TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Trailer Battlefront UPDATE

2004-01-31 19:00:00 Przemas za Lucasarts.com

Na oficjalnej stronie Star Wars Battlefront pojawił się pierwszy zwiastun. Dzięki temu możemy nareszcie ujrzeć grę w akcji. Aby zobaczyć trailer zapraszam tutaj.

UPDATE (19:35 by Yako): Na TFN zamieszczono dodatkowo nowe pytanie, które pojawiło się w FAQ na stronie Battlefront.

Pytanie: Czy SW: Battlefront korzysta z istniejącego już silnika graficznego z jakiejś gry?
Odpowiedź: Nie, silnik tworzony jest od podstaw przez studio "Pandemic Studios".

Dzięki Fett za info!
KOMENTARZE (18)

Gry

Plotki na temat nowej gry z E3 na Xboxa

2004-01-24 13:56:00 XBox.IGN.com

Na stronie XBox.IGN.com ogłoszono liste najbardziej oczekiwanych gier 2004. Znalazła się tam gra z Epizodu 3. Nie została jeszcze oficjalnie nazwana. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że wcielimy się (spoiler): w Dartha Vadera. Prawdopodobnie to gra w stylu TPP, a jej celem będzie polowanie na resztki ocalałych Rycerzy Jedi.(koniec spoilera). Niestety nie podano informacji, czy owa gra pojawi się na komputery PC.
KOMENTARZE (16)

Gry

Zmiany na oficjalnej stronie Galaxies !

2004-01-22 23:39:00 Strider za LucasArts

Kilka dni temu wprowadzono spore zmiany na oficjalnej stronie gry Star Wars Galaxies. Od teraz Fani, którzy przyczyn finansowych, nie mogą w nią zagrać albo wachają się przed jej kupnem, mogą choć trochę poczuć jak to jest w tym świecie. Strona świetnie oddaje klimat gry. Dzięki temu można choć częściowo zwiedzić Mos Eisley. Dodatkowo istnieje możliwość przeczytania zasad rządzących światem wykreowanym w Galaxies.
KOMENTARZE (6)

Gry

Cały świat wie o nas

2004-01-21 00:15:00 TFN

O tym, że KOTOR ma być pierwszą grą wydaną po polsku wiemy już od dawna (chociażby z tego newsa). Od niedawna wie o tym też cały świat. Na The Force.Net zamieszczono informację, że KOTOR będzie pierwszą grą w języku słowiańskim. Poza tym napisano to, co już wiemy:
Najlepsi tłumacze oraz członkowie warszawskiego Fanklubu Star Wars, po kilku latach negocjacji LEMA z LucasArts pracują nad Polonizacją gry.

Jaki będzie następny sukces Nas - fanów?
KOMENTARZE (18)

Gry

,,Star Wars Knights of The Old Republic'' na drugim miejscu...

2004-01-20 16:22:00 Katarzyna Szlendak z LEM

Pani Katarzyna Szlendak z LEM informuje:

Wczoraj informowaliśmy Państwa o przyznaniu grze ,,Call of Duty'' tytułu ,,Najlepszej Gry Roku'' i ,,Najlepszej Gry Akcji'' w plebiscycie ,,Readers' Choice Awards'' serwisu GameSpot. Wczoraj także, w póżnych godzinach wieczornych nastąpiło rozstrzygnięcie jednego z polskich plebiscytów i okazało się, że polscy internauci zrzeszeni przy serwisie Gry Online również swoim faworytem roku 2003 wybrali ,,Call of Duty''.

Dziś mam wielką przyjemność poinformować Państwa, że w plebiscycie ,,GOL ASY'' organizowany przez serwis Gry-Online zaszczytny tytuł ,,NAJLEPSZEJ GRY ROKU'' otrzymała gra ,,CALL OF DUTY'', wspólna produkcja Activision i studia Infinity Ward, w Polsce dostępna w ofercie firmy LEM.
Przez ostatnie tygodnie internauci spośród 99 nominowanych tytułów wybierali swoich faworytów oraz typowali zwycięzców w wyróżnionych kategoriach: gry akcji, RPG, familijne i zręcznościowe, przygodowe, sportowe, strategiczne, polskie produkcje, dodatki, gry niedoceniane, symulatory, wyścigi.
Faworytem 2003 roku plebiscytu GOL ASY, z największą ilością głosów oddanych przez internautów jest ,,Call of Duty'', uzyskując jednocześnie tytuł ,,NAJLEPSZEJ GRY ROKU'' i ,,NAJLEPSZEJ GRY AKCJI'' 2003 roku.

Gra ,,Star Wars Knights of The Old Republic'' zajęła drugie, nie mniej zaszczytne, miejsce w kategorii ,,NAJLEPSZA GRA RPG'' i tym samym uplasowała się na 15 pozycji spośród 99 najpopularniejszych tytułów głosowania internautów. Mamy nadzieję, że to nie koniec nagród dla tego tytułu i w przyszłorocznych plebiscytach zostanie doceniona także polska wersja językowa gry, której premierę przygotowujemy na marzec 2004 roku!

W kategorii ,,GRY FAMILIJNE I ZRĘCZNOŚCIOWE'' wyróżniono drugim miejscem tytuł ,,Rayman 3: Hoodlum Havoc''. Ta prześliczna gra zręcznościową, z myślą o najmłodszych graczach przygotowana w profesjonalnej polskiej wersji językowej, uplasowała się na 43 miejscu plebiscytu.

Warto zaznaczyć, że wśród 99 najpopularniejszych gier plebiscytu GOL ASY znalazły się ponadto takie tytuły z oferty LEM, jak:

25 miejsce - ,,Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy'' LucasArts/Activision
34. ,,Indiana Jones and the Emperor's Tomb'' LucasArts/Activision
35. ,,Broken Sword: The Sleeping Dragon'' THQ
45. ,,Medieval: Total War - Viking Invasion'' Activision
65. ,,Moto GP 2'' THQ
87. ,,Grandia II'' Ubi Soft
90. ,,Bob Budowniczy: Bob buduje park'' BBC Worldwide
97. ,,Catz 5'' Ubi Soft

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych tytułów roku 2003 w plebiscycie GOL ASY znajduje się tu:
http://www.gry-online.pl/plebiscyt2003_glosowanie.asp.

Gratulujemy wydawcom i dystrybutorom wszystkich nagrodzonych oraz wyróżnionych tytułów plebiscytu GOL ASY w 2003 roku !!!
KOMENTARZE (6)

Gry

Najlepsze z najlepszych wg GameSpot.

2004-01-19 21:41:00 Katarzyna Szlendak z LEM

Pani Katarzyna Szlendak z LEM informuje:

Jeden z najpopularniejszych światowych serwisów - GameSpot opublikował wyniki plebiscytu "Readers` Choice", w którym internauci wybierali najciekawsze gry 2003 roku na platformy: PC, Xbox, PlayStation 2, Game Boy Advance i GameCube. W każdej z pięciu kategorii rozdano nagrody w poszczególnych gatunkach, między innymi: akcja, RPG, wyścigi, sport, symulacja.

Jest nam miło poinformować, że za Najlepszą Grę Roku 2003 na komputery PC gracze uznali Call of Duty, wspólną produkcję Activision i Infinity Ward. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła gra LucasArts i BioWare - Star Wars: Knights of the Old Republic. Warto podkreślić, że oba te tytuły zwyciężyły w swoich macierzystych gatunkach: Call of Duty uznano Najlepszą Grą Akcji, natomiast Star Wars: Knights of the Old Republic - Najlepszą Grą RPG.

Star Wars: Knights of the Old Republic na platformę Xbox uzyskało największą ilość głosów internautów w kategoriach: Najlepsza Gra Roku oraz Najlepsza Gra RPG.

Natomiast Tony Hawk's Underground, wspólna produkcja Activision i studia Neversoft został uznany za Najlepszą Grę Sportową na platformę Game Boy Advance. W tej samej kategorii, pośród gier na konsolę GameCube, Tony Hawk zajął drugie miejsce.

Podsumowując, na 28 wyłonionych zwycięzców, aż 6 wyróżnień, czyli prawie ? wszystkich, otrzymały gry, których wydawcą jest firma Activision, a polskim dystrybutorem firma LEM.

Mamy nadzieję, że polscy gracze również docenią Call of Duty i Star Wars: Knights of the Old Republic oraz inne tytuły z oferty LEM w plebiscytach prowadzonych przez polskie, branżowe serwisy i magazyny dla graczy.

Uwaga! Pierwsze wyniki za rok 2003 ogłosi już dziś serwis Gry Online, a w niedługim czasie ogłoszone zostaną nominacje serwisu Imperium Gier do nagrody "Imperatory" 2003. Trzymamy kciuki!

Pełne zestawienie wyników plebiscytu "Readers' Choice" wg GameSpot znajduje się TU.

Poniżej znajduje się skrót wyników plebiscytu serwisu GameSpot, w których zwyciężyły gry wydawane w Polsce przez naszą firmę:

Readers' Choice 2003 - GameSpot

Kategoria PC:

Najlepsza Gra Roku:
1 miejsce - Call of Duty
2 miejsce - Star Wars: Knights of the Old Republic

Najlepsza Gra Akcji:
1 miejsce - Call of Duty

Najlepsza Gra Role-Playing:
1 miejsce - Star Wars: Knights of the Old Republic

Kategoria Xbox:

Najlepsza Gra Roku:
1 miejsce - Star Wars: Knights of the Old Republic

Najlepsza Gra Role-Playing:
1 miejsce - Star Wars: Knights of the Old Republic

Kategoria Game Boy Advance:

Najlepsza Gra Sportowa:
1 miejsce - Tony Hawk's Underground

Kategoria GameCube:

Najlepsza Gra Sportowa:
1 miejsce - SSX 3
2 miejsce - Tony Hawk's Underground
KOMENTARZE (7)

Gry

KOTOR – nowe wiadomości

2004-01-16 21:05:00 Gry-Online.pl i Przemas

Dobra wiadomość dla obecnych i przyszłych właścicieli ,,Star Wars Knights of the Old Republic'' PC - od dziś wszystkie zakupione w Polsce egzemplarze tej gry można zarejestrować na stronach Bioware.com! Od teraz również polscy gracze mogą dołączyć do międzynarodowej społeczności fanów gry „Star Wars: Knights of The Old Republic” i jej twórców – firmy BioWare Corp.
Informacje o rejestracji i korzyściach z niej płynących znajdują się tu. Uwaga - strona oraz proces rejestracji jest przygotowany w języku angielskim.
„Star Wars Knights of the Old Republic” został wydany w Polsce w angielskiej wersji. Obecnie przygotowywana jest polska wersja językowa gry. Premiera zapowiedziana jest na marzec 2004. Polski zespół złożony z ośmiu tłumaczy oraz grupa konsultantów (fani Star Wars, którzy dbają o zgodność terminologii) osiągnął już połowę prac lokalizacyjnych. Najtrudniejszym dotąd zadaniem było stworzenie polskiego słownika terminologii gry. Teraz prace idą już pełną parą. Pierwsze pliki wchodzą w fazę redakcji językowej.

KOMENTARZE (4)

Gry

Star Wars Battlefront

2004-01-14 18:33:00 Gry-Online

Na stronie LucasArts pojawiła się wstępna zapowiedź gry Star Wars: Battlefront. Poniżej znajduje się opis:

Star Wars: Battlefront to taktyczna gra akcji, inspirowana popularnymi produktami spod znaku Battlefield 1942 i Operation Flashpoint. Developing programu powierzono ludziom, odpowiedzialnym w przeszłości chociażby za Full Spectrum Warrior i cykl Battlezone. Generalnie zabawa traktuje o zespołowych walkach na wielką skalę w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen, wykreowanego w umyśle słynnego filmowca George'a Lucasa. Użytkownicy biorą zatem udział w dwóch niezależnych rywalizacjach zbrojnych, zaczerpniętych z kinowych epizodów I-III (Separatyści versus Stara Republika) oraz IV-VI (Sojusz kontra Imperium Galaktyczne).

Wszystkie cztery wspomniane frakcje dysponują sześcioma podstawowymi typami żołnierzy do wyboru, z których każdy stanowi indywidualność pod względem aparycji i zdolności ofensywno-defensywnych. Przykładowo samotni klonowani snajperzy atakują głównie z dystansu, szeregowe roboty są ogromnym zagrożeniem w grupie, a rebelianckich szpiegów demaskują tylko nieprzyjacielscy oficerowie i często wzywają wsparcie (np. bombardowanie orbitalne). Ponadto postaci wykorzystują rozmaite modele broni ręcznej, jak również kilkanaście rodzajów wehikułów bojowych (maszyny kroczące AT-ST, statki powietrzne klasy X-wing, wieżyczki strzelnicze itp.).

Starcia odbywają się w szesnastu przepastnych lokacjach (odmienne warunki klimatyczne i topografia), umiejscowionych w ramach dziesięciu ciał niebieskich - m.in. księżyce Endor i Yavin 4 (wilgotne lasy) oraz planety Hoth (jałowy lodowiec), Tatooine (piaszczysta pustynia) i Naboo (skomplikowane architektonicznie miasta). Warto podkreślić, że oprócz uczestników zmagań militarnych (maksymalnie ponad sześćdziesiąt jednostek żywych lub sterowanych przez Sztuczną Inteligencję) funkcjonują także nieinteraktywne istoty o charakterze cywilnym.

Zarówno tryb jednoosobowy, jak i multiplayer, oferuje szereg interesujących wariantów prowadzenia rozgrywki. Szczególną uwagę zwraca quasi strategiczna opcja podbijania kolejnych terytoriów - sukcesy owocują przyznawaniem różnorodnych nagród (odblokowywanie ukrytych bohaterów pokroju Luke'a Skywalkera i Darth'a Vadera etc.). Dodatkowo autorzy zaimplementowali sprawnie działający system komunikacji głosowej. Natomiast trójwymiarowa oprawa wizualna demonstruje mnóstwo nowoczesnych i spektakularnych efektów specjalnych, a przebieg wydarzeń ukazuje dynamiczna wirtualna kamera (widok FPP albo TPP).

KOMENTARZE (10)

Gry

Republic Commando

2004-01-10 14:34:00 TFNOficlane potwierdzenie o wypuszczeniu gry Star Wars: Republic Commando na platformy PC i X-Box, zostały ogłoszone w zeszłym roku, na targach E3. Niedawno na łamach ComputerandVideoGames pojawiły się nowe screeny tej mrocznej pierwszoosobowej strzelanki (FPP), opartej na engine`ie Unreala.
Lucasarts opisuje RC jako grę dramatyczną, w której głównie położono nacisk na militarny styl akcji, obrazujący brutalne realia Wojen Klonów w Gwiezdnych Wojnach. Gracz wcieli się w członka oddziału elitarnej grupy „Republic Special Ops”.
Fabuła gry jest umiejscowiona pomiędzy Epizodem 2 a 3. Misje będą się rozgrywać na wielu planetach ze świata Gwiezdnych Wojen, a w tym Geonosis z E2.
KOMENTARZE (22)

Gry

Nagrody za najlepszy dźwięk

2004-01-10 14:31:00 Przemas za RPGDot

Serwis RPGDot rozdał nagrody za najlepszy dźwięk w grach RPG. Były one przyznawane w dwóch kategoriach. Pierwsza to „Najlepszy dźwięk według czytelników” a druga to jak można się domyślać „Najlepszy dźwięk według redakcji serwisu”. Gracze zadecydowali że ten zaszczyt przypadnie grze Star Wars: Knight’s of the Old Republic. Podkład muzyczny w grze jest inspirowany kultowymi utworami Johna Williamsa. Jednak kompozytor muzyki do KOTOR, czyli Jeremy Soule potrafił wnieść do niej coś świeżego, a zarazem nowego. Sama redakcja serwisu nie była aż tak zachwycona i w ich zestawieniu KOTOR wywalczył drugą pozycje, przegrywając jedynie z Gothic2. Oby tylko polska wersja gry była tak samo oceniana w tym aspekcie jak oryginał.
KOMENTARZE (4)

Gry

Star Wars: Knights of The Old Republic - Polska wersja

2004-01-06 16:31:00 LEM

Oto informacja, która ukazała się na oficjalnej stronie Lemu.
W imieniu firm LucasArts i LEM z wielką przyjemnością informujemy o podjęciu prac nad polską lokalizacją gry Star Wars: Knights of The Old Republic autorstwa zespołu BioWare Corp.
Po siedmiu latach starań, udało nam się przekonać firmę LucasArts do wydawania gier w języku polskim. Pierwszym tytułem wspólnie opracowanym przez LEM i LucasArts będzie wspaniała gra w realiach Gwiezdnej Sagi i jednocześnie najbardziej oczekiwany RPG ostatnich lat - Star Wars: Knights of The Old Republic. Będzie to 26 w kolejności tytuł z kolekcji Gwiezdnych Wojen, a pierwszy wydany w języku polskim, który firma LEM wprowadzi do sprzedaży w Polsce.

Jednocześnie mamy nadzieję, że Star Wars: Knights of The Old Republic zapoczątkuje tradycję wydawania gier LucasArts w polskim języku, a kolejne, wielkie tytuły tego producenta, jak np.: Star Wars: Republic Commando czy Star Wars Battlefront opatrzone będą napisem "Polska wersja".
Obecnie w firmie LEM trwają już prace polonizacyjne nad Star Wars: Knights of The Old Republic. Przygotowanie polskiej wersji językowej tego produktu jest jednym z największych przedsięwzięć lokalizacyjnych na krajowym rynku. Gra zawiera ponad 570 tysięcy słów! W pracach nad polską wersją uczestniczy zespół siedmiu doświadczonych tłumaczy, wcześniej biorących udział w takich projektach, jak: Rayman 3: Hoodlum Havoc , Baldurs Gate I i II, Planescape Torment, Broken Sword: Sleeping Dragon, Twierdza, Pool of Radiance 2 i wiele innych. Ponadto, aby zapewnić zgodność tłumaczenia z oczekiwaniami fanów Gwiezdnej Sagi (terminologii, nazewnictwa przedmiotów, miejsc etc.), do projektu został zaangażowany 4-osobowy zespół konsultantów złożony z członków Warszawskiego Fanklubu Star Wars - www.gwiezdne-wojny.pl.

W toku obecnych prac lokalizacyjnych przewidujemy, że gra Star Wars: Knights of The Old Republic w polskiej wersji językowej pojawi się w sprzedaży do końca marca 2004. Gra ukaże się w bardzo atrakcyjnej cenie detalicznej - 139 zł. Od jej sukcesu rynkowego, będą w dużej mierze zależały dalsze posunięcia i polityka cenowa LucasArts na naszym rynku.

O szczegółach dotyczących prac lokalizacyjnych będziemy informować Państwa na bieżąco.


Wielkie dzięki za linka Cobo !!!
KOMENTARZE (40)

Gry

Trailer KOTOR

2004-01-01 19:57:00 Gametrialers.com

Na Gametrialers.com pojawił się ciekawy zwiastun gry Knights of the Old Republic. Zważywszy na fakt, iż niewszyscy gracze w Polsce mogą sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu, na którym KOTOR mogłby spokojnie ruszyć, ten zwiastun może choć poczesci to zrekompensować. Trailer możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (7)

Gry

Gry Lucasarts

2004-01-01 19:56:00 Przemas za Gamershell

Serwis gamershell udostępnił sporo wersji demonstracyjnych gier Lucasrts. Są to Dema gier zarówno starych jak i jednych z nowszych tytułów (od1989 do 2003 roku). W ich skład weszły również wersje demonstracyjne gier z Gwiezdnych Wojen. Serdecznie zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (3)

Gry

Gry roku 2003

2004-01-01 19:56:00 Przemas za GameSpy

GameSpy wraz z końcem 2003 ogłosił typy na gry roku. Na PC najlepszą grą została strzelanka w realiach II wojny światowej pt: „Call of Duty”. Natomiast 3 pozycje zajął słynny KOTOR, który zdobył także pierwsze miejsce jako „Najlepsza gra na konsole”. Gra jest już dostępna w Polsce.
KOMENTARZE (3)
Loading..