TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Wywiad nt. Jedi Academy

2003-04-30 13:34:00 GameSpy

Dzięki wielkiej uprzejmosci Proto`FC możecie przeczytać wywiad zamieszczony na GameSpy, a dotyczący Jedi Academy. Po polsku!!! Klikajcie TUTAJ
A oto, co Proto pisze we wprowadzeniu:
Wczoraj serwis GameSpy opublikował wywiad przeprowadzony z głównym projektantem Jedi Academy, Christopherem Fosterem oraz z głównym grafikiem Lesem Dorscheidem. Poza tym, że zawiera on kilka nowych elementów, rzuca także nieco światła na znane już fakty. Zapraszam do lektury polskiego tłumaczenia.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Oryginalny wywiad ukazał się na tej stronie.
KOMENTARZE (0)

Gry

Szczegóły o SWG

2003-04-29 19:57:00 Vader

Oficjalna strona gry Star Wars Galaxies sony.com udziela nowych informacji na temat profesji w jakie będziemy mogli się wcielić w Star Wars Galaxies. Drzewko umiejętności pokazuje jak twoja postać będzie się rozwijać w czasie gry. Istnieje możliwość wyboru miedzy 2 wersjami drzewka. Jeśli wybierzesz nowe, zwane “ARTISAN”, to pojawiają się jeszcze cztery, zupełnie nowe umiejętności. Drzewko ARTISAN możecie zobaczyć tutaj. W grze dostępnych będzie 30 rodzajów profesji. Ich skrócony opis przedstawiony jest tutaj. Wielkie dzięki dla Vadera!
KOMENTARZE (1)

Gry

Rogue Squadron 3 : Rebel Strike

2003-04-27 09:09:00 Darth Vader

Gra zaczyna się krótko po bitwie o Yavin. Mamy możliwość gry dwoma bohaterami. Jeśli wybierzemy Luke'a Skywalkera to będziemy grali w bardziej lądowych misjach tak jak to miało miejsce w filmie (latanie speederbike'iem na Endor, zniszczenie AT-AT wykorzystując do tego miecz świetlny). Możemy również wcielić się w Wedge'a Antillesa. Jego kampania bazuje na misjach lotniczych i nie jest ściśle związana z tym co widzieliśmy w filmach.
  • Będzie dostępnych więcej etapów dodatkowych, ale tym razem nie będą one tak trudne do odblokawania jak w poprzednich częściach.
  • Opcja multiplayer będzie podobnie rozwiązana jak w RS2, czyli rozgrywka będzie toczyć się na podzielonym ekranie. Factor 5 zapowiada wiele trybów gry min. Versus (czyli gra z kolegą), a także Capture-the-Base (kto zniszczy albo zdobędzie bazę przeciwnika wygrywa). W te opcje będzie można zagrać z przynajmniej 2 (może i 4 !) zawodnikami.
Jestem pod wrażeniem nowego dziecka Factor5/Lucasarts, ale trapi mnie jedno, dlaczego nie ukaże się ono na poczciwego blaszaka ? Przecież dzisiejsze PCety mogą udźwignąć jeszcze lepsze gry. Myślę, że trzeba by było w tej sprawie napisać petycję do tych firm.
KOMENTARZE (5)

Gry

Rogue Squadron 3 - pierwsze screeny.

2003-04-24 07:54:00 Gamers.com

Prezentujemy pierwsze screeny z zapowiedzianej właśnie gry Rogue Squadron III: Rebel Strike, które ukazały się na Gamers.com. Na stronie tej możemy też przeczytać, że gra ma się rozgrywać między innymi na Hoth i mocno zalesionej planecie. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że po raz pierwszy będziemy mogli wyjść z naszego pojazdu i wejść do każdego innego. Oglądajcie obrazki, bo naprawdę warto - zwalają z nóg. Dzięki dla LaTouffe`a za info.


KOMENTARZE (23)

Gry

Rogue Squadron 3 !!!

2003-04-23 12:38:00 LucasArts

LucasArts oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad trzecią już częścią Rogue Squadron. Cała nazwa gry brzmi Star Wars Rogue Squadron III: Rebel Strike i ma pojawić się już na jesieni tego roku. Niestety, polatać X-Wingiem będą mogli tylko posiadacze Nintendo Gamecube.

Pierwsza zapowiedź Rogue Squadron III ukazała się w magazynie Electronic Gaming Monthly, którego okładkę prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (9)

Gry

Nowe screeny z Wojny Klonów

2003-04-22 19:20:00 Darth Mati

LucasArts wrzucił na oficjalną stronę gry Star Wars: The Clone Wars w wersji na Xboxa, nieco nowych screenów. Przypomnę tylko, że gra w tej wersji miała swą premierę już wczoraj i trafia właśnie na sklepowe półki. W Wojnie Klonów, gracz może wcielić się w Anakina Skywalker,a Mce Windu lub Obi-Wan Kenobi'ego i walczyć z Sithem. Gracz będzie musiał ukończyć 16 misji, a do jego dyspozycji oddanych zostanie pięć pojazdów. Dla posiadaczy modemów, przygotowano też tryb gry wieloosobowej dla ośmiu graczy realizowany poprzez Xbox Live.
Screen Pierwszy
Screen Drugi
Screen Trzeci
Screen Czwarty
Screen Piąty
Screen Szósty
Screen Siódmy
KOMENTARZE (5)

Gry

Wywiad z twórcą KOTOR: Q&A with BioWare's Teresą Cotesta

2003-04-21 20:53:00 Darth Vader

Czy Star Wars: Knights of the Old Republic zostanie wydane tylko na konsole X-BOX ? Czy bedzie miałą jakąś przewage nad wersją PC ?
Firma BIOWERE wydaje tą gre na obie platformy, jedynie na X Boxa szybciej się pojawi, gdyż na wiosne 2003. Naszym celem, dla obu wersji gry, jest stworzenie " kinowego przeżycia ", który sprawi, że gracze poczują się jakby byli wewnątrz filmowego świata Gwiezdnych Wojen. Dzięki niezwykłej mocy X Boxa, mozemy wykorzystac specjalne efekty odcieni (shader), by stworzyc niemalże fotograficzną jakość odtwarzanego obrazu , oczywiscie z wykorzystaniem environment mapping(efektu chropowatości), bump-mapping i per-pixel flares. Dynamiczne oświetlenie oraz cienie o charakterze buffora pomagają dostrzec graczą niezwykłą dokładność grafiki .
W grze ujżymy wiele kosmicznych statków, ptaków latających na niebie, piasek kurzący się wokół stóp na planecie Tatooine oraz trawe uginającą się dzięki podmuchom wiatru na polach Dantooine.
Wszystko wydaje się byc obiecujące, ale ja nadal nie moge się doczekac wersji na poczciwego PC, gdyz nie kazdy u nas w kraju jest w stanie zakupic sobie taką zabawke jaką niewątpliwie jest konsola firmy Microsoft X-BOX. Wydanie na PC zapowiadane jest na grudzień tego roku.
Szukujcie portwele, Ryczerze Republiki zawitają na blaszaki na Gwiazdke .
KOMENTARZE (0)

Gry

Recenzja gry Episode I Racer (GBC)

2003-04-17 12:26:00

Zamieszczamy recenzję gry Episode I Racer wydanej w 1999 na GameBoy Color, napisaną przez Jacksona. Znacie Jacksona, nie zostawił na grze suchej nitki;). Wskakujcie TUTAJ.
KOMENTARZE (0)

Gry

Forgotten Jedi Academy

2003-04-15 21:25:00 Killrah Goku z F.J.A

Od dwóch tygodni w sieci działa i jak można tak powiedzieć "nowy" klan Jedi Knight 2. Bywalcy Forum napewno znają Killrah'a Goku, który jest założycielem Klanu. Poniżej znajdują się wrota do Forgotten Jedi Academy, zapraszam !!

Niech Moc będzie z Wami !!
KOMENTARZE (2)

Gry

LucasArts na targach E3

2003-04-15 16:21:00 DARTH VADER za LucasArts

Na zbliżających się targach E3, Lucasarts zaprezentuje trzy najnowsze produkcje. Pierwszą z nich będzie Star Wars - Galaxies, pierwsza gra RPG Online, która ma zarejestrowanych już ponad 475,000 użytkowników, również ujrzymy Star Wars - Jedi Academy, w której będziemy podążać ścieżką ucznia Luke'a Skywalkera. Gra Gladius, , nie zwiazana z tematem GW, zostanie również pokazana na targach. Jest to taktyczny RPG, w którym wcielamy się w jednego z dwóch Herosów. Rekrutacja, trening w wybranej szkole gladiatorów. Ponad tysiac śmiercionośnych broni, potężna magia, mistrzowie walki na arenie gladiatorów to tylko niektóre smaczki tej zapierajacej dech w piersiach gry. Dziwi mnie tylko jedno, brak wieści o Star Wars - KotoR, co się z nią dzieje, dlaczego zapanowała taka cisza ??
KOMENTARZE (0)

Gry

Wywiad z twórcami JK3 z Games Domain.

2003-04-12 11:40:00 Szymon Czyż vel Kyle Katarn

Szymon Czyż alias Kyle Katarn, przesłał nam tłumaczenie wywiadu z twórcami gry Jedi Knight: Jedi Academy, jakie ukazało się w Games Domain. Życzymy miłej lektury:

Games Domain: Przejdźmy do rzeczy: zaprezentowaliście Jedi Knight 3

Graham Fuchs: Tak, ale Jedi Knight 3 to tylko tytuł roboczy.

GD: Powodem tego będą pewne zmiany? To będzie pierwsza część serii, w której Kyle Katarna nie będzie głównym bohaterem? Co możesz nam zdradzić w temacie fabuły?

GF: Będzie można stworzyć własną postać, która jest uczniem akademii Jedi i szkoli się na rycerza Jedi, więc będzie współpracować z Kylem i Lukiem. Tak, jak można było zobaczyć w EpizodzieI, Jedi szkoli się poprzez ich udział w rozmaitych misjach, wraz z bardziej doświadczonym rycerzem. To właśnie w zarysie, czym będzie się zajmował gracz. Misje połączą się w dłuższą historię, która będzie przewijać się całą grę.

GD: Czy fabuła będzie nieliniowa?

GF: Tak, istnieje możliwość wyboru, którą misję będziemy wykonywać.

GD: Wspomniałeś też, że będzie można wybrać wygląd, rasę bohatera ... wybraliście człowieka i Twi’lek’a, możesz zdradzić czy będą jakieś inne rasy?

GF: Tak, na pewno będą jeszcze inne ( śmieje się )

GD: Zdecydujecie się na wymyślenie własnych ras, czy zaczerpniecie pomysły z filmów, książek i komiksów?

Jon Zuk: Pozostaniemy głównie przy rasach znanych już ze SW. Chcemy by gracze mogli powiedzieć: „a tak pamiętam to z filmu”. Zastanawialiśmy się nad stworzeniem nowych ras ale wolimy by były to te, które ludzie znają, by nadać postaci Star Warsowy klimat i by poczuli go gracze.

GD: Używacie enginu z Jedi Knight II. W jakie ulepszenia zaopatrzycie engin dla nowej gry?

J.Z.: Ulepszyliśmy GHOUL’a 2. który jest naszym systemem modelowania i animacji, by umożliwić kreację bohatera, oraz wybór jego barw. Dołączyliśmy z Soldier of fortune 2 system terenu Arioche, który pozwala poszerzyć środowisko terenu. Także ulepszyliśmy ICARUSA, który jest naszym systemem pisania skryptów. To pozwoli nam uzyskać nieco więcej niż w przeszłości. System walki na miecze świetlne został ulepszony, bazuje na tym z JK2, ale dodaliśmy nowe ruchy i trochę ulepszeń. Staramy się też gra była bardziej przyjazna dla modów. Pierwszą rzeczą jaką ludzie zaczęli robić, gdy pojawił się JK2, było robienie własnych mieczy i własnych bohaterów. To było dużo prostsze do zrobienia w multi-player niż w single-player. Teraz można po prostu zapisać sobie nową postać w pliku.

GD: Czy byliście zaskoczeni reakcją środowiska robiącego mody do JK2?

J.Z.: Raczej nie byliśmy zaskoczeni w końcu to silnik Qake’a, więc ludzie wiedzieli co robić. Są po prostu zapoznani z robieniem modów do tej gry.

GD: Czy zrobili coś co sami chcieliście zrobić?

J.Z.: Nie, ale było sporo naprawdę świetnych pomysłow. Zrobiono Vadera i Yodę i Dartha Maula i Bobę Fetta. Niektóre postacie były naprawdę świetne.

GD: Więc staracie się przyglądać modowcom i wykorzystać coś na potrzeby JK III?

J.Z.: Tak, niektóre rzeczy będą na nich wzorowane.

GD: Uwzględnicie także ich uwagi?

J.Z.: Cóż, wielu graczy sugerowało, iż brak miecza, aż do piątego poziomu gry był problemem. Dlatego pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy to wyposażenie w miecz, zaraz na początku gry.

GD: Czy to będzie niekonwencjonalna reakcja na ten rodzaj krytyki? Czy to znaczy, że jeśli misja jest zbyt trudna, będzie można ją ominąć i wrócić do niej później?

G.F.: Raczej chodzi nam o to, jak wnieść do gry więcej świeżości i sprawić by była bardziej ekscytująca, sprawiała by gracz miał ochotę bawić się dalej.

GD: A co z aktorami występującymi gościnnie? Ostatnio mieliśmy Luke’a, któremu podłożyliście głos, ale Lando Calrissianowi głos podkładał Billy Dee Williams. Czy planujecie coś takiego w JK III?

G.F.: Będą jacyś aktorzy z filmu ale...

GD: ... nie możecie tego ujawnić.

J.Z.: Nie możemy tego zrobić właśnie teraz. ( śmieje się )

GD: Spodziewam się, że nie możecie mówić także o przeciwnikach ... ( Wszyscy trzej kręcą głowami ) W porządku, ale w trakcie prezentowanego dema widzieliśmy, że ten rodzaj wrogów Jedi był nazywany „Kultystami”. Więc możemy się spodziewać kolejnych złych Jedi, z którymi będziemy walczyć?<"r/>
Steve Raffel: Tak, będzie sporo złych Jedi, z którymi przyjdzie się zmierzyć.

GD: Wspomnieliście, że będzie pewien powrót do JK ( Dark Forces 2 ) gdzie mogliśmy wybierać czy być złym czy dobrym, w kilku miejscach gry. Jak to będzie wyglądać?

J.Z.: To będzie inaczej niż w Jedi Knight. Wybór zła lub dobra nie będzie reakcją na to, w jaki sposób gramy. Będzie można wybierać jasną lub mroczną stronę mocy, w momencie gdy akcja będzie się posuwać, gra będzie się rozgałęziać, co będzie prowadziło do dwóch różnych zakończeń gry.

GD: A co jeśli używamy mieszanych mocy? Czy można stracić moce Ciemnej Strony jeśli dalej pójdzie się w kierunku Jasnej?

G.F.: Heh, o tym nie możemy rozmawiać.

GD: Pokazaliście Rancora w demie. Wygląda naprawdę przerażająco. Dużo lepiej, niż ten, którego oglądaliśmy w rozszerzeniu do JK, Mysteries of the Sith. To było coś, czego chcieliście użyć w JK 2, czy od początku miał być częścią tej gry?

S.R.: Rancor, to nasz ulubiony potwór ze Star Wars i chcieliśmy go użyć w JK2, ale nie mogliśmy znaleźć miejsca, gdzie można by sensownie umieścić Rancora. Ale w tej grze, zrobiliśmy świetne, miejsce specjalnie dla niego.

GD: Wygląda, że to będzie naprawdę interesująca scena. Możecie ją dla nas opisać? [ Opuście tę odpowiedź jeśli nie chcecie przeczytać głównego spoilera – Ed ]

J.Z.: W tej misji, będzie trzeba uratować więźniów. Znajdziecie się w dolnych poziomach jaskini, połączonej z leżem Rancora, ale nie będziecie wiedzieć, że tam siedzi dopóki nie wyjdzie zza rogu. Będzie trzeba uwolnić jeńców, jednocześnie nie dopuszczając do pożarcia ich przez Rancora.

GD: Planujecie jakieś inne potwory tych rozmiarów? On jest tak wielki jak AT-ST!

J.Z.: Tak, mamy jeszcze parę innych potworów w grze.

GD: Wspomnieliście, że w grze będzie parę pojazdów. Wiem, że nie możecie ich ujawnić teraz. Ale czy będzie można nimi jeździć, strzelać z ich broni?

G.F.: Tak. Ostatnia gra pozwalała na prowadzenia AT-ST pod koniec, i graczom się to podobało. Więc i teraz są pojazdy.

GD: I podobnie jak z rasami, które czerpiecie ze Star Wars, będzie z pojazdami?

G.F.: Tak, z grubsza rzecz biorąc.

GD: Powiedzieliście, że ulepszyliście walkę mieczem. Czy teraz jest bardziej skomplikowana? W poprzedniej grze, można było robić wiele niesamowitych rzeczy poprzez wciśnięcie kilku klawiszy.

G.F.: Sądzę, że to coś jak w Tekkenie, gdzie można robić rzeczy poprzez same kombinacje klawiszy, ale tylko wtedy, jeśli wiesz w jakiej kolejności wciskać, wtedy może powstać naprawdę niezłe kombo.

GD: Jakieś nowe Moce?

J.Z.: Dodaliśmy kilka nowych i przerobiliśmy stare. Teraz będzie można także kombinować Moce. Także używając niektórych kombo, bohater będzie mógł wspierać się mocą.

GD: Dodaliście też nowe style walki, także dwoma mieczami oraz podwójnym mieczem.

J.Z.: Tak, będą wszystkie stare style, oraz dodane specjalne poruszanie się, dla nowych. Podwójny miecz pozwoli także na kopnięcia w każdym kierunku.

GD: Co wam jeszcze zostało do zrobienia?

J.Z.: A co nie zostało? Zobaczmy. Fabuła jest napisana. Poziomy na swoich miejscach. Większość postaci jest gotowa. Walka mieczem jest w zaawansowanym stadium.

G.F.: Jesteśmy teraz w fazie, gdzie zaczynamy poprawiać niedociągnięcia, wykrywać niedoróbki i zajmujemy się dopieszczaniem detali. Szkielet mamy gotowy, teraz zajmiemy się tym, by gra stała się naprawdę ekscytująca.

PS. Szymonie Katarn, duże dzięki w imieniu zespołu Bastionu za chęć i trud włożony w translator.
KOMENTARZE (3)

Gry

C&C - Tiberian Down ...

2003-04-06 14:31:00 C&C LABORATORY

Kołodko z "C&C LABORATORY" donośi:

Własnie powstał MOD do Tibeian Dawn (C&C), który wprowadza do gry świat Star Wars. Oto link do moda:

- C&C TD: Star Wars (1.18 MB)

Screeny z Moda: screen 01 , screen 02
KOMENTARZE (1)

Gry

Ciemna i jasna strona w KOTORze

2003-04-05 15:04:00 TFN

Na stronie LucasArtsu zadano pytanie w jaki sposób wybór jasnej lub ciemnej strony mocy będzie wpływać na predyspozycje postaci do posługiwania się mocą. Otóż będzie wpływać tak, iż moce charakterysztyczne dla postaci posługujących się jasną stroną mocy, nie będą równie efektywnie wykonywane przez postacie posługujące się ciemną stroną mocy. Zmieniać się będzie również wygląd postaci, im bardziej postać będzie związana z ciemną stroną, tym jej wizerunek stanie się bardziej złowrogi, i agresywny.
KOMENTARZE (5)

Gry

JEDI KNIGHT III - oficjalnie potwierdzone !!!

2003-04-04 07:55:00 LucasArts

Tym razem LucasArts zareagowal szybko, oficjalnie potwierdzając wydanie kolejnej części gry z serii Jedi Knight, która będzie nosiła tytuł Jedi Knight III - Jedi Academy. Uruchomiona została nawet oficjalna strona gry. Nie ma tam jeszcze zbyt wielu materiałów, oprócz tego że ma się ukazać na platformy PC i XBOX, ale warto zajrzeć. Wskakujcie TUTAJ.
KOMENTARZE (19)

Gry

JK III - wydanie potwierdzone!!!

2003-04-01 19:17:00 JediKnight.net

Tak jak sugeruje tytuł wszelkie spekulacje, oraz poprzednie informacje okazały się prawdą. Wczoraj rano Kenn Hoekstra, szef projektu potwierdził iż Jedi Knight III ukaże się na jesieni tego roku.
Kenn Hoekstra potwierdził również informacje, iż Kyle Katarn zejdzie na dalszy plan w kolejnej grze.
Informacje, można sprawdzać na bieżącą na istniejącej już stronie Jedi Knighta III: http://www.ravengames.com/jediknight3/.
KOMENTARZE (12)
Loading..