Gry komputerowe

KOTOR zgodnie z obietnicą

LucasArts
18

Kilka dni temu informowaliśmy, że Star Wars: Knights of the Old Republic w wersji na xbox będzie dostępna 16 lipca. Lucas Arts dotrzymał słowa i dzieciaki w Ameryce mają się z czego cieszyć.

KOTOR w tłoczni

LucasArts
14

Mocno oczekiwana gra Knights of the Old Republic jest już tłoczona i będzie dostępna 16 lipca. Na razie w wersji na Xbox, ale wkrótce również na PC.

Galaxies bije rekordy

LucasArts
4

Jak podaje LucasArts,
Star Wars Galaxies: An Empire Divided, pierwsza gra typu massively multiplayer online (MMO) spod znaku Star Wars, osiągnęła bezprecedensowy sukces w pierwszym tygodniu sprzedazy, gromadząc ponad 125,000 użytkowników, a także wyrazy uznania ze strony prasy i użytkowników.

Oto kilka wypowiedzi odnotowanych przez LucasArts:

Co wykazała ogromna ilość graczy podczas pierwszego tygodnia, rozpoczęcie sprzedaży Star Wars Galaxies: An Empire Divided było najlepszym otwarciem gry typu MMO do tej pory" mówi Simon Jeffery, prezes LucasArts. "Gra pobiła wszelkie poprzednie rekordy ilości subskrypcji w pierwszym tygodniu, co dobrze wróży przyszłości gry.

Star Wars Galaxies: An Empire Divided jest najszybciej sprzedającą się MMO w historii" mówi John Smedley, prezes Sony Online Entertainment...

Miejmy nadzieję, że tak ogromna popularność gry wpłynie na obniżenie abonamentu, chociaż nie bardzo w to wierzę, a przede wszystkim, wygląda na to, że dla nas nie będzie to miało najmniejszego znaczenia :(.

„Kosmiczne jaja” zamiast „Gwiezdnych Wojen”

4Press
15

4Press donosi:

W kilka dni po premierze sieciowej gry „Star Wars Galaxies”, większości abonentów towarzyszy poczucie absurdu jak z parodii Mela Brooksa, a nie emocje rodem z oryginalnej sagi Lucasa. Powodem są ogromne problemy techniczne, z jakimi boryka się udostępniająca grę firma Sony.

Wydaje się bowiem, że Sony jest zaskoczone ogromnym zainteresowaniem grą. Serwery są oblężone i aby się zarejestrować, gracze muszą próbować nawet przez kilka godzin. Stworzenie postaci i wejście w uniwersum gry – rojące się podobno od błędów – nie oznacza jednak końca problemów. Wyjątkowo awaryjne okazały się być bowiem bazy danych. Serwery regularnie zrywają połączenia i – bach! – niemal jak po uderzeniu miecza świetlnego, gracze tracą wypracowane przez siebie statystyki. Sony poinformowało, że powoli opanowuje sytuację i serwery pracują stabilnie nawet przy 17 tys. podłączonych osób. Firma nie ujawniła jak dotąd liczby graczy, którzy wykupili subskrypcję. A gra nie jest tania – kosztuje 50 USD (w tym miesiąc gry), ceny abonamentu wahają się (w zależności na ile miesięcy z góry) do 12 do 15 USD.

Akcja „Star Wars Galaxies” rozgrywa się w uniwersum znanym z „Gwiezdnych Wojen”, w trakcie wojny wywołanej zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci. Jednak pomimo oryginalnego klimatu sagi Lucasa, fani gier MMORPG o słabszych nerwach powinni chyba jeszcze przez jakiś czas omijać ten tytuł z daleka.

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.