TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

P&O 403: Czy łatwiej jest znaleźć „naturalne” dźwięki?

2020-09-27 06:07:18Dziś kolejne pytanie o dźwięki, odpowiada Ben Burtt.


P: Czy dźwięki naturalne są łatwiejsze do znalezienia i pracy od tych stworzonych od początku cyfrowo?

O: Preferuję nagrywanie naturalnych dźwięków jako bazy audio uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Prawdziwe, „organiczne” dźwięki niosą ze sobą jakąś wiarygodność. Staram się tworzyć coś, co brzmi „znajomo” ale nie jest rozpoznawalne. To właśnie daje postaciom, pojazdom czy obiektom iluzję rzeczywistości.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Zmarł Ron Cobb

2020-09-22 23:52:49

21 września 2020 roku, w wieku 83 lat zmarł Ron Cobb. Ron był grafikiem, który pracował nad wieloma znanymi filmami w Hollywood. Dla fanów Gwiezdnych Wojen ważne były jego prace przy „Nowej nadziei” w których stworzył m.in. Momawa Nadona z kantyny Mos Eisley oraz ogólnie ukształtował Ithorian i Gotalów. Rob pracował również nad m.in. „Poszukiwaczami zaginionej ”Arki”, „E.T.”, „Conanem barbarzyńcą” czy „Powrotem do przyszłości” - do tego ostatniego stworzył pierwsze koncepty wyglądu DeLoreana.


KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

„Mulan” w kinach

2020-09-11 05:44:32

Powoli wracamy do kin, dziś kolejna duża premiera. Przynajmniej u nas, w wielu krajach film ten trafił od razu na Disney+. Mowa oczywiście o „Mulan” w wersji aktorskiej, czyli nowym widowisku Disneya z Donnie Yenem w roli komandora Tanga. Reżyseruje: Niki Caro, scenariusz napisali Rick Jaffa, Amanda Silver, Elizabeth Martin i Lauren Hynek. Warto dodać, że nie jest to bezpośrednia adaptacja animowanej wersji „Mulan”, tym razem scenarzyści sięgają po legendarny epos „Ballada o Mulan” i traktują to jako punkt wyjścia. Występują: Yifei Liu, Li Gong, Jet Li, Jason Scott Lee, Yoson An ,Rosalind Chao i inni. Muzykę przygotował Harry Gregson-Williams.

Czy Mulan sprosta zadaniu i przysporzy chwały rodzinie? Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy, cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.


KOMENTARZE (5)
Loading..