TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Wszystkiego najlepszego Dooku

2004-05-27 11:30:00 Stopklatka.PlW dniu dzisiejszym, swoje 82 urodziny obchodzi Christopher Lee, brytyjski aktor, którego znamy jako odtwórce ról Hrabiego Dooku/Dartha Tyranusa w Epizodzie II, Człowiek ze złotym pistoletem w serii James Bond, Draculi, Prywatnego życie Sherlocka Holmesa. Wszystkiego najlepszego.
KOMENTARZE (20)

Świat Filmu

"Godspeed"

2004-05-26 09:56:00 Film.Onet.pl

Harrison Ford zagra główną rolę w thrillerze science-fiction "Godspeed", którego produkcją zajmuje się studio Lightstorm Entertainment należące do Jamesa Camerona.

Akcja "Godspeed" rozgrywa się na międzynarodowej stacji kosmicznej, której grozi wielkie niebezpieczeństwo. Autorem scenariusza projektu jest Ryne Douglas Pearson.

Produkcja filmu ma się rozpocząć na jesieni. Sam Ford do zdjęć będzie mógł przystąpić dopiero na początku przyszłego roku, ponieważ na ten rok ma już podpisany kontrakt na udział w dramacie "The Wrong Element".

Wprawdzie Cameron nie stanie za kamerą "Godspeed", ale wyprodukuje obraz. Obecnie reżyser pracuje na planie pełnometrażowego filmu, który kręcony jest w technice 3-D. Cameron już wcześniej zetknął się podobną technologią przy okazji realizacji obrazu "Głosy z głębin", który wyświetlany był w kinach IMAX.

Harrisona Forda ostatnio mogliśmy zobaczyć w komedii "Wydział Zabójstw, Hollywood" i dramacie "K-19".
KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

60 lat Franka Oza

2004-05-25 21:24:00

Hmmm... Mimo, że Ciemna Strona Mocy zasłania wszystko, widzimy my jendo dziś... Tak, tak... Hmmm... Frank Oz, co mistrza Yodę odkrywał w Gwiezdnej Sadze nam, obchodzi urodziny dziś... Z okazji tej redakcja cała Polskich Fanów Star Wars Bastionu wszystkiego najlepszego życzy mu... Moc niech będzie z Tobą, Frank!
KOMENTARZE (18)

Świat Filmu

Dojrzała 19-latka

2004-05-24 07:57:00 Film.Onet.pl

Aktor Clive Owen przekonał się na planie filmu "Król Artur", że partnerująca mu młodziutka Keira Knightley jest bardzo dojrzałą osóbką.

39-letni gwiazdor był zaskoczony, kiedy dowiedział się, że Knightley jest od niego młodsza o 20 lat, ponieważ uważał ją za "niesamowicie opanowaną i dojrzałą dziewczynę".

"Wiem, że w kontekście filmu, jej wiek nie jest zaskakujący, ale ona naprawdę nie wygląda na swoje 19 lat. Nie twierdzę, że wygląda staro, ale jest zdecydowanie bardziej dojrzała" - mówi Owen.
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Najlepsze sceny śmierci w kinie

2004-05-23 16:50:00 Wo_Ja_Ann i Wp.pl

Mrożąca krew w żyłach scena zabójstwa pod prysznicem z filmu 'Psychoza' została okrzyknięta najlepszą sceną śmierci.

Thriller Alfreda Hitchcocka z 1960 roku pokonał w rankingu magazynu Total Film takie klasyki, jak 'Ojciec Chrzestny', czy 'Wściekłe Psy'.

Śmieszny i straszny zarazem finał genialnego filmu 'Dr Strangelove, Czyli Jak Przestałem Się Martwić I Pokochałem Bombę' w reżyserii Stanleya Kubricka, w którym Slim Pickens eksploduje razem z bombą atomową, zajął miejsce drugie.

Oczko niżej znalazł się King Kong i jego śmiertelny upadek z Empire State Building, który z kolei wyprzedził równie śmiertelny upadek Alana Rickmana z 30-piętrowego wieżowca w filmie Szklana Pułapka.

Pierwszą piątkę zamyka scena śmierci tytułowych bohaterów filmu 'Bonnie i Clyde'.

Dla nas śmiercią najsmutniejszą jest ta z szóstego miejsca - śmierć mamusi Bambi w animowanym filmie Disneya z 1942. I w pełni zgadzamy się z Total Film, że dramatyzm tej sceny wygrywa z krwawą jatką z 'Krzyku' (miejsce 7), spokojnym odejściem 'Gladiatora' (8.), cichym zniknięciem Obi-Wana Kenobiego (9.) i śmiercią Cody'ego w 'White Heat' (10.).

KOMENTARZE (16)

Świat Filmu

Czy Epizod III może uratować Gwiezdne Wojny?

2004-05-21 22:35:00 WP.Pl

Wirtualna Polska donosi:

Czy Epizod III może uratować ‘nowe’ i tak naprawdę całe Gwiezdne Wojny?

Christopher Bahn z MSNBC, dzięki swoim znajomościom różnych członków ekipy filmu George’a Lucasa i miłości do oryginalnej sagi daje twórcy pomysłu, który jako reżyser sam ten pomysł psuje, kilka dobrych rad, co ma zrobić, aby ta najważniejsza część sagi nie okazała się totalną katastrofą.

Jedno jest pewne – dwie nowe części ‘Gwiezdnych wojen’ nie nastrajają optymistycznie. Ogrom efektów specjalnych, drewniana gra większości aktorów i bardzo pretekstowa fabuła albo obnażyły miałkość całej koncepcji, albo jedynie pokazały, że George Lucas nie ma zwyczajnie talentu reżyserskiego. No bo jak można było z tak fajnej historii zrobić takie nudziarstwa?

Stąd rada nr 1 - GEORGE, ZWOLNIJ LUCASA

Członkowie ekipy filmowej śmieją się, że Lucas jako reżyser mówi na planie tylko dwa słowa: ”Szybciej” lub „Intensywniej”.

Dlatego Bahn, a my za nim, mamy propozycje dla Wielkiego Twórcy: zrezygnuj z reżyserii, zatrudnij jakiegoś specjalistę, może nawet artystę?, zaryzykuj i nie rób tego sam!

Sama historia – Anakin porzuca ciężarną żonę, całe swoje dotychczasowe życie i wyznawane wartości, by przejść na Ciemną Stronę – jest tak prosta, że aby być głębszą, musi ją zrobić artysta.

A jeśli Lucas wskrzesi w sobie wystarczającą ilość samokrytyki, to może zdecyduje się nawet na krok dalszy – i zwolni samego siebie z roli scenarzysty? To by dopiero było – historia Rycerzy Jedi opowiadająca niechcący o czymś więcej niż tylko o Rycerzach Jedi!

Może nawet Anakin przestałby być nazywany absurdalnie ‘Annie’m’?

Rada numer 2 – ZWOLNIJ HAYDENA

Alfred Hitchcock powiedział kiedyś bardzo mądre słowa: ‘film jest tak dobry, jak dobrze stworzona jest w nim Zła Postać’. A Darth Vader w wykonaniu maksymalnie drewnianego Haydena Christensena to koszmarny dramat! Przecież na tej właśnie postaci bazuje cała saga! Ten przemiły zapewne młody człowiek nie jest w stanie, mimo całych swoich chęci, udźwignąć legendy, która trwa od ponad 20 lat...

Być może Lucas za bardzo do serca wziął sobie inną radę Wielkiego Alfreda – ‘spraw, by widownia cierpiała tak mocno, jak tylko jest możliwe’.

Rada 3 – KTO JESZCZE MUSI ODEJŚĆ

Banh proponuje, aby pozbyć się także Natalie Portman, której królewskiego majestatu nie dodają nawet wyjątkowo niewygodne sukienki. Ewan McGregor może zostać jedynie pod warunkiem, że choć troszkę zacznie się starać – niech popatrzy na Samuela Jacksona, Franka Oza, Anthony’ego Danielsa, czy Christophera Lee!

Rada 4 – NIE BÓJ SIĘ KOPIOWAĆ NAJLEPSZYCH

Wielu krytyków w oryginalnych ‘Gwiezdnych wojnach’ widziało sporo z Akiry Kurosawy. Japoński reżyser najpewniej by się za takie porównania obraził, ale mimo wszystko – jak ściągać, to z najlepszych. A właśnie ‘dusza’ Nowej Nadziei czy Powrotu Jedi czyni z nich filmy kultowe.

Rada 5 - NIE TRAKTUJ WSZYSTKIEGO TAK POWAŻNIE

Odrobina autoparodii, ironii, uroku Harrisona Forda i ciętego języka Carrie Fischer najpewniej zrobiłyby filmowi dobrze.

Co myślicie o tym wszystkim?

No własnie, co wy o tym myślicie, podyskutuj w tym topiku na Forum.
KOMENTARZE (30)

Świat Filmu

Plotki o Serialu cd..

2004-05-21 16:39:00 Ain't It Cool News

Moriarty z Ain't It Cool News podał kolejną wiadomość o planach Lucasa. Czy i ta będzie plotką? Zobaczymy. Według niego, serial, który ma się pojawić jesienią 2006 skoncentruje się na młodym Boba Fetcie. Będzie osadzony między 3 a 4 Epizodem. Wyjaśniałoby to, dlaczego tak dużo czasu pokazywano Bobę w AOTC. Na razie nie ma jednak nawet oficjalnej informacji o planowanym serialu, więc trudno brać to za wiarygodną informację.
KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

"THX 1138" ...

2004-05-21 10:39:00 Filmweb

"THX 1138", pierwszy pełnometrażowy film George'a Lucasa został cyfrowo odnowiony, wzbogacony o nowe sceny i we wrześniu wejdzie ponownie do kin. Premiera "reżyserskiej wersji" obrazu odbędzie się 9 września w Muzeum Guggenheima. Na premierze obecnie będą George Lucas i producent filmu Francis Ford Coppola. Dzień później film trafi do kin w 20 amerykańskich miastach.

14 września w sklepach pojawi się natomiast specjalne, dwupłytowe wydanie filmu.

Nowa wersja "THX 1138" została wzbogacona o kilka nowych scen, a obraz i dźwięk zostały cyfrowo poprawione. Wzbogacono również tła filmu, osiągając tym samym efekt, który niemożliwy był kilkadziesiąt lat temu. Na płycie znajdą się ponadto dokumenty poświęcone filmowi, jak również niezależnej kinematografii amerykańskiej lat 70, wywiady z Georgem Lucasem, Francisem Fordem Coppolą i odtwórcą głównej roli Robertem Duvallem. Na krążku umieszczony zostanie także krótkometrażowy film Lucasa "THX 1138:4EB", który stał się podstawą późniejszego "THX 1138".

Akcja filmu rozgrywa się w dalekiej przyszłości w państwie, w którym niepodzielną władzę sprawują komputery bezwzględnie kontrolujące wszelkie objawy ludzkiego życia ponad wyznaczoną przez nie normę. W tym podziemnym mieście - obozie karnym, w którym największą zbrodnią jest miłość i seks, para współmieszkańców jednej z cel: THX 1138 i kobieta LUX 3417 zakochują się w sobie...
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Rhapsody & Dooku

2004-05-17 15:42:00 oficjalna strona Rhapsody


Zapowiadana na maj wspólna płyta zespołu Rhapsody i Christophera Lee ukaże się w późniejszym terminie, ale w co najmniej dwóch wersjach.
Główny album zostanie wydany we wrześniu 2004 (oby), natomiast 28 czerwca 2004 zobaczymy minialbum pt. "The Dark Secret", będący pewną zajawką wrześniowego.
Christopher Lee nie będzie jedyną atrakcją płyt, gdyż będzie można tam usłyszeć czeski chór 'Bohuslav Martinu Philharmonic Orchestra'.
Rhapsody wprowadza tym samym nowy rodzaj metalu zwanym "Film Score Metal" (ciekawe na ile będzie to zbieżne z późnym Therionem). Albumy nagrywano w kilku studiach w całej Europie (między innymi Anglia, Włochy, Belgia czy Czechy).
"The Dark Secret" zostanie wydany zarówno tradycyjnie na CD, jak i na specjalnej kolekcjonerskiej edycji DVD. Będzie się składał z utworów:

01 Unholy Warcry (krótka wersja)*
02 Thunder's Mighty Roar*
03 Guardians Of Destiny (Angielska wersja)*
04 Sacred Power Of Raging Winds
05 (Track tbc)*

Przy czym utwory z * nie pojawią się na wrześniowym albumie. Natomiast w wersji DVD zobaczymy dodatkowo dokument o tworzeniu albumu (wywiad z Christohperem Lee) oraz wersję 5.1 Surround Mix z utworu "Unholy Warcry" (krótka wersja - długa we wrześniu i będzie trwać ok. 15 minut).
Warto zauważyć, iż Christopher Lee (czyli hrabia Dooku), jest także utalentowanym śpiewakiem operowym.

O płycie można porozmawiać na forum.
KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Liam Neeson zagra w najnowszym filmie ...

2004-05-17 10:43:00 Lord Sidious / Stopklatka.Pl

Lord Sidious donosi:

Liam Neeson zagra w najnowszym filmie Neila Jordana. W filmie, który zatytułowany został "Breakfast on Pluto" zagra również 29-letni Irlandczyk Cillian Murphy. Scenariusz tej czarnej komedii powstanie na podstawie powieści Patricka McCabe'a, który napisał także "Chłopaka rzeźnika", powieść zekranizowaną przez Jordana w 1998 roku.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Troja od dziś w kinach

2004-05-14 22:12:00 Stopklatka.pl

Dzisiaj, czyli 14 maja 2004 roku, na ekrany polskich kin wszedł film pt. "Troja". Rose Byrne zagrała w nim Bryzejde, kuzynkę Hektora (księcia Troji, starszego brata Parysa). Rose wcieliła się także w postać Dorme w Ataku Klonów.

Namiętność, jaka połączyła Parysa, księcia Troi i Helenę, królową Sparty, stała się przyczyną wojny, za której przyczyną legła w ruinach cała cywilizacja. Porwanie Heleny to obraza, której mąż, król Menelaos, nie może puścić płazem. Afront dla Menelaosa to afront dla całej rodziny – brat męża królowej, potężny król Myken, Agamemnon, jednoczy wkrótce wokół siebie liczne plemiona Greków i prowadzi je pod Troję, by walczyć w obronie splamionego honoru swego brata. W rzeczywistości honor jest jedynie wygodnym pretekstem, prawdziwą przyczyną wyruszenia Agamemnona na wyprawę jest chciwość – musi zdobyć Troję, by zdobyć panowanie nad morzem Egejskim, co zapewni jego królestwu niekwestionowane przywództwo.
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

George Lucas ma 60 lat!

2004-05-14 20:29:00

George Lucas. Osoba, która zrewolucjonizowała przemysł filmowy. Lucas, to przykład tzw. American Dream - czyli kogoś, kto właściwie z niczego dorobił się ogromnej fortuny. Nam, Fanom Star Wars, jest oczywiście najbardziej znany z "Gwiezdnych wojen"...

Urodził się w Modesto w Kalifornii w 1944 roku, 14 maja. Jego pełne imię brzmi: George Walton Lucas Jr.
Jego ojciec - sklepikarz, miał nadzieję, że syn przejmie rodzinny biznes. Nie stało się tak. (Dla nas - na szczęście!). George marzył o zostaniu... kierowcą rajdowym. Niestety wypadek który miał w czasach licealnych pokrzyżował jego plany.
Kiedy przyszła pora wybrania wyższej uczelni, Lucas zdecydował się na szkołę filmową na Uniwersytecie południowej Kalifornii. Podczas swoich czasów studenckich zrobił kilka małych filmów, w tym "THX-1138: 4EB" (Electronic Labyrinth). Później wygrał stupedium wytwórni Warner, dzięki któremu mógł obserwować produkcję filmu "Finian`s Rainbow". Reżyserem tego obrazu był Francis Ford Copolla. Było to w roku 1968... Copolla - doświadczony reżyser i Lucas zaprzyjaźnili się i wspólnie założyli w 1969 firmę American Zoetrope. Jej pierwszym projektem był pełnometrażowy film Lucasa - THX 1138. Niestety potem drogi obu reżyserów się nieco rozeszły. Copolla zajął się "Ojcem chrzestnym", a Lucas założył własną firmę - Lucasfilm Ltd. W 1973 Lucas napisał i wyreżyserował film "American Grafitti", a zaraz potem przystąpił do pisania scenariusza "Gwiezdnych wojen". Kiedy wiedział, że jego nowe dzieło będzie niezwykłe i że wykracza poza wszelkie standardy, założył w 1975 roku nową firmę - studio efektów specjalnych - Industrial Light And Magic. Nieco później powstała trzecia firma - zajmująca się dźwiękiem - Sprocket Systems, która potem zmieniła nazwę na Skywalker Sound.
Wiele wytwórni odrzuciło scenariusz "Gwiezdnych wojen" zanim 20th Century Fox dała młodemu reżyserowi szansę. Projekt określono jako wielce ryzykowny, a Lucas, ku uciesze szefów studia, w zamian za 40 procent wpływów z kin, i całego wpływu z tzw. utowarowienia (praw do wszekich gadgetow zwiazanych z filmem) zrezygnował z większej część swej gaży. On chciał po prostu zrobić ten film...
Epizod 4 pobił wszelkie rekordy popularności i zdobył 7 oscarów. Dzięki wcześniejszym umowom z Foxem, Lucas stał się milionerem. Oczywiste było powstanie innych filmów Star Wars.
We współpracy ze Stevenem Spielbergiem, powstał cykl przygód o archeologu Indianie Jonesie, oraz serial "Przygody młodego Indiany Jonesa" oraz inne filmy.
Założona przez Lucasa firma ILM wiedzie prym w efektach cyfrowych na świecie. Warto dodać, że wiele rozwiązań którymi teraz bawimy się w domach, powstało na początku dla ILM - Mam tutaj na myśli między innymi wiele pluginów Photoshopa. Zresztą, zupełnie na marginesie - głównym programistą Photoshopa jest Thomas Knoll - brat szefa efektów specjalnych w Star Wars Johna Knolla. Z filmów nad którymi pracował ILM warto wymienić "Ostatniego Smoka, wszystkie "Terminatory", czy "Parki Jurajskie". Oczywiście tych filmów jest wiele, wiele więcej.
Innymi firmami należącymi do Lucasa są LucasArts - producent gier komputerowych i konsolowych, Lucas Licensing, Lucas Learning. Zależności między jego firmami są bardziej skomplikowane. Dla przykładu powiem, że w ramach Lucas Digital działają LucasArts i Skywalker Sound... Ale to temat na zupełnie inny tekst.

W latach 1980 i 1985 Lucas wybudował Ranczo Skywalkera, które poza tym, że miało być jego luksusowym domem, było też zapleczem dla ogromnej już firmy. Lucas jest także "ojcem" projektu nazwanego THX. THX to ściśle określony sposób standaryzacji urządzeń audio i wideo w celu zapewnienia najlepszych doznań z oglądanego filmu. George`owi także zawdzięczamy Star Tours - jedną z najbardziej obleganych atrakcji Disneylandów (wiem, byłem - są świetne!).
W latach 1999-2002 jako pierwszy nakręcił pełnometrażowy, wysokobudżetowy film z użyciem kamery cyfrowej.
Sam otrzymał i otrzymuje nadal wiele nagród, których nie sposób jest wszystkich wymienić.

Dziś George Lucas obchodzi swoje 60. urodziny. Dziś także kontynuuje produkcję swojego dzieła, dzięki któremu zdobył sławę i majątek - "Gwiezdne wojny Epizod 3" wejdą na ekrany kin 19 maja 2005 roku.

Oby starczyło Ci sił do kontynuacji i rozbudowywnia świata "Gwiezdnych wojen" - świata, który kochamy... I cóż jeszcze życzyć człowiekowi, który wymyślił MOC? Chyba tylko, żeby go nie opuszczała wola i chęć, wola spajająca tą filmową Moc z rzeczywistą, z Mocą fanów...
KOMENTARZE (29)

Świat Filmu

Kolejna rola Liama

2004-05-10 18:40:00 Stopklatka

Jak podaje Stopklatka:
Liam Neeson negocjuje rolę w "The Proposition". W filmie, którego scenariusz napisał znakomity muzyk Nick Cave, zagra także Guy Pearce. Za kamerą w czasie realizacji "The Proposition" stanie Australijczyk John Hillcoat, dla którego Cave w 1988 roku napisał scenariusz horroru zatytułowanego "Ghosts of the Civil Dead".
Więcej informacji o filmie jest na Stopklatce, w tym newsie.
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Więcej plotek o serialu?

2004-05-05 14:57:00 TFN

W sieci pojawiły się kolejne plotki o serialu Star Wars z 2006 roku. Podobno miałby się on dziać przed Nową Nadzieją. Czy pojawi się tam Chewbacca, Vader lub Tarkin – tu pojawił się jedynie uśmiech informatora.
Już wcześniej pisaliśmy o planach serialowych.
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Pierwsze zdjęcia z filmu

2004-05-02 14:28:00 Stopklatka.pl

Studio Warner Bros opublikowało pierwsze oficjalne zdjęcia pochodzące z filmu "Batman Begins". Premiera tej produkcji zapowiadana jest na 17 czerwca 2005 roku.
Rolę główną otrzymał Christian Bale, a na zdjęcia widać go po raz pierwszy w legendarnym kostiumie człowieka-nietoperza. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Michael Caine, Gary Oldman, Katie Holmes, Liam Neeson, Ken Watanabe i Morgan Freeman. Film reżyseruje Christopher Nolan.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
KOMENTARZE (14)
Loading..