TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Film ''5-25-77'' nadal powstaje

2012-08-28 10:57:50 slashfilm.com

O filmie „5-25-77” po raz pierwszy napisaliśmy...w marcu 2002 roku. Potem w 2007 film był już nakręcony, pozostała tylko postprodukcja, a wstępny montaż filmu pokazano nawet na Celebration IV. Minęło jednak więcej lat, a film nadal nie doczekał się swojej większej premiery. Ale tak bywa z niezależnymi filmami, a reżyser Patrick Read Johnson tworzy go całkowicie w oderwaniu od większych studiów hollywoodzkich, więc wciąż usiłuje go poprawiać. W tym roku Johnson wziął swój film w objazd, jeździ z nim po całej Ameryce, najbardziej klasycznych miejscach kojarzących się z gatunkiem SF. Dzięki temu konsultuje się z bardzo różnymi publicznościami, zanim ostatecznie zmontuje finalną wersję filmu. W ten sposób zbiera pieniądze na film, oraz informacje jak go udoskonalić. Cała ta podróż jest filmowana, więc przy tej okazji powstaje film dokumentalny „Heart of Dorkness”, którego zwiastun prezentujemy poniżej:„5-25-77” to po części autobiograficzna opowieść o przeżyciach młodego chłopaka z niewielkiego miasteczka, który miał okazję obejrzeć fragmenty "Gwiezdnych wojen" jakiś czas przed premierą i teraz usiłuje przekonać swoje najbliższe otoczenie i rodzinę jak ważne jest dla niego kino, Star Wars i planowana kariera twórcy efektów specjalnych. Film reżyseruje Patrick Read Johnson, w obsadzie znaleźli się John Francis Daley, Austin Pendleton, Colleen Camp i Neil Flynn, a film produkuje sam Gary Kurtz - producent "Nowej nadziei" i "Imperium kontratakuje".

Więcej na temat swojej filozofii i miłości do kina, oraz swojej własnej twórczości, Johnson opowiedział w programie publicystycznym Harry'ego Knowlesa na YouTubie.

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Starwarsowcy w kinach

2012-08-26 13:35:00

Od piątku w naszych kinach wyświetlany jest film "Abraham Lincoln: Pogromca wampirów" Timura Bekmambetova z Benjaminem Walkerem w roli tytułowej. W filmie gra też Marton Csokas (Poggle Mniejszy), a całość wyprodukował Tim Burton.Akcja opowieści rozpoczyna się w Indianie w 1818 roku kiedy to dziewięcioletni Abraham Lincoln klęka przy łóżku swojej cierpiącej matki. Lekarze zdiagnozowali jej dolegliwość jako "Chorobę Mleka"... Z czasem Lincoln dowie się, że śmiertelna choroba jego matki miała związek z wampirami, a młody Abe poprzysięga zemstę krwiożerczym bestiom i wyrusza na ścieżkę zemsty, która doprowadzi go do Białego Domu. Prawda o życiu Abrahama Lincolna, jednego z najważniejszych Prezydentów w historii USA, ujrzała światło dzienne po opublikowaniu jego "Tajnego dziennika", to z niego czytelnicy dowiedzieli się jak wyglądała naprawdę wojna secesyjna i jaką rolę odegrały w niej wampiry.

Ponadto w kinach wyświetlany jest także film "Merida Waleczna" w reżyserii Brendy Chapman (nowy nabytek Lucasfilmu). Jak to bywa przy produkcjach Pixara i tym razem nie zabrakło starwarsowców, przynajmniej w wersji oryginalnej. Za dźwięk odpowiada Gary Rhysom, oraz John Ratzenberger, który podłożył głos Gordonowi. Johna widzieliśmy w TESB jako majora Derlina.Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia znaczenia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co się kręci?

2012-08-05 19:05:54

Już 7 września nastąpi światowa premiera najnowszego obrazu z Keirą Knightley w roli głównej (dla zastanawiąjących się, czemu o niej piszemy, przypominamy: brytyjska aktorka wcieliła się w służkę Sabe w Ep. I). Mowa o Annie Kareninie na podstawie klasycznej powieści Lwa Tołstoja. Obraz wyreżyserował Joe Wright, zaś za adaptację i scenariusz odpowiada znany dramaturg Tom Stoppard. Keira wcieli się rzecz jasna w rolę tytułową. Na ekranie partnerować jej będą Jude Law jako Karenin i Aaron Taylor-Johnson jako hrabia Wroński. Po Dumie i uprzedzeniu i Pokucie będzie to trzeci film (i zarazem trzecia ekranizacja książki), przy którym współpracującą Knightley i Wright. Poniżej możecie zobaczyć trailer tego obrazu, który uznany został, za jeden z najlepiej zrealizowanych do tej pory w tym roku.

Keira pracuje obecnie na planie nowego filmu Johna Carneya (Once) Can a Song Save Your Live?. Zagra w nim początkującą piosenkarkę, która wdaje się w romans z producentem muzycznym (Adam Levine z zespołu Maroon 5). Obsada obrazu kręconego w Arizonie jest iście gwiazdorska, bowiem znaleźć można w niej takie nazwiska jak: Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Hailee Steinfeld, Catherine Keener i Cee-Lo.

Liam Neeson po hitowej Uprowadzonej przestał być kojarzony z kinem historycznym, a zaczął z obrazami kina akcji. Jego kolejne występy mocno ten wizerunek umocniły, a film wchodzący na ekrany kin 5 października jeszcze to potwierdzi. Chodzi oczywiście o Uprowadzoną 2. Neeson znów wcieli się eks-szpiega Millsa i ponownie walczył będzie z albańską mafią w obronie najbliższych. Tym razem gangsterzy (mszczący się za wydarzenia z "jedynki") porwą nie tylko córkę, ale również była żonę Millsa. Obraz wyreżyserował Olivier Megaton, a scenariuszem i produkcją zajął się Luc Besson. Poniżej zwiastun.

Ostatnio pojawiły się plotki o możliwym występie Neesona w ekranizacji "Neuromancera" Williama Gibsona - kultowej powieści, która stała się podwaliną pod cały cyberpunk. Liam miałby zagrać Armitage'a, zaś w głównej roli hakera Case'a producenci widzieliby Marka Wahlberga. Stołek reżysera miałby zająć Vicenzo Natali (Cube). Premiera zapowiadana jest na rok 2014 (30 rocznica wydania powieści), ale na razie są to luźne plany. Warto dodać, że o dziele Gibsona wielokrotnie mówiło się, że jest bliskie sfilmowania, ale dotychczas nic z tego nie wychodziło (ku uciesze fanów książki, którzy uważają, że jakakolwiek próba przeniesienia jej na kinowy ekran byłaby tragedią).
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Kyle Newman zajmie się filmem ''Chewie''

2012-08-02 23:29:59 /Film.com

Kyle Newman, reżyser filmu „Fanboys”, zaczął zajmować się kolejnym projektem, który będzie ściśle związany z Gwiezdnymi Wojnami. „Chewie”, bo tak nazywać się ma jego nowy film, będzie biograficzną opowieścią o aktorze wcielającym się w Chewbaccę, czyli Peterze Mayhew. Scenariusz, którego autorami są Evan Susser i Van Robichaux, znalazł się na zeszłorocznej Czarnej Liście, czyli corocznym zestawieniu najciekawszych scenariuszy krążących po Hollywood, które nie zostały jeszcze przez nikogo wykupione do zrealizowania. "Chewie" został wtedy opisany jako „satyryczne spojrzenie na proces powstawania „Gwiezdnych wojen” oczami Petera Mayhew”.

W pierwszej wersji scenariusza akcja filmu skupia się na końcówce lat 70., produkcji pierwszego filmu sagi, oraz życiowych zmaganiach Petera Mayhew, który będąc pracownikiem szpitala, usiłuje rozpocząć swoją karierę w filmach. Jednocześnie studio Inferno Entertainment zajmujące się filmem, zapewniło sobie prawa do zrealizowania całego życiorysu aktora, a Kyle Newman pracuje obecnie nad scenariuszem konsultując się z samym Peterem Mayhew.

Początkowo zakładano, że film w ogóle nie ma szans powstać, z uwagi na skomplikowane prawa autorskie. Teraz, gdy filmem zajmuje się Newman, który blisko współpracuje i dobrze rozumie się z Lucasfilm, szanse na realizacje filmu są znacznie większe.
KOMENTARZE (8)
Loading..