TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

R2-D2 w Star Treku - ponownie

2013-09-18 07:42:59 Io9

J.J. Abrams to nie tylko reżyser dwóch poniekąd konkurencyjnych franczyz – „Star Treka” i „Gwiezdnych Wojen”, ale też zadeklarowany fan tej drugiej. Nic dziwnego, że w tej pierwszej znalazło się nawiązanie do sagi. Było to jeszcze w 2009, o czym pisaliśmy. Jednak okazuje się, że J.J. Abrams nie potrafił się powstrzymać także przy „W ciemność. Star Trek”. Tam także pojawia się R2-D2. Film na zachodzie ukazał się właśnie na DVD i Blu-ray, u nas pojawi się dopiero pod koniec września, ale fani mogli w końcu obejrzeć film klatka po klatce. W efekcie Rafael Oca znalazł niebieskiego droida w filmie, miej więcej po godzinie i siedemnastu minutach.Ostatnio R2-D2 pojawił się także w Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki, wcześniej zaś w między innymi Poszukiwaczach zaginionej Arki oraz „Bliskich spotkaniach trzeciego stopnia”.

Na koniec mała ciekawostka. W lecie w USA odbył się konwent fanów Star Treka, na którym przeprowadzono głosowanie na najlepsze filmy w serii. Wygrał „Star Trek II: Gniew Khana”. Przedostatnie miejsce zajął „Star Trek” z 2009... ostatnie zaś „W ciemność. Star Trek”, który dodatkowo został wybuczany. Niestety, w obu ostatnich wystąpił R2-D2.
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Paranoja Harrisona Forda

2013-09-13 19:04:03

Na nasze ekrany dziś wchodzi film „Paranoja” (Paranoia) Roberta Luketica z Harrisonem Fordem w jednej z głównych ról. W filmie występują między innymi Gary Oldman (niedoszły głos generała Grievousa), Liam Hemsworth, Amber Heard, Richard Dreyfuss („Amerykańskie graffiti”, „Szczęki”) i Josh Holloway („Lost – zagubieni”). Za zdjęcia odpowiada David Tattersall.

Film opowiada historię gierek korporacyjnych, które powoli wymykają się spod kontroli. Młody człowiek – Adam Cassidy (w tej roli Hemsworth) zostaje wciągnięty w grę dwóch starych wygów – w tej roli Ford i Oldman. Gdy jeden z nich odchodzi na emeryturę, Adam organizuje przyjęcie pożegnalne za pieniądze firmowe. Tyle, że szef zamiast ukarać młodzieńca, zaczyna go szantażować...


KOMENTARZE (2)
Loading..