TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

„Dwie wieże” już w kinach...

2003-01-30 00:13:00

Dziś na ekrany większości dużych miast (od jutra w pozostałych; film wchodzi w 135 kopiach co jest polskim rekordem) wchodzi druga część „Władcy Pierścieni“ zatytułowana „Dwie wieże“.  Film jest ogromnym sukcesem na świecie. W USA już pokonał ROTJ i lada dzień zarobi więcej niż AOTC. W filmie zobaczymy między innymi Christophera Lee w roli Sarumana Wielu Barw (ew. Wielu Kolorów).  Film opowiada dalsze losy członków drużyny pierścienia, po jej rozbiciu. Tytułowe dwie wierze to Orthank w Isengardzie no i Minas Morgul (ale tutaj Peter Jackson jak zwykle namieszał i w filmie drugą wieżą jest Barad-dur, w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie).
Wiem, że wielu z Was obejrzy ten film, więc zachęcam Was do pisania swoich uwag, może nawet recenzji na Forum, w tym wątku, który jest poświęcony właśnie TTT.
Po więcej informacji na temat “Dwóch Wież “ zapraszam na strone Wladca-Piercieni.pl. (Przy okazji pozdrawiam wszystkich Tolkienistów, których męczyłem udowadniając wyższość filmu Bakshiego nad filmikami Jacksona, pozdrawiam moje ssssssskarby).
KOMENTARZE (10)

Świat Filmu

John Williams otrzymał nominację BAFTA

2003-01-29 16:51:00 Stopklatka

John Williams został nominowany do nagród filmowych przyznawanych przez BAFTA za muzykę do filmu Złap mnie jeśli potrafisz najnowszego filmu Stevena Spielberga z Leonardo DiCaprio. Klony nie dostały żadnej nominacji. Reszta nominacji dostępna jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Faceci w czerni 2 na DVD

2003-01-21 22:06:00 Wojtek z Filmwebu

Niedawno na rynku pojawiło się wydanie DVD filmu „Faceci w czerni 2”, a w dodatkach pojawił się filmik o różnych kosmitach. A oto zdjęcia kilku z nich:

ET (wysąpił np. w senacie Galaktycznym w TPM)


Jar Jar Binks (Gunganin


Obcy


Yoda i ...

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

72 urodziny Jamesa Earla Jonesa

2003-01-17 19:35:00 Philomythus

Dzisiejszego dnia swe 72 drugie urodziny obchodzi słynny czarnoskóry aktor – James Earl Jones. Spośród swych wszystkich ról, czy to w komediach („Książe w Nowym Jorku”), czy filmach sensacyjnych („Stan zagrożenia”) czy fantastycznych („Conan Barbarzyńca”), Jones pozostanie nam w pamięci przede wszystkim za swój głos, głos który użyczył Darthowi Vaderowi. Pozostaje nam życzyć dużo zdrowia i chęci do pracy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Jones przemówi po raz 4 jako Darth Vader, pod koniec III Epizodu.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

„Życie Warszawy” o Connerym, Fordzie, Spielbergu i Lucasie.

2003-01-16 19:09:00 Życie Warszawy

Poniżej zamieszczam tekst, który ukazał się w dzisiejszym wydaniu "Życia Warszawy". Wiele rzeczy napisanych w n/w artykule uległo zmianom, o których pisaliśmy już dużo wcześniej, ale są też ... miłej lektóry:

George Lucas zakończył pracę nad scenariuszem do czwartej części przygód Indiany Jonesa. W rolę archeologa wcieli się ponownie Harrison Ford. Film wyreżyseruje Steven Spielberg. W filmie wystąpi także Sean Connery, który ponownie wcieli się w rolę profesora Henry’ego Jonesa – ojca Indiany. W czwartej części przygód dr. Jonesa zobaczymy prawdopodobnie także żonę Spielberga – Kate Capshaw. Aktorka wystąpiła w zrealizowanym w 1984 roku filmie „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, który był drugim w cyklu. Muzykę napisze najsłynniejszy hollywoodzki kompozytor filmowy, laureat pięciu Oscarów John Wiliams. Jest on autorem ścieżki dźwiękowej nie tylko do cyklu przygód Indiany, ale także „Gwiezdnych Wojen”, „Szczęk” czy „Listy Schindlera”. Szczegóły scenariusza objęte są na razie ścisłą tajemnicą. Wiadomo tylko, że akcja rozgrywać się będzie w latach 50-tych. W trzech zrealizowanych dotychczas filmach dr. Jones w poszukiwaniu zaginionych skarbów zmagał się z hitlerowcami. Kto tym razem będzie przeciwnikiem archeologa – nie wiadomo. Fanów Indiany Jonesa najbardziej interesuje, czy Fordowi, któremu w tym roku stuknie 60-tka, uda się jeszcze wytrzymać zawrotne tempo akcji, do jakich przyzwyczaili się widzowie trzech poprzednich części. Zdaniem Georga Lucasa zdjęcia będą mogły się rozpocząć się już pod koniec br. Premiera zapowiadana jest na rok 2005. Rola Indiany Jonesa, archeologa, którego wiedza o starożytności dorównuje wrodzonemu talentowi do wychodzenia z każdej opresji za pomocą pejcza i rewolweru, ugruntowała gwiazdorską pozycję Harrisona Forda, zdobytą dzięki Hana Solo w „Gwiezdnych Wojnach”. Aktor po raz pierwszy zagrał archeologa w 1981 roku, kiedy wystąpił w "„Poszukiwaczach zaginionej arki". Później jeszcze dwukrotnie zakładał sfatygowany kapelusz Indiany Jonesa – w 1984 i 1989 roku. W 2000 roku American Film Institute uhonorował Forda nagrodą za całokształt twórczości. Aktor, który co roku wybierany jest ulubionym aktorem wszech czasów, nigdy nie otrzymał Oscara – najbardziej prestiżowego wyróżnienia w świecie filmu. Niedawno wraz z Michelle Pfeiffer zakończył zdjęcia do reżyserowanego przez Roberta Zemeckisa thrillera „Co kryje prawda”.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Prace na planie "Indiana Jones 4" rozpoczną się wcześniej?

2003-01-15 21:03:00 Filmweb

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników przygód doktora Henry'ego Jonesa Junirora, czyli Indiany Jonesa. George Lucas zakończył już prace nad szkicem do najnowszej części filmu i prace na planie będą mogły rozpocząć się wcześniej niż to pierwotnie planowano, czyli już pod koniec tego roku.
W obrazie wystapi Harrison Ford, któremu partnerować będzie najprawdopodobniej Sean Connery.

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Rose Byrne ukochaną Brada Pitta

2003-01-14 11:27:00 Stopklatka

Australijska aktorka Rose Byrne (Dorme z AOTC) rozpoczęła negocjacje dotyczące roli w "Troy" - adaptacji "Iliady" Homera, którą przygotowuje Wolfgang Petersen.
Byrne, która w 2000 roku za rolę w "Bogini roku 1967" ("The Goddess of 1967") otrzymała nagrodę za najlepszą kreację aktorską na MFF w Wenecji, w filmie Petersena miałaby wcielić się w rolę Bryzejdy - ukochanej Achillesa, która odebrana została bohaterowi przez Agamemnona, króla Myken i naczelnego dowódcę wojsk greckich pod Troją. Rozgniewany Achilles, aby ukarać Agamemnona za odebranie mu Bryzejdy, wycofał się na dłuższy czas z walk pod Troją.
Zgodnie z doniesieniami prace na planie "Troy", w którym główne role zagrają między innymi: Eric Bana (Hektor), Brad Pitt (Achilles) i Orlando Bloom (Parys), rozpoczną się wiosną tego roku. Zdjęcia realizowane będą w Wielkiej Brytanii, na Malcie w i Maroku.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nie będzie „The other side of simple”

2003-01-13 16:03:00 TFN

Jak donoszą anonimowe źródła, film „The other side of simple”, w którym główną rolę miał grać Hayden Christensen, (o którym pisaliśmy w październiku) nie dojdzie do skutku. Zdjęcia miały ruszyć 20 stycznia w Toronto, lecz 9 stycznia postanowiono produkcję zakończyć. Warto tu dodać, że producentem wykonawczym tego filmu był brat Haydena – Tove.
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

O polskim kinie, kopiach i premierach....

2003-01-07 20:56:00 Stopklatka

Na Stopklatce pojawił się bardzo ciekawy artykuł Grzegorza Wojtowicza, o realiach polskiego kina. Co ważniejsze można się z niego dowiedzieć, że większość puszczanych w naszych kinach filmów, leci z używanych w USA taśm!!! Wyjątkami są jedynie filmy dubbingowane, oraz te które miały premierę np. światową. Tak jak Atak Klonów. Ważne jest to, że ceny takich kopii są o wiele droższe, a zatem w tym momencie taki film musi zarobić więcej, by się zwrócić. Nie ma zatem wątpliwości, że Klony w Polsce, nie były spektakularnym sukcesem. Cały, dość ciekawy i wywołujący dyskusje artykuł możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Harry Potter i Komnata Tajemnic w kinach

2003-01-03 01:19:00

Dziś na nasze ekrany wszedł Harry Potter i Komnata Tajemnic. Film ten na świcie już zdetronizował Klony z 13 miejsca w box officie, i już prawdopodobnie jest nawet na 12, ale za to w USA ma niewielkie szanse by dorównać Klonom.
Ale nie to jest najważniejsze. Po pierwsze muzyka, choć zaadaptowana przez Williama Rosa, to jednak jest to w praktyce muzyka Johna Williamsa. Po drugie efekty specjalne dla tego filmu stworzyli magicy z stajni Lucasa. No i po trzecie, w filmie pojawi się Warwick Davis, czyli Wicket z ROTJ, a także Wald i widz na wyścigach w TPM.
Na koniec dodam, że o Harrym 2 dyskutujemy teraz na Forum.
KOMENTARZE (0)
Loading..