TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

''Kosmiczne jaja'' na Blu-ray

2012-07-31 23:02:42 Stopklatka

Mija 25 lat od premiery kultowego filmu ''Kosmiczne jaja'', który parodiuje silnie Gwiezdne Wojny, ale też wiele pozostałych filmów z gatunku SF, bo jak stwierdził reżyser filmu: "Szukałem kolejnego gatunku, który mógłbym zrujnować". Wkrótce w sprzedaży na Zachodzie pojawi się druga, tym razem specjalna edycja tego filmu na Blu-ray. Jak zapowiada stopklatka: "Poza wspaniałym obrazem, dla fanów czeka ponad 5 godzin materiałów dodatkowych, specjalny film dokumentalny "Spaceball and the Skroobing of Sci-Fi", komentarz Mela Brooksa, galerie kostiumów i szkiców koncepcyjnych i gagi z planu. Cena wydania będzie wynosić 19,99 dolarów.

Poniżej przedstawiamy zapowiedź wideo tego wydania:W Polsce "Kosmiczne Jaja" dostąd zostały wydane jedynie na DVD, którego nakład już się wyczerpał.

Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Nie będzie piątej części przygód "Indiany Jonesa"?

2012-07-26 09:31:06 różne

Indiana Jones nie wróci już na ekrany kin - tak twierdzi Frank Marshall, współproducent każdego z filmów z cyklu o przygodach archeologa-awanturnika. Zdaniem Marshalla temat piątej części wciąż powraca w rozmowach między nim a George'em Lucasem i Stevenem Spielbergiem, ale są to wyłącznie luźne dyskusje i na nich temat się kończy. Panowie wciąż nie mają pomysłu na fabułę kolejnej części, a poza tym "Flanelowiec" jest mocno zaabsorbowany wdrażaniem Kathleen Kennedy w obowiązki wiceprzewodniczącej Lucasfilm (w związku z ogłoszonymi przez niego planami emerytalnymi), a Spielberg myśli już o kolejnych projektach.

Frank Marshall stwierdził, że jego zdaniem część czwarta (Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki) to finał kinowego cyklu. Przypomnijmy, że ogłaszając informacje o przejściu na emeryturę Lucas podkreślał, że ostatnim filmem, który wyprodukuje będzie właśnie Indiana Jones 5.

Być może wpływ na zmniejszenie się prawdopodobieństwa powstania części piątej wywarł również wiek Harrisona Forda, który niedawno skończył 70 lat, ale wciąż powtarza, że chętnie założy fedorę i chwyci bicz po raz kolejny. W sieci fani serii zaczęli z kolei spekulować o możliwości rebootu serii lub powrotu do młodości Indy'iego w inny sposób, niż pokazywał to serial z Seanem Patrickiem Flannery'm. Czas pokażę, czy zapowiedzi Marshalla okażą się prawdziwe.


KOMENTARZE (26)

Świat Filmu

Indiana Jones na Blu-ray

2012-07-20 15:51:57 Stopklatka.pl

W Ameryce już 18 września w sprzedaży pojawi się kompletna edycja przygód Indiany Jonesa na Blu-ray, w wydaniu nazwanym „INDIANA JONES: The Complete Adventures”. W rozwiniętych krajach Europy Zachodniej europejska wersja takiego wydania pojawi się w sprzedaży na początku października.Co ciekawe na potrzeby tego wydania wszystkie filmy zostały „rozebrane” na części pierwsze i specjalnie na nowo złożone. Negatywy oryginalnych taśm zostały zeskanowane w najwyższej rozdzielczości, a potem dokładnie oczyszczone, ale nie zastosowano żadnych zmian edycyjnych, żadnych cyfrowych dodatków, zaś całość prac nadzorował Steven Spielberg. Podobną drogę przeszła ścieżki dźwiękowe filmów, którą oczyścił i na nowo poprawił sam Ben Burtt, w przypadku „Poszukiwacze zaginionej arki” całość została na nowo poprawiona w stereo, bo oryginalny film pokazywany był w dźwięku mono.

Filmy zostały starannie odrestaurowane z zachowaniem wyglądu, dźwięku i jakości pierwotnej wersji. Oryginalne negatywy zostały po raz pierwszy w historii zeskanowane do formatu 4K a następnie sprawdzone klatka po klatce tak by usunąć wszelkie uszkodzenia. Oryginalne nagrania dźwiękowe nie były używane od 1981 roku i posłużyły do rekonstrukcji dźwięku w wydaniu Blu-ray. Nowy dźwięk został stworzony dzięki wykorzystaniu oryginalnych utworów muzycznych i oryginalnych efektów dźwiękowych nagranych w stereo, ale na początku lat 80-tych wykorzystanych tylko w formacie mono. W nowej wersji zadbano też o poprawienie dialogów i poprawiono drobne uszkodzenia techniczne.

Film przygotowano w wysokiej rozdzielczości 1080p z dźwiękiem 5.1 DTS-HD Master Audio. Wydanie zawierać będzie kolekcję dokumentów, wywiadów, filmów wideo i nowych materiałów specjalnych.

Marketingowy opis: "Człowiek w kapeluszu powraca – a wygląda lepiej niż kiedykolwiek! Najsłynniejszy na świecie archeolog-podróżnik, nareszcie, wybiera się w najwspanialszą podróż: Indiana Jones: Kompletne Przygody na Blu-ray. Wydana jesienią będzie zawierać cztery ekscytujące przygody Indiego, korzystając z najwyższej możliwej jakości obrazu i dźwięku, razem z kolekcją najlepszych filmów dokumentalnych, wywiadów, klipów i kilku niespodzianek."

Węże! Przy okazji promocji premiery tego wydania Lucasfilm na tegorocznym San Diego Comic-Conie zaprezentowało wystawę z Arką, po której pełzało kilkadziesiąt prawdziwych żywych węży:


klip #2 klip #3


Na dzień dzisiejszy nie wiadomo nic o planowanym polskim wydaniu tej kolekcji, ale w Polsce dystrybutorem tej serii filmów będzie Imperial-Cinepix, więc możemy spodziewać się niskiej jakości obrazu i dźwięku, i niskobudżetowego dubbingu. Na Zachodzie wydania kosztują: 99$, 64,99 Euro albo 64,99 funtów, choć można znaleźć je taniej w ofertach różnych sklepów internetowych.

Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Co nowego na srebrnym ekranie?

2012-07-13 08:36:04

Dziś do kin w całej Polsce wchodzi komedia romantyczna z elementami apokaliptycznymi Przyjaciel do końca świata (Seeking a Friend for the End of the World) w reżyserii Lorene Scafarii, która jest również autorką scenariusza. W głównej roli zobaczymy Keirę Knightley, której partneruje popularny komik Steve Carrell. Obraz opowiada o perypetiach dwojga życiowych rozbitków, którzy muszą zmierzyć się ze swoimi problemami osobistymi w obliczu zbliżającej się globalnej katastrofy. W Ziemię wkrótce uderzy asteroida Matylda, co definitywnie zakończy życie na naszej planecie. Dodge'a (Carrell) opuszcza żona i postanawia on ostatni raz spotkać się ze swoją licealną miłością. Pomaga mu w tym sąsiadka Penny (Knightley), która wyrzuciła z domu swojego chłopaka, bo zabronił jej lecieć do rodziny w Anglii. Penny i Dodge zaczynają współpracować. Jeżeli ona pomoże mu dotrzeć do szkolnej ukochanej, on załatwi jej miejsce w samolocie do Zjednoczonego Królestwa. Przyjaciel do końca świata to szansa zobaczenia Keiry w innym emploi niż dotychczas - w trampkach i wojskowej kurtce, zamiast drogich sukien i biżuterii. Film spotkał się w USA z mieszanym przyjęciem i nie zwrócił budżetu wynoszącego 10 mln USD.

Seeking A Friend For The End Of The World - Trailer from Chris Daniel on Vimeo.


KOMENTARZE (13)
Loading..