TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Ewan McGregor u twórcy

2003-05-28 11:32:00 Stopklatka.Pl

Stopklatka donosi:
Ewan McGregor prowadzi negocjacje dotyczące roli w filmie zatytułowanym "Stay". Jeżeli rozmowy zakończą się pomyślnie aktor wcieli się tutaj w rolę wykładowcy na jednym z amerykańskich uniwersytetów, który próbuje odwieść od samobójstwa swoją studentkę. Za kamerą w czasie realizacji "Stay" stanie Marc Forster, twórca "Monster's Ball: Czekając na wyrok". Scenariusz obrazu napisał David Benioff ("25. godzina", "Troy").
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

"Robota" - powstanie film animowany za 50 mln. dolarów

2003-05-26 23:14:00 Filmweb

Pamiętacie, że Doug Chiang nie wróci do E3, po stworzeniu wizji TPM i AOTC więcej >>>. Teraz trochę o projekcie którym się zajmuje:
Francuskie studio Spars zajmie się realizacją animowanego komputerowo filmu pt. "Robota". Pomysłodawcą projektu jest Doug Chiang, specjalista od efektów specjalnych i scenograf, który pracował przy realizacji takich filmów jak "Maska", "Atak klonów", czy "Ze śmiercią jej do twarzy".
Akcja "Robota" dzieje się w przyszłości, w magicznym świecie, gdzie maszyny walczą z ludźmi. Próbkę wizualizacji świata możecie znaleźć w teaserach, które są na jednej ze stron poświęconych projektowi. Jeden z zaprezentowanych tam teaserów zdobył głóna nagrodę podczas organizowanego we Francji festiwalu Imagina CG Film Festival.
Budżet produkcji wyniesie 50 mln. dolarów.

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Cichy Bob zagra u Luke'a Skywalkera

2003-05-26 23:12:00 Stopklatka

Jesienią na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje "Comic Book: The Movie". Obraz ten jest reżyserskim debiutem Marka Hamilla.

Głównym bohaterem obrazu jest pewien zapalony fan komiksów, który otrzymuje zadanie nakręcenia dokumentalnego filmu o swoich ulubionych komiksowych bohaterach.

Zdjęcia do "Comic Book: The Movie" realizowane były w czasie jednego z największych spotkań miłośników komiksów w San Diego. W epizodycznych rolach w filmie zobaczyć będzie można między innymi: reżysera Kevina Smitha, twórcę "Spider-Mana" Stana Lee, założyciela "Playboya" Hugh Hefnera i autora "Simpsonów" Matta Groeninga.

Mark Hamill pojawił się w zabawnym epizodzie w filmie Kevina Smitha "Jay i Cichy Bob kontratakują".

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

McGregor i jego "Young Adam"

2003-05-25 10:21:00 LS za Onet ;)

Jak donosi Onet.PL: Ewan McGregor walczy o swój kontrowersyjny dramat:

Ewan McGregor skrytykował finansowane przez rząd brytyjski organizacje, które odmówiły udzielenia pomocy w realizacji jego najnowszego filmu.
Aktor musiał stoczyć ciężki bój w obronie filmu "Young Adam" po tym, jak sponsorzy wycofali się z jego finansowania, a ustanowione przez rząd w celu wspierania rodzimej kinematografii organizacje pozostały obojętne na jego los. Zdaniem McGregora taka postawa doprowadzi do upadku brytyjskiego przemysłu filmowego.
"Gdyby to była lekka, łatwa i przyjemna komedia romantyczna, nie byłoby problemu, ale jeśli w grę wchodzi kontrowersyjny, ostry wizualnie dramat - taki jak ten - nie chcą w ogóle o niczym słyszeć. Niektórzy ludzie odpowiedzialni za finansowanie produkcji brytyjskich nie zamierzali nawet go zobaczyć, bo nie pasował to wymyślonej przez nich koncepcji filmu brytyjskiego" - denerwuje się McGregor.

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Indiana Jones na DVD - Polska premiera też 4 listopada

2003-05-19 19:58:00 Stopklatka.Pl

Stopklatka donosi:

Jak się dowiedzieliśmy w ITI Home Video, które wprowadza na nasz rynek kina domowego filmy studia Paramount Pictures, czteropłytowy pakiet The Adventures of Indiana Jones – The Complete DVD Movie Collection będzie do kupienia w Polsce w tym samym czasie co w pozostałych częściach świata, czyli od 4 listopada. Filmy z serii Indiana Jones będą do kupienia wyłącznie w postaci pakietu. W chwili obecnej nie są znane jeszcze żadne dane odnośnie zawartości polskiego wydania i ewentualnych różnic z wersją w innnych krajach. Przyglądając się innym wydaniom DVD Lucasfilm - chociażby dwóm pierwszym epizodom "Gwiezdny wojen" - możemy być chyba pewni, że nasze wydanie nie będzie się różniło od innych regionów.

Ciekawi jesteśmy, czy jest to swego rodzaju próba "generalna" dla wydania na DVD Trylogii gwiezdnowojennej ??!!
KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Kolejna nagroda dla Forda

2003-05-18 11:45:00 KFMB TV

Aktor Harrison Ford, astronauta Sally Ride i naturalista Jim Fowler w piątek otrzymają nagrodę fundacji Lindbergha. Ford i Fowler otrzymają nagrodę za swój wkład w rozwój technologii i pracę na rzecz ochrony środowiska (tu głównie Ford o czym pisaliśmy parokrotnie). Uroczystość odbędzie się w Aerospace Museum w San Diego.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

SW w Matrixie??

2003-05-17 13:30:00 Wo_Ja_Ann

Po premierze Matrixa w Cannes wysłannik Radia Zet powiedzial, że:
"Wejscie Smoka", "Raport Mniejszości", "Superman", a przede wszystkim "Gwiezdne wojny" - Wątki z tych filmów nawet nie wprawiony widz wypatrzy w nowym Matrixie."
Ciekawe jakie to wątki. Niestety, odpowiedz na to pytanie przyjdzie w nocy z Czwartku na Piatek po premierze.
KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Gollum pokonał Yodę

2003-05-16 23:20:00 Stopklatka

Gollum zwyciężył w przeprowadzonym przez Amazon.co.uk. plebiscycie na ulubione stworzenie, bohatera filmów fantasy i fantastycznonaukowych.

Gollum, jedna z postaci z "Władcy Pierścieni", nienawidzący słońca i wszystkich pięknych rzeczy niewolnik Pierścienia, pokonał Yodę z "Gwiezdnych wojen". Yoda, mistrz Jedi, który po raz pierwszy pojawił się w filmie "Imperium kontratakuje", wyprzedził natomiast E.T., Shreka i Jamesa P. Sullivana z "Potworów i spółki".

Ulubione postacie to:
1. Gollum ("Władca Pierścieni")
2. Yoda ("Gwiezdne wojny")
3. ET ("E.T.")
4. Shrek ("Shrek")
5. James P. Sullivan ("Potwory i spółka")

KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Ekscytujący pomysł George'a Lucasa

2003-05-14 22:45:00 Onet

George Lucas założył nowe studio filmowe, dzięki któremu zamierza podbić lukratywny rynek filmów animowanych.

58-letni twórca "Gwiezdnych wojen", który jest właścicielem wytwórni Lucasfilm obserwował, jak konkurencyjne studia filmowe kręcą takie przeboje, jak "Potwory i spółka", "Shrek", czy "Epoka lodowcowa" i uznał, że na rynku filmów animowanych znajdzie się również miejsce dla niego.

"Lucasfilm Animation będzie miało możliwość tworzenia i realizacji własnych filmów" - powiedziała rzeczniczka Lucasa, Lynn Hale. "Poszukiwania reżyserów, którzy będą z nami współpracować zapowiadają się niezmiernie ekscytująco" - dodała


O Lucasfilm Animation możecie porozmawiać na Forum.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Keira Knightley i Joel Edgerton w jednym filmie?

2003-05-13 21:32:00 Stopklatka

Keira Knightley, która w TPM zagrała Sabe – fałszywą królową, coraz staranniej rozwija swą karierę. Ostatnio stała się główną gwiazdą filmu Bend It like Beckham a niebawem pojawi się w filmie Piraci z Karaibów. W dalszej przyszłości może zagra w Parku Jurajskim 4. Ale już teraz podpisała kontrakt na kolejną rolę. Ma zagrać Ginewrę w kolejnej wersji legendy o królu Arthurze i rycerzach Okrągłego Stołu. Film pt. „King Arthur” będzie wyprodukowany przez Jerry’ego Bruckheimera, a reżyserować będzie Antoine Fuqua. W roli rycerzy mają wystąpić Ray Winstone, Hugh Dancy, Til Schweiger, Madz Mikkelson oraz Charlie Criptmiles, a także Clive Owen jako Król i Stephen Dillane jako Merlin. Ale to nie wszystko. O posady kolejnych rycerzy starają się Stellan Skarsgard i Joel Edgerton, czyli nie kto inny jak Owen Lars z AOTC.
Sam film zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie opowieścią przedstawiającą "prawdziwą historię króla Artura i rycerzy okrągłego stołu", która bardziej skupiała się będzie na prawdzie historycznej, niż na mitach, legendach i baśniach. Realizatorzy chcą przeanalizować polityczną sytuację Anglii w momencie sprawowania władzy przez Artura.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

100 największych gwiazd kina

2003-05-09 21:13:00 Stopklatka

Stopklatce znalazły się wyniki glosowania na największą gwiazde kina, zoorganizowanym przez stacje telewizyjną Chanel 4. W głosowaniu wzięło udział 250 tysięcy osób. Pierwsze miejsce zajął Al Paciono. W pierwszej dziesiątce znaleźli się Harrison Ford (Han Solo, miejsce 5), i Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi, miejsce 9), a poza pierwszą dzisiątką Samuel L. Jackson (Mace Windu, miejsce 11) i Christopher Lee (Hrabia Dooku, miejsce 31). Pełna lista znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Keira Knightley w Jurassic Park 4?

2003-05-07 13:30:00 Stopklatka

Stopklatka informuje:
Keira Knightley, jedna z szybciej wybijających się gwiazd młodego pokolenia, która ma na swoim koncie role w filmach takich, jak: Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo", "Bunkier" i "Piraci z Karaibów", rozmawiała ze Stevenem Spielbergiem na temat roli w "Jurassic Park 4". W sieci pojawiły się informacje, że Spielberg, chciałby, żeby Knightley wcieliła się tutaj w rolę wnuczki Johna Hammonda, postać którą kreował w dwóch filmach cyklu ("Park Jurajski", "Zaginiony świat: Jurassic Park") Richard Attenborough.

KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Indiana Jones na DVD - oficjalna informacja!

2003-05-06 19:18:00 Stopklatka

Stopklatka informuje:
Studio Paramount Home Entertainment ogłosiło oficjalnie premierę DVD pakietu filmów z przygodami Indiany Jonesa, zatytułowany The Adventures of Indiana Jones – The Complete DVD Movie Collection. Światowa premiera czteropłytowego pakietu będzie miała miejsce 4 listopada 2003.
Czteropłytowy zestaw będzie zawierał wszystkie trzy zrealizowane do dzisiaj filmy z serii, czyli "Poszukiwacze zaginionej arki", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady", "Indiana Jones i ostatnia krucjata", oraz dysk na którym zamieszczone będą materiały dodatkowe, m.in.: na nowo opracowane dokumenty o produkcji, nowe wywiady z twórcami oraz aktorami i inne. W żadnym z wydań nie znajdziemy komentarza, który jak twierdzą wydawcy byłby tylko powieleniem informacji jakie znajdą się w dodatkach - nie byłby w stanie wnieść niczego nowego.
Każdy z tytułów został odrestaurowany przez firmę Lowry Digital Images, odpowiedzialną za odświeżenie "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków", oraz przygotowany zgodnie z zaleceniami jakościowymi specyfikacji THX. Filmy będą dostępne ze ścieżką dźwiękową w Dolby Digital 5.1 i dwoma wersjami obrazu: panoramicznym (16:9) i pełnoekranowym (4:3). Pakiet ma kosztować około 50 dolarów amerykańskich.

Copyright Lucasfilm Ltd.


Jim Ward, wiceprezes Lucasfilm ds. marketingu powiedział: "Wiedzieliśmy, że oczekuje się od nas wielu szczegółów o filmach z Indianą Jonesem, a dodatkowo wszystko powinno być przygotowane w najwyższej jakości. Obok poszczególnych tytułów wydanie DVD będzie wnikliwym spojrzeniem na każdy aspekt produkcji, od pracy kaskaderów, poprzez efekty specjalne, do tworzenia muzyki. Już sama praca z George'em Lucasem i Stevenem Spielbergiem, dla których Indiana Jones i przygotowywany pakiet DVD znaczą bardzo wiele, spowodowała, że efekt końcowy będzie naprawdę niesamowity."
W sumie obejrzenie trzech filmów i wszystkich materiałów dodatkowych zajmą ponad 10 godzin.
Nie znamy jeszcze szczegółów, kiedy w Polsce będziemy mieli szansę kupić ten pakiet.

KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Nowa nagroda Williamsa

2003-05-01 23:20:00 DATRH VADER za TFN

Kompozytor niedługo będzie mógł dołączyć nową nagrodę do swojej kolekcji, w której znajdują się m.in. Oscar, Grammy, Emmy oraz Złoty Glob.
Williams, który napisał czołowe tematy muzyczne dla czterech Olimpiad, otrzyma honorową nagrodę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się we wtorkową noc w Los Angeles. John Williams, twórca muzyki do "Gwiezdnych wojen", napisał czołówki Igrzysk olimpijskich w latach 1984, '88, '96 oraz 2002.
KOMENTARZE (5)
Loading..