TWÓJ KOKPIT
0

Gry

O grach w "Gazecie"

2002-04-30 19:00:00

W dzisiejszym dodatku do "Gazety Wyborczej" - Gazecie Komputer znajduję się krótkie omówienia gier Jedi Outcast (str. 9) i Rogue Squadron II na GameCube (str. 8). To nie koniec GW w "Gazecie". Przy informacji o telefonach komórkowych jest pokazana Nokia w obudowie z... Anakinem i Mace'm Windu. :))) Ja chcę taką! :)
KOMENTARZE (0)

Gry

SW w Tony Hawk Pro Skater III UPDATE

2002-04-30 08:47:00 Joruus

Niedawno pisaliśm o tym że w grze Tony Hawk Pro Skater III można wybierać deski z SW (co można przeczytać tutaj), dzisiaj Joruus donosi, że można jeździć Maulem (po odblokowaniu), warto zagrać tymbardziej że Darth Maul na desce wygląda dość dziwnie a poza tym to chyba jedyna okazja pojezdzic Maulem bo LucasArts napewno nam takiej gry nie zafunduje. Darth Maul ma do wyboru 8 desek, np. z jego statkiem, jego twarzą, a na każdej z nich jest małe logo SW. Dodam jeszcze, że można wykonywac różne triki podczas których Maul wywija mieczem (np. Dark jedi grind). Vader podobno też jest.
KOMENTARZE (0)

Gry

JKII - levele

2002-04-30 07:51:00 Garindan

Jak donosi Garindan, na stronie MASSASsI.NET pojawiły się już pierwsze stworzone przez fanów poziomy do Jedi Knight II. Jeżeli więc przeszliście już grę i chcecie jeszcze, szybko wskakujcie na stronę Massassi.
KOMENTARZE (0)

Gry

Star Wars w ŚGK

2002-04-30 07:40:00 Paweł Szymczak

Oto z czym podzielił się z nami Paweł Szymczak:

W majowym numerze czasopisma "Świat Gier Komputerowych" znajduje się dosyć obszerna ( 5 stron ) recenzja gry Jedi Knight II. Outcast dostał 8 na 10 możliwych punktów , a w ocenach cząstkowych 5/5 za grafikę , 4,5 /5 na muzykę i 4/5 za dźwięki. W gazecie był też krótki artykuł o "Knights of the Old Republic" oraz porównanie kosmicznych symulatorów , gdzie został wspomniany X-Wing. Na płycie z czasopisma był zwiastun Clone War najlepszej jakości , a jeszcze w gazecie pisało trochę o tym co zobaczymy w AotC.

Dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Knight II Editing Tools

2002-04-28 23:30:00 LEM

Dostępny jest już zestaw narzędzi edytorskich do Jedi Knight II: Jedi Outcast stworzony przez Raven Software. Pakiet zawiera:
edytor map - JK2Radiant
przeglądarkę modeli w formacie .md3 - MD3View
przeglądarkę modeli w formacie Ghoul2 (.glm) – ModView
przeglądarka/edytor cieniowania - ShaderEd2
Pakiet Jedi Knight II Editing Tools można pobrać ze strony LEMu - wystarczy kliknąć tutaj (3,95MB). A na stronach jediknightii.net i jk2files.com znajdziecie przeróżne pliki przydatne podczas grania - mapy, skiny, modele itp.

W dniach 27-28 kwietnia (sobota, niedziela), w krakowskim salonie Empik Megastore (Rynek Główny 5), w ramach specjalnej akcji promocyjnej, odbywał się turniej Star Wars Jedi Knight 2: Jedi Outcast... Jeżeli ktoś z Czytelników Bastionu był tam to bardzo prosimy o przysłanie nam relacji z tej imprezy.
KOMENTARZE (0)

Gry

Gazeta Wyborcza o JKII

2002-04-25 14:53:00 Joruus

Joruus po raz kolejny podrzucił nam super newsa. Tym razem jest to skan z artykułu o Jedi Knight II zamieszczonego w Gazecie Wyobrczej. Skan jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Outcast trzecie

2002-04-24 12:50:00 Gazeta Wyborcza

W Komputerowym dodatku do gazety wyborczej znalazła się lista najlepiej sprzedających się gier w USA. Jedi Outcast zajmuje trzecie miejsce, pierwsze: Sim Wakacje, a drugie Dungeon Siege.
KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Knight II – 8/10

2002-04-24 09:41:00 Joruus

Jak donosi Joruus Wirtualna Polska oceniła i zrecenzowała niedawno Jedi Knight II. Grze wystawiono ocenę 8 w skali do 10. Pełną recenzję możecie przeczytać pod tym linkiem.
KOMENTARZE (0)

Gry

Nawiązania do SW

2002-04-24 09:34:00 Joruus

Joruus nie przestaje tropić śladów Gwiezdnych Wojen wszędzie. Oto wynalazł, że w grze Tony Hawk Pro Scate III można wybierać sobie deski z Gwiezdnych Wojen. Jedna z tych desek, jest z Vaderem, druga natomiast z napisem Star Wars. Być może jest ich tam jeszcze więcej.
KOMENTARZE (0)

Gry

Solucje, kody, screeny

2002-04-23 14:24:00

Nasi czytelnicy nie zawodzą i dzięki nim mamy trochę nowych materiałów związanych z grami.

Kirtan podesłał nam uzupełnienie kodów do The Phantom Menace, RIF z kolei podzielił się z nami dwoma screenami przedstawiającymi Kyle Katarna walczącego z największym z Jedi - Królikiem Maxem, a Joruus wygrzebał dwie deficytowe solucje - Jedi Knight i Mysteries of the Sith.
Wszystkie te materiały znajdziecie na stronach poświęconych wymienionym wyżej pozycjom (patrz menu po lewej).
Serdeczne dzięki.
KOMENTARZE (0)

Gry

Star Wars Demolition

2002-04-22 14:54:00

Dziś dorzucamy kolejną recenzję w dziale GRY. Tym razem jest to Star Wars Demolition, plus kody i oczywiście galeria. Zapraszamy TUTAJ.
KOMENTARZE (0)

Gry

Majowy CD-Action

2002-04-21 10:48:00 Andaral

Andaral donosi, że:
I tak jak w temacie, w majowym numerze miesięcznika CD-Action znalazł się dwustronicowy artykuł zapowiadający pojawienie się nowej i zarazem pierwszej gry ze znakiem Star Wars z gatunku RPG - Knights of the Old Republic. A oto co napisał autor - Gem :

Knights of the Old Republic jest pierwsza - wiem, trudno w to uwierzyć... grą role-playing osadzoną w pojemnym uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Developerem zdolnym, zdaniem LucasArts.do wypełnienia tak trudnego zadania jak przetarcie ścieżek w nowym dla "Star Wars" królestwie okazał się BioWare, twórca m.in. sagi Baldur`s Gate i zapowiadanych na lato Neverwinter Nights, gier stanowiących prawdziwe kamienie milowe dla gatunku. Nic dziwnego wiec. ze decyzja tak wśród miłośników "Star Wars", jak w światku miłośników cRPG przyjęta została z radością graniczącą z euforia. Z drugiej jednak strony, nie da się zaprzeczyć. ze poprzez sam fakt, że BioWare miało już swe ukochane dziecko, na którym koncentrowało wszystkie siły - właśnie Neverwinter Nights - przyszło nam, i przyjdzie jeszcze, czekać na KotOR cały rok. Dopiero teraz bowiem, zbliżając się szczęśliwie do premiery NN wyczekiwanego niecierpliwie przez setki tysięcy fanów na całym świecie role-playa nowej generacji - prace nad Rycerzami Starej Republiki podjęte zostały z należna im przecież Mocą.
Na szczęście wygląda na to, że KotOR jawi się jako tytuł naprawdę wyjątkowy nie tylko w świecie Star Wars. ale również królestwie role-playów BioWare! Mylili się więc wszyscy widzący w grze Rycerze Starej Republiki Baldur`s Gate, tyle że z mieczami świetlnymi. KotOR bowiem jest w pełni trójwymiarowym role-playem ukazywanym z perspektywy trzeciej osoby. a więc takim, któremu bliżej do Ultima IX bądź Gothica niż izometrycznych Baldurów. Nie mieli racji także ci, którzy twierdzili z całym przekonaniem, że role-play ten bazuje na engine`ie Neverwinter Nights - na potrzeby KotOR BioWare stworzyło bowiem zupełnie nowy, zoptymalizowany pod GeForce3 i jak ukazują pierwsze screenshoty - dysponujący niesamowitymi możliwościami silnik graficzny - Odyssey. 0 jego sprawności w tworzeniu wirtualnych światów świadczyć może - prócz screenshotów - np. to, ze zdolny jest do nieprawdopobnie wręcz wiarygodnych animacji, w tym zaś mimiki wywołanej np. strachem czy bólem! Zmiana perspektywy na tę bliższa grom akcji oznacza Faktyczne położenie w KotOR większego nacisku na akcje niż w np. Baldur`s Gate II. W tym tez celu BioWare stworzyło zupełnie nowy system walki. rozgrywanej w czasie rzeczywistym (konia z rzędem jednak temu, kto wie na pewno, co oznacza wspomniany w jednej z wypowiedzi twórców `rules-based real-time system`). Nie oznacza to jednak, ze otrzymamy cos w rodzaju Heretic II, gdzie fabuła była jedynie pretekstem do kolejnych walk. Przeciwnie, możemy być pewni (przynajmniej jeśli chodzi o wersje PC) głębi cechującej dotychczasowe role-playe BioWare. Świadczyć o tym może rozwiązanie problemu rozwoju postaci poprzez system awansowania na kolejne poziomy doświadczenia, ale zarazem rozdzielania punktów pomiędzy umiejętności zdobywanych przy okazji wspięcia się na poziom! Za prawdziwością tej obietnicy przemawia także to, ze w Knight of the Old Republic istnieć maja różne zakończenia, które zależeć mają od zachowań naszego herosa, balansującego w trakcie gry pomiędzy jasna i ciemna strona Mocy. Nie tylko jednak to ma sprawić, ze gra Rycerze Starej Republiki ma być, zdaniem BioWare, bardzo starwarsowa. Jej akcja toczy się 4 tys. lat przed Nowa Nadzieja, w okolicach komiksowego "Złotego Wieku Sithów", a wiec w czasach, gdy adeptów Mocy zgrupowanych w Bractwach Jedi i Sith liczyło się w tysiącach.
Nasz bohater, niezależnie od początkowo wybranej klasy postaci, będzie najprawdopodobniej jednym z wyczulonych na Moc i osobą, która zdolna będzie przeważyć losy konfliktu Jedi-Sith. Nim jednak tak się stanie, będzie musiał przemierzyć aż do 10 planet, wśród nich Tatooine, Dantooine, gdzie twórcy gry postanowili stworzyć jedna z Akademii Jedi, ojczyznę Wookiech - Kashyyyk, a nawet złowieszczy Sithowy Korriban! Podróże pomiędzy nimi odbywać się maja na pokładzie EboHawka, statku będącego czymś w rodzaju o 4 tys. lat starszego Millenniu Falcona, który spełniać będzie zarazem rolę centrum dowodzenia pozwalającego m.in. włączać i wyłączać z drużyny jej członków, dobierać wyposażenie, ćwiczyć ich umiejętności. Interesujące jest to, ze o ile główny bohater musi być człowiekiem (mężczyzną lub kobietą), o tyle jego drużyna, czyli na dana chwile maksymalnie dwóch towarzyszy, może być obcymi – Twi`lekami, Wookie, a nawet jednym z wciąż wówczas produkowanych robotów bojowych!
Niestety jest jednak coś, co sprawia, ze nie warto już od tej chwili oszczędzać na zakup "Rycerzy Starej Republiki". Tym czymś jest fakt, że premiera KotOR PC planowana jest dopiero na wiosnę 2003 roku, a wiec w kilka miesięcy po KotOR Xbox! Decyzja ta tłumaczona jest chęcią uniknięcia tworzenia własnej konkurencji dla zapowiadanej na jesień "Star Wars Galaxies"!

Od siebie dodam tylko, że 4 tysiące lat przed ANH osadzony jest komiks „Knights of the Old Republic”, a nie „Złoty Wiek Sith”. To są czasy Exara Kuna, które niestety w Polsce nie zostały nam opowiedziane (jedynie wspomnienia u Kevina J. Andersona). Tym bardziej należy przypomnieć, że Dantooine, była dość mocno powiązana z historią Exara.
KOMENTARZE (0)

Gry

Teaser Trailer gry Bounty Hunter

2002-04-20 10:38:00 LucasArts

W sieci pojawił się Teaser Trailer gry Bounty Hunter. Na Bastionie prezentujemy wersje medium (480x204; 14MB). A z oficjalnej strony można pobrać także słabszą wersje small 6,5MB i najlepszą huge 45MB.

W marcu zamieściliśmy screeny z tego teasera, natomiast tutaj pisaliśmy, że gra ma się ukazać na jesieni tego roku. Narazie wiadomo, że będziemy mogli zobaczyć 6 światów i przejść 18 poziomów wcielając się w rolę Jango Fetta tropiącego swojego rywala z przeszłości. Jango będzie wyposażony między innymi w blaster, pociski rakietowe, miotacz ognia i oczywiście plecak odrzutowy. LucasArts zapowiada wydanie gry na PS2 i Gamecube.
KOMENTARZE (0)

Gry

Chat z autorami Clone Campain

2002-04-19 20:18:00 LucasArts

30 kwietnia - wtorek, o godzinie 10 rano ( na pacyfiku) odbedzie się CHAT z autorami Star Wars Galactic Battlegrounds: Clone Campaigns.
KOMENTARZE (0)

Gry

Totally Games i LA znów razem

2002-04-18 23:35:00 LucasArts

Bardzo dawno temu LucasArts Entertainment oraz Totally Games zrobiły takie znakomite gry jak: X-Wing i TIE Fighter... Firmy te ponownie połączyły swe siły, aby stworzyć symulator lotu osadzony w realiach II Wojny Światowej. Wiadomo tylko, że gracz wystąpi tu w roli pilota wojskowego, a sceny mają się rozgrywać nad terytorium Europy. Gra ma się ukazać w 2003 roku na PC i konsole.
KOMENTARZE (0)

Gry

Yoda Stories

2002-04-18 13:41:00

Nasza sekcja poświęcona grom komputerowym jest dość rozbudowana, ale nie uwzględnia jeszcze absolutnie wszystkich gier spod znaku Star Wars. Staramy się jednak to naprawić i dodaliśmy dziś podstronę poświęconą kolejnej pozycji - Yoda Stories. Nie czekaj dłużej i wskakuj TUTAJ.
KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Outcast w Media Markt

2002-04-13 09:41:00 Paweł Szymczak

Jak donosi Paweł Szymczak w Media Markt pojawił się już Jedi Outcast w cenie 155 PLN, a na dodatek cena Starfightera wynosi teraz 109 PLN. Dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Gry

Zagrajcie w X-Winga

2002-04-10 14:20:00

Jeżeli macie ochotę przypomnieć sobie starą wersję gry X-Wing z 1993 roku, to możecie ściągnąć jej pełną wersję. Wystarczy wskoczyć na podstronę dotyczącą tej właśnie gry, czyli tutaj i kliknąć na link w karcie danych.
KOMENTARZE (0)

Gry

Nowe screeny z KOTOR

2002-04-09 13:31:00

Zapraszam do galerii, gdzie zamieściłem kilkanaście nowych screenów i szkiców koncepcyjnych z RPGa: Knights of the Old Republic.

Concept Art

Concept Art

Concept Art

KOMENTARZE (0)

Gry

Jedi Starfighter Meet the Cast

2002-04-08 16:26:00 LucasArts

Na oficjalnej stronie Jedi Starfightera zamieszczono trzy filmiki przedstawiające bohaterów tej gry w akcji:
Adi Gallia - 8MB
Nym - 6MB
Cavik Toth - 7MB

KOMENTARZE (0)

Gry

Gamespy o Jedi Outcast

2002-04-05 14:21:00 GameSpy

GAMESPY - jedna z najpoważniejszych stron zajmujących się grami, zamieściła bardzo obszerną recenzję Jedi Knight II, Jedi Outcast. Outcast otrzymał 86 punktów na 100, co jest bardzo wysoką oceną wg ich standardów. Recenzent podkreśla, że gra rozkręca się dopiero po kilku etapach, więc nie odchodźcie od komputerów jeżeli naprawdę nie musicie.
Całą recenzję możecie przeczytać TUTAJ.
KOMENTARZE (0)

Gry

JK II - solucja

2002-04-03 08:34:00 Kyle Katarn,

Zamieszczamy już pełną solucję Jedi Outcast autorstwa Kyle Katarna, niestety na razie tylko w języku angielskim. Żeby pobrać solucję, kliknij na link poniżej.

Wskakuj do sekcji Jedi Outcast
KOMENTARZE (0)

Gry

JK II - recenzja

2002-04-03 07:50:00 Garindan,

Dziś prezentujemy wam nieco bardziej obszerną recenzję, autorstwa Garindana. Żeby przeczytać recenzję, kliknij na link poniżej.

Wskakuj do sekcji Jedi Outcast
KOMENTARZE (0)

Gry

JK II - jeszcze o opiniach

2002-04-02 14:22:00

Zaintrygowany różnymi opiniami na temat Jedi Outcast postanowiłem sprawdzić, jak gra oceniana jest przez czołowe strony zajmujące się recenzowaniem gier komputerowych, oto kilka ocen (naprawdę nie wyciąłem niższych):

GameSpot - 9/10
Epigamer - 9/10
Gamershell - 8/10
Gamers - 10/10
Media&Games Online Network - 9,2/10
GamePro - 4,5/5

I co wy na to?
KOMENTARZE (0)

Gry

JK II - pierwsze wrażenia

2002-04-02 08:43:00 Andaral, ICO

W naszej galaktyce pojawili się już pierwsi szczęśliwcy, którzy mieli okazję zagrać w najnowszą i najbardziej oczekiwaną grę Jedi Knight II, Jedi Outcast. Na forum Imperial City Online możecie prześledzić dyskusję na ten temat i przekonać się, że jest to gorący i dość kontrowersyjny temat. Tutaj możecie wskoczyć na wątek poświęcony Jedi Outcast. Nasza recenzja gry wkrótce. Póki co prezentujemy pierwsze, jeszcze ciepłe wrażenia Andarala. Oto co Andaral napisał o Jedi Outcast.

Całej gry jeszcze nie przeszedłem, ale to co dzieje się do tej pory przeszło moje oczekiwania (chyba?). Wbrew wszelkim znakom w galaktyce gra działa na "starszych" komputerach tzn. np. PIII 500, karta grafiki Riva TNT 2 Pro, 768 MB RAM, Win98 SE – działa w rozdzielczości 800x600 przy ustawieniach na "HI" i nie zacina się podczas np. dużego obstrzału i wielu tekstur - niebo, chmury, skały :), ale jak ktoś chce uzyskać jeszcze lepsze tekstury i rozdzielczość np. 1024x768 i "Very HI", to musi się liczyć z tym, że jest do tego potrzebny dużo lepszy sprzęt i tu minimum wynosi PIII 800 i GeForce 2 GTX-PRO 64 MB. Gra jest bardzo dobrze wykonana zarówno w trybie single, jak i multiplayer. Umożliwia grę multiplayer bez korzystania i łączenia się z serwerem - engine QIII, pozwala na grę po sieci lokalnej z wieloma graczami i botami. Podczas gry jako Jedi, jest się nim naprawdę - jak w filmie. Można wykonywać takie ewolucje, że do tej pory nikomu się nawet nie śniło, np. rzuty mieczem w szturmowców - wyglądają jak szturmowcy, a nie jak to było w JK :), poza tym możemy skakać i unosić się nad ziemią łatwością - przeskakiwanie z pomostu na pomost, ale tu trzeba jednak uważać, bo można zaliczyć glebę. Dodane są nowe Moce, a starsze działają tak jak należy. Przeciwnicy są już inteligentni, nie staja jak się do nich strzela lecz się chowają za budowle lub inne rzeczy i tu uwaga, jak zauważycie, że z bronią jest coś nie bardzo, to należy uciekać gdzie pieprz rośnie, zaczynają atakować i to skutecznie ! To na razie na tyle.
KOMENTARZE (0)
Loading..