TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Tony Gilroy z nagrodą Gildii Scenarzystów

2024-04-17 20:51:25

Podczas tegorocznego rozdania nagród Amerykańskiej Gildii Scenarzystów specjalną nagrodę otrzymał Tony Gilroy. Wręczono mu nagrodę im. Iana McLellana Huntera przyznawaną w ramach uhonorowania wybitnej twórczości całego życia. Poniżej możecie zobaczyć fragment z tegorocznej gali na której Tony został uhonorowany.Po rozdaniu nagród wypowiedział się również o „Andorze” nad którym obecnie pracuje, mówiąc, że nie jest pewien czy kiedykolwiek zrobił coś tak ważnego jak ta 24-godzinna opowieść.


KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

George Lucas zostanie uhonorowany w Cannes

2024-04-09 19:50:46

Festiwal Filmowy w Cannes odbywa się od 1946 roku, a podczas niego jury przyznaje Złotą Palmę dla najlepszego ich zdaniem filmu w danym roku. Raz na jakiś czas wręczana jest również honorowa Złota Palma dla wybitnych twórców i aktorów. W tym roku, podczas ceremonii zamknięcia 77. festiwalu, która odbędzie się 25.05 honorową Złotą Palmę otrzyma George Lucas.

Festiwal w Cannes ma zaszczyt złożyć hołd jednej z największych postaci współczesnego kina, człowiekowi o niezwykłej karierze, który łączy wspaniałą rozrywkę i innowacje, mitologię i nowoczesność oraz miłość do kina i technologii.


Przypomnijmy, że jeszcze na długo przed Gwiezdnymi Wojnami, bowiem w 1971 roku jego film „THX-1138” został pokazany na festiwalu jako jedna z produkcji od debiutujących reżyserów. Od tego czasu George w Cannes bywał wielokrotnie a jak sam twierdzi festiwal zawsze zajmował szczególne miejsce w jego sercu.


KOMENTARZE (7)
Loading..