TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-30 11:37:37 Różne

Jak donosi nowy numer miesięcznika Film o kolejne znane nazwiska powiększyła się obsada najnowszego filmu w reżyserii Lawrence'a Kasdana (scenarzysta Imperium kontratakuje, Powrotu Jedi i Poszukiwaczy zaginionej Arki) zatytułowanego Darling Companion. Na ekranie obok Kevina Kline'a i Diane Keaton zobaczymy również Dianne Wiest, Richarda Jenkinsa, Sama Sheparda oraz znaną z bijącego rekordy popularności serialu Mad Men Elisabeth Moss. Osią fabuły Darling Companion, którego twórca Wielkiego chłodu jest nie tylko reżyserem, ale również scenarzystą, są prowadzone przez pewne małżeństwo poszukiwania ich zaginionego psa. Akcja rozgrywać się będzie podczas wesela córki pary głównych bohaterów. Reżyser zapowiada, iż jego najnowszy obraz będzie kipiał od zwrotów akcji, elementy komediowe będą poprzeplatane poważniejszą tematyką, zaś główne postaci przeżyją katharsis. Zdjęcia właśnie trwają; premiera zapowiadana jest na rok 2012.

Wczoraj na ekrany kin w całym kraju zawitała komedia Wampiry i świry (Vampires Suck) w reżyserii Aarona Seltzera i Jasona Friedberga, stanowiąca parodię ekranizacji "Zmierzchu" pióra Stephanie Meyers i wyświecająca modę na popkulturowe wykorzystywanie wszystkiego co z wampirami i wampiryzmem związane. W postać prężącego swą klatkę piersiową na ekranie co kilka minut wampira Edwarda Sullena wcielił się Matt Lanter użyczający swego głosu Anakinowi Skywalkerowi w The Clone Wars. Podobnie jak w przypadku poprzednich filmów duetu Friedberg/Seltzer krytycy podeszli do prezentowanego przez twórców specyficznego (mówiąc oględnie) poczucia humoru z dużą dozą rezerwy. Średnia ocen fresh na portalu Rotten Tomatoes wynosi 5% (w oparciu o 73 recenzje). Zwiastun możecie obejrzeć klikając tutaj.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Czy Indiana Jones wróci do kin w wersji 3D? - UPDATE

2010-10-26 18:27:51 Firstshowing.net

Nie trzeba było długo czekać na narodziny tej - jeszcze póki co - plotki. W sieci pojawiły się informacje, iż Lucasfilm Ltd. planuje konwersje serii filmów o przygodach Indiany Jonesa do formatu 3D. Blog Blue Sky Disney przedstawił na swych łamach rewelację, iż w przyszłym miesiącu ma zostać oficjalnie ogłoszona informacja na ten temat przez ludzi ze studia Lucasa. Zdaniem cytowanego serwisu, najpierw na ekrany ponownie zawitać mają Poszukiwacze zaginionej Arki, ale trudno spekulować na temat wstępnej daty premiery, skoro nie wiadomo jeszcze, czy informacja ta nie okaże się jednak tylko zwykłą plotką rozsiewaną przez fanów w internecie. Blue Sky Disney stwierdza również, iż do konwersji Indiany Jonesa do formatu 3D, ma posłużyć ta sama technologia, która zostanie wykorzystana przy dodawaniu trzeciego wymiaru sześciu epizodom Gwiezdnych Wojen.

Po tym, gdy LFL oficjalnie ogłosił, iż w 2012 roku do kin powróci Mroczne widmo (zapoczątkowując tym samym comeback obu trylogii SW na srebrny ekran w wersji trójwymiarowej), pojawienie się plotek, iż to samo czeka filmy o Indy'm wydawało się jedynie kwestią czasu. O tym, czy jest to prawda i czy za kilka lat George Lucas zaprezentuje nam np. Kaczora Howarda 3D przyjdzie nam się przekonać za jakiś czas, gdy plotki zostaną oficjalnie potwierdzone lub zdementowane.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: wpis na Blue Sky Disney; wiadomość na portalu Firstshowing.net.

UPDATE - Jak donosi portal Techland.com wiadomość o możliwej konwersji cyklu o Indianie Jonesie w 3D okazała się nieprawdziwa i została zdementowana przez przedstawiciela Lucasfilmu. Oświadczenie przesłane portalowi brzmi następująco: To całkowita nieprawda. Obecnie skupiamy się na przeniesieniu Star Wars w trójwymiar i nie planujemy konwersji Indiany Jonesa do tego formatu. Szczegóły znajdziecie tutaj".
KOMENTARZE (16)

Świat Filmu

"THX 1138" na antenie TCM

2010-10-25 23:20:17 TCM Europe

W najbliższą środę punktualnie o godzinie 19.00 polski TCM (Turner Classic Movies) rozpocznie emisję kultowego obrazu science-fiction THX 1138 z 1971 roku, który jest pierwszą pełnometrażową fabułą w reżyserii George'a Lucasa. Ten surowy w formie, czerpiący garściami z prozy Orwella i Huxleya, antyutopijny traktat o istocie człowieczeństwa stanowi rozwinięcie krótkometrażowego Elektronicznego labiryntu THX 1138 4EB, który "The Maker" nakręcił jeszcze jako student reżyserii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. W filmie wystąpili znakomici aktorzy: Robert Duvall i (nieżyjący już) Donald Pleasence, a ścieżkę dźwiękową skomponował słynny Lalo Schifrin (Mission: Impossible, Bullitt, Brudny Harry). Kanał TCM dostępny jest w sieciach kablowych i za pośrednictwem platform cyfrowych. Dla tych z Was, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć debiutanckiego filmu Lucasa jest to świetna okazja, aby nadrobić zaległości.

Opis fabuły za stroną platformy Cyfrowy Polsat:

W przyszłości ludzkość żyje pod ziemią. Społeczeństwem rządzi bezduszny system komputerowy. Życie ludzi zostaje poddane totalnej kontroli. Emocje, miłość i seks są surowo zabronione. Ludzie utrzymywani są w letargicznej obojętności za pomocą specjalnych leków, które muszą obowiązkowo przyjmować. Pozbawieni osobowości i tożsamości, zamiast imion i nazwisk posługują się kodami indentyfikacyjnymi. Mężczyzna oznaczony jako THX 1138 (Robert Duvall) nie potrafi pogodzić się z takim traktowaniem. Przestaje przyjmować leki. Kiedy jest wolny od działania narkotyków, zakochuje się w LUH 3417 (Maggie McOmie). Kobieta zachodzi w ciążę. Kiedy władze to odkrywają, bohaterowie trafiają do więzienia. THX 1138 spotyka tu rebeliantów, którzy również odważyli się sprzeciwić systemowi i razem z nimi podejmuje próbę ucieczki. Lucas nakręcił film jako rozwinięcie swojej 17-minutowej noweli studenckiej z 1967 roku. Zwróciła ona uwagę młodego reżysera i producenta Francisa Forda Coppoli. To właśnie Coppola pomógł doprowadzić do realizacji "THX 1138" w formie filmu pełnometrażowego i został jego producentem. Debiut George Lucasa jest dziś zaliczany do klasyki fantastyki naukowej. Przedstawia świat przyszłości w postaci antyutopii w duchu Aldousa Huxley'a i George'a Orwella.

Opis fabuły za stroną tv.wp.pl:

W świecie przyszłości społeczeństwem rządzi bezduszny system komputerowy. Życie ludzi zostało w skrajny sposób zracjonalizowane i poddane totalnej kontroli. Społeczeństwo utrzymywane jest w stanie obojętności za pomocą leków, których przyjmowanie jest obowiązkowe. Ludzie zostali pozbawieni osobowości i tożsamości. Mężczyzna oznaczony jako THX 1138 nie potrafi pogodzić się ze sterylnym, nieludzkim światem. Przestaje przyjmować leki za pomocą których system sprawuje kontrolę. Wyzwolony spod działania narkotyków zakochuje się w LUH 3417.KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-25 11:04:01 Różne

Do roli w kontynuacji komediowego przeboju Kac Vegas (The Hangover) przygotowuje się Liam Neeson. Aktor ma zastąpić Mela Gibsona, któremu producenci podziękowali za współpracę. Sam Neeson jest wstrzemięźliwy jeśli chodzi o udzielanie informacji na ten temat.Zaproponowano mi udział w »Kac Vegas 2«, miałbym wcielić się w rolę tajskiego tatuażysty, ale nic więcej nie wiem - powiedział aktor dziennikarzom. Odejście Gibsona z planu media amerykańskie wiążą z postawą gwiazdy pierwszego Kac Vegas Zacha Galifianakisa, który publicznie wyrażał niezadowolenie z jednej z decyzji obsadowych w filmie, nad którym obecnie pracuje (nie podał jednak tytułu). Temat podchwyciły później gazety z "The New York Post" na czele i portale internetowe zajmujące się kinem. Reżyser Todd Phillips decyzję o rezygnacji z występu Gibsona, który miał w Kac Vegas 2 zagrać epizod, skomentował następująco: Uważałem, że Mel będzie świetny w tym filmie. Miałem też poparcie Jeffa Robinova, szefa Warner Bros. Ale zdaję sobie sprawę, że robienie filmu to praca zespołowa, a ta decyzja nie miała pełnego poparcia moich aktorów i ekipy. W Kac Vegas 2 ponownie oglądać będziemy Bradleya Coopera, Eda Helmsa i wspomnianego już Galifianakisa. Akcja sequela rozgrywać się będzie w Tajlandii. Premiera najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Keira Knightley szykuje się do debiutu na deskach teatralnej sceny. Aktorka planuje wcielić się w główną rolę w sztuce "The Children's Hour" pióra Amerykanki Lillian Hellman, opowiadającej o nauczycielce pracującej w szkole z internatem, która oskarżona zostaje o lesbijski romans z inną nauczycielką; plotkę, która może zakończyć karierę zawodową obu bohaterek rozsiewa jedna z uczennic. Reżyserem spektaklu, którego szczegóły owiane są na razie tajemnicą, jest Ian Rickson. Premiera na londyńskim West Endzie planowana jest na początek przyszłego roku i jeżeli spektakl odniesie sukces, wówczas zostanie wystawiony na Broadwayu. W chwili powstania (1934) sztuka Hellman budziła liczne kontrowersje. W roku 1936 została wystawiona na deskach nowojorskiego teatru i doczekała się filmowej adaptacji zatytułowanej Ich troje, którą wyreżyserował William Wyler. Główne role zagrały Merle Oberon i Martha Dobie. Lillian Hellman oprócz pisania sztuk teatralnych tworzyła również scenariusza filmowe i została pierwszą kobietą nominowaną do Oscara w kategorii "Najlepszy scenariusz oryginalny" (za "The North Star"), przez 30 lat związana była z autorem kryminałów Dashiellem Hammettem. W okresie makkartyzmu została wpisana na tzw. "Czarną listę Hollywood".
KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Okładka wydania zbiorczego trylogii "Family Guy: Star Wars" już znana

2010-10-23 22:56:10 TheForce.net

Na stronie księgarni internetowej Amazon została opublikowana grafika przedstawiająca opakowanie wydania kolekcjonerskiego Blu-ray trzech odcinków Family Guy: Star Wars, które trafi do sprzedaży 21 grudnia. Tego samego dnia nastąpi również premiera ostatniego z gwiezdnowojennych epizodów FG, zatytułowanego It's a Trap!, będącego parodią Powrotu Jedi. Wydaniu zbiorczemu wszystkich części towarzyszy tagline: Laugh it up, Fuzzball!, który jest - rzecz jasna - cytatem z Hana Solo. Poniżej możecie na własne oczy przekonać się, jak prezentuje się owo opakowanie. Specjaliści od marketingu FOXa zdecydowali się umieścić na okładce postać Stewie'go "Vadera" Griffina, co nie dziwi, bowiem jest to jedna z najpopularniejszych i najlepiej rozpoznawalnych postaci z serialu MacFarlane'a. Cena wydania została ustalona na 39.99 USD (Amazon w przedsprzedaży oferuje go o 8 dolarów taniej). Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-22 14:31:32 Różne

Niedawno informowaliśmy o krótkim żywocie serialu prawniczego Outlaw, w którym główną rolę gra znany z roli Baila Organy Jimmy Smits. Przypomnijmy: emitowany w stacji NBC serial został zdjęty z anteny jeszce w trakcie pierwszego sezonu z powodu małej oglądalności. Wydawać by się mogło, iż jest to historia, jakich w amerykańskim showbusinessie wiele. Jednakże nie do końca. Całemu zdarzeniu pikanterii dodaje bowiem fakt, iż twórców Outlaw czeka - oprócz znoszenia goryczy porażki związanej ze skasowaniem ich produkcji - prawdopodobnie proces o plagiat. Prawnik Larry Klayman utrzymuje, iż przed kilkoma laty wspólnie ze scenarzystą serialu Prawnicy z Miasta Aniołów (notabene, występował w nim Smits) przedstawił szefostwu NBC projekt serialu o byłym sędzim Sądu Najwyższego, który rezygnuje z wykonywania zawodu i otwiera własną kancelarię prawniczą - dokładnie o tym samym opowiada Outlaw ze Smitsem. Co więcej, Klayman utrzymuje, iż producenci serialu nie tylko skopiowali fabułę jego projektu, ale wykorzystali także tytuł, projekt Klaymana również zatytułowany był Outlaw. Portal AceShowbiz donosi, iż Klayman na razie rozpoczął negocjacje z NBC w sprawie wysokości odszkodowania, które jego zdaniem powinna mu wypłacić stacja. Jeżeli rozmowy się załamią, wówczas nie wyklucza złożenia pozwu do sądu.Najpierw będę negocjował, ale nie byłbym Larry'M Klaymanem, gdybym nie przygotowywał pozwu - stwierdził w wywiadzie na "New York Daily News".

Na łamy "Co się kręci?" powraca Keira Knightley. Brytyjska aktorka szykuje się do zagrania lady Diany Spencer, czyli późniejszej księżnej Walii. Fabula niezatytułowanego jeszcze obrazu ma być oparta na motywach budzącej kontrowersje ksiązki "Diana and the Paparazzi". Producenci w roli matki Diany, Frances Shand Kydd, byłej hrabiny Althorp widzieliby Hellen Mirren. Niewiele wiadomo na temat tego, kto miałby wyreżyserować ów obraz. Film przygotowywany jest w studiu Pathe i ma mieć premierę w przyszłym roku. Jak pisze portal ShowbizSpy ta data została wybrana celowo, w przyszłym roku mija bowiem 30 lat od ślubu Lady Di z księciem Karolem oraz jest to 50 rocznica urodzin księżnej Walii. W studiu Pathe zrealizowany został w 2008 obraz Saula Dibba Księżna, który opowiadał o życiu żyjącej w XVIII wieku Georgiany Cavendish, księżnej Devonshire, która jest daleką krewną Diany. W rolę Georgiany wcieliła się Knightley. Do roli Diany w konkurencyjnej produkcji przygotowuje się również Charlize Theron.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

"Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki" na antenie TVP1

2010-10-22 10:20:05 TVP.pl

Już jutro pierwszy kanał TVP wyemituje najnowszą część przygód nasłynniejszego archeologa w dziejach X Muzy, czyli doktora Henry'ego "Indiany" Jonesa, juniora. Tym razem dzielny Indy stanie oko w oko z wysłannikami ZSRR, którzy pragną posiąść legendarną kryształową czaszkę. Indiana oprócz Rosjan i gigantycznych mrówek będzie musiał również zmierzyć się ze swoją przeszłością i... detonacją bomby jądrowej. Seans Indiany Jonesa i królestwa kryształowej czaszki rozpocznie się punktualnie o godzinie 20.20 w ramach cyklu "Hit na sobotę". W roli głównej zobaczymy oczywiście Harrisona Forda, któremu partnerują Cate Blanchett, Shia LeBeauf, Ray Winstone i znana z roli Marion w Poszukiwaczach zaginionej Arki Karen Allen. Za kamerą stanął tradycyjnie Steven Spielberg, zaś za produkcję i opowiadaną w filmie historię (którą na scenariusz "przerobił" David Koepp) odpowiedzialny jest George Lucas. Tym samym Telewizja Polska S.A. zakończy emisję tetralogii przygód dzielnego archeologa. Poprzednie części mogliśmy oglądać we wrześniowe i październikowe środy, gdy emitowane były na antenie Dwójki w ramach pasma "Kino na maksa".

Opis fabuły za stroną TVP:

Najnowsza seria przygód Indiany Jonesa rozpoczyna się na pustynnym południowym - wschodzie w 1957 roku w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni Marshall College i bliskiego przyjaciela, że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta, który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Akator, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

Opis filmu za stroną Cyfrowego Polsatu:

Rok 1957. Konflikt między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi przybiera na sile. Słynny archeolog i zarazem awanturnik Indiana Jones oraz George "Mac" Michale wymykają się z rąk sowieckich agentów. Ich brawurowa ucieczka zwraca jednak uwagę amerykańskiej administracji. Politycy obawiają się, że kolejne wybryki mogą pogorszyć napięte stosunki między USA a ZSRR. Naciskają więc na władze uniwersytetu, by zwolniono Jonesa z posady wykładowcy. Tymczasem do archeologa zgłasza się młody buntownik Mutt Williams. Proponuje on naukowcowi, że w zamian za pomoc w osobistej sprawie naprowadzi go na ślad legendarnej Kryształowej Czaszki, która ukryta jest w Peru. Propozycja jest bardzo kusząca. Do wyprawy dołącza Marion Raven-wood. Wkrótce okazuje się, że na ślad cennego artefaktu natrafili również radzieccy agenci, którym przewodzi Irina Spalko. Rywalem Jonesa staje się także Mac... Najnowsza odsłona przygód słynnego archeologa. Długo oczekiwana premiera czwartej części cyklu okazała się kasowym hitem.KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Steven Spielberg gratuluje George'owi Lucasowi sukcesu ANH

2010-10-19 20:00:45 SWExtreme

Redaktorzy portalu Star Wars Extreme dotarli do niezwykle interesującego materiału archiwalnego, który udowadnia, iż przyjaźń między George'em Lucasem a Stevenem Spielbergiem sięga okresu wcześniejszego, niż wspólna praca nad filmami o przygodach Indiany Jonesa. Portal opublikował ogłoszenie, które wykupił Spielberg na łamach "Variety", aby pogratulować Lucasowi niewątpliwego sukcesu, jakim było przegonienie przez Nową nadzieję, (wówczas znaną jeszcze tylko jako Gwiezdne wojny) Szczęk pod względem wpływów z biletów na terenie USA. Mający premierę w 1975 roku thriller Spielberga o rekinie-zabójcy, z którym walczyła gwiazdorska obsada w składzie Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss i Lorraine Gary utrzymywał się na szczycie boxoffice'owych hitów przez dwa lata, aż do premiery ANH. Dziś epizod IV zajmuje czwarte miejsce na liście amerykańskich hitów wszechczasów, ustępując Avatarowi, Titanikowi i Mrocznemu rycerzowi. Obraz Spielberga spadł w tym rankingu na miejsce 53. Humorystyczne ogłoszenie, na którym Artoo-Detoo łapię na wędkę żarłacza białego ukazało się w "Variety" z 2 grudnia 1977 roku.

Dla nieznających języka Shakespeare'a tłumaczenie Spielbergowskich gratulacji dla Lucasa:

Drogi George. W zeszłym tygodniu "Gwiezdne wojny" prześcignęły "Szczęki" pod względem wpływów na rodzimym rynku. Twój naładowany akcją i mknący z prędkością nadprzestrzenną hit to naprawdę strzał w dziesiątkę. Gratulacje dla tłumu w kantynie i wszystkich sił Twojej wyobraźni, które stworzyły "Gwiezdne wojny", tak warte tego sukcesu. Ciesz się nim. Twój kumpel Steven Spielberg.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-16 23:49:06 TheForce.Net

Carrie Fisher przybyła do Australii, gdzie w tym i przyszłym miesiącu występować będzie na scenie ze swym autorskim monodramem "Wishful Drinking", w którym w ironiczny sposób rozlicza się ze swoim życiem i karierą, zwłaszcza z trapiącymi ją problemem alkoholowym i uzależnieniem od narkotyków. Z tej okazji Carrie wystąpiła w programie śniadaniowym jednej z australijskich telewizji, gdzie opowiadała o tym projekcie. Wywiad możecie obejrzeć w tym miejscu (całość trwa 4 minuty i 15 sekund, najpierw emitowana jest trzydziestosekundowa reklama).
Po powieści "Pocztówki znad krawędzi" (przeniesionej na srebrny ekran przez Mike'a Nicholsa w 1990) "Wishful Drinking" jest kolejną w życiu Carrie Fisher próbą zmierzenia się ze ciemną stroną jej sławy, która oprócz uznania widzów na całym świecie i oddania fanów Star Wars przyniosła jej również chorobę alkoholową i problemy emocjonalne. Monodram był wcześniej z sukcesami wystawiany na Broadwayu, telewizja HBO planuje przerobić go na film dokumentalny.

Jeżeli w najbliższym czasie wybieracie się na Antypody, to informacje na temat spektakli Carrie znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-15 16:48:58 Różne

Gwiazdor serialu NYPD Blue, znany z roli Baila Prestora Organy w Ataku klonów i Zemście Sithów Jimmy Smits krótko cieszył się z głównej roli w nowym serialu telewizji NBC. Szefowie stacji zdecydowali bowiem o zakończeniu zdjęć do Outlaw już po pierwszym sezonie. Produkcja, w której Smits wciela się w rolę sędziego otwierającego własną kancelarię adwokacką pojawiła się na antenie NBC w zeszłym miesiącu, ale nie podbiła serc widzów. Na początku października zdjęcia zawieszono, aby teraz ostatecznie przerwać realizację. Nadane zostaną jeszcze cztery nakręcone odcinki. Tym samym Outlaw dołącza do licznego grona amerykańskich seriali, które nie przetrwały pierwszego sezonu i dziś pozostają w pamięci jedynie najbardziej zagorzałych miłośników tej formy telewizyjnej rozrywki.

O tym, że Ridley Scott planuje realizację prequela jednego ze swoich najlepszych obrazów, czyli Obcego - ósmego pasażera Nostromo mówiło się filmowym światku już od jakiegoś czasu, ale obecnie pojawia się coraz więcej informacji dotyczących tego projektu, które zdają się potwierdzać to, iż jego realizacja zbliża się coraz większymi krokami. Jednym z takich doniesień jest informacja o tym, iż Natalie Portman jest zainteresowana zagraniem głównej roli w tym projekcie. Portman uchodzi za najpoważniejszą kandydatkę do tej roli, jednakże równie silną pozycję ma Szwedka Noomi Rapace, znana z kreacji Lisbeth Salander w ekranizacji prozy Stiega Larssona. Aktorka ta ma bowiem coraz silniejszą pozycję w Hollywood i prawdopodobnie trafi do obsady prequela Obcego, jeżeli rolę odrzuci Natalie. Ta ostatnia niedawno zrezygnowała z występu w Pride and Prejudice and Zombies, odrzuciła również propozycję zagrania w Gravity Alfonso Cuarona. Scenariusz najnowszej części Obcego napisał Damon Lindelof (serial Zagubieni), zaś budżet ma oscylować wokół sumy 150 mln USD. Brytyjskiemu dziennikowi "The Independent" Scott opisał projekt tymi słowy:To będzie naprawdę mocny, naprawdę nieprzyjemny film .

8 października miała miejsce brytyjska premiera animowanej komedii Jackboots on Whitehall, która w komiczny sposób opowiada alternatywną historię II wojny światowej, w której Niemcom udało się wylądować w Wielkiej Brytanii. Film został zrealizowany metodą animacji poklatkowej, zaś wśród aktorów użyczając głosów postaciom usłyszymy Ewana McGregora, Rosamund Pike, Alana Cumminga i Toma Wilkinsona. Reżyserem jest Edward McHenry. Zwiastun możecie obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-11 16:34:31 Różne

Z reżyserowania obrazu Pride and Prejudice and zombies wycofał się David O. Russell, który wybrał ekranizację gry wideo Uncharted: Drake's Fortune. Jego decyzja spowodowała kolejne opóźnienia w realizacji filmu, toteż z roli Elizabeth Bennet ostatecznie zrezygnowała Natalie Portman. Aktorka zostanie jednak producentką filmu. Duma i uprzedzenie, i zombi powstanie (jeśli w ogóle powstanie) na kanwie humorystycznej powieści pióra Setha Grahame-Smitha będącej wariacją na temat "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen. Główna bohaterka - Elizabeth Bennet - swój czas na angielskiej prowincji czasów regencji dzieli między nawiązywaniem romansu z panem Darcy'm i walką z hordami żywych trupów.


Znana z Fanboys Kristen Bell wystąpi w nowym serialu produkowanym przez twórcę Veroniki Mars - show, który uczynił z Bell gwiazdę amerykańskiej telewizji. Mowa o remake'u sitcomu The Munsters (pol. Rodzina Potwornickich) pierwotnie emitowanego w latach 1964-66. Serial ten powstał jako konkurent Rodziny Addamsów i opowiadał o losach familii złożonej z monstrum Frankensteina (tata), wampirzycy (mama), hrabiego Draculi (dziadek) i wilkołaka (syn) oraz córki Marylin, która jako jedyna była zwyczajnym człowiekiem, dlatego też uchodziła za czarną owcę w rodzie. Brian Fuller stwierdził, iż po Veronice Mars obsadzenie Bell w roli Marylin w przygotowywanym dla NBC remake'u jest dla niego bardziej niż oczywiste. (...) Kristen jest moją faworytką do roli Marilyn. Pasuje idealnie - stwierdził Fuller. Potworniccy doczekali się już jednego telewizyjnego remake'u - w latach 1988-91 emitowany był serial The Munsters Today.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

"Indiana Jones i ostatnia krucjata" na antenie TVP2

2010-10-11 10:47:43 TVP.pl

W środowy wieczór na antenie TVP2 z całą mocą zabrzmi "Scherzo for Motorcycle and Orchestra", zaś Indiana Jones ponownie stawi czoła niemieckim nazistom, aby powstrzymać ich przed zdobyciem legendarnego świętego Graala. Publiczna Dwójka kontynuuje nadawanie kolejnych części przygód dzielnego archeologa-awanturnika, powołanego do celuloidowego życia przez Stevena Spielberga i George'a Lucasa . W paśmie "Kino na maksa" 13 października Indiana Jones i ostatnia krucjata z 1989 roku, film o nieco poważniejszym klimacie niż poprzednicy, z Harrisonem Fordem w roli Indy'ego i słynną kreacją sir Seana Connery'ego, który wciela się w jego ojca. W roli wysługującego się hitlerowcom miliardera Waltera Donovana zobaczymy Juliana Glovera - generała Veersa w Imperium kontratakuje. Czas emisji identyczny jak w przypadku dwu poprzednich filmów o Indy'm - 21:50. Pozostaje nam jedynie liczyć na to, iż TVP uraczy nas również ostatnią (jak na razie) odsłoną losów Indiany, czyli Indianą Jonesem i królestwem kryształowej czaszki.

Opis fabuły za stroną TVP:

Trzecia część przygód sławnego archeologa. Henry Jones Jr. znany bardziej jako Indiana Jones, archeolog i łowca przygód, musi tym razem uratować swojego ojca, Henry'ego Jonesa, który został porwany przez Nazistów, gdyż w swojej pracy jako archeolog sporządził dziennik, dzięki któremu można dotrzeć do pewnych wartościowych przedmiotów, w tym świętego Graala. Indy musi uratować i ojca i dziennik, ale także przyjdzie mu odnaleźć Graala...

Opis fabuły za stroną Cyfrowego Polsatu:

1912 r. Ojciec nastoletniego Indiany (River Phoenix) sprawia, że obaj ciągle wpadają w tarapaty. Rodzic wymaga od chłopaka, by to on zawsze ratował ich z opresji. W 1938 r. Indiana Jones (Harrison Ford) jest uznanym wykładowcą archeologii. Pewnego dnia kolekcjoner dzieł sztuki, Walter Donovan (Julian Glover), mówi mu o ekspedycji poszukującej świętego Graala. Według legendy artefakt ten zapewnia nieśmiertelność. Wskazówki, jak dotrzeć do naczynia, wyryto na kamiennej płycie. Brakuje jednak fragmentu z nazwą miasta, w pobliżu którego ukryto kielich. Okazuje się też, że jeden z uczestników wyprawy został porwany przez nazistów, którzy też chcą znaleźć Graala. Gdy Indiana dowiaduje się, że uprowadzony członek ekspedycji to jego niewidziany od dawna ojciec, Henry (Sean Connery), jedzie z muzealnikiem Marcusem Brodym (Denholm Elliott) do Wenecji. Zamierza odszukać grobowiec jednego z trzech średniowiecznych rycerzy, którzy odnaleźli cudowne naczynie. Zabiera ze sobą notatki ojca, zawierające wyniki badań nad świętym Graalem. Na miejscu spotykają niemiecką uczoną, dr Elsę Schneider (Alison Doody). Indiana zakochuje się w niej. Nie wie jednak, że jest ona agentką.KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Premiera telewizyjna "Robot Chicken Star Wars: Episode III" 12 grudnia

2010-10-10 11:09:33 io9.com

Podczas konwentu New York Comic Con 2010 Seth Green i Matt Senreich zdradzili kilka nowych faktów na temat nowego sezonu ich wspólnego dzieła, czyli serialu Robot Chicken. Nie mogło również zabraknąć wieści o trzecim odcinku specjalnym RC, który poświęcony zostanie Star Wars. Jak donosi portal io9.com. Podczas panelu poświęconemu serialowi Green i Senreich zdradzili, iż telewizyjna premiera Robot Chicken Star Wars: Episode III nastąpi 12 grudnia na kanale [adult swim]. Twórcy potwierdzili doniesienia, iż (póki co) będzie to ostatni gwiezdnowojenny odcinek specjalny ich show.Ponadto Green i Senreich uchylili nieco rąbka tajemnicy i zdradzili kilka informacji dotyczących fabuły odcinka. Potwierdzili, iż Episode III będzie (w przeciwieństwie do dwu poprzednich części) trwał godzinę. Oprócz luźno powiązanych ze sobą skeczy pojawi się również dłuższy wątek fabularny, który będzie obejmował wydarzenia sprzed Mrocznego widma, aż po zdarzenia umiejscowione po Powrocie Jedi. Początkiem tego wątku będą rozmyślania Imperatora Palpatine'a nad jego życiem zaraz po wrzuceniu go przez Vadera do szybu na drugiej Gwieździe Śmierci. Część żartów do odcinka specjalnego napisał autor komiksów Geoff Johns (tworzy w uniwersun DC Comics) oraz aktor Breckin Meyer (w RC podkłada głos Bobie Fettowi). Gościnnie wystąpią: gwiazdor High School Musical Zac Efron oraz sam Billy Dee Williams, który ponownie wcieli się w Lando Carlissiana.

Więcej informacji na temat panelu Robot Chicken na NYCC 2010 znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (13)

Świat Filmu

Co się kręci?

2010-10-07 13:53:24 Różne

Natalie Portman nie zagra w przygotowywanym przez Alfonso Cuarona thrillerze science-fiction Gravity. Po rezygnacji Angeliny Jolie z występu nazwisko Natalie było najpoważniej brane pod uwagę przy kompletowaniu obsady. Duży na to wpływ miał jej udział w Czarnym łabędziu Aronofsky'ego, który bardzo entuzjastycznie przyjęli zgromadzeni na weneckim festiwalu krytycy. Także sam reżyser mocno lobbował za Portman, która szefom studia Warner Bros. wydawała się jednak za mało kasową aktorką. Po przeczytaniu scenariusza Natalie Portman jednak nie zdecydowała się na występ w Gravity. Jako powód odmowy media podają wcześniejsze zobowiązania aktorki, które mogłyby kolidować z terminem zdjęć do filmu Cuarona. Obecnie największe szanse na otrzymanie odrzuconej przez Portman roli ma Sandra Bullock, której notowania w Hollywood po otrzymaniu Nagrody Akademii poszybowały bardzo mocno w górę (mimo, iż na jej dwu ostatnich bardzo kasowych filmach krytycy nie zostawili suchej nitki, podobnie jak na jej nagrodzonej Oscarem kreacji w The Blind Side).

W sieci pojawił się zwiastun najnowszej produkcji Johna Landisa (The Blues Brothers, Nieoczekiwana zmiana miejsc Burke and Hare z nestorem brytyjskiego kina sir Christopherem Lee w jednej z głównych ról. Obraz, którego gwiazdami są Simon Pegg i Andy Serkis, opowiada o losach dwu Irlandczyków, którzy w dziewiętnastowiecznym Edynburgu sprzedają uczelniom medycznym zwłoki do badań naukowych. Ciała uzyskują w bardzo prosty sposób – mordują ludzi. W filmie zagrali również Tim Curry, Tom Wilkinson i Isla Fisher. Scenariusz napisali Piers Ashworth i Nick Moorcroft, autorem zdjęć jest John Mathieson, zaś ścieżkę dźwiękową skomponował Joby Talbot. Obraz Landisa oparty jest na prawdziwej historii: w latach 1827-28 William Burke i William Hare pozbawili życia siedemnaście osób. Historia tzw. „Burke and Hare murders” została już przeniesiona na ekran przez Vernona Sewella w 1971 roku. Kliknijcie tutaj, aby obejrzeć zwiastun.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Wywiad z Danielą Ruah, aktorką z "Red Tails" George'a Lucasa

2010-10-05 19:08:58 Collider.com

W sieci pojawiły się nowe informacje o przygotowywanym przez Lucasfilm obrazie wojennym Red Tails w reżyserii Anthony'ego Hemingwaya i George'a Lucasa. Na portalu Collider.com opublikowany został wywiad z aktorką Danielą Ruah (znaną z serialu NCIS: Los Angeles), która w Red Tails kreuje postać Sofii. Ruah opowiada w nim m.in. o pracy na planie najnowszego filmu produkowanego przez Lucasa, zdradza gdzie powstawały zdjęcia oraz mówi o postaci, którą gra.

Jakim doświadczeniem była praca na planie Red Tails?

To było wspaniałe doświadczenie, przede wszystkim dlatego, że to pierwsza duża produkcja, w której występuję. Praca przy czymś, co wymyślił George Lucas to był naprawdę zaszczyt. Na początku film reżyserował Anthony Hemingway, ale później George postanowił nieco zmienić ton obrazu i sam zabrał się za reżyserię, toteż mieliśmy kilka dokrętek i przy ich realizacji pracowałam bezpośrednio z George'em. Było czymś wyjątkowym zobaczyć z bliska jak tworzy i jak wygląda cały proces produkcji. Byłam dyspozycyjna tylko przez jeden weekend, bo kręciłam serial, więc wszystko cały czas musiało być zrobione jak należy.

Kogo grasz?

Moja postać to Włoszka. Film opowiada o Tuskagee Airmen, więc akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej na terenie Włoch (w 1944 roku - przyp. red.). Gram dziewczynę, w której zakochuje się bohater grany przez Davida Oyelowo. Jest jednym z głównych pilotów w filmie, zakochuje się w mojej postaci i to trzyma go przy życiu. Zagranie Włoszki było wielkim wyzwaniem, ponieważ nie władam tym językiem. Zawsze chciałam zagrać w czymś, co wymaga dużo pracy nad rolą, teraz nadarzyła się taka wielka szansa. Nie mogę się doczekać premiery, ale nie wiem kiedy ona nastąpi.

Dużo pracowaliście na tle zielonego ekranu?

Tak. Pierwotnie kręciliśmy w Chorwacji i Czechach, ale w czasie realizacji dokrętek pracowałam na planie serialu, dlatego nie mogłam na jeden weekend udać się do Europy Wschodniej - zbyt duża odległość. Więc sporo kręciliśmy na tle niebieskiego i zielonego ekranu, co było niesamowite.

Czy nie onieśmielało cię, że grasz w pierwszym oryginalnym projekcie George'a Lucasa od czasu Star Wars?

Nie. Jeżeli wpływało to na mnie w jakikolwiek sposób, to motywując do tego, aby zagrać jak najlepiej .(...) Planował (George Lucas - przyp. red.)ten film od dwudziestu lat, więc dla niego to, że zechciał, abym zagrała musi być ważne. To coś wspaniałego, dało mi siłę i energię, aby zagrać rolę tak dobrze, jak tylko potrafię, ponieważ on mi ufał.

Przypomnijmy: Red Tails będzie opowiadać o losach Tuskagee Airmen, czyli walczącej podczas II wojny światowej 322. Grupie Myśliwskiej USAAF, w której służyli wyłącznie czarnoskórzy piloci. Scenariusz na podstawie pomysłu Lucasa napisał John Ridley. Autorem zdjęć jest John P. Aronson. Daniela Ruah będzie partnerować na ekranie Bryanowi Cranstonowi, Terrence'owi Howardowi, Cubie Goodingowi Jr, Davidowi Oyelowo, Geraldowi McRaney oraz muzykowi pop Ne-Yo.

Cały wywiad dostępny jest tutaj
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

"Fanboys" na antenie Canal+

2010-10-04 10:53:25 Canal+

Emisja drugiej części przygód Indiany Jonesa na TVP2 to nie jedyna filmowa uczta, która zaserwują fanom Star Wars polscy nadawcy telewizyjni 6 października. Telewizja Canal+ wyemituje bowiem w środę o godzinie 21.00 komedię Fanboys. O tytule tym słyszał zapewne niejeden miłośnik i niejedna miłośniczka Gwiezdnej Sagi w Polsce. Ci z Was, którzy nie mieli okazji obejrzeć wcześniej tego komediowego spojrzenia na środowisko fanów Star Wars (czy to w wersji "rough cut", czy też w wydaniu DVD), a są abonentami platformy cyfrowej Cyfra+ powinny czym prędzej zarezerwować sobie telewizor na środowy wieczór.

Opis fabuły za stroną telewizji Canal+:

Ohio, rok 1998. Dwudziestokilkuletni Eric (Sam Huntington) umawia się z okazji Halloween z dawno nie widzianymi kumplami ze szkoły średniej: Linusem (Chris Marquette), Hutchem (Dan Fogler) i Windowsem (Jay Baruchel). Cała czwórka od czasu wspólnej nauki w liceum fascynuje się "Gwiezdnymi wojnami" i z niecierpliwością oczekuje zapowiedzianej kontynuacji cyklu "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo". Premierę filmu wyznaczono na 19 maja 1999 roku, tymczasem niespodziewanie okazuje się, że Linus jest chory na raka i lekarze dają mu cztery miesiące życia. Oznacza to, że nie obejrzy filmu. Rodzi się pomysł, aby wykraść jego kopię ze studia George'a Lucasa. Czterech przyjaciół rusza więc zdezelowanym busem w daleką drogę do Skywalker Ranch w Kalifornii. Towarzyszy im Zoe (Kristen Bell), klientka księgarni, w której Hutch i Windows sprzedają na co dzień komiksy. "Fanboys" w reżyserii Kyle'a Newmana ("The Hollow", "Gnomes") został zrealizowany na podstawie scenariusza Adama F. Goldberga ("Muppety w krainie Oz", "Obcy na poddaszu") i Ernesta Cline'a i już od wczesnych etapów realizacji elektryzował fanów gwiezdnej sagi na całym świecie. W klasycznej konwencji kina drogi opowiada bowiem o subkulturze fanów "Gwiezdnych wojen", komasując wszelkie stereotypy z nimi związane, a więc "nerdomowe gadanie" na "starwarsowe" tematy, nieprzystosowanie do życia w społeczeństwie, problemy z osobami płci przeciwnej, a także potyczki z wielbicielami serialu "Star Trek". "Fanboys" mieli pojawić się w dystrybucji pod koniec 2007 roku, ale producenci zdecydowali się na cięcia montażowe i zamówili "dokrętki", bojąc się przede wszystkim kontrowersji związanych ze sposobem przedstawienia choroby nowotworowej i zbyt śmiałym dowcipem. W produkcji wykorzystano za zgodą George'a Lucasa muzykę z "Gwiezdnych wojen", ale oprawa muzyczna bazuje głównie na kompozycjach z epoki.

Film nadawany będzie w formacie panoramicznym 16/9, do wyboru lektor lub napisy.

Temat na forum.

KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

"Indiana Jones i Świątyna Zagłady" w TVP2

2010-10-04 09:58:50 TVP.pl

Telewizyjna Dwójka kontynuuje cykl o przygodach Indiany Jonesa. W środę 6 października na antenie TVP2 zabrzmią takty "Parade of the Slave Children", zaś dr Henry "Indiana" Jones, jr stanie do walki ze złowrogą sektą bogini Kali. Emisja Indiany Jonesa i Świątyni Zagłady z 1984 roku rozpocznie się o (tak jak to miało miejsce w przypadku Poszukiwaczy zaginionej Arki) o godzinie 21.50 w ramach pasma "Kino na maksa". Nie będzie to jednak koniec filmowych emocji. W kolejną środę (13.10) nadany zostanie Indiana Jones i ostatnia krucjata. Telewizja publiczna uraczy nas najprawdopodobniej również najnowszą częścią przygód dzielnego archeologa-awanturnika, czyli Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki.

Opis fabuły ze strony TVP:

Rok 1935. Indiana Jones finalizuje transakcję z szefem chińskiego gangu. Niestety, zamiast obiecanej zapłaty za wyświadczone usługi zostaje otruty. Udaje mu się jednak uratować dzięki Willie Scott. Uciekając przed ścigającą ich chińską mafią, przypadkowo trafiają do Indii, gdzie zostają zatrzymani w jednej z wiosek zagubionych w dżungli. Sędziwy szaman prowadzi ich naczelnika. Ten obiecuje im transport do Delhi pod warunkiem, że wcześniej archeolog odnajdzie święty kamień skradziony przez wyznawców krwiożerczej bogini Kali.

Opis fabuły ze strony Cyfrowego Polsatu:

Rok 1935. W nocnym klubie w Szanghaju Indiana Jones (Harrison Ford) przeprowadza transakcję z Lao Che (Roy Chiao), szefem chińskiego gangu. Przestępca nie oddaje archeologowi obiecanego diamentu, wrzuca za to do jego kieliszka truciznę. Dzięki pomocy amerykańskiej piosenkarki Willie Scott (Kate Capshaw) Jonesowi udaje się zdobyć antidotum i uciec przed bandytami. Wkrótce wraz z nią i małym Chińczykiem Shortem Roundem (Jonathan Ke Quan) dociera na lotnisko i dostaje się na pokład samolotu lecącego do Indii. Niestety, piloci - na polecenie Lao Che - wyskakują na spadochronach. Bohaterom udaje się jednak szczęśliwie dotrzeć na ziemię. Trafiają do pewnej indyjskiej wioski, w której spotykają przedstawicieli tajemniczego plemienia. Proszą oni Jonesa o odnalezienie świętego kamienia, skradzionego im przez wyznawców okrutnej bogini Kali. Archeolog z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwania. Prequel przebojowych "Poszukiwaczy zaginionej Arki". Za kamerą znów stanął Steven Spielberg, a historię ponownie wymyślił George Lucas. Ten duet na początku lat 80. wywrócił kino do góry nogami. Indiana Jones stał się bohaterem masowej wyobraźni i pierwowzorem archeologa - poszukiwacza przygód takiego jak Lara Croft czy Rick O'Connell.

KOMENTARZE (7)
Loading..