TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Freiheit online

2009-09-17 21:58:00

Jeden ze studenckich filmów George'a Lucasa, Freiheit został niedawno upubliczniony na YouTube. Poniżej można go obejrzeć.


KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Zwiastun ''Something, Something, Something, Darkside''

2009-09-16 17:35:15 iesb.net

Jak zapowiadaliśmy niedawno drugi gwiezdnowojenny odcinek serialu "Family Guy" pod tytułem "Something, Something, Something, Darkside" ma ukazać się na plytach DVD i Blu-ray 22 grudnia 2009. W sieci zamieszczono krótki zwiastun tego odcinka:


Film zostanie wydany w trzech wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej, na obu wydaniach znajdą się też dodatki, wśród których zobaczyć będzie można między innymi: komentarz, wycięte sceny, czy dokument "The Darkside of Poster Art".
KOMENTARZE (18)

Świat Filmu

Co się kręci?

2009-09-04 15:22:09 Stopklatka.pl

Nadeszła pora na kolejną porcję różnych wieści na temat aktorów związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Z góry przepraszamy za brak informacji o postępach kariery Keiry Knightley.


Najsłynniejszą obecnie gwiezdnowojenną aktorką serwisów filmowych jest bez wątpienia Natalie Portman, a szczególnie jej rola w filmie "Black Swan". W scenariuszu do tego filmu, który napisał twórca scenariusza "Zapaśnika", musi być coś naprawdę przyciągającego, bo skłonił on Darrena Aronofsky'ego do zrezygnowania z realizacji nowej wersji "Robocopa". Film ma być "ponadnaturalnym dramatem", opowieścią o nowojorskiej balerinie u szczytu kariery, której zaczyna zagrażać młodsza zdolna tancerka, która...być może jest tylko tworem jej wyobraźni. Obok Portman w filmie zagra Mila Kunis. O filmie zrobiło się szczególnie głośno po zamieszczeniu recenzji scenariusza, w którym wyjawiono, że film ma zawierać ostre sceny erotyczne między głównymi bohaterkami. Może właśnie to przekonało Aronofsky'ego?
Ponadto Portman dołączyła ostatnio do obsady kolejnego filmu superbohaterskiego ze stajni Marvela - do "Thora". W filmie zagra główną rolę żeńską, czyli Jane Foster - pielęgniarkę, która poznaje nordyckiego boga podczas jego pobytu na Ziemi.
Jednakże przedtem Portman musi skończyć zdjęcia do filmu "Your Highness" w reżyserii Davida Gordon Greeka, komedii fantasy o czarnoksiężniku, który porwał królewnę pewnego magicznego kraju, Natalie gra w filmie pewną wojowniczą księżniczkę. W obsadzie filmu są też: Zooey Deschanel, Justin Theroux i James Franco.
Co ciekawe Natalie Portman ostatnio zajęła się też produkcją filmów, jej pierwszym projektem jest "Love and Other Impossible Pursuits", film oparty na motywach książki Ayelet Walkman. Jak pisze Stopklatka ma to być: opowieść o pewnej młodej kobiecie, która szansę na uratowanie swojego małżeństwa znajduje w poprawie relacji jakie łączą ją z jej pasierbem. Drugim filmem, który Natalie zdecydowała się wyprodukować jest licealna komedia "Booksmart". Będzie to historia dwóch nastolatek, które kończąc szkołę średnią, zdają sobie sprawę, że jedyną rzeczą jakiej nie osiągnęły jest znalezienie sobie chłopaka. Obie postanawiają zmienić to w czasie balu maturalnego.


Jeśli już piszemy o Padme, może warto sprawdzić co dzieje się z karierą Anakina, czyli co porabia Hayden Christensen. Po umiarkowanym sukcesie "Jumpera" i roku przerwy od kina Christensen wraca do Hollywood angażując się ostatnio w kilka projektów filmowych. Jednym z nich jest film "Vanishing on Seventh Street" autorstwa Brada Andersona ("Mechanik"), jak zapowiada Stopklatka: akcja rozgrywać ma się w tętniącym niegdyś życiem mieście, które teraz terroryzowane jest przez tajemnicze istoty, które sprawiają, że jego mieszkańcy znikają w tajemniczych okolicznościach. Bohaterami filmu będzie piątka ludzi, którzy walczą o przetrwanie, a w tych dramatycznych okolicznościach poszukują także sensu życia.
Innym filmem, w który zaangażował się Christensen to film o iluzjoniście walczącym z przestępcami pod tytułem "Jax of Heart", będzie to adaptacja komiksu i serialu "Mandrake the Magician", które po raz pierwszy ukazały się pod koniec lat 30 XX wieku. Obok Haydena w filmie pojawi się Djimon Hounsou.


Choć, wbrew powszechnej opinii, Samuel L. Jackson nie przyjmuje dosłownie każdej roli jaką tylko mu się zaproponuje, jednak ma na swoim koncie naprawdę dużą ilość różnorodnych ról. Mimo to dla miłośników komiksu i kina przygodowego na całym świecie Jackson będzie przede wszystkim jedną postacią. Niedawno zawarł on z filmowym studiem Marvela długoterminowy kontrakt na dożywotne odgrywanie roli Nicka Fury’ego. W kontrakcie ma zapisany występ w aż dziewięciu filmach studia, a wśród nich są "Iron Man 2", "Thor", "Captain America", "The Avengers" i "The Shield".
Ciekawym projektem Saumela L. Jacksona jest produkcja HBO, ekranizacja sztuki teatralnej Cormaca McCarthy'ego "The Sunset Limited", autora głośnej ksiązki, na podstawie której powstał jeszcze głośniejszy film: "To nie jest kraj dla starych ludzi". Obok Samuela L. Jacksona w filmie zagrać ma też Tommy Lee Jones, który całość wyreżyseruje. Film opowiada o tym jak pewien mężczyzna (Jackson) ratuje drugiego (Jones), który usiłuje popełnić samobójstwo skacząc pod koła metra na jednej ze stacji w Harlemie. Czyn ten staje się początkiem zagorzałej ideologicznie dyskusji jaką ci pochodzący z różnych środowisk mężczyźni będą toczyć na temat wartości ich życia..
Ponadto Samuel L. Jackson ma zagrać między innymi: w filmie opowiadającym o Andrew Mwangurze żeglarzu z Mombassy, który zajmuje się poszukiwaniem statków porwanych przez somalijskich piratów, a często prowadzi też z nimi negocjacje. Innym filmem w planach Jacksona jest "Rape: A Love Story", niezależnie produkowany dramat o samotnej matce, która dochodzi do siebie po brutalnym gwałcie, nękana przez prześladowców znajduje ochronę w osobie policjanta. W filmie matkę zagra Uma Thurman, a jej nastoletnią córkę Abigail Breslin, Jackson wcieli się w postać policjanta.


Z kolei George Lucas chociaż wciąż produkuje i obmyśla nowe filmy i seriale, jednak przede wszystkim odbiera zaszczyty. W najnowszej liście magazynu Forbes najlepiej zarabiających mężczyzn w Hollywood Lucas znalazł się na pierwszym miejscu z 170 mln dolarów, które zarobił w 2008 rok, przede dzięki czwartej części Indiany Jonesa. Ponadto George Lucas pojawił się w tym roku po raz pierwszy na odbywającym się teraz Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie wręczył honorowego Złotego Lwa szefowi studia Pixar Johnowi Lasseterowi, oraz kilku reżyserom tego studia. Przypomnijmy, że tym samym historia zatacza koło, ponieważ pierwowzór studia Pixar powstał jako jeden z pododdziałów Lucasfilmu. To jednak nie koniec odznaczeń, decyzją gubernatora Arnolda Schwarzeneggera 1 grudnia tego roku Lucas stanie się kolejną słynną postacią w Hali Sław Kalifornii w Muzeum Kalifornijskim.

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)
Loading..