TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Czerwcowy news filmowy

2009-06-17 21:12:00 Stopklatka, Onet, Filmweb, inne

Brian Blessed (Boss Nass) jako Thor

Brian Blessed, brytyjski aktor, który ze swoim rodakiem, aktorem i reżyserem Kennethem Branagh, miał okazję pracować już kilkakrotnie, zagra także w jego najnowszym filmie.

Jak już wiadomo nowy film Kennetha Branagh, "Thor", będzie ekranizacją jednego z komiksów wydawnictwa Marvela, a kontrakty na role w nim podpisali już Chris Hemsworth i Tom Hiddleston. Pierwszy z nich zagra w filmie rolę tytułową, a drugi będzie jego przyrodnim bratem, Lokim. Blessed, który z Branagh pracował już podczas realizacji takich filmów jak "Hamlet", czy "Jak wam się podoba", wcieli się w najnowszym obrazie tego reżysera w rolę ojca obu tych bohaterów, najwyższego z nordyckich bogów, Odyna.

"Thor" pojawi się w kinach 21 maja 2011 roku.


Natalie Portman zatańczy w balecie dla Aronofsky'ego

Natalie Portman, którą na ekranach naszych kin oglądaliśmy ostatnio w "Kochanicach króla", podpisała kontrakt na rolę w "Black Swan", nowym filmie Darrena Aronofsky'ego, autora głośnych "Pi", "Requiem dla snu" i "Zapaśnika".

Wstępną wersję scenariusza "Black Swan", thrillera psychologicznego, którego akcja będzie się działa w świecie baletowych tancerek, napisał John McLaughlin, scenarzysta "Wielkiego Gatsby'ego". Autorem ostatecznej wersji tego tekstu jest Mark Heyman. Przewodnim tematem "Black Swan" ma być pełen niedopowiedzeń i rywalizacji związek pomiędzy dwoma tancerkami, który ostatecznie może rozgrywać się tylko w świecie iluzji.

Jednym z producentów "Black Swan" będzie Eric Watson, który razem z Aronofskym prowadzi studio Protozoa i wyprodukował już wszystkie jego filmy. Poza Protozoa w produkcji "Black Swan" udział weźmie także Phoenix Pictures.


"Indiana Jones 5" w niedalekich planach

Promując film "Transformers: Zemsta upadłych" Shia LaBeouf powiedział, że w sprawie kontynuacji zeszłorocznego "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" coś zaczyna się ruszać.

Według młodego aktora, który w najnowszej części Jonesa zagrał jedną z kluczowych ról, Steven Spielberg już zaakceptował pomysł na kolejną historię z przygodami słynnego archeologa. LaBeouf przypuszcza, że twórcy właśnie poważnie zaczynają planować piąty film z tej serii.

Phillip Noyce i Samuel L. Jackson ukrywają się w RPA

Phillip Noyce stanie za kamerą thrillera "Mixed Blood". W roli głównej wystąpi Samuel L. Jackson.

Film powstanie w oparciu o powieść Rogera Smitha. Jej bohaterem jest Amerykanin, który pada ofiarą szantażu i postanawia ukryć się wraz z rodziną w Kapsztadzie. Nowe życie w obcym kraju staje się pasmem udręk, gdy mężczyzna staje się celem lokalnych gangów, porywaczy i skorumpowanych policjantów. Samuel L. Jackson wcieli się w postać śledczego Disastera Zondi.

Scenariusz wyszedł spod pióra Kelly Masterson. Zdjęcia rozpoczną się na początku 2010 roku.

Phillip Noyce zakończył niedawno pracę na planie szpiegowskiego thrillera "Salt" z Angeliną Jolie w roli głównej. W sierpniu 2010 roku obraz zagości na ekranach polskich kin.


Lucas szykuje niespodzianki dla kolegów filmowców

W jednym z udzielonych niedawno wywiadów George Lucas zdradził, że wraz z technikami ze swojej firmy pracuje nad systemem, który umożliwi filmowcom stworzenie wirtualnej wersji ich filmu, jeszcze zanim rozpoczną do niego zdjęcia.

System prewizualizacji, nad którym pracuje właśnie firma Lucasa, ma być zaawansowaną formą klasycznego storyboardu, dzięki której filmowcy będą mogli obejrzeć wstępną wersję filmu jeszcze zanim rozpoczną pracę na jego planie.

- Dzięki naszemu wynalazkowi wszyscy zaangażowani w realizację jakiegoś filmowego projektu, będą mogli zobaczyć jak on będzie wyglądał, jeszcze zanim zaczną go kręcić - tłumaczy Lucas i zdradza, że wraz ze swoimi technikami pracuje także nad nowymi technikami montażowymi. Będą one "znacznie bardziej wyszukane, a jednocześnie prostsze" od tych dotychczas stosowanych i sprawią, że "montaż będzie mogło wykonywać znacznie więcej osób.

KOMENTARZE (0)
Loading..