TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Lucasfilm umieszcza filmy dokumentalne na YouTubie

2024-06-18 21:58:59

Dość ciekawą rzecz umieścił niedawno Lucasfilm na YouTubie. Otóż, gdy w 2007 szykowano wydanie DVD serialu „Przygody Młodego Indiany Jonesa”, George Lucas chciał, by to było coś więcej niż tylko kolejny serial do domowej kolekcji. Zdecydował, że zostaną stworzone krótkie filmy dokumentalne, których głównym celem miała być edukacja i rozszerzenie tematów, poruszanych w serialu. Miało to lepiej zobrazować przemiany jakie miały miejsce na początku XX wieku i kształtowały rozwój naszej cywilizacji, co także ukazywał serial.

Lucas jak wiemy, niespecjalnie liczył się z kosztami, jeśli chodzi o realizację swoich celów. Więc z dokumentów do DVD zrobił się osobny projekt, którego nie dało się tam umieścić. Ostatecznie Lucasfilm stworzył coś zupełnie innego, 94 pół godzinne dokumenty, które poruszały różne tematy, od archeologii, sztuki, filozofii, literatury, przez politykę, szeroko rozumianą naukę i historię. Ich celem miało być stworzenie bazy, która pomogła by tak nauczycielom jak i uczniom w zapoznaniu się z tymi tematami.

Obecnie Lucasfilm zaczął wrzucać te produkcje na YouTube.Na razie jest dostępny jedynie pierwszy odcinek, ale kolejne już zapowiedziano. Ten pierwszy koncentruje się na archeologii. Jego scenarzystą jest Adam Sternberg. Serię produkowali David Schneider, a także wykonawczo George Lucas i Rick McCallum. Czekamy na kolejne odcinki. Warto dodać, że ta seria była dobrze przyjęta przez kadrę nauczającą.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Zmarła Maria De Aragon

2024-06-03 22:20:44

Niedawno dowiedzieliśmy się, że 30 kwietnia w wieku 81 lat zmarła Maria De Aragon. Aktorka zagrała Greedo w „Nowej nadziei”. Pierwotnie praktycznie we wszystkich scenach z Greedem występował Paul Blake. Lucas nie był jednak zadowolony z wyglądu maski i zdecydował się ją poprawić, ale ściągnięcie Paula na dokrętki nie wchodziło już w grę. Poszukano więc zastępstwa i zaangażowano właśnie Marię De Aragon. Faktycznie to ona zagrała więc Greedo w scenach z kantyny.


KOMENTARZE (6)
Loading..