TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Jedi Outcast jedna z...

2002-01-30 12:03:00 GameSpy.com

Co rok zachodnie serwisy zajmujące się grami komputerowymi organizują plebiscyty na najlepsze gry minionego roku, oraz wybierają te najbardziej oczekiwane... Serwis GameSpy.com w swoim artykule wsród najbardziej oczekiwanych gier 2002 roku wymienił FPS-a w świecie Gwiezdnych Wojen - Jedi Outcast. Przypomnijmy, że Jedi Outcast: Jedi Knight II to już trzecia część przygód Kyle Katarna - agenta rebeliantów. Kyle ocalił Valley of the Jedi przed atakiem Ciemnych Jedi dowodzonych przez Jereca i pomścił śmierć swego ojca. Przerażony siłą ciemniej strony mocy, która nieomalże go pochłonęła - postanowił oddać swój miecz świetlny Luke`owi Skywalkerowi i przysiągł, że już więcej razy go nie użyje. W Galaktyce jednak pojawiło się nowe zagrożenie - nowy ciemny Jedi, zatem Kyle musi ponownie stawić czoła nadchodzącemu złu...

KOMENTARZE (0)

Gry

Doug Chiang w ekipie Westwood?

2002-01-28 13:33:00 westwood

Earth and Beyond należy do powstającej dopiero kategorii gier określanych jako Massive Online Multiplayer (MOM). Aby pograć w tego typu gry, potrzebny jest bardzo szybki dostęp do Internetu. Earth and Beyond jest/będzie wirtualnym światem stworzonym w przestrzeniach Internetu, który żyć będzie własnym życiem (setki lokacji - planety, księżyce, mgławice, porty kosmiczne czy ogromne stacje kosmiczne, wzorowane może i nawet na Gwieździe Śmierci ;-)... Gra ma nawiązywać do tego co widzieliśmy w Star Trekach, Gwiezdnych Wojnach, Babilon 5 czy innych tego typu filmach/serialach. Producentem tej gry jest firma Westwood, która zaprosiła do współpracy Douga Chiang`a (design director w TPM i AOTC). Doug Chiang będzie dostarczał swoich pomysłów ekipie Earth and Beyond.

Craig Alexander - główny szef odpowiedzialny za powstanie gry powiedział, że wszyscy z zespołu są podekscytowani faktem, że Doug Chiang ma swój udział w pracy nad Earth and Beyond. A Doug udowodnił w takich filmach jak Star Wars TPM czy Powrót do przyszłości 2, że ma fantastyczne pomysły i dlatego nie mogliśmy czekać z podaniem informacji, że pracuje także w naszej ekipie...

Sam Chiang twierdzi, że praca nad Earth and Beyond Online jest dużą przyjemnością i stawia wiele wyzwań. Ponieważ w grze występują trzy rasy, mające odrębną kulturę. Np. wojowniczy Progeni mają wyglądać niebezpiecznie i groźnie...

Jeżeli kogoś interesują informacje odnośnie Earth and Beyond to polecam oficjalną stronę.

Terran Tradesman

Jenquai Explorer

Progen Fighter

KOMENTARZE (0)

Gry

Recenzja Galactic Battlegrounds

2002-01-25 17:04:00 Valhalla.pl

Na stronie Valhalla.pl ukazała się recenzja gry "Star Wars Galactic Battlegrounds" autorstwa Bartka Brzozowskiego:

"Dawno, dawno temu w bardzo odległej galaktyce... Któż z nas nie zna tych słów?! Obojętnie czy to w filmie, książkach czy grach zawsze brzmiały pobudzająco na wyobraźnię. Nas graczy co zrozumiałe szczególnie interesowały gry rozgrywające się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Idąc dalej, brać strategiczna z utęsknieniem czekała na dobre gry strategiczne z magicznym znaczkiem LucasArts. Niestety o ile zawsze można było polatać X-Wingami czy TIE- Fighterami w „X-Wing vs TIE Fighter”, albo pomachać laserowym mieczem w Star Wars: Jedi Knight, to dowodzenie zdyscyplinowanymi kompaniami szturmowców jakoś autorom nie wychodziło. Star Wars: Force Commander ze względu na okropny interfejs i sterowanie, okazał się wielką porażką. Wcześniejsza gra Star Wars: Rebelion, która według mnie była nienajgorsza z racji konieczności ciągłego klikania i powtarzania tych samych elementów po prostu nie spodobała się graczom. Tym razem autorzy z LucasArts poszli po rozum do głowy i ich kolejna strategia Star Wars: Galactic Battlegrounds, o której traktuje poniższa recenzja, wykorzystała lekko zmodyfikowany silnik genialnego erttesu Age of Empires II - Age of Kings. Czy tym razem jest to strzał w dziesiątkę czy kolejny niewypał, o tym za chwilę..."

Do przecztania dalszej części zapraszam pod ten adres.
KOMENTARZE (0)

Gry

Starfighter w amerykańskich sklepach

2002-01-23 07:30:00 LucasArts

Pecetowa edycja Starfightera jest już dostępna w amerykańkich sklepach. W Polsce będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do marca.
KOMENTARZE (0)

Gry

Starfighter - artykuł w Valhalla.pl

2002-01-20 22:05:00 Valhalla.pl

Serwis Valhalla.pl opublikował wczoraj artykuł o tej grze:

"...Star Wars: Starfighter nawiązuje do długiej i niegdyś chlubnej tradycji symulatorów kosmicznych LucasArts. Tym razem gracz wcieli się w postacie aż trzech pilotów, którzy będą walczyć z ekspansywnymi zamiarami Gildii Handlowej (znanej nam z pierwszego epizodu Mroczne Widmo). Wcielić się będzie można w pilota Rhys’a Dallows’a, w najemniczkę Vana’ę Saga’ę czy kosmicznego pirata Nyma. Przed nimi stoi trudne zadanie, powstrzymanie planowanej inwazji na planetę Naboo. Dokonać tego mogą pomyślnie wykonując szereg misji na planecie Naboo, jej przestrzeni wokółplanetarnej oraz w innych systemach gwiezdnych. Walki więc toczyć będą się w atmosferze i przestrzeni kosmicznej. Każdy z bohaterów ma własne powody, aby nienawidzić Gildii Handlowej, lecz aby zemścić się będą musieli nauczyć się współpracować ze sobą..."

Cały artykuł można przeczytać pod tym adresem.
KOMENTARZE (0)

Gry

Starfighter dla PC już w tłoczni

2002-01-18 08:27:00 LucasArts

Doczekaliśmy się. Starfighter w wersji na PC jest już w tłoczni i w amerykańskich sklepach będzie można go nabyć już w przyszłym tygodniu. Na polską premierę prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do marca.
Żeby odpalić grę będziecie potrzebowali conajmniej procesora 350MHz, 64MB RAM (128 dla Windows 2000 i XP) i 680 MB wolnego miejsca na dysku.
KOMENTARZE (1)

Gry

Oficjalna strona Jedi Knight II

2002-01-16 11:34:00 LucasArts

Dziś zadebiutowała oficjalna strona Jedi Knight II: Jedi Outcast, gdzie między innymi znajdziecie kilka screenów, tapet i FAQ gry. Jak już pewnie wiecie, premiera ma się odbyć w marcu. Jeżeli chcecie wskoczyć na stronę Jedi Knight kliknijcie TUTAJ.
KOMENTARZE (0)

Gry

Przedpremierowe gry

2002-01-14 08:57:00 LucasArts

Na oficjalnej stronie LucasArts, w cyklu Ask the Team, zamieszczono następujące pytanie:
Jakie gry oparte na Epizodzie II są w trakcie opracowywania przez LucasArts?
Poniżej odpowiedź:

Przed majową premierą filmu wydane zostaną dwie gry na Sony Playstation 2 przedstawiające treści zawarte w Epizodzie II. Pierwszą będzie SW Racer Revenge, która pojawi się w lutym i której bohaterem będzie nastoletni Anakin Skywalker. SW Jedi Starfighter, który wydany zostanie wiosną, pozwoli przeżyć emocje Epizodu II. Gracze będą mogli zasiąść za sterami Jedi Starfightera i poznać postacie, powiązania fabuły i główne plenery, a także uzyskają pewne informacje pozwalające domyślić się zdzarzeń przedstawionych w filmie. Odwiedzajcie LucasArts.com w tym roku i szukajcie zapowiedzi inych gier związanych z Epizodem II.

Najciekawsze jest ostatnie zdanie, które może potwierdzać moje wcześniejsze podejrzenia, że LucasArts szykuje giery, o których nikt jeszcze nie słyszał. Nie wierzę, że Atak Klonów posłuży do stworzenia tylko dwóch gier i to wydanych przed premierą filmu.
Hmmm..., stay tuned
KOMENTARZE (0)

Gry

Nominacje do nagród Xbox.IGN

2002-01-11 15:18:00 TFN

Jak podaje strona TFN: dwie gry ze stajni LucasArts zostały nominowane przez Xbox.IGN.com do nagrody za najlepszą fabułę w grze na konsolę Xbox za 2001 rok ("Best Story in an X-Box Game"). Są nimi Star Wars Obi-Wan i Star Wars Starfighter Special Edition. W następnym tygodniu zostaną ogłoszone wyniki i w każdej kategorii będzie po dwóch zwyciezców (jeden będzie wybierany przez czytelników strony xbox.ign, drugi natomiast przez redaktorów naczelnych tego serwisu). W tej kategorii Obi Wanowi i Starfighter`owi przyjdzie się zmierzyć z takimi tytułami jak: Silent Hill 2: Restless Dreams, Batman Vengeance, Max Payne, Azurik: Rise of Perathia, Dark Summit, Halo, Oddworld: Munch`s Oddysee...

Niestety, ani Obi-Wan, ani Starfighter nie dostały nominacji w innych kategoriach...
KOMENTARZE (0)

Gry

Plan wydawniczy LEM

2002-01-11 08:10:00 LEM

Na oficjalnej stronie firmy LEM będącej dystrybutorem gier SW w Polsce pojawił się plan wydawniczy na najbliższe miesiące. Dla nas najbardziej interesujące są plany na marzec, kiedy to ma się pojawić cała masa tytułów SW. Przede wszystkim LEM zapowiada wydanie w marcu długo oczekiwanego Jedi Knight II: Jedi Outcast. Poza tym, w tym samym miesiącu do sklepów mają trafić: Starfighter w wersji na PC, Jedi Power Battles na GameBoy Advance, RacerII: Racer Revenge na Playstation 2, Obi-Wan na X-Boxa i pierwsza gra oparta na Epizodzie II, czyli Jedi Starfighter wydany na Playstation 2. Zastanawiam się tylko, na ile realne są terminy sprzedaży poszczególnych gier. Na przykład premiera Jedi Knight w USA zapowiadana jest już na 1 lutego, ale w Wielkiej Brytanii podawana jest data 30 maja. Z kolei nie sądzę, by Jedi Starfighter został wydany przed premierą Ataku Klonów, zwłaszcza, że jeszcze nikt nie oferuje jego przedsprzedaży. Najważniejsze, że już wkrótce zobaczymy kolejne produkty LucasArts i jest nadzieja na to, że się nie zawiedziemy. Szykujcie kasę i nie przegapce premiery. Będę trzymał rękę na pulsie i informował na bieżąco.
KOMENTARZE (0)

Gry

Galactic Battlegrounds w CD-Action

2002-01-10 08:50:00 QuaSaar

Dzięki uprzejmości QuaSaara możemy was poinformować, że w lutowym numerze magazynu CD-Action ukaże się recenzja gry Star Wars Galactic Battlegrounds, jego autorstwa. Nie przegapcie.
KOMENTARZE (0)

Gry

Galactic Battlegrounds na Maca

2002-01-09 07:57:00 JediNet

LucasArts zapowiedział na Macworld Expo, że ich najnowsza gra RTS "Galactic Battlegrounds", będzie już w krótce dostętpna także na komputery typu Macintosh. A swoją drogą ciekawe, czy taka wersja pojawi się w Polsce.
KOMENTARZE (0)

Gry

Recenzja Obi-Wana

2002-01-08 14:31:00 GameSpy

Na stronie GameSpy.com pojawiła się recenzja gry Obi-Wan, która od kilka dni sprzedawana jest w USA (przypominam, że gra została wydana na konsolę X-Box). Możemy tam przeczytać, że Obi-Wan prezentuje się bardzo mizernie. Skrytykowano słaby engine, długi czas ładowania, nędzna grafikę. Gra otrzymała 63 punkty na 100 możliwych. Dla porównania, Starfighter, również na X-Boxa, dostał 73 punkty, a Galactic Battlegrounds 77 punktów.

A pamiętacie buńczuczne zapowiedzi pecetowej wersji Obi-Wana? Miala to być godna następczyni Jedi Knight.
KOMENTARZE (0)

Gry

Nowe screeny z Jedi Knight II

2002-01-03 23:19:00 GamesWeb

Na GamesWeb pojawiły się nowe screeny z gry Jedi Knight II. Obrazki są w świetnej rozdzielczości 1600 na 1200 i 1280 na 1024 pixeli. Oczywiście można je pobrać z naszego serwera: screen 1; screen 2; screen 3; screen 4.
KOMENTARZE (0)
Loading..