TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Remake KotOR-a anulowany?

2023-11-18 13:46:41 CD-Action, IGN, KotakuJeśli wciąż czekacie na remake „Knights of the Old Republic” to mam dla was złe wieści. 2 dni temu podczas prezentacji finansowej CEO Embracera, Lars Wingefors, został spytany o postęp prac i odmówił komentarza, twierdząc że cokolwiek powie trafi to na nagłówki (i poniekąd miał rację). W najbardziej optymistyznej interpretacji po pięciu latach prac wciąż nie mają nic do pokazania. Niestety Jeff Grubb, znany z posiadania „wtyk” w branży gier zasugerował inne wyjaśnienie.


Jak twierdzi, prace nad grą zostały całkowicie wstrzymane i możliwe, że tytuł został anulowany. Saber Interactive, które miało przejąć projekt od Aspyra, podobno już nie jest za niego odpowiedzialne. Biorąc pod uwagę, że Sony usunęło materiały o grze we wrześniu i od pierwszej prezentacji w 2021 r. wszystkie wiadomości dotyczącą kłopotów z produkcją, anulowanie tytułu nie wydaje się nieprawdopodobne.


Przynajmniej remaster „Dark Forces” wydaje się niezagrożony, choć i tu nie obeszło sę bez problemów. Jak zdradza szef projektu, Max Waine, zespół miał niemały kłopot z wielowątkowością zaimplementowaną w grze (czyli tym, w jaki sposób procesor może wykonywać kilka zadań jednocześnie). Niemal wszystkie linie procesorów wspierają to od wielu lat, ale w tamtych czasach LucasArts musiał zaimplementować wielowątkowość samemu. Choć wg Waine'a implementacja ta jest bardzo efektywna, sprawienie by dobrze działała na współczesnym sprzęcie była bardzo trudna i wymagała dostępu do kodu źródłowego.


Jeśli nie możecie się doczekać by zagrać w remaster to musicie uzbroić się w cierpliwość: premiera 28.2.2024 r. na Windowsie, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Nintendo Switch.KOMENTARZE (8)

Gry

Plotki i wiadomości ze świata gier

2023-09-28 12:56:24 IGN

Parę ciekawych informacji na temat przyszłych gier spod znaku „Gwiezdnych wojen” pojawiło się ostatnio w internecie, przydałoby się im zatem przyjrzeć bliżej.

Zaczynając od serii „Jedi”, coraz więcej informacji wskazuje na to, że rozpoczynają się prace nad trzecią częścią. Już wcześniej dyrektor „Ocalałego” stwierdził, że widzi tę serię jako trylogię, a w lipcu na stronie EA pojawiły się ogłoszenia o pracę nad tytułem, która miał być sequelem „Ocalałego”. Tym razem Cameron Monaghan, wcielający się w głównego bohatera, miał przyznać podczas Comic-Conu w Ocali (USA) że prace nad grą się rozpoczęły i znajduje się obecnie w przedprodukcji. Biorąc pod uwagę ciepłe przyjęcie dwóch poprzednich części nie wydaje się to zaskakujące.

IGN z kolei przeprowadził wywiad z wiceprezydent ds. marketingu Quantic Dream w trakcie Tokyo Games Show, poznając nowe szczegóły dotyczące ogłoszonego w 2021 r. „Eclipse”. Lisa Pendse zapewniła, że prace nad grą posuwają się do przodu i nie została anulowana ani zawieszona. Pendse stwierdziła ponadto, że podobnie jak inne tytuły studia „Eclipse” nie będzie mieć zakończenia. Każdy bohater będzie mógł umrzeć i wszystko może się wydarzyć. Podkreśliła też, że nie powinniśmy spodziewać się premiery wcześniej niż za kilka lat, co ma zapewnić wysoką jakość produkcji.

Z innych wieści, Aspyr zostało pozwane za swój port „Knights of the Old Republic II: The Sith Lords” na Nintendo Switcha. Jak niektórzy z was mogą pamiętać, firma obiecała wydanie w formie DLC fanowskiej modyfikacji „The Sith Lords Restored Content Modification” – przez wielu uważanej za obowiązkowy element gry ze względu na liczne poprawki i przywrócenie zawartości usuniętej przed premierą. DLC to jednak się nie ukazało, prowokując grupę fanów do wytoczenia pozwu zbiorowego. Jak twierdzi główny powód, wciąż nie zagrał w grę czekając na DLC i gdyby wiedział że się nie ukaże, nie dokonałby zakupu. Sprawę rozstrzygnie sąd w Kalifornii.


KOMENTARZE (7)

Gry

Remaster „Dark Forces” zapowiedziany!

2023-08-23 13:18:03 YouTube

Nightdive Studios, firma odpowiedzialna za ostatnie remastery klasycznych strzelanek takich jak „System Shock” czy „Quake 2” wzięła kolejnego klasyka na cel: „Dark Forces”. Wydana w 1995 r. na MS-DOS i Macintoshe oraz rok później na PlayStation gra była silnie inspirowana dwa lata starszym „Doomem” i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, rozpoczynając tym samym serię „Jedi Knight”.

Podobnie jak inne remastery Nightdive, gra zostanie odtworzona na ich własnym silniku, będzie wspierać rozdzielczość 4K w 120 FPS, a także gamepady i osiągnięcia. Premiera wkrótce™ na Steamie, PS5, PS4, Xboxach Series i One, a także Nintendo Switch. Co ciekawe, przyprojekcie pomaga twórca fanowskiego remastera wydanego w grudniu zeszłego roku.


KOMENTARZE (13)

Gry

Nowe informacje o „Outlaws” z San Diego Comic-Conu

2023-07-24 18:43:56 IGN

Co prawda jedyną grą „Star Wars” pokazaną na San Diego Comic-Conie było „Outlaws”, Ubisoft ujawnił sporo szczegółów dotyczących ich najnowszej produkcji i pokazał film zza kulis:

Już na kilka dni przed wydarzeniem dyrektor kreatywny „Outlaws” zdradził, że planety nie będą generowane procedularne i każda z nich będzie rozmiarów dwóch lub trzech regionów z „Assassin's Creed: Odyssey” (czyli gdzieś między 1 i 10 km²). Na samym Comic-Conie ujawniono zaś dwie pierwsze lokacje, Tatooine i księżyć Toshara. Toshara jest inspirowana afrykańską sawanną i pełno na niej dużych, otwartych obszarów, stworzonych z myślą o przebyciu ich skuterem głównej bohaterki. Wygląd tego skutera będzie można dostować. Twórcy podkreślali, że nie zależy im po prostu na odtwarzaniu znanych miejsc.

Wspominając o znanych miejscach, wygląda na to, że Tatooine będzie sporych rozmiarów. Gracze mają mieć okazję odwiedzić m.in. Mos Eisley, farmy wilgoci czy pałac Jabby. Sam Jabba również ma się pojawić i zlecać nam misje. Co więcej, będziemy mieli co najmniej jedną okazję żeby go zdradzić, co naturalnie pociągnie za sobą poważne konsekwencje.

Dyrektor kreatywny gry wspomniał też na panelu, że jedzenie jest ważne w „Gwiezdnych Wojnach” i jeśli lubimy obce potrawy to czekają nas ekscytujące doświadczenia – czyżby jakiś system gotowania? W wywiadzie dla IGN możecie posłuchać więcej o grze i procesie jej tworzenia.


KOMENTARZE (3)

Gry

Wyciekła zamknięta prezentacja „Knights of the Old Repuublic”

2023-07-05 17:25:51 YouTube

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na jakieś informacje na temat remake'u KotOR-a, który to został zapowiedziany już ponad dwa lata temu i nad którym pracował Aspyr, a który ponoć przejął Saber Interactive. Niestety przez ten czas dotarły do nas jedynie nieliczne plotki o problemach z produkcją, które wydają się być prawdzie biorąc pod uwagę jaka cisza panuje wokół tego tytułu.

Mamy jednak coś na osłodę dla fanów legendarnego erpega, zwłaszcza tych, którzy z uśmiechem wspominają oczekiwanie na jego premierę w 2003 r. Wczoraj na kanale Noclip Game History Archive pojawiło się niepublikowane nigdy wcześniej demo gry z 2001 r. Jego jakość nie jest powalająca, jednak wciąż stanowi ono interesującą ciekawostkę.


KOMENTARZE (6)

Gry

Rozgrywka „Star Wars: Outlaws”

2023-06-12 20:27:49

Wczoraj podczas Xbox Games Showcase zapowiedziano nową grę w naszym ulubionym uniwersum „Star Wars: Outlaws”. Dzisiaj odbywa się natomiast osobna impreza, Ubisoft Forward, poświęcona tylko firmie Ubisoft produkującej tę grę. Podczas panelu zaprezentowano ponad 10 minutowy filmik z rozgrywki, który możecie zobaczyć poniżej.Zaprezentowano również filmik przybliżający nam pracę nad grą i to jak w Kay Vess, która jest główną bohaterką wcieliła się Humberly González.


KOMENTARZE (14)

Gry

Zapowiedź i trailer „Star Wars: Outlaws”

2023-06-11 21:44:43

Dzisiaj podczas Xbox Games Showcase zapowiedziano nową grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen. „Star Wars: Outlaws” zostanie wyprodukowana przez należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment, a jej premiera odbędzie się w 2024 roku. Dzisiaj otrzymaliśmy trailer wraz z opisem i grafiką promocyjną, jutro ma natomiast pojawić się gameplay.Opis gry dołączony do zwiastuna:
Poznaj pierwszą w historii grę z uniwersum Star Wars™ z otwartym światem, umiejscowioną pomiędzy wydarzeniami z filmów „Imperium Kontratakuje” oraz „Powrót Jedi”. Odkrywaj niezwykłe planety w całej galaktyce, zarówno te ikoniczne, jak i zupełnie nowe. Postaw wszystko na jedną kartę jako Kay Vess – zyskująca reputację łotrzyca, która pragnie rozpocząć nowe życie jako wolna osoba. Razem ze swoim towarzyszem Nixem walcz, kradnij i przechytrz najpotężniejsze syndykaty przestępcze, by dołączyć do najbardziej poszukiwanych osób w galaktyce.
Temat na forum
KOMENTARZE (62)

Gry

Nowy minipet w „The Old Republic"

2023-04-28 18:32:28

Już dzisiaj do sprzedaży trafiła kolejna odsłona gry „Jedi: Upadły Zakon", tym razem nosząca tytuł „Jedi: Ocalały". Z tej okazji twórcy "The Old Republic" postanowili uhonorować jej premierę minipetem inspirowanym droidem Cala Kestisa czyli BD-1. Ten nowy model zwie się JR-4 Recon Droid i można go zdobyć od dzisiaj do 3. maja, po prostu logując się do gry i sprawdzając w niej swojego maila.


KOMENTARZE (6)

Gry

Star Wars Jedi: Ocalały - premiera

2023-04-28 14:22:06Koniec czekania. Fani Gwiezdnych Wojen, którzy chcą poznać dalszy ciąg przygód Cala Kestisa mogą już dziś zanurzyć się w przygodę. Pierwsze recenzje zwiastują świetną grę, mimo drobnych problemów na komputerach osobistych, tytuł cieszy się średnią ocen w okolicach 87% na Metacritic.
W grę zagrać możecie na Playstation 5, XBOX Series S/X oraz na komputerach osobistych. Jeśli zamierzacie skorzystać z wersji cyfrowej na pc, to warto sprawdzić ofertę sklepu Muve.pl, który jest polskim dystrybutorem cyfrowych gier PC.

Z okazji premiery udostępniony został świetny materiał promocyjny, w którym gościnny udział zaliczył Mark Hamill.


KOMENTARZE (11)

Gry

Star Wars Jedi: Survivor z nowym zwiastunem

2023-03-20 22:22:07W sieci zadebiutował dziś, zapowiedziany w weekend zwiastun Star Wars Jedi: Survivor. wbrew nazwie "Oficial Story Trailer", nie zdradza on zbyt wiele z fabuły. Potwierdza za to to, co w przeciekach wybrzmiało już wcześniej, od wydarzeń z poprzedniej części minęło pięć lat. Zwiastun pokazuje też kilka krótkich fragmentów rozgrywki, w tym Cala z dwoma mieczami świetlnymi. Na więcej szczegółów trzeba będzie pewnie poczekać do premiery, która już niedługo. Przypominamy, ze gra zadebiutuje 28 kwietnia na Playstation 5, Xbox Series S/X i komputerach osobistych.


KOMENTARZE (6)
Loading..