprzecza pogłoskom o Potterze…

2002-11-02 17:12:00 Sci Fi Wire

Christopher Lee (hrabia Dooku) na swojej oficjalnej stronie zdementował wszelkim pogłoskom o tym, że podpisał już kontrakt na przejęcie roli po zmarłym Richardzie Harrisie w trzeciej części przygód Harry’ego Pottera – Harry Potter i więzień Azkabanu. Lee wciąż nie otrzymał oficjalnej propozycji od Warner Bros., więc nie można tu nic potwierdzić, ani zaprzeczyć. Rzecznik aktora powiedział też, że byłaby to wspaniała wiadomość, gdyby Christopher Lee mógł zagrać czarodzieja Dumbledore’a. Na dodatek sprostował jeszcze jedną kwestię. Mianowicie nie prawdą jest to, jakoby trzy lata temu, Lee odrzucił tę rolę. Całą sprawę wymyśliły i rozpropagowały plotkarskie serwisy.
KOMENTARZE (0)
Loading..