Gry komputerowe

Nowy patch do „The Old Republic"

14Dzisiaj pojawił się nowy patch do „The Old Republic" zatytułowany „Jedi Under Siege"Kilkaset lat przed wydarzeniami z obecnej fabuły TOR, Ossus został niemal doszczętnie zniszczony. Wkrótce koloniści próbowali znowu zasiedlić ten świat. Było wśród nich kilkoro Jedi pod przywództwem mistrza Gnost-Durala.

Jako postać z Republiki musimy pomóc ludności oraz przetrwać atak Sithów (których prowadzimy jeśli gramy Imperialnym). Akcja toczy się różnie w zależności od strony, którą wybierzemy.

Aby móc zagrać w „Jedi Under Siege" wystarczy mieć postać na 70. poziomie, nie trzeba być subskrybentem. Jeśli nie przechodziliśmy poprzednich dodatków, można użyć opcji, która pozwoli na automatyczne ich zakończenie, jednak wybory będą narzucone domyślnie.

Po wydarzeniach na Nathemie, których byliśmy świadkami i uczestnikami poprzednio, można będzie zmienić frakcję. Jeśli ją zmienimy, otrzymamy tytuł Saboteur. Kiedy zostaniemy przy swojej stronie, dostaniemy tytuł Loyalist. Na razie będzie jedynie kilka miejsc, w których wybory owe będą miały znaczenie, jednak później ma się to zmienić (blisko patcha 6.0)

Dodatkowo powrócą kompani naszego bohatera, m. in. Jaessa, Doc czy Nadia.

Po skończeniu historii będziemy mogli wypełniać tzw. „daily missions". Pojawią się także dwaj nowi bossowie.Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

Temat na forum

Star Wars: Jedi Fallen Order -Nowe plotki

14Studio Respawn, znane z serii Titanfall pracuje od dłuższego czasu nad grą, która ukazać się ma w przyszłym roku. Star Wars: Jedi Fallen Order według najnowszych plotek ma się ukazać w listopadzie przyszłego roku, a więc na miesiąc przed premierą epizodu IX. nie wiadomo jak wpłynęłoby to na trzeciego Battlefront-a, który w pierwotym założeniu miał się ukazać w podobnym okresie. O obu grach na razie nie wiadomo nic pewnego, jednak jeśli chodzi o Fallen Order to zaczynają wyciekać pierwsze informacje.

Gra miałaby być osadzona między Zemstą Sitchów i Nową Nadzieją, a dokładniej, 5 lat po trzecim epizodzie. Główny bohater o imieniu Cal miałby być jednym z niewielu pawadawanów ocalałych z czystki, jego mentorka nosi zaś nic nie mówiące imie Ceres. W grze mają się ponoć pojawić inkwizytorzy jako jedno z większych zagrożeń dla naszego bohatera.

Pewnie jeszcze przez jakiś czas nie dowiemy się czy którakolwiek z tych informacji jest prawdziwa, Electronic Arts nie pojawiło się na gali Game Awards, czyli ostatniej dużej imprezie w tym roku, na której możnaby pokazać coś nowego. Na nowe informacje poczekamy zapewne do maja, gdyż Elektronicy organizują swoją imprezę tuż przed targami E3.

Star Wars Battlefront II -Generał Kenobi i mapa na Geonosis

7Pisaliśmy ostatnio o nadchodzących aktualizacjach do Star Wars Battlefront II, które ucieszą wszystkich fanów Wojen Klonów. W sieci zadebiutował także długi fragment rozgrywki, pokazujący nową mapę i generała Kenobiego w akcji. Bez zbędnego przedłużania, zobaczcie jak to wygląda:


Przypominamy, że nowa zawartość trafi do gry już w środę.

Black Friday w Sieci

10Jak zapewne wiecie, mamy dziś Black Friday, niezależnie od tego czy ma to sens i praktyczne zastosowanie, warto przejrzeć ciekawe promocje w internecie. Z okazji czarnopiątkowego szaleństwa wyprzedaże na wiele tytułów przygotował Steam, załapało się wiele gier ze świata Gwiezdnych Wojen, więc jeśli czegoś wam brakuje do kolekcji, to jest to wasza szansa. Na Steam-e przecenione zostały między innymi wszystkie części serii Jedi Knight, Knights of the Old Republic, oba oryginalne Battlefronty, czy seria X-Wing. Pełną listę gier znajdziecie tutaj.

Nowa postać i nowa mapa w Star Wars Battlefront II

36Niedawno pisaliśmy o planach ciągłego rozwoju Battlefront II i dodaniu do gry postaci Generała Grievousa, DICE nie spuszcza z tonu i publikuje kolejne zwiastuny.
Z najnowszego dowiadujemy się, że już 28 listopada w ramach darmowej aktualizacji, do gry trafi Generał Kenobi, nowa mapa na Geonosis oraz tryb Galaktycznego Szturmu. Poza tym w ramach łatki wpadną także skórka dla klonów - 212 Oddział Szturmowy, dodatkowy skin dla Grievousa, pojazdy STAP i BARC oraz AT-TE.

Nowy kompan w „The Old Republic" w grudniu

11

Od 14. do 15. grudnia wszyscy ci, którzy będą subskrybentami otrzymają nowego towarzysza. Będzie to twi'lekański pirat, Paxton Rall. Jest to najbardziej groźny osobnik, jakiego widziała galaktyka od czasu inwazji Wiecznego Imperium. Wciąż podróżuje po galaktyce szukając nowych wyzwań, dzięki czemu może stać się niezastąpionym kompanem. Więcej o nim dowiedzieć się można po ukończeniu 9. rozdziału „Knights of the Fallen Empire" na Odessenie.

Specjalny token, dzięki któremu pirat będzie dostępny od razu otrzymacie w mailu 20. grudnia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarekrutować go w „zwykłej" misji.Grievous i Wojny Klonów w Battlefront II

6DICE robi co może aby Battlefront II wciąż był atrakcyjny dla graczy, do gry w ostatnich dniach trafił Generał Grievous, którego możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.
Kolejne oficjalne informacje mówią o nowej mapie, tworzonej zupełnie od podstaw na niespotykaną dotąd w serii skalę. Chodzi o zapowiedziane na 28 listopada Geonosis, które ma być olbrzymim polem bitwy z dostępnymi maszynami kroczącymi AT-TE zrzucanymi między kolejnymi etapami walk. Na mapie będzie też możliwość użycia myśliwców znanych z tego okresu. Razem z tą nowością do gry trafi Obi-Wan Kenobi, jakiego znamy z czasów Wojen Klonów.

Ostatnia nowość jest póki co plotką. fani dotarli ponoć do zawartości gry, która sugeruje, że wkrótce do gry mogą trafić postacie Ahsoki Tano i Padme Amidali, czas pokaże.

Jade Raymond odchodzi z Electronic Arts

cdaction.pl
30Źle się dzieje w Electronic Arts. Przy okazji odejścia Amy Henning wspominaliśmy, że osierocony przez nią projekt ma przejąć i poprowadzić w stronę gry w otwartym świecie Jade Raymond, znana z pracy nad Serią Assassyn's Creed. Wygląda na to, że nie będzie miała takiej okazji. Podczas trwającej restrukturyzacji firmy Jade postanowiła rozstać się z korporacją i podążyć we własnym kierunku. Nie znamy szczegółów odejścia Jade, przedstawiciele Elektroników ograniczyli się tylko do kilku miłych słów na "do widzenia":

W trakcie naszej współpracy Jade pomogła zebrać doskonały zespół. Projekty, nad którymi pracujemy w Motive oraz innych studiach, pozostają bez zmian. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wysiłek, jaki Jade w nie włożyła, i życzymy jej powodzenia w kolejnych przygodach. Chcemy wprowadzić więcej kreatywności we wszystko, co tworzymy w naszych studiach. Nie możemy się doczekać, aż zdradzimy więcej w najbliższych miesiącach.


Nieco martwi fakt, że za studio EA Montreal pracujące nad niezapowiedzianą grą ze świata Star Wars, o kodowej nazwie Ragtag, prowadzić będzie teraz Samantha Ryan. Miała ona wcześniej pod opieką oddział gier mobilnych, Maxis oraz BioWare. Oczywiście przedstawiciele Electronic Arts są pełni optymizmu i wydają się wiedzieć czego chcą gracze, skoro w wątpliwym CV nowej szefowej uwypuklają prace nad tymi grami, które cieszyły się dobrym przyjęciem:

Samantha mogła się już wykazać, pomagając zespołom w realizowaniu ich wizji. Posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu gier, a jej portfolio obejmuje takie produkcje jak The Sims, Batman: Arkham City, No One Lives Forever, aż po gorąco wyczekiwany Anthem.


Zaczyna to powoli wyglądać bardzo źle, Electronic Arts wydaje się tracić kontrolę nad tym co dzieje się z projektami. Nie pomaga też fakt, że przez pięć lat posiadania licencji na gry ze świata Star Wars, EA stworzyła tylko dwa tytuły, z których jeden nie tylko okrył się złą sławą, ale także przyczynił się do wybuchu afery z płatną zawartością w grach. Mało kto chce być kojarzony z taką statystyką. Pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że zarówno Ragtag, jak i zapowiedziane w zeszłym roku Star Wars: Jedi – The Fallen Order doczekają się premiery.

Star Wars: Project Porg

14W oczekiwaniu na większe produkcje z cyfrowego świata Gwiezdnych Wojen, pozostaje nam skupić się na ciekawostkach. Taką ciekawostką jest niewątpliwie, zapowiedziany niedawno "Project Porg". Tytuł tworzony jest przez studio ILMxLAB, będzie połączeniem Tamagotchi i VR. Hodowane porgi trzeba będzie karmić, bawić się z nimi, sprzątać po nich i spędzać z nimi czas.
Pomocną dłonią przy wychowaniu zwierzątek ma być C-3PO, w którego wcieli się Anthony Daniels, to on da graczom wskazówki odnośnie godzin karmienia czy zabawy z małymi futrzakami.
Gra będzie darmowa, jednak wydana zostanie wyłącznie na mało znane gogle Magic Leap One, o których więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie.


Nowa promocja w „The Old Republic"

7

W „The Old Republic" pojawiła się nowa promocja. W grze mobilnej „Star Wars: Galaxy of Heroes" pojawiły się postacie z popularnej serii „Knights of the Old Republic". W związku z tym BioWare udostępnia za darmo dwa dodatki do TORa, czyli „Shadow of Revan" i „Rise of the Hutt Cartel". Aby je otrzymać wpiszcie kod REVANSFATE tutaj. Promocja trwa do 2. listopada.

Dodatkowo, we wspomnianej wyżej „Galaxy of Heroes”, od 18 do 25 października można będzie odblokować Revana. Jak to zrobić, dowiecie się tej stronie.

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.