TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Wszystkiego najlepszego Wedge

2002-09-27 21:39:00

Dzisiaj swoje 55 urodziny kończy Denis Lawson (czasami podpisywany jako Dennis Lawson), aktor który wcielił się w rolę Wedge`a Anthillesa, dowódcy Eskadry Łotrów. Denis jest też wujkiem Ewana McGregora (z którym widnieje na zdjęciu obok). W chwili obecnej występuje na deskach Londyńskiego Teatru Muzycznego, ale zaliczył także grę w przedstawieniach Iana McDiarmida (Palpatine). Jest jednym z tych aktorów, którzy zagrali we wszystkich trzech częściach oryginalnej trylogii, o czym wiele osób zapomina. Po Gwiezdnych Wojnach Denis próbował z marnym skutkiem dalszych ról filmowych, lecz bez większych rezultatów. Zaliczył natomiast sporą liczbę seriali telewizyjnych.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Sabé u piratów

2002-09-27 21:37:00 Philomythus za Interia

Keira Knightley, znana głównie z roli służącej królowej Amidali w przeboju "Mroczne widmo" (grała Sabé), wystąpi u boku Johnny'ego Deppa, Geoffrey'a Rusha i Orlando Blooma w superprodukcji "Pirates of the Caribbean". Aktorka zagra w filmie główną rolę kobiecą.
Jak twierdzą osoby zbliżone do realizatorów obrazu z wytwórni Disney'a, Keira Knightley jest najpowżniejszą kandydatką do wcielenia się w Elizabeth Swann, córkę gubernatora uprowadzoną przez piratów. Na ratunek dziewczynie rusza młody Brytyjczyk, Will Turner (Orlando Bloom), który zwraca się do znanego, zawadiackiego kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp) o pomoc w akcji ratunkowej. Geoffrey Rush zagra złego kapitana Blackhearta, który uprowadził Elizabeth.
Prace na planie obrazu ruszają 9 października. Premiera filmu zaplanowana jest na lato 2003 roku.
Na fotelu reżysera opowieści zasiada Gore Verbinski ("Polowanie na mysz", "Meksykanin").

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Everest – w kinach Imax

2002-09-27 21:35:00 Joruus

Dziś na ekrany naszych Imaxowych kin (nie wiele ich w Polsce, np. w Warszawie, czy Krakowie), wchodzi film „Everest”. Film ten opowiada historię śmiałków próbujących zdobyć słynny szczyt. Jak to najczęściej w Imaxowych produkcjach bywa nie historia, lecz efekty są tu najważniejsze. Warto dodać, że całość jest okraszona narracją Liama Neesona, czyli Qui-Gon Jinna. Film jest raczej dokumentem niż filmem akcji, a do naszych kin wchodzi z czteroletnim opóźnieniem. Ekspedycja o której opowiada, faktycznie miała miejsce w roku 1996, a film w znacznej części pokazuje przygotowania do niej, oraz jej pierwsze etapy. Całość trwa 44 minuty.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Wszystkiego najlepszego dla Luke'a

2002-09-26 22:37:00 TFN

Mark Hammil, odtwórca roli Luke'a Skywalkera obchodził wczoraj 51. urodziny. Wraz z fanami z całego świata dołączamy się do urodzinowych życzeń :) Mark Hammil aktualnie użycza swojego głosu w animowanym filmie "Areo-Troopers" i najprawdopodobniej jego głos będzie słychać w kilku innych seriach animowanych filmów takich jak: Batman, Time Squad i Justice Leauge.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Cytat z Jacksona ;-)

2002-09-22 13:07:00 FILM

Ponoć najtrudniej jest mówić o sobie, ale w ostatnim (wrześniowym) FILMie, znalazł się cytat z Samuela L. Jacksona, w którym mówi on:
Dziewczęta nie zrywają ze mnie ubrania. Faceci nie usiłują mnie naśladować. Nie zmieniłem się wcale. Nadal jeżdżę metrem. Nie zatrudniam ochroniarzy. Jestem przystępny.”

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Harry Potter na VHS i DVD

2002-09-20 21:36:00

Od dziś można zakupić już płyty DVD i kasety VHS z filmem „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Film ten jest pamietny dla nas, nie tylko ze względu na to, że muzykę skomponował John Williams, a efekty specjalne są dziełem ILMu, ale dlatego, że był to film który zdetronizował „Mroczne Widmo”, w globalnych przychodach. Wcześniej TPM ustępowało jedynie Titanicowi.
Harry Potter doczekał się też tematu na Forum, który znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Raport Mniejszości w kinach...

2002-09-20 21:24:00

Dziś na nasze ekrany wchodzi najnowszy film Stevena Spielberga - Raport Mniejszości. W filmie tym już standardowo, muzykę stworzył „nadworny” kompozytor Spielberga – „Jego Ekscelencja” John Williams. Ponadto efekty do całego przedsięwzięcia zrobił ILM. A fanom Spielberga (i tym którzy chcą by wyreżyserował 7,8 i 9 epizod), a jest ich tutaj trochę polecamy wywiad ze Stevenem Spielbergiem, który pojawił się na Stopklatce. Jest w nim mowa między innymi o czwartej części Indiany Jonesa – jest dostępny tutaj.
„Raport mniejszości” jest to kolejna adaptacja opowiadania Philipa K. Dicka, podobnie jak np. słynny „Łowca Androidów”. Tym razem sprawa dotyczy policjanta, który w przyszłości pracuje w wydziale zabójstw. Jedną dość istotną różnicą jest to, że aresztuje on ludzi zanim popełnią przestępstwo. Pewnego dnia, to on ma zostać aresztowany i ... Reszty dowiecie się w kinie.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Wywiad z Bartoszem Obuchowiczem

2002-09-18 22:54:00 Stopklatka

Coś dzisiaj nas wzięło na mało starwarsowe newy, ale w tym będzie choć trochę o sadze. Niedawno przy okazji promocji filmu Haker, Grzegorz Wojtowicz przeprowadził wywiad z Bartoszem Obuchowiczem, aktorem grającym główną rolę w tym filmie. Cały wywiad możecie przeczytać tutaj. A tu dowód starwarsowości tego wywiadu:
Grany przez ciebie bohater jest fanem "Matriksa" i "Powrotu do przyszłości". Chciałem zapytać, jak ty osobiście odbierasz te filmy?
Widziałem kilkakrotnie wszystkie części "Powrotu do przyszłości". Nie jestem jednak wielkim fanem tego filmu. Zdecydowanie bardziej wolŞ "Gwiezdne wojny". Co do "Matriksa", to film ten bardzo mi się podoba. Pewne zastrzeżenia mam do zakończenia. Jest ono takie zbyt bajkowe, typowo hollywoodzkie. Bohater zabił smoka i na koniec dostaje buziaka od królewny. <r/> Wracając do ulubionych filmów. Wymieniłeś "Gwiezdne wojny". Chciałem zapytać, czy należysz do grupy bezkrytycznych fanów Gwiezdnej Sagi?
Bezkrytyczny to może nie jestem, ale nie mam również zbyt wielu zastrzeżeń do tej serii. Podoba mi się to, że we wszystkich częściach jest zachowana pewna spójność, szczególnie dotyczy to warstwy wizualnej.
Interesujesz się Sagą do tego stopnia, że czytasz na przykład książki opowiadające o innych przygodach jej bohaterów?
Teraz już tych książek nie czytam, ale sporo ich przewinęło się przez moje ręce. Na przykład "Pakt na Bakurze" Kathy Tyers. Świetna pozycja. Powinno się ją sfilmować. Opowiada o tym, jak pokonane wojska Imperium łączą się z Rebeliantami i walczą wspólnie z wrogiem o wiele groźniejszym.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Harrison Ford i piosenkarz Country...

2002-09-17 23:28:00 Stopklatka

Dwight Yoakam, piosenkarz specjalizujący się w muzyce country i aktor, którego niedawno mogliśmy oglądać w "Azylu", negocjuje rolę w filmie pt. "Two Cops". Główne role w obrazie, którego reżyserią zajmie się Ron Shelton, zagrają Harrison Ford i Josh Hartnett. Niedawno na udział w tym obrazie zgodzili się także Keith David i Isaiah Washington. Yoakam wcieli się w rolę skorumpowanego gliniarza, który "po godzinach" zajmuje się ochroną niebezpiecznego gangstera (Washington).
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Trzecie miejsce w rankingu Zegat'a

2002-09-17 21:03:00 TFN

Gwiezdne Wojny zajęły trzecie miejsce w zorganizowanym przez Zegat rankingu na najlepszy film wszechczasów. Przegrały tylko z "The Godfather", oraz z "Casablancą". Oto pirwsza dziesiątka:
1. The Godfather
2. Casablanca
3. Star Wars
4. Gone With the Wind
5. The Shawshank Redemption
6. Braveheart
7. LOTR: The Fellowship of the Ring
8. Citizen Kane
9. Godfather Part II
10. Raiders of the Lost Ark
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Tom Tykwer i film z Natalie Portman

2002-09-16 10:21:00 Filmweb

Na dniach gościł w Polsce niemiecki reżyser Tom Tykwer, znany przede wszystkim z głośnego filmu Biegnij Lola, biegnij. Tym razem promował on swój najnowszy film Niebo wg scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i zajmującego się obecnie polityką Krzysztofa Piesiewicza. Przy okazji promocji filmu, odbyło się spotkanie na czacie z Tomem Tykwerem (w pokoju VIP – sprawozdanie z czatu dostępne jest tutaj), a ponadto udzielił on kilku wywiadów. Ale najciekawsza dla nas informacja znajduje się w wywiadzie opublikowanym na Filmwebie, gdzie Tom Tykwer, zapytany o dalsze plany filmowe, wspomniał, że niedawno zakończył zdjęcia do swojego najnowszego filmu, w którym wystąpiła Natalie Portman. Film ten jest właściwie jedną z dwunastu noweli składających się na film o Paryżu. O filmie pisaliśmy wcześniej.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

George Lucas wśród najbogatszych....

2002-09-15 23:10:00 Forbes

George Lucas znalazł się na najnowszej liście najbogatszych ludzi wg magazynu Forbes. Niestety z powodu „słabego” wyniku finansowego „Ataku klonów” Lucas znalazł się dopiero na 55 pozycji, choć i tak jest pierwszą osobą od góry tej listy, która pieniądze w całości zdobyła na produkcji filmów i gadżetów okołofilmowych. Lucas zgromadził na swoim koncie ponad 3 milardy dolarów. Drugim na liście twórcom filmowym jest wieloletni przyjaciel Lucasa – Steven Spielberg, który uplasował się „dopiero” na 80 pozycji, z „zaledwie” 2,2 miliardami dolarów.
Pełną listę, na której niezmiennie króluje szef Microsoftu, Bill Gates, możecie zobaczyć tutaj
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Trylogia Indiany Jonesa na DVD za rok?

2002-09-14 12:02:00 Stopklatka

W sieci pojawiły się informacje, że w czasie festiwalu kina amerykańskiego w Deauville, studio Paramount - właściciel praw do trzech części przygód Indiany Jonesa - ogłosi premierę tej trylogii na DVD na październik 2003 roku.
Jak to często bywa, pomimo informacji, że pochodzi ona "z właściwego źródła", nikt nie jest w stanie wskazać owego źródła, nawet przedstawiciele studia Paramount. Fakt, że informacji tej nie potwierdza Paramount nie oznacza jednak, że informacja jest wyssana z palca. Większość tego typu przecieków dotychczas sprawdzała się, więc wygląda na to, że w przyszłym roku Indiana Jones zawita do naszych domów w wersji cyfrowej.
Filmy te wydane zostaną prawdopodobnie w czteropłytowym zestawie. Choć nie są jeszcze znane żadne szczegóły, wszyscy spodziewają się płyt DVD na najwyższym poziomie.
W Polsce wydawnictwami firmy Paramount zajmuje się firma ITI Home Video. To oni wydali filmy: "Poszukiwacze zaginionej Arki", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" oraz "Indiana Jones i ostatnia krucjata" na kasetach wideo. Czy ITI zajmie się wydaniem trylogii Spielberga i Lucasa także na DVD - tego jeszcze nie wiemy, chociaż wiele na to wskazuje.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Carrie Fisher stara się o rolę...

2002-09-14 11:59:00 Stopklatka

Rachael Leigh Cook i Jonathan Tucker ("Na samym dnie" , "100 dziewczyn i ja") zagrają główne role w obrazie pt. "Stateside". W filmie, którego reżyserem i scenarzystą będzie Reverge Anselmo, Tucker wcieli się w rolę młodego, zbuntowanego chłopaka z bogatego domu, który zakochuje się w chorej psychicznie gwieździe rocka (Cook). Role w filmie negocjują także Carrie Fisher i Agnes Bruckner. Prace na planie "Stateside" rozpoczną się 9 listopada.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ford i Flockhart razem w filmie?

2002-09-10 13:53:00

Niedawno Harrison Ford wspomniał, że bardzo chciałby zagrać w jednym filmie z Calistą Flockhart - swoją obecną dziewczyną, którą poznał podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów w styczniu tego roku :)
Ponieważ produkcja serialu „Ally McBeal” zakończyła się na początku tego roku, więc Calista jest chwilowo bezrobotna. Ale jak na razie Ford nie ma żadnych konkretnych planów...
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

N. Portman w produkcji Danny'ego DeVito

2002-09-10 13:49:00

Natalie zagra jedną z głównych ról w filmie pt. "Large's Ark". Reżyserem i scenarzystą jest Zach Braff. Zach wystąpi także w roli młodego mężczyzny, który opuścił swój rodzinny dom na 10 lat i wraca do niego dopiero na pogrzeb matki. Natalie Portman zagra rolę kobiety, którą mężczyzna poznaje po powrocie do rodzinnej miejscowości.

Jak dodaje reżyser: "zawsze myślałem o Natalie Portman jako o bohaterce mojego filmu. Nigdy nie marzyłem, że zgodzi się na udział w tak skromnej produkcji". Prace na planie "Large's Ark" rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Produkcję filmu sfinansuje należące do Danny'ego DeVito studio Jersey Films.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Liam Neeson zagra w biografii Alfreda Kinseya

2002-09-10 13:47:00 Stopklatka

Liam Neeson finalizuje negocjacje dotyczące roli w biograficznym filmie, którego głównym bohaterem będzie Alfred Kinsey, amerykański naukowiec, przez dziesięć lat prowadzący badania dotyczące ludzkich zachowań seksualnych.

Potwierdziły się informacje, że reżyserią obrazu o naukowcu, który opublikował wyniki swoich badań w "Raporcie Kinseya", wydawnictwie, które stało się wydarzeniem na skalę światową, będzie twórca "Gods And Monsters" Bill Condon.

Jednym z producentów biografii będzie Francis Ford Coppolla właściciel studia filmowego American Zoetrope.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Jeszcze o "K-19"

2002-09-05 22:35:00 Joruus za wp.pl

Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji Harrison Ford wystąpił w obronie swojego najnowszego filmu K-19: The Widowmaker. Sławny aktor dołączył do filmowego partnera Liama Neesona i podczas dorocznego festiwalu w malowniczym mieście skrytykował reakcje widowni na thriller.
Harrison powiedział: Moim zdaniem lista box office nie jest miarą sukcesu filmu. Mówienie, że ten film poniósł porażkę jest błędem. Liam dodał: Jestem bardzo dumny z tego filmu. Jeśli mam być szczery, to lista box office po prostu nie jest wyznacznikiem tego czy film jest dobry czy też nie.
Wielu amerykańskim widzom film miał nie przypaść do gustu, ponieważ będący uosobieniem amerykańskości Ford gra w nim kapitana radzieckiego statku wojennego.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

"Pornografia" - cyfrowe zdjęcia

2002-09-05 16:14:00 LT

Wczoraj to jest 4 września, rozpoczeły się zdjęcia do nowego polskiego filmu "Pornografii" na podstawie prozy Gombrowicza. Reżyserem tego przedsięwzięcia jest Jan Jakub Kolski, a w rolach głównych zobaczymy między innymi Adama Ferency (w roli Gombrowicza), Jana Frycza i Krzystofa Majchrzaka. Film, zdaniem reżysera, ma nie być wierny treści, lecz przesłaniu Gombrowicza. Warto dodać, też, że jest to pierwszy, polski, poważny film kręcony za pomocą kamer cyfrowych. Pierwszym filmem, który kręcono za pomocą takiego sprzętu był "Atak klonów" George`a Lucasa, a pierwszym który wszedł na ekrany - francuski "Vidocq". Kto wie, więc może dzięki tego typu zabiegom, w 2005 (w roku w którym na ekrany wejdą nakręcony cyfrowo Indiana Jones 4 i Gwiezdne Wojny Cześć III) będą już w Polsce cyfrowe kina.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Neeson rezygnuje ...

2002-09-03 22:00:00 Zap2it.Com

Jak donosi portal Zap2it.Com, jak i inne żródła, Liam Neeson wycofał się z pracy nad kolejnym filmem. Liam zrezygnował z udziału w filmie pt "Exorcist: The Beginning"- prequelu do „Egzorcysty”- na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć. Neeson`a zastąpił szwedzki aktor – Stellan Skarsgard. Według doniesień The Hollywood Reporter, Liam Neeson wycofał się z pracy nad filmem ze względu na problemy z terminami. Prace nad "Exorcist: The Beginning" miały ruszyć w listopadzie. Reżyserem kolejnej części „Egzorcysty” ma być Paul Schrader, natomiast w postać Ojca Merrin`a ma się wcielić wspomniany już Skarsgard. Fabuła filmu ma dotyczyć pracy Ojca Merrin`a w powojennej Afryce oraz jego pierwszego spotkania z Szatanem , podczas którego Merrin traci wiarę w Boga i musi walczyć aby ją odzyskać.
KOMENTARZE (0)
Loading..