TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Oficjalna strona gry KOTOR 2

2004-10-30 11:27:00

Dziś w nocy, LucasArts otwarło stronę www gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, której premiera na konsolę Xbox zapowiadana jest na grudzień tego roku, a w lutym 2005 na PC.

Oficjalna strona znajduje się pod tym adresem - są tam do wyboru 2 wersje, jedna dla zwolenników Jasnej Strony Mocy i druga dla Ciemnej.

Oprócz informacji o samej grze, w dziale Media znajdziemy całkiem ciekawe dodatki, jak np.: wygaszacze ekranu, tapety, screeny z gry, czy też pierwszy trailer.
KOMENTARZE (12)

Gry

„Zemsta Sithów” na wszystkich konsolach typu handheld

2004-10-29 18:11:00 Gry-Online.pl

Ubisoft zapowiedział dziś wydanie elektronicznej adaptacji III epizodu Gwiezdnej Sagi – „Star Wars: Revenge of the Sith” na konsole GameBoy Advance, Nintendo DS, oraz PlayStation Portable.

Gra tworzona przez zlokalizowane w Montrealu studio Ubisoftu ma wykorzystywać w pełni możliwości każdej z trzech platform. Z racji różnych parametrów technicznych konsol, poszczególne wersje „Zemsty Sithów” na swój sposób pozwolą nam wraz z rycerzami Jedi przeżyć najbardziej emocjonujące i te najistotniejsze dla fabuły wydarzenia z nadchodzącego filmu.

„Star Wars: Revenge of the Sith będzie grą, w którą każdy gracz posiadający konsolę typu handheld na świecie chciałby zagrać – włączając w to największych fanów Gwiezdnej Sagi” – powiedział Alain Corre, dyrektor naczelny Ubisoft na Europę, Bliski Wschód i Azję. „Nadchodząca gra zadziwi graczy dzięki użyciu najnowszych technologii z PlayStation Portable i Nintendo DS. Jak zawsze przyjemnością jest współpraca z LucasArts, zwłaszcza przy tak gorącej licencji”.


Szczegóły poznamy wkrótce.
KOMENTARZE (9)

Gry

Demo Dark Forces MOD

2004-10-27 20:28:51 MARSite on-line

Miło mi poinformować, że premiera długo oczekiwanego drugiego dema gry Dark Forces MOD powinna mieć miejsce już dziś wieczorem. Miałem to szczęście, że udało mi się wywalczyć zgodę na pobranie wersji przeznaczonej dla ekipy i wybranych testerów ze świata już wczorajszego dnia. Jeśli nie znajdą się poważne błędy, termin będzie dotrzymany.
Tak jak już wcześniej informowałem, w przypadku dema polska lokalizacja dotyczyła menu gry, odpraw i opisów misji i broni używanej w demie. Grając znalazłem dwie niedoróbki, które dostały się do dema z uwagi na brak wcześniejszych testów. Z tego, co właśnie się dowiedziałem, błędy znalazły się również w wersji niemieckiej, więc jest szansa, że zostaną poprawione przed jeszcze przed wydaniem dema!. Jak prezentuje się całość, zostawiam Waszej ocenie, ale z uwagi, że to pierwszy tego typu projekt nie tylko dla mnie, ale i dla ekipy tworzącej grę, mam nadzieję, że darujecie nam ewentualne wpadki, które znalazły się w demie.
A teraz najważniejsze, czyli jak udała się konwersja. Pierwsza mapa różni się od tej z pierwszego dema. Puste przestrzenie zostały wypełnione różnymi przedmiotami. Ale tak naprawdę, wielkie wrażenie robią dwie kolejne mapy. Powiem szczerze, że w Dark Forces grałem wiele razy, ale tutaj się pogubiłem (szczególnie na drugiej mapie). Autorzy wykazali się pomysłowością wypełniając i rozbudowując planszę. Moim zdaniem demo gry ma mroczniejszy klimat, co moim zdaniem stanowi jego duży atut. Tekstury zostały świetnie odnowione, do tego świetnie wypada gra świateł i efekty pogodowe. Minusem mogą być filmiki przerywnikowe, gdyż postacie na nich występujące nie poruszają ustami. Powód - filmiki robiła jedna osoba w warunkach domowych.
Zgodnie z zapowiedzią, demo ma się pojawić dziś wieczorem. Osobiście jestem zadowolony z poziomu pracy wykonanej przez autorów MODa, gdyż na pewno nie odstaje on jakością od tego co znamy z Jedi Outcast, czy Jedi Academy. Mapy są naprawdę dopracowane. Polecam i zapraszam do dyskusji na forum serwisu MARSite on-line. Ci co nie czytali, mogą też tutaj zapoznać się z przebiegiem prac nad polską lokalizacją.

Demo jest już do pobrania tutaj.
KOMENTARZE (11)

Gry

Dark Forces MOD

2004-10-19 23:01:28 DF MOD

Mimo, że już kilka razy przekładano datę wydania II dema Dark Forces MOD, jego premiera już coraz bliżej (od ponad tygodnia ma status złotego). Osobiście odczuwam to dostając co chwilę nowe komunikaty i teksty, które na szybko trzeba przetłumaczyć. Z tego co wiem, gra będzie po: angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i oczywiście po polsku. Trwają też prace nad instalatorem – m. in. też polską wersją, jeśli uda i się obejść problemy techniczne z naszymi "ogonkami" w ich wersji programu instalacyjnego (chodzi o dodatkowe komunikaty).
Aby nam umilić czas, na stronie MODa, w dziale download umieszczono oficjalną ścieżkę dźwiękowa do wspomnianego dema. Można też pobrać oficjalną tapetę do dema.

Na koniec fragment listu, na temat tłumaczenia i terminu wydania, który dostałem właśnie przed chwilą od asystenta producenta MODa:

"I can tell you, JA looks funny in Polish

soon, very soon... possibly this week end already or the next, but not much later..."


Zapraszam do dyskusji na forum serwisu MARSite on-line.
KOMENTARZE (3)

Gry

Rycerze Nowej Republiki ??

2004-10-16 16:11:00 CD ACTION

Rycerze Nowej Republiki ?? CD ACTION Trzeci RPG SW w Nowej Republice? Druga cześć KOTORa: The Sith Lords jest tematem z okładki najnowszego wydania CD ACTION. Można tam wyczytać kilka ciekawych rzeczy. Jedną z nich, jest coś, co pewnie ucieszy wszystkich purystów świata Gwiezdnych Wojen, którzy denerwują się widząc, jak prowincjonalna planetka Tatooine, pojawia się w coraz to nowych książkach, komiksach czy grach. Obsidian zapewnia, że Tatooine nie ujrzymy w KOTORze 2.

Druga wiadomość jest nie mniej sensacyjna. Otóż, Feargus Urquhart, szef Obsidianu stwierdził, że chcieliby się w przyszłości zająć bardziej autorskimi projektami. Jednym z nich mogłaby być gra "Knights of the New Republic" osadzona w czasach po Powrocie Jedi. Ciekawe tylko w jaki sposób gra byłaby wstawiona w EU, gdyż trudno by w czasach Nowej Republiki zrobić na tyle epicką grę, na miarę dwóch poprzednich KOTORów. Chyba, że byłoby to bardziej heroiczne RPG. Przypominamy, że prace nad KOTORem III były w pewnym, toku, ale Lucas Arts w ramach restrukturyzacji wyrzuciło cały departament (więcej >>>). Nie wyklucza to oczywiście KOTORa III, ale na pewno opóźni prace nad nim. O najnowszym CD Action i KOTORowym artykule można porozmawiać tutaj.

Na Forum można też porozmawiać o:
oryginalnym KOTORze
zarzuconym projekcie KOTORa III
Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords

KOMENTARZE (26)

Gry

KOTOR 2 - opis nowej planety

2004-10-12 17:23:00 Freedon Nadd za IGN.com

Na łamach strony IGN.com pojawił się opis planety Korriban, którą zobaczymy w grze Knights of the Old Republic II - The Sith Lords.

Korriban jest światem-cmentarzyskiem, o którym można powiedzieć, że umarł dwa razy. Po raz pierwszy, gdy stał się cmentarzyskiem starożytnych Lordów Sith, po raz drugi natomiast, tuż po wydarzeniach kończąc Wojnę Domową Jedi. To, co miało miejsce na Korriban po klęsce Malaka jest obecnie jedynie przedmiotem plotek i jałowych spekulacji. Niektóre mówią o tym, że pozostali przy życiu Sithowie, zaczęli toczyć ze sobą walkę o panowanie na planecie, inne zaś głoszą, że Korriban zaatakowały wojska Republiki, w celu zniszczenia Akademii Sith znajdującej się na jej powierzchni. Cokolwiek jednak by tam nie zaszło, nie ma w Republice wielu osób, które chciałyby poruszać ten temat. Nie ocalał także żaden Sith, którego możnaby zapytać o wspomniane wydarzenia.

Wszystko, co pozostało na powierzchni Korriban to bestie i duchy dawno umarłych lordów, błąkające się bez celu i wciąż głoszące dawne nauki Sithów. Każdego, kto znajdzie się w wietrznych kanionach planety i spojrzy na jej krwistoczerwone niebo, zaczyna ogarniać niepokój zmieniający się z czasem w strach, gdy znać o sobie dają czające się tam złe moce. Opowieści mówią także o bestiach Ciemnej Strony zwanych Hssissami, jak również o wielu innych, jeszcze groźniejszych niebezpieczeństwach, skrywających się w grobowcach Mrocznych Lordów.

Korriban - niegdysiejsze centrum dwóch imperiów, teraz należące jedynie do umarłych... i ich tajemnic.

Poniżej prezentujemy kilka screenów Korriban, pochodzących z gry KOTOR 2: The Sith Lords.


KOMENTARZE (36)

Gry

Sprzedaż SW Battlefront wstrzymana !! - UPDATE 2

2004-10-11 18:22:00

Jak pisałem w tym newsie o błędnym CD-Keyu dołączonym do gry SW Battlefront przez Activision (Europejski dystrybutor gier z LA). W dniu dzisiejszym sprzedaż gry została wstrzymana do odwołania - jednak doszło do "wycofania" gry z rynku. Jak sie dowiedziałem winę za całe zamieszanie ponosi firma Activision, ponieważ to oni udostepniają cd-keye do gry, a nie LEM.


Update I:

Najprawdopodobniej, jeszcze w tym tygodniu, powinno dojść do wymian gier z błędnym cd-keyem. O szczegóły pytajcie się w sklepach gdzie zakupiliście grę. Pamietajcie o dowodach zakupu.


Update II (z ostatniej chwili i chyba ostatni):

Prawdopodobnie, jeszcze w tym tygodniu, sklepy otrzymaja nowe cd-keye i wszyscy, którzy zakupili grę, mogą się po nie zgłaszac do sklepów, gdzie zakupili Star Wars Battlefront. Pamietajcie o dowodach zakupu.O "aferze" związanej z premierą SWBF porozmawiaj na FORUM.
KOMENTARZE (17)

Gry

SW Battlefront - premiera z błędnym CD-KEYem ...

2004-10-08 21:10:00 TheMichal

Nadszedł długo wyczekiwany przez fanów Star Wars dzień. W dniu dzisiejszym na półkach sklepowych pojawiła się gra BattleFront (169 zł). Szybko okazało się jednak, że do gry dołączony jest błędy CD-KEY, przez co nie można uruchomić instalacji!
LEM tłumaczy, że dostał niepoprawny kod z LucasArts (ale skoro tak, to jest to spore niedbalstwo - nie sprawdzić, czy gra chodzi poprawnie przed wydaniem). Na poprawny CD Key musimy niestety poczekać do poniedziałku - wtedy powinna przyjść odpowiedź z LA.


O "aferze" związanej z premierą SWBF porozmawiaj na FORUM.
KOMENTARZE (33)
Loading..