TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Starwarsowcy w kinach

2012-05-19 21:46:00

Dzieje się także w kinach. I to nie tylko za sprawą "Avengersów" z Samuelem L. Jacksonem. Film wyświetlany jest u na od 12 maja i podobnie jak na całym świecie bije rekordy popularności.

Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji T.A.R.C.Z.A., która czuwa nad światowym bezpieczeństwem. W obliczu śmiertelnego globalnego zagrożenia staje przed zadaniem stworzenia drużyny, która podoła najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. Do swojego zespołu rekrutuje bohaterów z niezwykłymi zdolnościami. Znajdą się w nim słynne postaci z uniwersum Marvela – Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Ameryka, Hawkeye i Black Widow.

Ale nie tylko "Avenrgesi" przyciągają uwagę starwarsowców. Christopher Lee, tym razem pojawił się w epizodycznej roli w najnowszym filmie Tima Burtona - "Mroczne Cienie". Dla przypomnienia, w lutym mogliśmy oglądać Christophera Lee w "Hugo". Najnowszy film Burtona jest wyświetlany u nas od piątku.W roku 1752 Joshua i Naomi Collins, wraz z synem o imieniu Barnabas, wyruszyli w rejs z Liverpoolu w Anglii do Ameryki, by zacząć tam nowe życie. Ale nawet ocean nie wystarczył by uciec przed tajemniczą klątwą, która prześladuje rodzinę. Dwie dekady później Barnabas ma świat u swoich stóp - a przynajmniej miasto Collinsport w Maine. Będąc panem na Collinwood Manor, Barnabas jest bogaty i potężny, a także jest niepoprawnym playboyem... aż do czasu kiedy popełnia wielki błąd, łamiąc serce Angelique Bouchard. Angelique, czarownica w każdym znaczeniu tego słowa, skazuje go na los gorszy od śmierci: zmienia go w wampira a potem grzebie żywcem.

Na koniec jeszcze jeden film - "Roman Polański" którego reżyserem jest Laurent Bouzereau. Ten pan nie wystąpił w Gwiezdnych Wojnach, ale jest współautorem albumu "Mroczne widmo - Jak powstawał film" i zajmuje się dokumentowaniem różnych produkcji. Ma także swój wkład w niektóre dodatki do prequeli. Film o Romanie Polańskim także jest już w kinach.

Filmowa spowiedź Romana Polańskiego: artysty, człowieka wrażliwego i pełnego skrajnych emocji, które nagromadziły się podczas barwnego i złożonego życia. Polański, przebywając w areszcie domowym w Szwajcarii, zaprosił do domu w Gstaad swojego przyjaciela. Ich wielogodzinne rozmowy to próba odbudowania pewnego świata, przywołania wspomnień, zdarzeń, bolesnych, trudnych przeżyć.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co się kręci?

2012-05-05 11:00:59 różne

Red Tails - epicki fresk o czarnoskórych pilotach Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych z okresu II wojny światowej - ukaże się na płytach DVD i Blu-ray w dniu 22 maja. Oprócz filmu na dyskach znajdzie się również m.in. film dokumentalny Double Victory poświęcony prawdziwym pilotom z Tuskagee Airmen. Być może wydanie przeznaczone do domowej wideoteki poprawi wyniki finansowe filmu wyprodukowanego przez George'a Lucasa. Red Tails okazał się bowiem największą porażką finansową Lucasfilm od lat. Przy budżecie wynoszącym 58 mln USD (wyłożonych w całości przez "Flanelowca") film zarobił 49 mln, a więc nie zwrócił kosztów produkcji. Dodatkowo wyjątkowo złe recenzje obrazu w reżyserii Anthony'ego Hemingwaya (36% "świeżości" na Rotten Tomatoes) sprawiły, że obraz wyświetlany był wyłącznie w USA. Film wzbudził też mieszane uczucia wśród historyków, którzy zarzucają mu wiele przekłamań. Środowiska aktywistów afroamerykańskich protestowały również przeciwko fabule, która - ich zdanie - z rasistowskie podteksty i umniejsza wojenne osiągnięcia lotników z Tuskagee.Ewana McGregora nie zobaczymy jednak w nowym serialu telewizji HBO. Zresztą serialu też nie zobaczymy, bowiem stacja zdecydowała się nie inwestować w jego realizację po wyprodukowaniu pilotowego odcinka. McGregor miał byc gwiazdą The Corrections na podstawie bestsellerowej wie bestsellerowej powieści Johnatana Franzena. Serial miał opowiadac o parze w średnim wieku zamieszkującej Południe USA i trójce ich dzieci na przestrzeni blisko 50 lat. W produkcji obok McGregora występować mieli Chris Cooper, Diane Wiest i Maggie Gyllenhaal.

Czeka nas kolejny film dokumentalny opowiadający o fenomenie Star Wars. Tym razem twórcy chcą zająć się towarzyszącemu Gwiezdnej Sadze kolekcjonowaniu figurek i innych gwiezdnowojennych zabawek. Reżyser filmu Brian Stillman chce nie tylko przedstawić historię zabawek spod znaku Star Wars, ale także zrozumieć psychikę fanów, którzy zbierają je latami i wydają nań małe fortuny. Premiera Plastic Galaxy: The Story of Star Wars Toys została zapowiedziana na koniec roku.KOMENTARZE (6)
Loading..