TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Smutne ale prawdziwe - UPDATE II

2001-11-30 11:39:00 Empik

Wczoraj zostałem poinformowany, że firma LEM nie ma zamiaru wprowadzić do sprzedaży na nasz rynek ostatnio wydanej gry przez LucasArts "Star Wars: Galactic Battlegrounds", dlaczego??:

Firma LEM, główny i jedyny dystrybutor gier na rynek polski z firmy LucasArts, wstrzymała wprowadzenie do sprzedaży długo oczekiwanej przez wielu fanów Star Wars i RTS'sów, najnowszej gry z tego gatunku: "Star Wars: Galactic Battlegrounds". Przyczyną podjęcia takiej decyzji, jest cena jaką trzeba było by zapłacić za grę tj. ok 190 zł. i uraz do gier strategicznych, który pojawił się tuż po wprowadzeniu do sprzedaży poprzedniej strategii z w/w firmy, a mowa o "Star Wars: Force Commander". Czy gra pojawi się na półkach polskich sklepów, w dużej mierze zależy teraz od nas samych. Wszystkich zainteresowanych proszę o napisanie do firmy LEM e-maula na adres: lem@lem.com.pl.
KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Knight II

2001-11-26 21:22:00

Niedawno (16 listopada) LucasArts Entertainment otworzyło oficjalną stronę gry "Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast", na której oprócz standardowego FAQ znalazły się szkice i kilka screenów... Głównym bohaterem Jedi Outcast jest Kyle Katarn znany wszystkim tym, którzy grali w pierwszą część tej gry FPP - Jedi Knight.
KOMENTARZE (0)

Gry

Knights of the Republic na konsole ?

2001-11-24 18:50:00

W jednym z zachodnich magazynów, Nintendo Gamer pojawiła się lista gier, które ukażą się w przyszłym roku na tą konsolę. Wśród nich znajdował się tytuł "Star Wars: Knights of the Old Republic". Do tej pory LucasArts planował wydać tą pozycję jedynie na PC.
KOMENTARZE (0)

Gry

SW: Galactic BattleGrounds - recenzja

2001-11-20 11:38:00

W piątek otrzymaliśmy grę(y), ale dopiero dzisiaj prezentuję wrażenia i opinie z gry Galactic BattleGrounds, oczywiście pełnej wersji.
KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Knight - gry

2001-11-19 23:25:18 Garindan

Na długo przed premierą gry Jedi Knight II, zapraszam do przeczytania felietonu napisanego przez Garindana, na temat części pierwszej i nadchodzącej drugie pt. JK2-Jedi Outcast.
KOMENTARZE (0)

Gry

Kiedy premiera w Polsce ? - UPDATE

2001-11-19 11:01:27

Z bliżej nieznanych przyczyn, polska premiera nowej gry: Star Wars: Galactic Battlegrounds z LucasArts, najprawdopodobniej odbędzie się dopiero na początku 2002 roku, a nie jak zapowiadałem w grudniu br.
UPDATE (22 listopada): Jak zostałem nieoficjalnie poinformowany, o licencję wydania gry Star Wars: Galactic Battlegrounds na rynku Polskim starają się dwie firmy.

Jak wszyscy dobrze wiecie, ostatnio wydana gra przez LucasArt - Battlegrounds, jest oparta na enginie, dobrze znanej wszystkim miłośnikom RTS-ów gry Age of Empire II - "Age of the Kings", której wydawcą była firma Microsoft, a na rynku polskim prawa do wydawania wszystkich gier z tej firmy posiada APN Promise. Do końca niewiadomo, i zapewne nie dowiemy się jaka została podpisana umowa o użyczeniu enginu gry "AoE 2" firmie LucasArts przez Microsoft? Ale jeżeli chodzi o tą sprawę, to powinna nas najmniej obchodzić, bo jeżeli tu u nas prawa do wszystkich gier z firmy Lucasa posiada LEM, a do Microsoftowych APN Promise, to można się spodziewać tylko jednego - gra może ujrzeć światło dzienne zapewne za późno. Ja siedzę spokojnie, ponieważ posiadam już tę grę, ale co mają powiedzieć ci co czekają na oficjalną polską premierę , która miała się odbyć najpóźniej w grudniu br.? I ciśnie się na usta pytanie - jak mamy zwalczać piractwo, kiedy robi się takie "szopki", a klientów jak Ewoki. Ja na miejscu "piratów" zalał bym specjalnie cały rynek w/w produktem. do tej pory byłem innego zdania, ale jeżeli robi się z ludzi wariatów, to co innego pozostaje, jak zakup "kopii zapasowej" :). Na dodatek cena gry miała wahać się w granicach 160 / 180 zł. - o zgrozo !!! Jeżeli firmy w Polsce nie zmienią polityki i podejścia do klienta, to niech nie liczą na szacunek i dobre słowo, oraz jak już łaskawie raczą wydać grę, na kokosowe zyski - to będzie już "staroć" i każdy będzie czekał na szykowany dodatek do gry podstawowej, a nie "latał" po sklepach i szukał. Okres w jakim się miała ukazać, był chyba najlepszy w całym roku, ale był, bo jeżeli nawet stanie się cud (ostatnio ponownie bardzo często używane słowo ?) i zobaczymy ją tuż przed świętami, to będzie to i tak już za późno. Jedynym wtedy ratunkiem była by wielka jak Galaktyka PROMOCJA !! A tak na marginesie ciekaw jestem która z firm wyda SW:GB, LEM czy APN Promise, a może razem?
KOMENTARZE (0)

Gry

Galactic BattleGrounds - Intro

2001-11-18 11:38:00 różne

Właśnie zmieniłem zdanie na temat nowej gry z LucasArts pt. SW: Galactic BattleGrounds. Krótko mówiąc jest ona bardzo dobra, nierozumiem tylko dlaczego firma Lucasa jako demo gry zaprezentowała pierwszą misję Imperium z kampanii,

która jest bardzo prosta, a tym samym słaba. Pełen opis gry poznacie jak trochę bardziej poznan tego nowego RTS'a. Narazie zobaczcie intro (13,4 MB) gry, które jest zamieszczone na pierwszej płycie.
PS. jak dowiedziałem się nieoficjalnie, jest już szykowany dodatek do gry z nowymi czterema cywilizacjami. Ocena gry: 9/10.
KOMENTARZE (0)
Loading..