TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Newsy filmowe razem

2007-01-31 22:16:00 Stopklatka, Onet, Filmweb, inne

Spielberg zdradza sekrety "Indiany Jonesa 4"

Spielberg i Lucas ujawnili szczegóły swojego najnowszego projektu - długo oczekiwanego sequela "Indiana Jones 4". Film trafi do kin w maju 2008 roku.

Pierwszy klaps na planie powinien paść już w czerwcu. Wiadomo, iż ekipa będzie pracowała na całym świecie. Produkcja ma zostać zrealizowana z prawdziwym rozmachem. Nowe przygody zawadiackiego archeologa kręcone będą na całym świecie. Poza Harrisonem Fordem na ekranie powinniśmy zobaczyć Liama Neesona. Twórcy będą namawiali do powrotu Seana Connery.

Zarówno reżyser Steven Spielberg, jak i producent George Lucas oraz aktorzy są bardzo zadowoleni ze scenariusza Davida Koeppa ("Jurassic Park", "Wojna światów"). Wcześniejsza fabuła autorstwa Franka Darabonta została całkowicie zarzucona.

Produkcja zrealizowana zostanie pod skrzydłami Lucasfilm Ltd.

Przypomnijmy, iż legendarną serię otworzył obraz "Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki" trafił do kin a 1981 roku. Trzy lata później powstał film "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". W 1989 swoją premierę miał "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata". Filmy zdobyły łącznie 14 nominacji do statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej (w sumie nagroda została przyznana twórcom 7 razy) i zarobiły ponad miliard dolarów na całym świecie.


Hugh Quarshie w serialu "Doctor Who"

Hugh Quarshie, czyli kapitan Panaka, pojawi się w najnowszych odcinkach serialu "Doctor Who", tak przynajmniej donosi serwi BBC. Informację tę podano przy okazji dementując pogłoski, że serial ma zniknąć z anteny. Hugh został wymieniony obok Ryan Carnes i Mirandy Raison, jako ten aktor, który pojawi się w przyszłych odcinkach. Roli jakiej zagra oczywiście nie zdradzono.

Samuel L. Jackson jako James Brown?

Śmierć Jamesa Browna i informacje o planach realizacji jego filmowej biografii zaowocowały lawiną plotek na temat aktorów, którzy mogą wcielić się w postać tego amerykańskiego wokalisty i kompozytora, "ojca chrzestnego" soulu. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami główną rolę w biografii muzyka, filmie, który wyreżyseruje Spike Lee, zagra Samuel L. Jackson.

Według pojawiających się w mediach doniesień film o Brownie będzie dotykał wszystkich sfer jego życia: kariery muzycznej, zaangażowania w obronę praw obywatelskich, a także burzliwego życia prywatnego.

W produkcję filmu zaangażowany jest Brian Grazer, a jego realizację sfinansują razem studia Paramount Pictures i Imagine Entertainment. Lee pracuje obecnie nad ostateczną wersją scenariusza, który napisali razem Jezz i John Henry Butterworth na podstawie treatmentu autorstwa Steve'a Baigelmana, który w czasie pracy nad tekstem współpracował z samym Brownem.

Prace na planie niezatytułowanego jeszcze obrazu mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Wśród kandydatów do ról w biografii Browna wymieniano już także Ushera Raymonda, gwiazdę muzyki R n’B oraz Stacy Ferguson, znaną lepiej jako Fergie - wokalistka zespołu The Black Eyed Peas.


Liam Neeson ratuje córkę w filmie wg scenariusza Bessona
Liam Neeson zagra główną rolę w "Taken", filmie reżyserowanym przez Pierre‘a Morela ("13 Dzielnica"). Scenariusz napisali Luc Besson oraz Robert Mark Kamen, którzy mają już za sobą długą współpracę pisarską (pracowali razem m.in. przy "Piątym elemencie" i "Transporterze").

"Taken" to historia byłego żołnierza, którego córka zostaje porwana przez handlarzy niewolników. Główny bohater musi ją odnaleźć i odbić, zanim zostanie umieszczona na statku i odpłynie w nieznane razem z innymi nieszczęśnikami.

Zdjęcia rozpoczną się 14. lutego i realizowane będą głównie w Paryżu


Harrison Ford i Danny DeVito w poszukiwaniu lekarstwa na chorobę Pompego

Nominowani przez Amerykańską Akademię Filmową producenci "Erin Brockovich", Stacey Sher, Michael Shamberg oraz Danny DeVito, połączą siły w czasie realizacji niezatytułowanego jeszcze filmu, którego scenariusz powstanie na motywach artykułu uhonorowanej nagrodą Pulitzera Geety Anand. Główną rolę w filmie ma zagrać Harrison Ford.

Za fabułę niezatytułowanego filmu posłuży artykuł "The Cure: How a Father Raised $100 Million and Bucked the Medical Establishment in a Quest to Save His Children". Jego głównym bohaterem jest John Crowley, który porzucił lukratywną pracę w firmie farmaceutycznej i zaangażował się w badania, których celem było znalezienie lekarstwa na chorobę Pompego rzadkie, osłabiające mięśnie schorzenie, na które zapadły jego dzieci.

Nad scenariuszem filmu pracuje obecne Robert Nelson Jacobs, twórca fabuł obrazów takich jak "Czekolada" i "Kroniki portowe". Reżyserią obrazu zajmie się Neil Burger, autor "Iluzjonisty".


"Piraci z Karaibów" zdobywają People's Choice Awards

Film "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" oraz jego gwiazdy Johnny Depp i Keira Knightley triumfowali podczas 33 ceremonii rozdania nagród People's Choice Awards - wyróżnień przyznawanych przez publiczność ulubionym filmom, aktorom, muzykom i programom telewizyjnym, w których co roku swoje głosy oddaje kilkadziesiąt milionów ludzi.

Uroczystość, która odbyła się w hollywoodzkim Shride Auditorium poprowadziła Queen Latifah.
Poniżej lista filmowych zwycięzców tegorocznych nagród People's Choice Awards.

ULUBIONY FILM
"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

ULUBIONY FILM - DRAMAT
"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

ULUBIONA KOMEDIA
"Klik: i robisz, co chcesz"

ULUBIONY FILM FAMILIJNY
"Auta"

ULUBIONA AKTORKA
Jennifer Aniston

ULUBIONY AKTOR
Johnny Depp

ULUBIONA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA
Cameron Diaz

ULUBIONY AKTOR PIERWSZOPLANOWY
Vince Vaughn

ULUBIONA AKTORKA KINA AKCJI
Halle Berry

ULUBIONY AKTOR KINA AKCJI
Johnny Depp

NAJLEPSZY EKRANOWY DUET
Johnny Depp i Keira Knightley w filmie "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

"The Rock" i Stamp dołączają do "Get Smart"

Dwayne "The Rock" Johnson i Terence Stamp dołączyli do przygotowywanej przez Petera Segala, kinowej wersji serialu "Get Smart". Poza nim w pełnometrażowej wersji cyklu tworzonego w latach 70. przez Mela Brooksa, zagrają też Anne Hathaway i Steve Carell.

Terence Stamp to kanclerz Valorum z Mrocznego Widma.


Will Smith produkuje Samuela L. Jacksona

Samuel L. Jackson i Kerry Washington spotkają się na planie "Lakeview Terrace". W produkcję tego filmu zaangażowany jest Will Smith i kierowane przez niego studio Overbrook Entertainment.

Akcja obrazu, który sklasyfikowany został jako thriller, skupi się na losach pary ludzi, białego mężczyzny i czarnoskórej kobiety, którzy wprowadzają się do swojego nowego, wymarzonego domu. Ich szczęście zmienia się w koszmar kiedy okazuje się, że jednym z ich sąsiadów jest agresywny policjant-rasista.

"Lakeview Terrace" powstanie na podstawie scenariusza Davida Loughery'ego. Prace na planie filmu rozpoczną się w maju.

W najbliższym czasie w Overbrook Entertainment rozpocznie się także produkcja "Tonight, He Comes", w którym poza Smithem zagrają też Charlize Theron i Jason Bateman .


Nowi aktorzy w obsadzie australijskiego Przeminęło z wiatrem

Bryan Brown, Jack Thompson i David Wenham wystąpią u boku Hugh Jackmana i Nicole Kidman w nowym filmie Baza Luhrmanna zatytułowanym "Australia". Obraz, do którego zdjęcia rozpoczną się już w marcu, zapowiadany jest jako australijskie "Przeminęło z wiatrem".

Bohaterką filmu będzie młoda angielska arystokratka, która tuż przed II Wojną Światową zostaje właścicielką olbrzymiego rancza. Kiedy dowiaduje się, że inni posiadacze ziemscy chcą podstępem przejąć jej własność wraz z przypadkowo poznanym kowbojem wyrusza w długą podróż, której celem jest przepędzenie liczącego 2000 sztuk stada bydła. U jej kresu kobieta i towarzyszący jej mężczyzna staną się świadkami nalotu na australijskie miasto Darwin dokonanego przez japońskie lotnictwo zaledwie kilka miesięcy po zniszczeniu Pearl Harbor.

Jack Thompson to aktor, który w Ataku klonów zagrał Cliegga Larsa.

Sean Connery zastanawia się nad rolą w czwartym "Indianie Jonesie"

Sean Connery rozważa możliwość zagrania w najnowszej części przygód Indiany Jonesa. Prace na planie czwartego filmu o nieustraszonym archeologu rozpoczną się latem tego roku.

W "Indiana Jones 4" Connery po raz kolejny miałby wcielić się w postać Henry'ego Jonesa, ojca dzielnego podróżnika granego przez Harrisona Forda. Na razie nie podjęto jednak żadnych ostatecznych decyzji, a Connery zastanawia się nad propozycją którą złożył mu George Lucas. Jak na razie niczego jeszcze nie ustaliliśmy - mówił Connery w jednym z udzielonych wywiadów. Nie widziałem jeszcze scenariusza, a od niego wszystko zależy.

Prace na planie "Indiany Jonesa 4" mają się rozpocząć się w czerwcu tego roku, a premiera filmu zaplanowana została na maj 2008 roku.

Sean Connery w rolę Henry'ego Jonesa po raz pierwszy wcielił się w filmie "Indiana Jones i ostatnia krucjata".


Eva Mendes i sprzątający zwłoki Samuel Jackson

Eva Mendes ("Dzień próby", "Za szybcy, za wściekli") dołączyła do obsady thrillera "The Cleaner". Główną rolę gra Samuel L. Jackson, w obsadzie są również Ed Harris, Keke Palmer oraz Christa Campbell. Reżyseruje Renny Harlin ("Szklana pułapka 2", "Na krawędzi").

Głównym bohaterem "Cleanera" jest Tom (Jackson), były gliniarz, który zarabia na życie czyszcząc miejsca przestępstw. Pewnego dnia po wykonaniu zlecenia orientuje się, że morderstwo nie zostało zgłoszone, a on nieświadomie sprzątnął dowody zbrodni. Mendes zagra żonę zabitego mężczyzny, która zwraca się do głównego bohatera o pomoc w wykryciu sprawców.

Zdjęcia rozpoczęły się wczoraj w Louisianie.


Rose Byrne w nowym serialu autora "Rodziny Soprano"

Ted Danson ("Żar ciała") wystąpi u boku Glenn Close i Rose Byrne w nowym, niezatytułowanym jeszcze serialu stacji FX realizowanym na podstawie scenariusza Todda A. Kesslera, współtwórcy przebojowej "Rodziny Soprano". Współautorami historii będą Daniel Zelman oraz Glenn Kessler. Pilota wyreżyseruje Allen Coulter ("Hollywoodland").

Byrne wcieli się w postać świeżo upieczonej absolwentki szkoły prawniczej podejmującej wymarzoną pracę u wziętej pani adwokat Patty Hewes (Glenn Close). Danson zagra rolę wysoko postawionego urzędnika odgrywającego niebagatelną rolę w sprawie prowadzonej przez Hewes.

W serialu wystąpią również Tate Donovan i Zeljko Ivanek. Zdjęcia rozpoczną się w lutym w Nowym Jorku.


Nominacje dla Oskarów dla ILM

Ołoszono nominację do Oskarów, pełna lista znajduje się tutaj

Dla nas ciekawe są przede wszystkim te kategorie:

EFEKTY SPECJALNE:
John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson, Allen Hall za "Piratów z Karaibów: Skrzynię umarlaka"
Boyd Shermis, Kim Libreri, Chaz Jarrett, John Frazier za "Posejdona"
Mark Stetson, Neil Corbould, Richard R. Hoover, Jon Thum za "Superman: Powrót"

W przypadku Piratów i Posejdona za efekty odpowiada ILM.
Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co się kręci?

2007-01-18 20:35:07 TheElder.net oraz Stopklatka


Ewan McGregor podłoży głos bohatera szkockiego ruchu oporu w debiutanckim filmie animowanym Edwarda McHenry'ego pt. "Jackboots on Whitehall". Film ma przedstawiać alternatywne wydarzenia historyczne, przedstawiające co stałoby się gdyby to Niemcy wygrali bitwę o Anglię, a ostatecznie zostali powstrzymani dopiero przez armię szkocką.

Ponadto McGregor jest najpoważniejszym kandydatem do roli Kurta Cobaina. Courtney Love, wdowa po Cobainie chce, by w biograficznym filmie o jej mężu, główną rolę zagrał właśnie Ewan McGregor. Kontrowersyjna gwiazda zapowiada, że będzie to obraz przedstawiający prawdziwe życie i twórczość byłego wokalisty zespołu Nirvana. Decyzję o zrobieniu filmu wokalistka podjęła po nabyciu praw autorskich do ekranizacji książki Charlesa R. Crossa "Pod ciężarem nieba". Lecz do castingu zostało jeszcze sporo czasu, bo w tej chwili prowadzone są dopiero wstępne prace nad scenariuszem.
Flash Gordon powraca. Kanał SCI FI Channel rozpoczął produkcję serialu na podstawie tego popularnego niegdyś komiksu. Serial przewidziany jest na 22 jednogodzinne odcinki. Zdjęcia do tej produkcji rozpoczną się w Kanadzie na początku tego roku. Premiera zapowiadana jest na lipiec 2007. Za produkcję serialu odpowiadać będą Robert Halmi, Sr. i Robert Halmi, Jr. Dla przypomnienia, cytuję za stopklatką: Flash Gordon to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych superbohaterów w historii amerykańskiego komiksu. Pierwszy komiks o przygodach Flasha Gordona pojawił się w 1934 roku, a jego autorem był Alex Raymond. Przez kilka dekad czerpano garściami z tego bohatera. Powstał serial telewizyjny, animowany oraz w 1980 roku film kinowy produkowany przez Dino De Laurentiisa z muzyką Queen, który jednak nie przypadł do gustu publiczności. W roli tytułowej wystąpił barczysty Sam J. Jones, a partnerowali mu Max von Sydow, Topol, Timothy Dalton.

Warto wspomnieć, że kiedyś George Lucas był bardzo zainteresowany nakręceniem nowej wersji Flasha i przez wiele lat był jego fanem. Ponadto "Flash Gordon" był jedną z istotnych inspiracji do Gwiezdnych Wojen.Jay i Cichy Bob w epizodzie w "Fanboys"! Cytując za stopklatką:
"Kevin Smith i Jason Mewes, czyli legendarni Cichy Bob i Jay pojawią się w epizodzie filmu "Fanboys". Sam Smith mówi, że ich udział w filmie będzie niewielki, ale udział w nim sprawił im sporo radości. Bohaterami filmu jest grupa filmowych zapaleńców, która przebywa całe Stany Zjednoczone po to, aby wziąć udział w premierowym pokazie filmu "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo" na Ranchu Skywalkera należącym do twórcy Gwiezdnej Sagi George'a Lucasa. W epizodach "Fanboys" pojawią się także: Carrie Fisher, Ray Park, Billy Dee Williams, a bohaterowie opowieści natkną się na takie postaci jak: Ewok, Harry Knowles, wielki fan Yody, Boba Fett i kilku szturmowców Imperium."
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Maria Antoniana w kinach

2007-01-06 18:02:00

W dniu wczorajszym do naszych kin wszedł film "Maria Antonina" Sofii Coppoli, w której jedną z ról gra Rose Byrne (Dorme).

Zaręczona z królem Ludwikiem XVI, naiwna i nieświadoma swojej przyszłości Maria Antonina w wieku zaledwie 14 lat dostaje się w wir intryg i skandali jednego z największych i najbardziej znaczących dworów ówczesnej Europy - Francji. Osamotniona, pozostawiona właściwie sama sobie, bez wsparcia i zrozumienia młoda Maria Antonina czuje się w tym świecie wyizolowana i zagubiona. Z czasem zaczyna się buntować przeciwko zamkniętej, dusznej atmosferze Wersalu, przez co staje się jedną z najbardziej niezrozumianych monarchiń Francji.

Więcej o filmie
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Biografie na Bastionie

2007-01-06 18:00:48

W dzisiejszym dniu wiele już było atrakcji z okazji piątych urodzin Bastionu. Oto kolejna - prosto z działu "Świat Filmu". Dziś otwieramy nowy dział w tym miejscu: Biografie. Ciężką pracą specjalistycznego zespołu biografistów udało się stworzyć to miejsce, które zawiera opisy najważniejszych osób ze świata filmu, które współtworzyły Gwiezdne Wojny. Z czasem ten dział będzie się dalej rozwijał, ku chwale Bastionu ;).

Zapraszamy do biografii, a w śród opisywanych: George Lucas, Mark Hamill, Marton Csokas, Keira Knightley, Hayden Christensen, Peter Cushing, Peter Mayhew, i inni.
KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Filmowe marki wszechczasów

2007-01-01 12:13:00

Serwis IGN przygotował pod koniec roku zestawienie 25 największych ekranowych marek wszechczasów. Zanim dojdziemy do tego, co wygrało (patrząc na profilm tego bloga łatwo to zgadnąć) prezentuję kompletną listę:

25. Piła

1

24. Różowa Pantera

1

23. Brudny Harry

1

22. Zabójcza broń

1

21. Koszmar z ulicy Wiązów

1

20. Żywe trupy

1

19. Park Jurajski

1

18. Godzilla

1

17. Terminator

1

16. Superman

1

15. Szklana pułapka

1

14. Harry Potter

1

13. Obcy

1

12. Rocky

1

11. Matrix

1

10. Ojciec Chrzestny

1

9. Powrót do przyszłości

1

8. Planeta małp

1

7. Piątek 13

1

6. Batman

1

5. Star Trek

1

4. Indiana Jones

1

3. Władca pierścieni

1

2. Bond. James Bond 007.

1

1. Gwiezdne Wojny

1

Swoją drogą ciekawe zestawienie, mnie w nim brakuje przede wszystkim Piratów z Karaibów.


KOMENTARZE (0)
Loading..