TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Saché o reżyserii

2003-09-29 21:19:00 Onet

Sofia Coppola, która w Mrocznym Widmie zagrała dworkę Saché, a także wyreżyserowała film z Haydenem Christensenem Przekleństwo niewinności wypowiedziała się ostatnio na temat reżyserowania.
Sofia Coppola nie chce stosować na planie metod swojego legendarnego ojca, ponieważ bycie cichym i uprzejmym działa w jej przypadku równie dobrze.

Córka sławnego reżysera Francisa Forda Coppoli zadebiutowała filmem "Przekleństwa niewinności", a teraz zdobyła przychylność krytyków obrazem "Lost In Translation" z Billem Murray'em.

Sofia zapewnia, że na planie jest zupełnie inna niż jej ojciec, ponieważ nigdy nie mogłaby się zachowywać w taki sposób jak on. Śmiejąc się Sofia wyjaśnia: "Nigdy nie byłam skłonna zmieniać mojej osobowości, żeby być bardziej podobna do ojca. Postrzegam rzeczy zupełnie inaczej. Pewnego dnia ojciec przyszedł na plan 'Virgin Suicides' i powiedział mi: 'Powinnaś mówić 'akcja!' głośniej, bardziej pracując przeponą'. Pomyślałam sobie wtedy: 'Dobra, a teraz możesz już sobie iść'. Może mówię inaczej, ale i tak dostaję to czego chcę".


A tak swoją drogą to wychodzi, że po prequelach największe kariery robią dworki Padme (np. Sofia Coppola czy Keira Knightley).
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Harrison Ford poprawia scenariusz 4 części Indiego

2003-09-28 13:32:00 WENN

Harrison Ford nie mogąc się pogodzić z tym, że kręcąc 4 część Indiany Jonesa, będzie musiał rozstać się ze swoją dziewczyną Calistą Flockhart (Ally McBeal), postanowił, że zagra ona w następnej odsłonie przygód sławnego archeologa. Nie spodobało się to George’owi Lucasowi, ale wygląda na to, że Ford postawił na swoim i sam dopisał rolę dla Calisty. Flockhart od czasu zakończenia produkcji serialu w tamtym roku, nie pojawiała się ani w kinie, ani w telewizji. Niedawno zakończyła zdjęcia do filmu „The Last Shot”, który pojawi się na ekranach w przyszłym roku.
KOMENTARZE (22)

Świat Filmu

Serial z Samuelem L. Jacksonem

2003-09-26 22:33:00 Stopklatka

Samuel L. Jackson i jego żona Latanya Richardson zagrają główne role w niezatytułowanym jeszcze telewizyjnym filmie, który powstanie dla stacji UPN. Obraz powstanie na podstawie scenariusza Felicii Henderson i skupi się na losach czarnoskórego kaznodziei za wszelką cenę próbującego utrzymać kontrolę nad siecią kościołów zrzeszających dziesiątki tysięcy wiernych, którzy co roku zostawiają w nich miliony dolarów datków.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Strona Indiany

2003-09-26 01:25:00 TFN

Jak donosi TF.N, strona indianajones.com zmienia sie. Niebawem zapewne pojawi się tam trailer zapowiadanego wydania DVD trylogii o przygodach dzielnego archeologa. Poza tym, teraz można się na stronie indianajones.com zarejestrować, aby uzyskać dostęp do nowych możliwości.
Ciekawe, może Jonsowy Hyperspace? Kto wie?

KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Nowa propozycja filmowa

2003-09-25 00:02:00 Stopklatka.pl

Keira Knightley gwiazda "Piratów z Karaibów: Klątwy Czarnej Perły" oraz brytyjski aktor Christian Morgan otrzymali propozycję zagrania w filmie, którego scenariusz powstanie na podstawie fabuły bardzo niegdyś popularnej gry pt. "Knightmare". Zręcznościowa "Knightmare" pojawiła się w latach 90., a jej twórcą jest Tim Child, który zaakceptował już wstępną wersję scenariusza planowanego filmu. Ekranizację "Knightmare" sfinansuje studio Working Title Films.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Nie mógł wejść na plan ...

2003-09-17 12:37:00 Mefisto za Onet.Pl

Onet donosi:
George Lucas nie mógł wejść na plan swojego najnowszego filmu "Gwiezdne wojny: Część III", ponieważ zapomniał identyfikatora.
Twórca niecierpliwie oczekiwanej ostatniej części legendarnej sagi nie został wpuszczony na pilnie strzeżony plan własnego filmu. "George zapomniał przepustki. Nie sądził, że jej brak może okazać się problemem, ale ochroniarz nie zamierzał z nim dyskutować" - opowiada pracownik ekipy. "Po jakichś 10 minutach kłótni wezwano jednego z producentów, który załatwił sprawę. George docenił humorystyczny aspekt sytuacji i wszyscy porządnie się uśmiali".

KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Indy na DVD w Polsce cd..

2003-09-13 22:31:00 Filmweb.pl

21 października w Polsce pojawi się 4-płytowy zestaw filmów opowiadających o przygodach Indiany Jonesa. W zestawie znajdą się filmy "Poszukiwacze zaginionej arki", "Indiana Jones i świątynia zagłady", "Indiana Jones i ostatnia krucjata" oraz dodatkowa płyta DVD ze specjalnymi dodatkami. Wszystkie obrazy zostały cyfrowo udoskonalone w celu podniesienia jakości obrazu i dźwięku.

Film będą posiadały oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Digital 5.1 oraz polskie napisy. Format obrazu 2,35:1 (16:9) anamorficzny. Polskie napisy posiadały będą również dodatki specjalne.

Na 4. płycie znajdą się ponad 3 godziny dodatków specjalnych:

Indiana Jones: Jak powstała trylogia
Nigdzie dotąd nie rozpowszechniane materiały z planu, niewykorzystany materiał zdjęciowy, zdjęcia próbne, szkice do dekoracji i fotosy pozwalające zajrzeć za kulisy pracy nad filmem, który przeszedł do historii kina

Światło i magia w trylogii Indiana Jones
Specjaliści od efektów z Industrial Light and Magic zdradzają, jak wykorzystywali nowatorskie technologie do efektów optycznych i mechanicznych - jak modele, retusze i morfowanie uwiarygodniły wspaniałe wyczyny i nadnaturalne przygody Indy'ego.

Efekty dźwiękowe w trylogii Indiana Jones
Zobaczcie, jak ważne w filmach o Indiane Jonesie są efekty dźwiękowe I montaż, poznajcie historię dźwięku w swoich ulubionych scenach. Waszym przewodnikiem będzie laureat Oscara, reżyser dźwięku Ben Burtt.

Wyczyny kaskaderskie w trylogii Indiana Jones
Kaskaderzy, którzy grali w filmach o Indianie Jonesie, pokażą Wam, jak starannej koordynacji całej ekipy wymagają niektóre sceny.

Muzyka w trylogii Indiana Jones
Muzyczna wyprawa w przeszłość wraz z Johnem Williamsem, pełną wspomnień o tworzeniu trylogii Indiana Jones wraz ze Stevenem Spielbergiem i Georgem Lucasem. Dowiedzcie się jak powstał "Marsz poszukiwaczy", jeden z najbardziej znanych motywów muzycznych w kinie, a także zorientujcie się, jak muzyka uzupełnia temat i nastrój każdej przygody.

Oryginalne zwiastuny filmów z trylogii Indiana Jones
Oryginalne zwiastuny kinowe do wszystkich filmów z Indianą Jonesem oraz zwiastun do gry komputerowej "Indiana Jones and the Emperor's Tomb".

Tylko dla posiadaczy DVD-ROM
Możecie wejść na stronę IndianaJones.com, która jest oficjalną stroną wielbicieli Indiany Jonesa i rzucić okiem na nowiny z planu następnej części sagi Indiany Jonesa.

Niestety, wśród materiałów dodatkowych zabraknie komentarzy autorskich, zazwyczaj towarzyszących projekcjom filmów. Wynika to z faktu, iż opinie Stevena Spielberga na temat jego filmów są powszechnie znane, a poza tym - jak dotąd - nie zgodził się on na opatrzenia komentarzem żadnego ze swoich filmów.

"Indiana Jones - Kolekcja DVD" na całym świecie zostanie zaprezentowane w nowej oprawie plastycznej, opracowanej przez Drew Struzena - współautora oprawy plastycznej wersji kinowych. Zaskoczeniem dla miłośników Indiany Jonesa będzie zwłaszcza okładka płyty z materiałami dodatkowymi utrzymana w stylu filmowego plakatu z innych tytułów cyklu, ale z wizerunkami George'a Lucasa i Stevena Spielberga. Zestaw czterech płyt będzie sprzedawany w eleganckim, tekturowym pudełku.

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Indy 4

2003-09-11 23:52:00 WP.pl

Oto artykuł o 4 odsłonie Indiany Jonesa jaki ukazał się na WP.pl:

Mimo że nie jest jeszcze nawet gotowy scenariusz do czwartej części przygód Indiany Jonesa, to o filmie wciąż jest głośno, a związani z jego realizacją twórcy chętnie udzielają na jego temat wywiadów.

Ostatnio wiele o samym procesie realizacyjnym opowiedział producent - Frank Marshall. Ujawnił on między innymi, że 'czwórka' opierać się będzie głównie na kreatywnych i ciekawych pomysłach praktycznych, zaś wszelkie efekty komputerowe zostaną użyte w absolutnie minimalnym stopniu.

'Uważam, że siła oddziaływania tej serii tkwi właśnie w twórczym nawiązaniu do kina lat 30-tych i 40-tych. Oczywiście - wtedy musieliśmy tak realizować 'Poszukiwaczy...' czy 'Krucjatę', bo po prostu nie było komputerów. Jednak uważam, że to wyszło tym filmom na dobre - a jak coś jest dobre, to nie należy tego poprawiać'.

Marshall z niemal zachwytem opowiedział, jak to w słynnej scenie ucieczki Jonesa przed wielką toczącą się kulą, Harrison Ford rzeczywiście przed taką kulą uciekał: oczywiście wiązało się to z pewnym ryzykiem - mówi producent - ale ta scena trafiła przecież do historii kina!.

Marshall twierdzi, że pojawienie się komputerów, które tak ułatwiają pracę filmowcom, sprawiła, że się oni rozleniwili i nie chce im się pomyśleć, pokombinować - jak coś zrobić oryginalnie, ciekawie. Z Indianą Jonesem będzie inaczej - twórcy chcą film zrealizować starą, dobrą, sprawdzoną metodą - nawet jeśli wymagać to będzie niejakiego wysiłku. Tylko czy starszy o 20 lat Ford to wytrzyma?

'Kiedy zaczyna się pracować na poważnie z komputerami, to wychodzą czasem rzeczy bardzo ciekawe - jak choćby Matrix. Jednak Indiana to nie Neo. My nie chcemy pójść w tym kierunku. Chcemy odwagi i heroizmu w starym, dobrym stylu. I wierzymy, że nadal jesteśmy w stanie spowodawać u widzów zainteresowanie, strach i rozbawienie.Indy 4 ma być dokładnie taki sam, jak jego trzej poprzednicy! - zakończył rezolutnie Marshall. A my za takie plany trzymamy kciuki!

KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Sabe i jej dalsza kariera

2003-09-10 21:03:00 Stopklatka

Keira Knightley (Sabe w TPM) wystąpi z Adrienem Brody w filmie "The Jacket". Film wyreżyseruje John Maybury, autor "Love Is The Devil", na podstawie scenariusza Marca Rocco i Massy Tadjedin.

Brody wcieli się w rolę człowieka niesłusznie osadzonego w więzieniu, który otrzymuje dar przewidywania przyszłości, widzi, w jaki sposób umrze i w związku z tym bardzo pragnie zmienić swoje przeznaczenie. Knightley zagra kobietę, z którą bohater próbują rozwiązać tajemniczą zagadkę. Oboje łączy dziwna nić przeznaczenia.

W produkcji "The Jacket" uczestniczyli będą między innymi Steven Soderbergh i George Clooney. Z zaangażowania aktorki zadowolony jest bardzo reżyser, który nie szczędzi słów pochwały młodej, wschodzącej gwieździe kina.

Keira Knightley zdobyła uznanie widzów dzięki roli w "Bend It Like Beckham", a prawdziwą gwiazdą stała się dzięki roli w "Piratach z Karaibów: Klątwie Czarnej Perły". Teraz pracuje na planie filmu "King Arthur" [więcej >>>], jest kandydatką do roli w "Tulip Fever" [więcej >>>], zagra podobno w "Jurassic Park 4" [więcej >>>] i w drugiej części "Piratów... [więcej >>>]. Pojawiły się też plotki, że może być ona kolejną dziewczyną Bonda [więcej >>>].

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Cenzura amerykańska vs Obi-wan

2003-09-08 19:24:00 Onet

Amerykańscy cenzorzy wykasowali Ewana McGregora z filmu "Young Adam" - no może nie tyle jego samego, co jego przyrodzenie.

W obsypanym nagrodami kontrowersyjnym filmie szkocki aktor - który już wielokrotnie pokazywał się na ekranie w pełnej krasie - prezentuje wszystkie swe walory w scenie łóżkowej z Tildą Swinton. Zajmująca się dystrybucją filmu w USA firma Sony Classics postanowiła jednak usunąć frontalne ujęcie Ewana i rozważa wycięcie całej sceny miłosnej.

Film w reżyserii Davida MacKenzie krytykowany jest za zbyt śmiałe sceny erotyczne. "Ten film ocieka seksem" - potwierdza McGregor.

KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Ford dostał Oskara

2003-09-08 19:06:00 Stopklatka

Oscar za reżyserię "Pianisty" dotarł w końcu do Romana Polańskiego. W czasie odbywającego się we francuskim Deauville Festiwalu Kina Amerykańskiego, statuetkę przekazał reżyserowi Harrison Ford. Polański przewodniczy we francuskim kurorcie jury, które ocenia pokazywane tam niezależne amerykańskie filmy.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Piraci kontra wydział zabójstw

2003-09-05 19:02:00

Dziś na nasze ekrany weszły aż dwa filmy ze starwarsowcami. Pierwszy to Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły, w która jedną z głównych ról gra Keira Knightley, czyli Sabe z TPM, a stworzone efekty to dzieło ILMu. Film to tryumfalny powrót gatunku. Poza piratami znajdą się tam także duch. O filmie można porozmawiać tutaj.
Drugi film to Wydział zabójstw, Hollywood, który przynajmniej w USA finansowo jest kolejnym rozczarowaniem w biografii Hana Solo. To kolejny kryminał sensacyjny, którego akcja tym razem dzieje się w Hollywood. O filmie można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (8)
Loading..