TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Wywiad z Lee w Tele Tygodniu

2002-02-28 15:05:00

W najnowszym 25 numerze magazynu telewizyjnego Tele Tydzień zamieszczono krótki wywiad z Christopherem Lee, który zagrał we Władcy Pierścieni i Ataku Klonów. Skan można zobaczyć tutaj. Dodam jeszcze, że w sobotę (2 marca) na Polsacie o godz. 21 będzie można zobaczyć pana Lee w "Człowieku ze złotym pistoletem".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Frank Oz wyreżyseruje komedię?

2002-02-26 20:27:00 Filmweb

Frank Oz prowadzi negocjacje z wytwórnią Miramax Films w sprawie wyreżyserowania komedii "The Ultimate Low Self-Esteem Movie". Projekt jest historią kobiety, która nie ma szczęścia do mężczyzn - każdy z nich prędzej czy później zostawia ją dla innych. Kiedy już w końcu spotyka tego jedynego, okazuje się on maniakalnym zabójcą. Scenariusz napisały Jennifer Heath i Michele J. Wolff.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nowa propozycja dla Ewana

2002-02-25 22:58:00 Ananova

Ewanowi zaprowponowano rolę młodego arystokraty w filmie "The Wife Maker". W tym naładowanym erotyzmem filmie, arogancki dżentelmen, kupuje dwie kobiety, z których postanawia zrobić kobiety idealne. Jedną z nich postanwia wybrać sobie na żonę, ale sprawa się komplikuje ... Film zostanie zrealizowany przez BBC.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Hayden i Aniołki Charliego

2002-02-25 22:40:00 TFN

Drew Barrymore twierdzi, że jest pewna szansa, iż Hayden Christensen zagra kapitana łodzi w drugiej częsci "Aniołków Charliego" - "Charlies Angels 2:Halo". Hayden po premierze AOTC będzie zapewne jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia. Pojawiła się też inna informacja, jakoby rolę kapitana, którego w pierwszej częsci grał Tom Green, miał zagrać chłopak Drew. Albo więc nie chodzi o Haydena, albo ten zostawił Natalie Portman. No cóż, może to dziennikarze jeszcze coś pokręcili.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Inne galaktyki

2002-02-25 20:23:00 Władca Pierścieni

W Nowym Jorku odbyła się konferencja, której głównym tematem były dwie kolejne części Władcy Pierścieni. W jej trakcie zadawano pytania o pewne podobieństwa pomiędzy filmami Gwiezdne Wojny a Władca Pierścieni. Christopher Lee grający w obu dziełach skwitował ten fakt odpowiedzią: "My i oni żyjemy w osobnych wszechświatach".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Spiderman przegrywa

2002-02-24 14:10:00 Episod-X

Całkiem niedawno pisaliśmy o walce Spidermana i AOTC a dziś mamy pewno uzupełnienie. Otóż Brytyjczycy postanowili przenięść premierę nowego Spidermana na 14 czerwca, robiąc miejsce w kinach Klonom. Całkiem niewykluczone jest że podobnie postąpią Amerykanie, gdzie Spiderman miał wejść 3 maja, a "Atak klonów" 17, co mogłoby ograniczyć potencjalne zyski "Spidermana". Na razie jeszcze nie są to oficjalne wiadomości.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Mały update w Świecie Filmu

2002-02-23 17:48:00

Zrobiliśmy mały remantent z działem Świat Filmu, dodając tam dwie recenzje. "Mrocznego Widma" na DVD oraz filmu "Jay i Cichy Bob kontratakują". Obie recenzje, choć spóźnione na Bastionie były wcześniej dostępne już na kilku innych stronach, więć część z Was pewnie miała już okazje się z nimi zapoznać. Mimo wszystko mamy nadzieję, że spodoba Wam się ten pomysł.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Jimmy Smits dziś w TVP2

2002-02-23 12:36:00

O 22.45 na TVP2 leci film z 1989 r. Stary Gringo (Old Gringo), w jednej z ról wystąpi Jimmy Smits -aktor, który wcielił się w Baila Organę w Ataku Klonów.


KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Fragmenty wywiadu z Temuerą Morrisonem

2002-02-22 21:59:00 Episode-X

Na Episode-X znalazł się link do wywiadu jaki udzielił Temuera Morrison gazenie New Zeland Herald. Fragmenty tego wywiadu publikujemy tutaj:
"Nikt nigdy nie zaproponował mi roli komediowej, a ja jestem bardzo zabawnym człowiekiem, moje życie jest komedią.". Twierdzi Temuera, teraz po zagraniu w Gwiezdnych Wojnach, nie tylko będzie miał własną figurkę (Jango Fetta), ale też zagrał w grze komputerowej na Playstation. Temuera powiedział też coś o Jangu: "Myślę, że moja postać będzie jedną z najpopularniejszych".
Większość artykułu dotyczyła jednak następnego filmu Morrisona - "Blunt Instruments". Cały artyku jest dostępny pod tym adresem.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ewan broni Niedźwiedzi Polarnych

2002-02-21 22:34:00 Ananova

Jak donosi Ananova Ewan McGregor okazuje się być wielkim obrońcą zwierząt. Napisał on protest do władz amerykańskich oraz kilku ważnych mężów stanu (zazwyczaj kobiet), o to by uwolniono 7 Niedźwiedzi Polarnych (Thalarctos maritimus), które są źle traktowane w cyrku. Cyrk ten aktualnie podróżował po Puerto Rico. Działania Ewana wspomaga towarzystwo Peta zrzeszające ludzi na rzecz walki o etyczne traktowanie zwierząt. Wg tego stowarzyszenia, w cyrku tym, nie zapewniono odpowiednich warunków dla niedźwiedzi. Peta zapowiedziała, że pokryje koszty transportu Niedźwiedzi, do ogrodów zoologicznych, które zgodziły się już je przyjąć. Warto jeszcze dodać, że zainteresowanie Ewana tymi stworzeniami zaczęło się w tamtym roku, kiedy BBC poprosiło go by został prowadzącym programu dokumentalnego poświęconego Niedźwiedziom. Załączamy też ekskluzywny materiał ryk niedźwiedzia polarnego, niestety obawiamy się, że jest on nie na temat.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Daniels skończył 56 lat

2002-02-21 20:13:00

Dziś Anthony Daniels - odtwórca roli najbardziej rozgadanego robota we wszechświecie kończy 56 lat. Anthony urodził się w Salisbury w Angli 21 lutego 1946.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

"Poszukiwacze zaginionej arki" - wersja specjalna?

2002-02-21 14:30:00 Filmweb

Kiedy w 1997 Lucas zapoczątkował nową modę na wersje specjalne - trochę zestarzałych filmów z przed wielu lat, należało się spodziewać dalszych takich filmów. I faktycznie po kilku wersjach specjalnych (z których chyba nic nie dotarło do polski), również Steven Spielberg wziął się za coś takiego. Po sukcesie jakim okazało się być Specjalne wydanie E.T. Steven oświadczył, że rozważają wprowadzenie Indiany Jonesa, a dokładniej "Poszukiwaczy Zaginionej Arki", znowu do kin. O ile, przed "E.T." producenci mieli mieszane uczucia, o tyle teraz projekt ten jest bardzo prawdopodobny. Więc może będzie tak jak z "Gwiezdnymi Wojnami", że najpierw mieliśmy SE, a potem TPM.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

SW i LOTR - porównanie

2002-02-20 19:05:00

W najnowszym Focusie znalazło się porównianie obu filmów. Skan znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Klony przeciwko Pająkom

2002-02-19 23:06:00 Episode-X

W maju na amerykańskie ekrany wejdą dwie superprodukcje: "Atak klonów" i "Spider-man". Na produkcję obu przeznaczono miliony, podobnie zresztą jak na ich reklamę. Obie rónież wywołały pewne kontrowersje - "Atak klonów" tytułem, a "Spider-man" scenami w WTC (które wycięto). Jednakże pierwszą bitwe wygrał już "Spider-man". Firma Pepsico, która zapłaciła bardzo dużo pieniędzy za reklamę nawiązującą do "Mrocznego Widma" w 1999, uznała, że w tym roku, lepiej reklamować się "Spider-manem". Tak więć na maj zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek tych filmów, o to który zarobi więcej i w jakim czasie.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

John Williams i gala Oskarowa

2002-02-18 11:46:00 Stopklatka

Jednym z dyrygentów i twórcą oprawy muzycznej tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów został John Williams.
Funkcję tę Williams sprawował będzie po raz trzeci. Po raz pierwszy twórca nadzorował oprawę muzyczną rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w 1972 roku, po raz drugi trzy lata później w czasie 48. ceremonii rozdania Oscarów. W tym roku drugim dyrygentem został Mark Watters.
To wielki zaszczyt móc prowadzić orkiestrę w roku, kiedy ceremonia wręczenia Oscarów po raz pierwszy odbędzie się w Kodak Theatre - powiedział Williams, który w tym roku otrzymał dwie nominacje Akademii. Jedną za muzykę do "Harry`ego Pottera i kamienia filozoficznego", drugą za muzykę do filmu "A.I. - Sztuczna inteligencja".

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co w Gazecie Wyborczej?

2002-02-14 22:10:00

W dzisiejszym "Magazynie Gazety Wyborczej" znalazł się ciekawy i ilustrowany dobrej jakości zdjęciami tekst o "Władcy Pierścini". Autor wspomina przeżycia na seansie "Gwiezdnych Wojen"
"Pamiętam, jak pierwszy raz z córeczką oglądałem "Gwiezdne wojny". Po wyjściu z kina zapytała czy ona też ma Moc. Powiedziałem jej, że tak.(...) Z "Władcą Pierścieni" sprawa jest poważniejsza niż z "Gwiezdnymi wojnami" - ten film jest mniej naiwny, bardziej mroczny. Tu nie wystarczy zdobyć Moc."

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Ewan wspaniały

2002-02-14 19:18:00

Ewan znowu uhonorowany ! Tym razem doceniło go Londyńskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. Dostał nagrodę za najlepszą kreację aktorską a film, w którym grał u boku Nicole Kidman "Moulin Rouge" został uznany najlepszym filmem 2001.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nagroda dla Ewana

2002-02-13 17:21:00 Stopklatka

Organizacja Variety Club zajmująca się pomocą upośledzonym dzieciom, przyznała swoje nagrody najlepszym aktorom. Najlepszym aktorem został Ewan McGregor. Nagrody dostali też Judi Dench i Daniel Radcliffe.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Urodziny

2002-02-13 07:23:00

Dokładnie dzisiaj (13.02) urodziny obchodzi Pernilla Agust, która wcieliła się w rolę Shmi Skywalker. Bastion.net może życzyć jedynie: sto lat !
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Oskary - nominacje za 2001

2002-02-12 16:26:00

Jakąś godzinę temu w Samuel Goldwyn Theater w Los Angeles ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Najwięcej, bo aż 13 nominacji, zdobył obraz Petera Jacksona "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia".
Dla nas interesujące jest to, że John Williams dostał aż dwie nominacje! Za muzykę do filmu "A.I. Sztuczna Inteligencja" i "Harry Potter i kamień filozoficzny".
Wśród nominowanych twórców efektów specjalnych do : "A.I. Sztucznej Inteligencji" znalazł się także Dennis Muren (Muren nie robił efektów tylko w TESB, a w pozostałych epizodach maczał palce ;)
Kolejna osoba to Gary Rydstrom nominowany za montaż efektów dźwiękowych w filmie "Potwory i spółka" (Monsters Inc). Gary poprzednio był nominowany za The Phantom Menace.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Christopher Lee

2002-02-12 10:40:00 TFN

Na TFN podano skrót rozmowy z Christopherem Lee. Aktor mówi:
"Właśnie skończyłem pracę nad Epizodem 2. W maju wyjeżdżam do Nowej Zelandii aby zrobić dodatkowe zdjęcia do kolejnej części Władcy Pierścieni - Dwóch Wież"
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Portman nie zagra w "La Divorce"

2002-02-09 12:22:00 Stopklatka

Kate Hudson i Naomi Watts prowadzą negocjacje dotyczące ról w filmie pt. "Le Divorce" Jamesa Ivory`ego. Niedawno pisaliśmy o tym, że z powodów osobistych z roli w tym filmie zrezygnowała Natalie Portman (więcej). Nowy obraz Ivory`ego to opowieść o dwóch siostrach i ich skomplikowanych związkach miłosnych. W "Le Divorce" zagrają również Colin Firth, Isabelle Huppert, Thandie Newton i Nick Nolte.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Lucas i czasy Imperium Rzymskiego

2002-02-08 14:41:00 film.interia.pl

Po Ataku Klonów George Lucas zabiera się ostro za Epizod III, ale czy zastanawialiście się co Lucas będzie robił potem? W dziesiejszych aktualnościach filmowych portalu interia.pl znajdziemy odpowiedz na to pytanie.

George Lucas zamierza porzucić kosmiczne opowieści i przenieść się na Ziemię. Nie interesują go jednak czasy współczesne, lecz antyczny Rzym. Słynny reżyser czuje również chwilowo przesyt realizacją filmów kinowych i zapowiada, iż jego najnowszy projekt będzie telewizyjną serią, której akcja rozgrywać ma się w czasach Imperium Rzymskiego. Zaraz po ukończeniu prac nad trzecią częścią opowieści, George Lucas zamierza porzucić historie science-fiction i przystąpić do realizacji monumentalnego telewizyjnego dzieła o starożytnym Rzymie. Zdaniem słynnego twórcy, wydarzenia opowiedziane w serii pomogą współczesnym ludziom rozwiązać wiele problemów nurtujących świat.

"Chciałbym zacząć coraz intensywniej pracować nad produkcjami telewizyjnymi. To bardzo ciekawa forma, ponieważ nie musisz się przejmować magicznym weekendem otwarcia i wynikami sprzedaży filmu w różnych rejonach" - mówi George Lucas.

"W telewizji możesz pracować nad specjalistycznymi tematami i uchodzi ci to na sucho! Nie musisz robić rzeczy dla wszystkich i to mi się bardzo podoba. Ja na przykład interesuję się historią i dlatego zamierzam zrealizować serię poświęconą Imperium Rzymskiemu" - wyjaśnia reżyser.

"Zamierzam przede wszystkim skupić się na politycznych konfliktach starożytnego Rzymu, mniej interesuje mnie epicki rozmach Gladiatora. Fascynuje mnie, jak wiele wspólnych cech możemy znaleźć pomiędzy wydarzeniami, które dzielą tysiące lat" - dodaje George Lucas.

"Chciałbym móc powiedzieć: Patrzcie, to, co wydaje się wam nowe i jedyne w swoim rodzaju, zdarzyło się już dwa tysiące lat temu. Kopiujemy pewne rzeczy i nie zdajemy sobie sprawy, do jak tragicznego końca może nas to zaprowadzić" - ostrzega reżyser.

"Myślę, że dopiero kiedy poznasz i zrozumiesz historię, możesz zobaczyć dokąd zmierzasz. Ludzie na ogół nie znają historii starożytnego Rzymu i dlatego wciąż powtarzają te same błędy" - dodaje George Lucas. Na razie nie wiadomo, kiedy seria ma szansę trafić do produkcji. Premiera "Epizodu III" zaplanowana jest bowiem dopiero na 2005 rok.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co by było gdyby ...

2002-02-08 10:34:00 Władca Pierścieni

Na stronie Stopklatki o Władcy Pierścieni znalazł się ciekawy news. Co by było gdyby LOTRa napisał GL:
"Władca Pierścieni" wg. George`a Lucasa

- Zastanawiałeś się kiedyś Frodo, kim był Twój ojciec?
- Wujek Bilbo jest moim ojcem, Obi Gan Dalf
- Twój wujek jest wspaniałym człowiekiem, ale nie jest Twoim ojcem. Twój ojciec był doskonałym wojownikiem i świetnym dowódcą, silnym w Mocy. Jego imię brzmiało Saruman Mądry, i był dobrym przyjacielem
- Był? Czy on nie żyje?
- Jego już nie ma. Twoim przeznaczeniem jest pomścić jego śmierć młody Bagginsie

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ewan w filmie Lawsona

2002-02-07 17:11:00 Filmweb

Jak podaje Filmweb:
Ewan McGregor wystąpi w filmie wyreżyserowanym przez swojego wujka Denisa Lawsona, znanego przede wszystkim z odgrywania roli Wedge`a Antillesa we wszystkich trzech filmach klasycznej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Teraz Denis debiutuje jako reżyser kręcąc krótkometrażowy film, jakieś 20 minut. Film będzie opowiadał historię specjalisty od reklamy, który pewnego dnia otrzyma w spadku dziennik jednego ze swoich krewnych, a w dzienniku tym znajdować się będzie pewna matematyczna formuła. Spec zacznie ją stosować w soim życiu. Specem ma być oczywiście Ewan, który pojedzie do Edynburga, gdzie będą kręcone zdjęcia, zaledwie na siedem dni.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Oz reżyseruje pilot serialu

2002-02-06 16:23:00 Filmweb

Jak podaje Filmweb:
Frank Oz (czyli animator i głos Yody) wyreżyseruje dla stacji telewizyjnej ABC pilot serialu "The Funkhausers". Początkowo za kamerą miał stanąć Danny De Vito, jednak z powodu przesunięcia prac z lata na jesień, musiał zrezygnować. Będzie on jednak nadal producentem obrazu, opowiadającego o przygodach wielkiej, ekscentrycznej rodziny.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

McGregor najlepszym brytyjskim aktorem

2002-02-06 12:19:00 film.interia.pl

Z wiadomości filmowych portalu interia.pl:
Kate Winslet i Ewan McGregor zostali uznani za najlepszych brytyjskich aktorów 2001 roku przez czytelników branżowego magazynu "Empire". To już rekordowe, czwarte, wyróżnienie Empire Film Awards dla obojga aktorów w ich karierze. Kate Winslet została uhonorowana za rolę w obrazie "Enigma", a Ewan McGregor za kreację w "Moulin Rouge". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 5 lutego, w Londynie. Nagroda dla Ewana McGregora była jedną z trzech, jakie otrzymał musical Baza Luhrmanna. Obraz uhonorowano również wyróżnieniem dla Nicole Kidman ("Najlepsza aktorka") oraz dla najlepszego reżysera. Także trzy nagrody Empire Film Awards zebrał "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" wyróżniony dwoma nagrodami aktorskimi: dla Elijaha Wooda ("Najlepszy aktor") i Orlando Blooma ("Najlepszy debiut") oraz w kategorii "Najlepszy film". Christopher Lee, także występujący w obrazie Petera Jacksona, został uhonorowany nagrodą specjalną za całokształt twórczości. Kilka dni temu aktor odebrał podobne wyróżnienie przyznane przez magazyn "Evening Standard"(Evening Standard Film Awards).
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ian McDiarmid nagrodzony

2002-02-06 09:49:00 TFN

Ian McDiarmid, czyli starwarsowy Palpatine, dostał brytyjską nagrodę Critics` Circle Award za swoją rolę w spektaklu "Faith Healer", granym w londyńskim Almeida Theater. Warto dodać, że Ian McDiarmid poza grą w "Gwiezdnych Wojnach", jest także dyrektorem artystycznym Almeida Theater, no i czasem pojawia się w innych filmach np Jeźdźcu bez głowy, w którym wystąpili także odtwórcy innych czarnych charatkerwów z SW - Christopher Lee i jako kaskader Ray Park.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Lee znowu nagrodzony

2002-02-04 15:10:00 Stopklatka

Jak podaje Stopklatka:
Christopher Lee otrzymał honorową nagrodę od londyńskiej gazety "Evening Standard".
Dziennikarze "Evening Standard" przyznali aktorowi nagrodę za - szczególny wkład w rozwój brytyjskiej kinematografii. 79-letni aktor, który na kinowym ekranie debiutował pół wieku temu, zagrał w ponad 200 filmach. Do najbardziej owocnych należy jego współpraca z wytwórnią filmów grozy Hammer Studios.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Portman wstrzymuje "La Divorce"

2002-02-02 09:43:00 TFN

Produkcja nowego filmu Jamesa Ivory`ego pt. "La Divorce", została czasowo wstrzymana, przez Natalie Portman. Scenariusz filmu wymagał zaangażowania dwóch młodych aktorek, do ról niewinnych sióstr. Miały zagrać Natalie Portman i Winona Ryder, ale o ile ta pierwsza ma ostatnio pewne problemy z narkotykami, to Natalie Portman powiedziała, że nie może teraz zacząć projektu. Powodem jest to, że niedwano jeden z członków jej rodziny został zastrzelony w Izraelu przez terrorystów. Natalie jest wstrząśnięta tym faktem i twierdzi, że trudno jej będzie na razie skupić się na graniu. James Ivory powiedział jej tylko: "Rozumiemy. Nie przejmuj się.".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Carrie Fisher wystawia na sprzedaż...

2002-02-01 17:17:00 film.interia.pl

W dzisiejszych aktualnościach filmowych portalu interia.pl:
Carrie Fisher, pamiętna księżniczka Leia z trylogii "Gwiezdne wojny" postanowiła wystawić na aukcję swoje prywatne pamiątki związane z realizacją słynnych filmów. Licytację przygotuje dom aukcyjny Sotheby, a przedmioty zostaną sprzedane online. Wśród unikalnych pamiątek znajduje się między innymi podpisany przez Carrie Fisher album z wycinkami dotyczącymi prac nad gwiezdną trylogią, a także model śnieżnego ścigacza, który pojawił się w filmie "Imperium kontratakuje". Jak szacują eksperci z domu aukcyjnego Sotheby, śnieżny ścigacz może zostać sprzedany nawet za 35 tysięcy funtów! Podobnie wysoką cenę może osiągnąć portret księżniczki Lei, stworzony na specjalne zamówienie George`a Lucasa. Może on zmienić właściciela nawet za 40 tysięcy funtów! Carrie Fisher postanowiła spieniężyć kolekcję za namową swej matki, aktorki Debbie Reynolds, która jest założycielką muzeum filmowych pamiątek, The Hollywood Motion Picture Collection. Jest to największa na świecie kolekcja przedmiotów związanych z przemysłem rozrywkowym. Dochód z aukcji zasilić ma właśnie budżet muzeum...

...Wśród innych pamiątek z "Gwiezdnych wojen" są jeszcze między innymi plakaty reklamujące kultowe filmy i zdjęcia z autografami księżniczki Lei. Wszystkie przedmioty licytować można na oficjalnej stronie domu aukcyjnego Sotheby.

Jeśli interesuje Was co wystawiła na aukcji matka Carrie to wskoczcie na film.interia.pl ;)
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nowe płyty Johna Williamsa

2002-02-01 13:56:00

W najnowszym numerze "Filmu", znalazła się pewna interesująca reklama. A mianowicie na stronie 27 Sony Music Polska reklamuje swoje nowe płyty. W tyn dwie Johna Williamsa. Pierwsza, to "John Williams Call of the Champions" czyli hymn Olimpiady 2002 w Salt Lake City. Druga to "Yo-Yo Ma plays the music of John Williams". Ten album to swoisty trybut nagrany z okazji 70 urodzin Johna Williamsa. Natomiast Yo-Yo Ma to znany wiolonczelista. Współwykonywał muzykę do Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka oraz w ubiegłym roku wraz z Itzhakiem Perlmanem, odegrali fragmenty wszystkich nominowanych do Oscara ścieżek dźwiękowych na ceremonii rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej (czyli Oskarów). Warto dodać, że John Williams był wtedy nominowany za film Patriota.
KOMENTARZE (0)
Loading..