Gry komputerowe

Star Wars Episode I: Racer -opóźnione

5Można to nazwać efektem motyla, ale gdyby kilka miesięcy temu świat nie zwariował przez jednego niedogotowanego nietoperza, to pewnie dzisiaj informowalibyśmy o premierze zremasterowanej wersji Star Wars Episode I: Racer na konsole Playstation 4 i Nintendo Switch. Niestety, świat oszalał, a twórcy remastera ogłosili wczoraj, że gra się dziś nie ukaże ze względu na opóźnienia wynikające z pracy zdalnej, oraz problemy z rekrutacją w tych warunkach. Pozostaje nam więc czekać na ukazanie się gry w innym terminie.

Koniec wsparcia dla Star Wars: Battlefront II

11Star Wars Battlefront II zadebiutował w listopadzie 2017 roku, tytuł spotkał się początkowo z chłodnym przyjęciem w związku z małą zawartością i dużą ilością zawartości, którą można było odblokować za pomocą płatnych paczek. Po medialnej burzy, która miała konsekwencje dla całej branży, z lootbox-ów szybko się wycofano, a gra z czasem stała się jednym z największych tytułów w swoim gatunku.
Przez okres dwóch i pół roku, studio DICE wydało 25 darmowych rozszerzeń z mniejszą, lub większą zawartością. W ostatnich dniach zadebiutowała aktualizacja "The Battle on Scarif", która jesto ostatnim dużym rozszerzeniem. Twórcy dziękując społeczności za caly ten okres, przyznali że chcą się teraz skupić na rozwoju Battlefield 6 na komputery i nową generację konsol. Nowy Battlefront nie znajduje się na razie na roadmapie studia.


Star Wars Jedi: Upadły Zakon z dużą aktualizacją

4Przy okazji Dnia Gwiezdnych Wojen do sieci trafiło sporo ciekawych informacji, część z nich jest związana z grami.
Twórcy Star Wars Jedi: Upadły Zakon ogłosili tego dnia dużą aktualizację. W grze pojawi się tryb medytacji, w którym będziemy toczyć pojedynki z kolejnymi falami wrogów, będziemy mogli także samodzielnie tworzyć wyzwania. Do gry trafi sporo nowych elementów estetycznych -takich jak znany ze szkiców koncepcyjnych strój inkwizytora dla Cala. Dla tych, którzy dobrze poznali grę, być może największą nowością będzie tryb New Game +, w którym przejdziemy tytuł jeszcze raz, ale z zachowaniem przedmiotów i umiejętności z poprzedniego podejścia.
Aktualizacja będzie darmowa dla wszystkich, którzy zakupili grę.


Promocje w „The Old Republic"

9

Z okazji wczorajszego dnia Gwiezdnych Wojen, twórcy „The Old Republic" przygotowali kilka "prezentów". I tak:

- Jeśli zalogujemy się do 10 maja, otrzymamy minipeta, droida, zwanego M4-Y9. Po zalogowaniu się natychmiast będzie można go użyć po uprzednim sprawdzeniu skrzynki pocztowej w TORze.

- Od 21. kwietnia trwa wydarzenie, w którym otrzymujemy podwójną liczbę m. in. punktów doświadczenia. Potrwa on aż do 16. czerwca.

- Każdy wierzchowiec, strój czy zwierzak w kolekcji będzie aż do 18. maja przeceniony o 50 %, a zatem jeśli jeszcze nie mieliście okazji odblokować swojego ulubionego przedmiotu dla wszystkich postaci, teraz jest okazja.

Poza tym na playliście w serwisie Youtube można posłuchać kompletnej ścieżki dźwiękowej z gry, uzupełnionej o muzykę z najnowszych dodatków.Od pewnego czasu dostępna jest również kolejna aktualizacja, w której m. in. kontynuujemy historię z dodatku „Onslaught". Jest to co prawda tylko kilka bardzo krótkich misji, ale warto się z nimi zapoznać.

Promocje na gry z okazji dnia Gwiezdnych Wojen

4Jak co roku, z okazji dnia Gwiezdnych Wojen wiele sklepów przygotowało promocje na tytuły z Odległej Galaktyki.

Najszerszą ofertę przygotował Steam, znajdziemy tam między innymi:
-Star Wars: Battlefront (2004) -17,99zł
-Star Wars: Battlefront II (2005) -12,59zł
-Star Wars: Empire at War Gold Pack -25,19zł
-Star Wars: Jedi Knight Jedi Academy -12,59zł
-Star Wars: Knights of the Old Republic -12,59zł
-Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords -12,59zł
-Star Wars Jedi: Fallen Order -143,94zł

Wiele tytułów zostało połączonych w atrakcyjne paczki, dzięki czemu ceny są jeszcze korzystniejsze. Pełną ofertę znajdziecie tutaj.

W ofercie sklepu Playstation Store znajdziecie w tej chwili:
-Star Wars Jedi: Fallen order- 169zł

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy na Playstation 4

18Jakiś czas temu pisaliśmy o wydaniu na Playstation 4 gry Star Wars Jedi Knight II; Jedi Outcast w wersji cyfrowej. Tym razem do sprzedaży trafiła ostatnia część serii, Jedi Academy. Gra ponownie została wydana tylko w wersji cyfrowej, obecnie tytuł kosztuje 99 złotych, za tą cenę otrzymujemy dostęp do kampanii dla jednego gracza i modułu sieciowego.

Nowa promocja w „The Old Republic"

5

W „The Old Republic" pojawiła się nowa promocja. Tym razem za bycie subskrybentem dostaniemy wierzchowca zwanego Umbaran Patrol Tauntaun.

Wystarczy mieć opłacony abonament od teraz do 29. lutego, a po tej dacie otrzymamy naszego tauntauna mailem. Jeśli nie zdążymy, wierzchowiec pojawi się także później, lecz prawdopodobnie będzie już trzeba za niego zapłacić.

Polskie mody do „Battlefronta II”

YouTube
11

Nasi ulubieni bohaterowie z Sagi nie pojawiają się w „Battlefroncie II” tak szybko jak byśmy chcieli, choć gra otrzymała w grudniu aktualizację związaną z Epizodem IX. Od czego są jednak moderzy - a jeden z nich wykazał się naprawdę wielką kreatywnością. Mowa o niejakim XD0IT, który stworzył... polskie postaci. Polityków, artystów i innych. Poniżej kilka przykładów, a jeśli zechcecie wzbogacić swoje pola bitew, to linki do modów znajdują się w opisach na YouTubie.

Janusz Korwin-Mikke staje do walki z Rep... Unią Europejską.Jan Paweł II - papież i święty. Wiedzieliście, że potrafił też świetnie walczyć mieczem?Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika „NIE” i najwidoczniej krewny Małego Yody.Krzysztof Krawczyk, podobnie jak Lando, nawet na polu bitwy jest pełen klasy.Czy słyszeliście już Tragedię Dartha Plagueisa w wykonaniu Prezesa Kaczyńskiego?Ryszard Makowski - satyryk i prowadzący programu „Studio YaYo”, który ostanie się chyba jedynie w formie wpisu na Nonsensopedii.Grzegorz Braun, obecnie z Konfederacji, też się zastanawia nad krewnymi Yody.Filip Chajzer na dziennikarskich polach bitew.Wiedźminomania powróciła, jest więc i Geralt. Ciekawe czy Biały Wilk w Sadze stałby się Szarym Jedi.Bagiety - dla niewtajemniczonych, tak w okolicach Warszawy mówi się na policję.Jak i bagiety, to muszą być też dresy, obowiązkowo z paskami.Do walki ze złymi kosmitami możemy też wysłać kapitana Bombę, dzielnego obrońcę galaktyki Kurvix.Jurek Owsiak z klanu Wielkiej Orkiestry. W plecaku odrzutowym oblepionym serduszkami, bo tak każe obyczaj.Jest jeszcze instrukcja jak zainstalować mody. Na kanał twórcy warto zaglądać co jakiś czas, bo co chwilę wrzuca coś nowego.Zapraszamy do dyskusji na forum.

Star Wars Battlefront II z nową zawartością

2Star Wars Battlefront II nie daje o sobie zapomnieć. Gra jest wciąż rozwijana, a z okazji nadchodzącej premiery IX epizodu trafiła do niej olbrzymia aktualizacja. Gra została też wydana w specjalnej edycji świątecznej.
W ramach darmowej aktualizacji do gry trafią dwie nowe mapy w trybie supremacji: Jakku i „nowa, pokrytą dżunglą planeta” (ta także w „bohaterach i złoczyńcach”). Wcielimy się też w żołnierza Sithów i żołnierza odrzutowego Najwyższego Porządku, oraz w ovissiańskiego kanoniera lub szpiega Capheksów po stronie Ruchu Oporu. W styczniu zagramy również jako BB-8 lub jego mroczny odpowiednik, BB-9E. Również w tym czasie na niebie rozgoszczą się gwiezdny niszczyciel Resurgent i krążownik Ruchu Oporu, MC80.

Bohaterowie Skywalker. Odrodzenie (Kylo Ren, Rey, Finn) otrzymają nowe skórki. Wszystkie te nowości dostępne będą już od dzisiaj, poza porośniętą dżunglą planetą. Na lokację z IX Epizodu musimy poczekać do 20 grudnia.

Poniżej możecie zobaczyc efektowny zwiastun nowej zawartości.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon wzbogacone o tryb fotograficzny

14Kilka dni temu oddaliśmy w wasze ręce naszą recenzję Upadłego Zakonu, jeśli nadal zwiedzacie galaktykę z Calem na pokładzie, lub dopiero macie zamiar to zrobić, to zapewne ucieszy was wieść o wprowadzeniu do gry trybu fotograficznego dodanego z ostatnią aktualizacją.
Nowa funkcja zaoferuje pokaźną gamę efektów, jakie będzie można nałożyć na zrzut ekranu. Regulować można:
-Wysokość i rotacja kamery
-Zoom
-Przechylenie
-Ogniskowanie
-F-Stop (przysłona)
-Ekspozycja
-Winieta
-Filmowe ziarno
-Aberracja chromatyczna
-Ukrycie gracza
-Ukrycie AI
-Filtr
-Intensywność filtra
-Oświetlenie punktowe
-Usunięcie oświetlenia
-Jasność oświetlenia
-Temperatura oświetlenia
-Ukrycie UI
Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak będzie działał tryb foto:


A już jutro do sprzedaży trafi nowy numer CD-Action z recenzją gry. Wspominamy o tym ponieważ, chociaż nie znamy oceny, to wydaje nam się, że gra zrobiła na redakcji pisma wrażenie.

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.