TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-29 23:52:00 KOTOR II

Dziś prezentujemy kolejny fragment Kronik Starej Republiki.
Wcześniejsze części dostępne są pod linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów

Kroniki Starej Republiki

Część V: Deprawacja wśród Jedi
Okres czasowy: 3.996 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Wojna Sithów

Dwaj Jedi: Exar Kun i Ulic Qel-Droma uczynili pierwszy krok w kierunku ciemności. Ulic przedostał się do miasta Krathów - Cinnagar, zabijając tam niedoszłego skrytobójcę, usiłującego zamordować Aleemę. Wkupił się tym samym w jej łaski. W nagrodę Aleema zaprosiła go do swego pałacu, chcąc zapoznać z Setalem Keto. Keto nie uwierzył historiom Ulica i, uważając go za szpiega Jedi, poddał torturom, oraz otruł jego organizm trucizną Sithów. Wybroniwszy się od tego ataku, Ulic zyskał szacunek i zaufanie, a nastepnie został generałem armii Krathów i osobistym pupilkiem Aleemy. Tymczasem Jedi przyjaźniący się z nim, zorganizowali misję ratunkową. Nomi Sunrider przedostała się na planetę, lecz została pojmana i przyprowadzona przed oblicze Keto. Ten poradził się Ulica, co ma z nią uczynić. Ulic, pomimo łączącej ich niegdyś miłości, rozkazał wykonać na niej egzekucję.

Nomi zrozpaczona losem Ulica, uciekła z lochów Cinnagar, używając Mocy. I choć Ulic posłał jej wiadomość, informującą ją o swych planach, wpadła ona w ręce Satala Keto, który rozkazał natychmiast zabić Ulica. Qel-Droma wpadł w furię i pokonując Stala, zajął miejsce na tronie Krathów u boku Aleemy. W tym samym czasie na Yavinie IV w siłę urósł Exar Kun. Wyczuwając, że ktoś w galaktyce praktykuje magię Sithów, wyruszył w drogę do systemu Cesarzowej Tety, mając na celu zgładzenie Ulica. Exar wierzył, iż to właśnie on sam jest tym, który powinien rozpocząć w galaktyce nową Złotą Erę, i wiedział, że Qel-Droma może być dlań zagrożeniem.

Pomimo śmiertelnego zaniepokojenia Mistrzów Jedi, Rycerze: Tott Doneeta, Cay Qel-Droma i Nomi Sunrider podjęli kolejną próbę usunięcia Ulica z tronu Krathów, Qel-Droma jednak w odpowiedzi użył całej potęgi militarnej jaką dysponował. Nomi Sunrider chciała dotrzeć do Ulica, i przekonać się, co jest silniejsze - miłość do niej, czy oddanie ciemnej stronie. Ulic odrzucił ją, co spowodowało, że Rycerze Jedi musieli się wycofać. Tuż po ich odwrocie jednak pojawił się Exar Kun, przez co bitwa rozgorzała na nowo. W trakcie walki Qel-Dromy i Kuna, ich amulety rozbłysnęły, a w komnacie pojawił się duch Marki Ragnosa - dawno umarłego Lorda Sith. Rozkazał on zawrzeć im pakt, dzięki któremu miał rozpocząć się nowy okres chwały Sithów. Był to początek okresu, nazwanego później Wojną Sithów.

Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć z komiksu The Sith War.

UPDATE (Freed):
Polecamy także zajrzeć do dostępnych materiałów w encyklopedii Bastionu:
Exar Kun
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
Tott Doneeta
Yavin IV
KOMENTARZE (2)

Gry

Nadchodzą Sithowie

2004-11-26 20:04:00 Przemas i Wp.pl

Po wielkim sukcesie gry Star Wars Knights Of The Old Republic, firma LucasArts postanowiła stworzyć jej sequel nawiązujący do pierwszej części. Tak powstał Star Wars Knights Of The Old Republic II: The Sith Lords. Jako pierwsza otrzyma go konsola Xbox, na którą to wspomnianą grę ujrzymy już za niecałe dwa tygodnie, konkretnie 6 grudnia. Pecetowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze kilka miesięcy, do lutego przyszłego roku.
Akcja gry rozgrywa się w pięć lat po zakończeniu KOTOR'a. Ponownie możemy wcielić się w rycerza Jedi, jednak tym razem sytuacja diametralnie się zmieniła, zaś my jesteśmy jednym z niewielu, jeśli nie ostatnim rycerzem, jaki ocalał z pogromu urządzonego przez Sith'ów.
Zostajemy zmuszeni do walki o przeżycie. Autorzy wzbogacili naszą postać o wiele nowych broni, a także Mocy Jedi, o jeszcze bardziej spektakularnych efektach.
Odwiedzimy też kilka nowych planet, a do wykonania otrzymamy, jak zwykle, mnóstwo nowych zadań.

KOMENTARZE (13)

Gry

Jump to Lightspeed w Ultimie

2004-11-24 19:13:00 Wp.pl za Ultima

Warszawski sklep Ultima rozpoczął już sprzedaż Star Wars Galaxies : Jump to Lightspeed nowego dodatku do gry Star Wars Galaxies, MMORPG'a w świecie Gwiezdnych Wojen.

Gra Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed to pierwsze oficjalne rozszerzenie, MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Dodatek to przede wszystkim wirtualny świat statków kosmicznych, służących do samodzielnego eksplorowania międzyplanetarnej przestrzeni i nawiązywania walki (RTS) z żywymi przeciwnikami lub reprezentantami Sztucznej Inteligencji.

W sumie około piętnaście odmiennych statków, – m.in. jednoosobowe myśliwce X-wing, Y-wing, TIE Fighter i TIE Interceptor oraz transportowiec YT-1300 ( “Sokół Millenium” pilotowany przez Han Solo). Statki pozwolą nam na podróż po jednym z dziesięciu rozległych sektorów galaktycznych,

Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed zawiera sto dodatkowych misji, których pomyślne wykonanie przynosi bohaterom szereg profitów (np. unikatowe przedmioty i zawsze potrzebne punkty doświadczenia). Dodatkowo udostępniono dwie bonusowe rasy herosów, a także cztery nowe profesje i mnóstwo nigdzie nie pokazywanych wcześniej postaci nieinteraktywnych (NPC).

KOMENTARZE (1)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-24 15:58:00 Kotor II

Dziś prezentujemy kontynuację artykułu Kroniki Starej Republiki, który od jakiegoś czasu regularnie ukazuje się na stronie internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Wcześniejsze części dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów

Kroniki Starej Republiki

Część IV: Atak Krathów
Okres Czasowy: 3,997 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa Okresu: Nadciągająca Katastrofa

Dla Republiki rozpoczął się okres trudów i cierpienia. Uczniowie Sith, Setal Keto i Aleema powrócili na czele oddziałów Krathów do Systemu Cesarzowej Tety, dokonując w nim zamachu stanu, a wszelki opór dławiąc nowo nabytymi umiejętnościami Sithów. Wieści o powstaniu wkrótce dotarły na Onderon. Stacjonowali tam bracia Qel-Dromowie, Tott Doneeta i Nomi Sunrider, starając się przywrócić pokój, spustoszonemu po Powstaniu Freedona Nadda światu. Mistrz Arca postanowił wysłać Ulica Qel-Dromę, oraz Nomi Sunrider, by zajęli się opanowaniem sytuacji w Systemie Cesarzowej Tety. Republika skierowała tam również własne oddziały wojska, by pomogły siedmiu - zbuntowanym przeciwko Krathom - światom. W trakcie zaciętej bitwy kosmicznej mostek statku flagowego Ulica został zniszczony przez myśliwiec samobójczego pilota Krathów. Qel-Droma odniósł ciężkie rany, jednak Nomi zdołała ocalić go od śmierci. Odparta flota Republiki musiała się jednak wycofać.

W tym samym czasie na odległej planecie Dantooine Mistrz Jedi, Vodo-Siosk Baas, kształcił trójkę uczniów: parę Catharów: Crada i Sylvar, oraz Exara Kuna, w którym Vodo dostrzegał niepokojący cień. Po kłótni z Sylvar, podczas której ta rozorała mu pazurami twarz, Exar Kun wyzwał na pojedynek swojego Mistrza, pokonując go w brutalnej walce na miecze świetlne. Ambitny i wiecznie głodny wiedzy, Kun dowiedział się ze starych legend wiele na temat toczonej przed wiekami Wielkiej Wojny w Nadprzestrzeni. Wiedziony ciekawością, wybrał się więc do systemu Onderona, by dowiedzieć się czegoś więcej o dokonaniach Freedona Nadda. Podając się za archeologa, dostał on propozycję pomocy od Caya Qel-Dromy i Totta Doneety. Mistrz Arca jednak, widząc arogancję przybysza oznajmił mu, że nie może liczyć na pomoc z ich strony. Kun odleciał więc na księżyc Dxun, mając do pomocy jedynie parę najemników. Po pokonaniu strzegących grobu bestii, Kun wszedł wreszcie do grobowca Nadda, po czym zdjął pieczęcie Mandaloriańskiej stali z jego sarkofagu i spojrzał na leżący, zakuty w czarną zbroję szkielet. Chwilę później osłupiał,... gdyż ukazało mu się widmo Nadda. Duch Lorda Sithów ukazał mu kosztowne metalowe zwoje, spoczywające w skrytce pod jego doczesnymi szczątkami, obiecał również Kunowi świetlaną przyszłość, jeśli tylko przejdzie on na ciemną stronę Mocy. Kun nie uwierzył i opuścił grobowiec, po drodze zabijając dwóch najemników, którzy usiłowali go obrabować, po czym, przerażony tym, co zrobił zabrał metalowe zwoje i odleciał z systemu Onderona.**

Udał się na Korriban - świat przemieniony w mauzoleum - gdzie odczytując zwoje dowiedział się więcej na temat związku Nadda z legendarnymi Sithami. Gdy zaczął przeszukiwać ruiny natrafił na dziwną kryptę, lecz kiedy do niej wszedł, zawaliło się nań sklepienie. Kun zaczął wołać o ratunek, lecz ukazało mu się jedynie widmo Nadda. Duch oświadczył, że uwolni go, pod warunkiem, że podda się ciemnej stronie Mocy. Chcąc ocalić życie, Kun zgodził się, lecz nie zamierzał dotrzymać słowa. Złożona przysięga sprawiła jednak, że zaczął coraz bardziej ześlizgiwać się w objęcia Cienia. W końcu ciemna strona przepłynęła przez jego ciało z niesamowitą siłą, a z gardła Kuna, nago leżącego na powierzchni Korriban wydobył się krzyk, który swym echem poniósł się po galaktyce, docierając do każdego Jedi. Kun wzywał na pomoc swego Mistrza, Vodo Baasa, którego wcześniej zawiódł i opuścił. Kiedy ów krzyk dotarł do uszu Mistrza, ten właśnie zmierzał na wielką konferencję Jedi, mającą się odbyć na Denebie.

Zgromadzenie zwołał wiekowy Mistrz Jedi, Odan-Urr, w celu omówienia sytuacji w Systemie Cesarzowej Tety, jednak w trakcie zebrania, na Ossusie wylądowały kapsuły z setkami wojennych robotów Krathów. Dzięki zaciętej walce Jedi zdołali odeprzeć zagrożenie, lecz podczas walk śmierć poniósł Mistrz Arca Jeth, i to w chwili, gdy sam ratował życie swojemu uczniowi, Ulicowi Qel-Dromie. Młody Jedi wmówił sobie, iż zawiódł swego Mistrza. Podjął więc decyzję, że w celu rehabilitacji przeniknie w szeregi Krathów, niszcząc ich organizację od wewnątrz. W tym samym czasie, Exar Kun wylądował na odosobnionym, porośniętym dżunglą księżycu - na Yavinie IV. Został tam schwytany przez przeważającą liczbę wojowników Massassów, więc aby nie zostać złożonym na ofiarę raz jeszcze wezwał na pomoc potęgę ciemnej strony Mocy. Ponownie pojawił się duch Nadda, który tym razem uznał go za swego sprzymierzeńca, biorąc tym samym na ucznia. Kun zachwycony swą potęgą nie chciał nawet o tym słyszeć. Potężnym uderzeniem Mocy unicestwił widmo na zawsze, mianując się nowym Mrocznym Lordem. Podporządkował Massassów swojej woli, rozkazując im budowę większej liczby świątyń, które miały na celu ogniskowanie potęgi ciemnej strony. Niedługo potem odnalazł także wielki statek Nagi Sadowa, ukryty na księżycu tysiąc lat wcześniej i przywłaszczył go sobie.

**[notka: na oficjalnej stronie KOTORa 2 w tym miejscu jest błąd chronologiczny - poprawiłem go; dotyczył on psychicznego krzyku kuna, który miał miejsce dopiero na Korribanie, a nie jak podaje LucasArts, w grobowcu Nadda]

Więcej o tych wydarzeniach dowiedzieć się można z serii komiksów "Tales of the Jedi", oraz z encyklopedii Bastionu:
Exar Kun
Freedon Nadd
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
Tott Doneeta
Korriban
Yavin IV
KOMENTARZE (3)

Gry

Nowy patch do Battlefronta

2004-11-23 11:23:00 Proto''FC z swbf.fpp.pl; gry.o2.pl

W sieci pojawił się nowy patch do Star Wars: Battlefront. Nosi on numer 1.11. Dzięki niemu gracze zyskują nową mapę, na której pograć mogą w Pałacu Hutta Jabby, znanym z Epizodu VI. Poprawia on też błędy związane z połączeniem multiplayer'owym, a także dodaje nazwy planet na ekranach ładowania.

Jeżeli chcecie poczytać o reszcie zmian lub zamierzacie ściągnąć którąś z wersji językowych, zapraszamy w to miejsce. Tutaj zaś znajdziecie moją recenzję Battlefronta, a tutaj można się na jego temat wypowiedzieć.
KOMENTARZE (6)

Gry

Tworzenie fabuły KotOR II: The Sith Lords

2004-11-22 12:47:00 The Outer Rim za StarWars.Com

Artykuł Chrisa Avellone'a, głównego programisty pracującego nad grą Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords:

Z tworzeniem fabuły do takiej gry, jaką jest Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, związane są duże ilości kofeiny i stresu. No i oczywiście szczegółów. W sumie jednak nie ma wielkiej różnicy w stosunku do naszych prac nad innymi projektami czy to w Black Isle, czy nawet tu w Obsidianie. Robienie kolejnej części niesamowitej historii, wymyślonej przez BioWare do Knights of the Old Republic, jest zadaniem wymagającym, przy którym z całą pewnością pojawia się specyficzna presja. Tym niemniej proces tworzenia fabuły pozostaje ten sam. To co wymienię poniżej nie jest wszystkim - to jest pewien szkic procesu, wykorzystywanego przez nas w Obsidianie, do tworzenia fabuł.

Krok 0: Ograniczniki

Każdy projekt ma swo*e ograniczenia, czy to ze względu na platformę sprzętową, na technologię, na sztywny kalendarz, czy też na środki w naszej dyspozycji. Byś może masz ponurego programistę, po którego spojrzeniu więdną rośliny. Może to być również wściekły producent, który syczy na ciebie jak wąż. Wszystko jedno. To są przykłady ograniczeń i trzeba wiedzieć, gdzie one się znajdują po to, by móc je ustrzelić z karabinka snajperskiego.

Sprawa jest trudna, ale musisz podchodzić do fabuły gry z pewnym realizmem. Jeśli masz do dyspozycji zespół liczący sobie 20 osób i 14 miesięcy czasu na wykonanie zadania, to nie twórz fabuły, wymagającej od gracza podróżowania po trzydziestu różnych planetach, na których jest po pięć poziomów z obaszami wielkości kilkuset mil. To recepta na przepalenie konsoli i wykończenie artysty, zajmującego się grafiką. Musisz przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego jakie masz środki, jaki masz czas, i na jaką platformę tworzysz. Kiedy już będziesz świadom co cię ogranicza, możesz przystąpić do prac nad fabułą.

W przypadku The Sith Lords musieliśmy pogodzić się z napiętym kalendarzem prac, z istniejącą technologią, a także z ograniczeniami platformy XBox. Na szczęście mieliśmy do dyspozycji silnik, stworzony przez BioWare, a więc prace mogły ruszyć niemal natychmiast.

Krok 1: Odkryj co daje dobrą zabawę

Zawsze najlepiej jest odkryć co jest fundamentem twojej gry i w jaki sposób fabuła może przyczynić się do jego ulepszenia. Historia powinna podkreślać atuty gry w kluczowych momentach. Jeśli nie chcesz by gracz musiał wczytywać stan gry, to stwórz fabułę, w której główna postać nie umiera i połącz ją z mechaniką gry. Generalnie chodzi o to, aby wiedzieć co daje dobrą zabawę i wbudować te elementy, jako istotną część fabuły.

Krok 2: Bądź dobrze przygotowany do pracy

Zanim zaczniesz pracować nad fabułą, dobrze przygotuj się do tego. Na przykład jeśli chodzi o The Sith Lords, to obejrzałem sobie raz jeszcze wszystkie epizody "Gwiezdnych wojen", a także przeczytałem każdą książkę i komiks na ten temat.

Powód jest prosty - jeśli tworzysz we wszechświecie innej osoby, musisz poznać go od podszewki. Musisz wiedzieć co zostało w nim zrobione, jakie wątki wykorzystano już do znudzenia, od jakich złych pomysłów trzeba się trzymać z daleka, i jakie są cechy tego wszechświata.

Jeśli nie tworzysz we wszechświecie innej osoby (co dzisiaj jest rzadkością), to i tak nie powinieneś rezygnować z przygotowań. Przydałoby się abyś wiedział co wprowadziły inne gry w kategorii, nad którą pracujesz, i co zrobić, aby twój produkt wyróżniał się na tle reszty.

Krok 3: Zacznij od ogólnego obrazu

Teraz kiedy już wiesz z czym musisz się liczyć, jeśli chodzi o technologię, i co w twojej grze sprawia przyjemność, możesz spokojnie usiąść i zacząć tworzyć generalny zarys fabuły. W tej chwili nie czas jeszcze na szczegóły odnośnie akcji w poszczególnych lokacjach - na razie musisz się zająć tylko przebiegiem gry. W trakcie tej fazy powinieneś skupić się na następujących sprawach:

- Motywacja postaci. To coś innego od motywacji gracza, o jakiej wspomnę za chwilę. Tutaj chodzi o to co motywuje bohatera. Dlaczego ważny jest rozwój w trakcie gry? Co takiego charakterystycznego jest w postaciach? Co uczyni ich niezbędnym elementem wydarzeń, które nastąpią?

W The Sith Lords zaprojektowaliśmy proste wprowadzenie w motywację bohatera. Jako okryty niesławą weteran Wojen Mandaloriańskich, gracz znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia, ponieważ jest ostatnim znanym Jedi w galaktyce... a jednocześnie celem zabójców, służących Ciemnej Stronie, których celem jest wyeliminowanie wszystkich Jedi. Już na samym początku upewniliśmy się, iż gracz dokładnie wie co mu zagraża i dlatego trzeba to powstrzymać - tak, albo inaczej.

Aby pogorszyć jeszcze sytuację, gracz jest Jedi, który utracił swoją łączność z Mocą - jest to stan, jaki nikt nie będzie chciał utrzymywać przez dłuższy czas. W grze chodzi więc o to, by ponownie obudzić w sobie Moc i odkryć co tak naprawdę znaczy bycie Jedi (bądź Sithem). Wydarzenia są ułożone w taki sposób, by postać odzyskiwała siły na przestrzeni pewnego czasu, stopniowo odnajdując łączność z Mocą i dowiadując się więcej na temat tego co grozi jej... i galaktyce.

- Motywacja gracza. To nie to samo co motywacja bohatera. Chodzi o to, by dostarczać graczowi wystarczającą ilość wskazówek, aby budzić jego zainteresowanie przez całą grę. Można to osiągać przez ujawnianie istotnych informacji, wprowadzanie ciekawych nowych towarzyszy, nowe specjalne zdolności i tak dalej. Każda część gry powinna zadawać pytanie: "Dlaczego graczowi powinno na tym zależeć?". Co równie ważne, każda część powinna jednocześnie zawierać odpowiedź na to pytanie. Nie jest łatwo skłonić gracza, by zależało mu na ratowaniu jakiejś wymyślonej rzeczywistości, jeśli twórcy nie przekonają go, aby zainteresował się losem mieszkańców tego świata, jego sytuacją polityczną i dziejącymi się wydarzeniami.

W The Sith Lords wykorzystaliśmy stosunkowo prostą metodę kija i marchewki, bazującą na Mocy. Ponieważ gracz stracił swoją łączność z Mocą, tylko przez kontakty z innymi postaciami oraz poprzez stawianie czoła stojącym przed nim wyzwaniom, może on odzyskać Punkty Mocy, a także pozostałe specjalne zdolności Mocy. Te wymienione przed chwilą marchewki zostały zaprojektowane, by utrzymać zainteresowanie gracza i skłonić go do dokładnego odkrywania fabuły oraz poszczególnych lokacji. Tylko w ten sposób można sprawdzić czy gdzieś są nowe lekcje, bądź techniki, które można zdobyć, aby stać się jeszcze potężniejszym.

Istnieją również misje bonusowe, na które można natrafić w przeciągu całej gry. Są one RPG-owym odpowiednikiem ukrytych miejsc, znanych wszystkim z gier FPS. Takie misje bonusowe dla naszej postaci można będzie odkryć jedynie dzięki dokładnemu badaniu obszarów, skutecznemu wykorzystaniu konkretnych umiejętności i zwracaniu uwagi na pewne fakty. Po wypełnieniu misji gracz uzyska większą wiedzę o swojej postaci, o świecie, i przede wszystkim dodatkowe punkty doświadczenia.

- Istotne momenty fabuły. Kiedy tworzę historię czasem wiem jakie konkretne sceny chcę w niej umieścić, ponieważ myślę, że byłyby one fajne z punktu widzenia gracza. Często kiedy już mam wystarczają ilość takich scen, wystarczy, iż zacznę budować fabułę do tyłu, aby wszystko co dzieje się przedtem i potem wpasowywało się w te istotne momenty. W każdym razie zawsze czymś pożytecznym jest wyszczególnienie momentów w historii, gdzie pragnie się naprawdę zrobić wrażenie na graczu. Trzeba tylko pamiętać, by najpierw umieścić odpowiednią ilość informacji wprowadzających, ponieważ jednie wtedy ostateczny efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.

- Obszary przez które będzie podróżował gracz. Fabuła powinna być podzielona na łatwe do rozróżnienia części, zarówno dla gracza, jak i dla ekipy tworzącej grę. Zwróć uwagę na ukształtowanie terenu, cechy charakterystyczne i tym podobne, jakie występują na każdym obszarze. Często ta lista zostanie w sposób brutalny skrócona przez innych członków zespołu i bardzo dobrze.

Krok 4: Podziel ogólny obraz na małe części

Kiedy masz już ogólny obraz projektu i każdy wypowiedział o nim swoje zdanie, nadszedł czas na podzielenie go na mniejsze części, a następnie przydzielenie konkretnych zadań. Te części stają się dokumentami projektowania obszaru, z których korzystają artyści i programiści, aby zorientować się co muszą zrobić. Postępowaliśmy tak przy każdej grze RPG, tworzonej przez nas dla Black Isle i tak samo robimy w Obsidian.

Nad The Sith Lords pracowało wielu projektantów i każdy z nich dostał do opracowania pewną część historii: Michael Chu - Telos; Kevin Saunders - jeszcze nie nazwana planeta, a także zbalansowanie gry oraz projektowanie przedmiotów; John Morgan - jeszcze nie nazwana planeta; Tony Evans - Dxun, Onderon, i inne; Ferret Baudoin - Dxun/Onderon. Tak więc projektant bierze przydzieloną mu planetę, a następnie wypełnia ją szczegółami wymaganymi przez fabułę. W trakcie pracy tworzona jest lista wszystkiego co trzeba umieścić w danej lokacji z punktu widzenia artystycznego, jak i programisty.

Z projektantami pracuje trzech programistów, odpowiedzialnych za kodowanie przerywników filmowych i innych specjalnych elementów, wbudowanych w grę, by wzbogacić fabułę - są to Adam Brennecke (prosto z Digipen w Seattle), Anthony Davis (opracował Aldon's Crossing RPG i jeździł czołgami po Niemczech) oraz Ben Ma (stażysta z UCI, który nie wiedział w co wchodzi). To właśnie ci programiści zajmują się określonymi częściami historii, a konkretnie sekwencjami filmowymi, które dla nas ożywiają, szybciej i lepiej, niż zrobiłby to projektant.

Krok 5: Edycja

Kiedy poszczególne obszary zaczynają być wypełniane, nadchodzi najważniejszy moment - przegląd. Czasem to co wydaje się super w fazie pracy nad dokumentami, nie jest już takie ekstra, gdy mamy do czynienia z prawdziwą grą. Trzeba więc wszystko przeglądać, poprawiać, przeglądać, i tak aż do chwili, gdy zadowoleni jesteśmy zarówno my, jak i ludzie zajmujący się jakością.

Krok ostatni: Skończ wreszcie

Jest jeszcze wiele elementów tworzenia fabuły RPG, ale moje palce już krwawią, a trzeba dokończyć The Sith Lords. Mam nadzieję, że będziecie mieli z tej gry tyle przyjemności, ile my mieliśmy przygotowując ją dla LucasArts.
KOMENTARZE (7)

Gry

Dwie nowe tapety

2004-11-20 12:28:00 Gamewallpapers.com

Przeglądając strony internetowe z tapetami pokazującymi motywy z gier, natrafiłem na dwie nowe, nie publikowane jeszcze na oficjalnej stronie Star Wars: Knights of the Old Repiblic II: Sith Lords. Oto one:

1024x768, 1600x1200 1024x768, 1600x1200

KOMENTARZE (13)

Gry

Nowe informacje na temat KOTOR 2 - UPDATE

2004-11-18 17:49:00 Kyp Durron za Game Spy

W wywiadzie dla Game Spy szef Obsidian Entertainment, Feargus Urquhart, oprócz podania wielu ciekawych szczegółów, zapewnił że druga część bestsellerowej gry KOTOR, będzie o wiele bardziej zgodna z Expanded Universe niż pierwsza.

"Poświęciliśmy dużo czasu i wysiłku starając się wykorzystać tak wiele z uniwersum Gwiezdnych Wojen jak to tylko możliwe na wszelakie sposoby. Miejmy nadzieje ,że w grze znajda się wątki, które zarówno trafią do miłośnika filmów jak i do ortodoksyjnego fana. Tego typu rzeczy wystąpią w całej grze, choćby w nazewnictwie przedmiotów, wyglądzie pewnych miejsc czy w kwestiach wypowiadanych przez rozmaite postacie. Fabuła gry zaskoczy niejedngo.
Nawiązuje ona do wszelakich książek, przewodników, podręczników RPG, powieści młodzieżowych czy komiksów, jakie znajduja się w kolekcji niejednego fana. Gdybym miał wymienić kilka szczególnych inspiracji, powiedziałbym że w przeciwieństwie do KOTOR I, opieraliśmy się w bardzo wielkim stopniu na komiksach "Opowieści Jedi"
.

Oprócz tego Feargus wyznał, że tym razem gracze będą mogli awansować poza poziom 20 doświadczenia i tam też wprowadzono kilka ciekawostek. Bohaterowie niezależni będą mieli bardziej zróżnicowane twarze, niektóre obszary w grze będą znacznie większe niż w jedynce a przedmioty będzie można rozłożyć na czynniki pierwsze.

UPDATE - Strangler: W tej galerii można obejrzeć ponad 20 nowych screenów z gry.
KOMENTARZE (10)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-17 19:42:00 Freedon Nadd i Kotor II

Oficjalna strona gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords kontynuuje wydawanie artykułów z cyklu Kroniki Starej Republiki - dziś prezentujemy już trzecią część chronologii. Poprzednie dwie można przeczytać w tych linkach:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda

Kroniki Starej Republiki

Część III: Bunt Naddystów
Okres Czasowy: 3,998 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa Okresu: Powstanie Freedona Nadda

Sekta wyznawców Freedona Nadda była potężniejsza, niż Jedi mogli przypuszczać. Po zakończeniu Wojny Bestii Mistrz Jedi Arca Jeth, wraz ze swoimi padawanami - Ulicem i Cayem Qel-Dromą, oraz Twi`lekiem Tottem Doneetą - podjął próbę usunięcia źródeł złowrogiej energii; grobowca Freedona Nadda i trumny królowej Amanoi na pobliski księżyc Dxun. Jednak w trakcie przygotowywania sarkofagów do podróży, kondukt pogrzebowy zaatakowali zwolennicy Freedona Nadda. Mistrz Arca został obezwładniony ciosem ciemnej strony Mocy, a obydwa sarkofagi wykradziono. Po dojściu do siebie Mistrz odkrył, że prastary mąż królowej Amanoi - Król Ommin - nadal żyje, a jego chore i zniedołężniałe ciało utrzymuje przy życiu specjalna aparatura. Podczas wizyty u umierającego króla, w której towarzyszyli mu królowa Gallia i Ulic Qel-Droma, Mistrz Arca odkrył, że starzec jest zwolennikiem Freedona Nadda, i źródłem wielkiego cienia. Ommin tak długo czerpał siły z mrocznej energii, że wyzwolił ducha Nadda, który połączył z nim swoje siły.

Zniedołężniały król zaatakował Mistrza Arcę błyskawicami ciemnej strony Mocy, zmuszając go tym samym do uległości. Mimo, że Ulic Qel-Droma walczył dzielnie w obronie swojego mistrza, Ommim uciekł wraz z nim do swojej twierdzy, gdzie uprzednio zwolennicy Nadda umieścili jego sarkofag. Zdruzgotany swą porażką, Ulic wezwał na pomoc Galaktyczną Republikę, oraz koalicję Rycerzy Jedi z bibliotecznego świata - Ossusa (do grupy należała także Nomi Sunrider). Atakowani i ostrzeliwani, Rycerze Jedi zdołali wreszcie przedrzeć się do miasta Iziz, i wesprzeć Ulica Qel-Dromę. W tym samym czasie, nie zważając na walki toczące się na Onderonie, do systemu przyleciała dwójka arystokratów - Satal Keto i jego kuzynka Aleema. Pochodzili oni z zaprzedanego ciemnej stronie Mocy systemu Cesarzowej Tety i nazywali siebie Krathami. Posiadali oni niewielką, lecz wystarczająco niebezpieczną wiedzę o magii Sithów, a w dodatku zabawiali się artefaktami zgromadzonymi przez uczonego Jedi - Odan-Urra, tysiąc lat wcześniej - tuż po zakończeniu Wielkiej Wojny w Nadprzestrzeni, wliczając w to potężną księgę zaklęć Sithów. Pragnęli, by ktoś przetłumaczył im tą księgę, a także zapoznał z innymi mrocznymi czarami. Dzięki wykorzystaniu swoich umiejętności udało im się przedostać do fortecy króla Ommima.

Satal i Aleema poznali króla, który był bardzo zachwycony widokiem księgi, polecił więc przełożyć ją jednemu ze swoich skrybów, który zaczął to robić, gdy niespodziewanie pojawił się duch Freedona Nadda. Wiedział on, że miasto jest atakowane przez siły Republiki i Jedi - zdawał sobie także sprawę z tego, że król Ommim nie może zwyciężyć. Zaczął przekonywać więc dwójkę arystokratów, że dzięki jego pomocy mogą rozpocząć nowy Złoty Wiek dla Sithów. Jak tylko Jedi weszli do twierdzy króla, Nadd zerwał więź łączącą go z Ommimem, pozwalając Ulicowi na zabicie króla, i uratowanie swojego Mistrza. Satal i Aleema powrócili do systemu Cesarzowej Tety, a duch Nadda ukazał się jeszcze Rycerzom Jedi, by oznajmić, że ciemna strona skusi także ich towarzyszy. Po ostatecznym przezwyciężeniu sił króla w mieście Iziz ustanowiony został stan wyjątkowy, a sarkofag Nadda przetransportowano na opanowany przez bestie księżyc Dxun, po czym zapieczętowano płytami Mandaloriańskiej stali.
KOMENTARZE (4)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-11-14 23:50:00 Kotor II

Niedawno pisaliśmy>>> o serii artykułów pt. "Kroniki Starej Republiki", która zaczęła ukazywać się na stronie LucasArtu, poświęconej grze Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Dzisiaj prezentujemy kontynuację owego artykułu.

Kroniki Starej Republiki

Część II: Cień Freedona Nadda
Okres Czasowy: 4400-4000 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa Okresu: Opowieści Rycerzy Jedi

Upłynęło sześć wieków odkąd pokonany Naga Sadow osiadł na księżycu Yavina, a jego massasscy słudzy wznieśli tam świątynie. Ambitny Rycerz Jedi - Freedon Nadd, traktując poważnie plotki, kierowany intuicją wyprawił się do odosobnionego systemu Yavina. W ciągu sześciuset lat od zamknięcia się Mrocznego Lorda w skupiającej komnacie największej świątynni, Massassowie cofnęli się w rozwoju i przemienili w rasę potężnych, aczkolwiek prymitywnych dzikusów. Dopiero w trakcie brutalnej walki z Naddem, w momencie gdy użył on Mocy, Massassowie przypomnieli sobie swą przeszłość. Wskazali mu miejsce snu pradawnego Mrocznego Lorda, a Rycerz Jedi obudził go. Naga Sadow zaczął kształcić Nadda w sztuce rzucania mrocznych czarów i wykorzystywania technik Ciemnej Strony Mocy. W końcu Nadd nauczył się tak sprawnego władania tą bronią, że żaden inny Jedi nie byłby mu w stanie sprostać. Niedługo po ukończeniu nauki, Freedon Nadd opuścił Yavin Cztery i osiadł na planecie Onderon, znajdującej się poza granicami Republiki, mianując się jednocześnie królem jej prymitywnych mieszkańców. Dalsze losy Nagi Sadowa, pozostają natomiast tajemnicą.

Mieszkańców silnie ufortyfikowanego miasta Iziz od lat trapiły ataki bestii, które przylatywały z dżungli, otaczającej osadę - skoro zaś Freedon Nadd znał czarnoksięskie sztuczki i bez wahania korzystał z usług Ciemnej Strony, nikt nie sprzeciwiał się, by został przywódcą tych ludzi. W ciągu następnych dziesięcioleci Nadd pomagał mieszkańcom w budowie śmiercionośnych broni, dzięki którym walka z bestiami z zewnątrz stawała się łatwiejsza. Wykorzystano ja później, także do walki z wewnętrznymi rebeliantami, którzy nie zgadzali się, by władał nimi Lord Sith. Nadd zarządził, by kryminalistów oraz rebeliantów karać bez litości. Wszystkich wyprowadzano poza mury miasta i pozostawiano dżungli. Niektórzy z nich jednak przeżyli - co więcej zaczęli jednoczyć się w większe grupy, a w krótce nawet nauczyli się łapać i oswajać bestie. Niedługo potem rozpoczął się kilkusetni okres wojny domowej, prowadzonej najczęściej metodami partyzanckimi. Po śmierci Nadda, sarkofag kryjący jego zwłoki, stał się źródłem energii Ciemnej Strony Mocy, która przez wieki pomagała jego potomkom, oraz poddanym w prowadzeniu wojny domowej. Po kilku wiekach, gdy Republika poszerzyła swoje granice, za przyłączenie systemu Onderona odpowiedzialny został Mistrz Jedi Arca Jeth. Zamiast jednak przylecieć tam osobiście, przysłał on do systemu swoich trzech uczniów - dobrodusznych, lecz impulsywnych braci, Ulica i Caya Qel-Dromów, oraz Twi`leka - Totta Doneetę, mieli oni za zadanie zakończyć trwający na planecie konflikt.

Spotkanie Rycerzy z wiekową królową Amanoą - która opowiedziała im problemie, trapiącym jej mieszkańców - zakończyło się atakiem jeźdźców bestii, którzy porwali córkę królowej: Galię. Bracia Qel-Dromowie, oraz Doneeta wyruszyli jej na pomoc, jednak gdy ją odnaleźli, okazało się, że zamierzała ona wziąć ślub z lordem jeźdźców bestii - Oronem Kirą, aby wreszczie zjednoczyć mieszkańców miasta z tymi, którzy mieszkali w dżungli. Rycerze Jedi, występując w roli mediatorów przedstawili tą propozycję królowej Amanoi, jednak nie była ona zainteresowana zawarciem pokoju. Korzystając z potęgi Ciemnej Strony Mocy, zawartej w grobowcu Freedona Nadda, rzuciła ona do boju armie miasta Iziz, rozkazując dowódcom raz na zawsze unicestwić wszystkich jeźdźców bestii, a wraz z nimi trzech wysłanników Republiki. Jedi bronili się dzielnie, ale w końcu zostali zmuszeni do wezwania na pomoc Mistrza Arca Jetha, który przybywając, przechylił szalę zwycięstwa na ich stronę. Żołnierze królowej Amanoi zostali pokonani, a Mistrz Arca przepędził na zawsze zło, które od tak dawna gnieździło się w centrum miasta. Doprowadziło to do ostatecznego pojednania mieszkańców miasta z jeźdźcami bestii, a na Onderonie wreszcie zapanował pokój.

Więcej o tych wydarzeniach można dowiedzieć się z komiksów "Wojna Bestii z Onderona", oraz z encyklopedii Bastionu:
Freedon Nadd
Ulic Qel-Droma
Tott Doneeta

Freedon Nadd


KOMENTARZE (2)

Gry

Będzie nowy RTS

2004-11-12 10:37:00 Gry-OnLine.pl

Wszyscy fani świata Star Wars nie powinni mieć kłopotów do narzekań albowiem rok 2005 zapowiada się dla nich wyjątkowo smakowicie. Do kin trafi wielce oczekiwany, trzeci epizod filmowej sagi, natomiast do sklepów trzy gry: Republic Commando, Knights of the Old Republic II oraz Revenge of the Sith. To jednak nie wszystko. Jeśli wierzyć słowom Jima Warda (a przecież szef LucasArts nie może kłamać), w przyszłym roku ujrzymy jeszcze jeden produkt: strategię rozgrywaną w czasie rzeczywistym.

O planach stworzenia gry RTS korzystającej z bogatego świata „Gwiezdnych Wojen”, Jim Ward zwierzył się magazynowi The Hollywood Reporter. Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko tyle, że program zostanie przygotowany przez zespół Petroglyph, znany głównie z tego, że w jego szeregach znajdują się wieloletni współpracownicy Westwood Studios. Ward zapewnia, że doświadczony w produkcji RTS-ów developer wyznaczy zupełnie nowe kierunki w wyeksploatowanym do granic możliwości gatunku, a sama gra przypadnie do gustu zarówno hard-core’owym entuzjastom programów tego typu, jak i tradycyjnym fanom „Gwiezdnych Wojen”.

Czy zatrzęsienie grami sygnowanymi logiem Star Wars może się komuś znudzić? Wygląda na to, że nie. W tym samym wywiadzie Jim Ward utrzymuje, że w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży Star Wars: Battlefront, program zakupiło półtora miliona użytkowników (w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedano milion sztuk).

KOMENTARZE (11)

Gry

Kroniki Starej Republiki

2004-11-11 12:03:00 Kotor II

Na oficjalnej stronie LucasArtu poświęconej grze Knights of the Old Republic II: The Sith Lords pojawiła się nowa seria artykułów, pt. „Kroniki Starej Republiki”, która w zarysie przedstawia historię Starej Republiki, zwłaszcza okresu przed grą. Na początek poszły dwa komiksy Kevina J. Andersona (także wydane w Polsce) opowiadające o Wielkiej Wojnie Nadprzestrzennej.


Kroniki Starej Republiki

Cześć I: Złota Era
Okres czasowy – 5000 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Wielka Wojna Nadprzestrzenna

Był to czas wielkiej ekspansji Starej Republiki. RYCERZE JEDI przynosili światło nadziei w mroczne, nieodkryte rejony galaktyki, wyznaczając nowe nadprzestrzenne szlaki handlowe. Wielu niezliczonych podróżników wyznaczało nowe trasy, a wśród nich było rodzeństwo – Gav i Jori Daragon, którzy przemierzali kosmiczne przestworza swym statkiem „Starbreakerem 12”. W tym czasie w odległej części galaktyki Imperium Sithów rosło w siłę przez wieki pod wpływem Ciemnej Strony Mocy, a także przez stuletnie rządy Mrocznego Lorda Sithów – MARKA RAGNOSA. Śmierć władcy doprowadziła do potężnych zaburzeń, dwóch przywódców walczyło o schedę po Ragnosie przy jego grobie na planecie mauzoleum - Korriban. W czasie pojedynku Nagi Sadowa i Ludo Kressha, nagle pojawia się „Starbreaker 12”, a rodzeństwo Daragonów zostaje natychmiast pojmane.

Kressh wierzył, że odkrywcy to zapowiedź inwazji, podczas gdy podstępny Sadow widział w Starej Republice nowe imperium do podbicia. Pomimo znamienia śmierci Lordów Sithów na Daragonów, Sadow pomógł zaaranżować ich ucieczkę, wykorzystując swych oddanych żołnierzy – Massassiańskich Wojowników. Gav Daragon został skuszony przez Sadowa na Ciemną Stronę, podczas gdy Kessh postanowił zniszczyć Sadowa, którego podejrzewał o uknucie spisku z ucieczką więźniów. Ale Sadow tego się spodziewał i pokonał przecinika. Wysłał też Jori Daragon, ale bez brata Gava, do domu. Naga Sadow ogłosił się Mrocznym Lordm Sithów i użył urządzenia naprowadzającego w „Starbreakerze 12” by podążyć za Jori do światów Republiki.

Początkowo zignorowana, Jori w końcu została wysłuchana przez Cesarzową Tetę, która uwierzyła w tę historię i podniosła alarm na Coruscant. Ale tylko kilku Jedi ją wysłuchało. Wielka Wojna Nadprzestrzenna rozpoczęła się, gdy cała flota wojenna Sadowa pojawiła się w przestrzeni Republiki. Sithowie byli bezwzględni. Pomimo zdolności strategicznej dowódców armii Cesarzowej Tety czy heroizm obcego Jedi – ODAN-URRa, siły Republiki zostały zepchnięte w rejon czerwonego giganta – gwiazdy Primus Goluud. Tam Sadow użył Sithiańskiej technologii by zniszczyć gwiazdę, ale jego protegowany Gav Daragon obrócił się przeciw niemu. To pomogło przechylić szalę zwycięstwa. Flota Sithów była w odwrocie do Imperium Sithów, gdzie czekał na nich już Ludo Kressh. Tam rozegrała się bitwa przeciw „zdrajcom”, ale obie strony walczących ze sobą Sithów zostały zaskoczone przez nagły atak Wojsk Republiki. Większość z niedobitków Sithów uciekła z Sadowem na jego uszkodzonym statku i wylądowała na księżycu dżungli orbitującym wokół gazowego giganta Yavin. Na Yavinie 4 Sadow użył technologii i magii Sithów by przetrwać wiele lat i obudzić się w nowym Złotym Wieku.Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć z komiksów Złoty Wiek Sith i Upadek Imperium Sith
KOMENTARZE (7)

Gry

Wywiad IGN

2004-11-10 10:46:00

Na IGN.com zaprezentowano wywiad z twórcami Star Wars: Knights of the Old Republic. Porusza on wyłącznie tematykę mieczy świetlnych pojawiających się w grze. Dowiedzieć się możemy z niego m.in., że do świata gry dodano kilkanaście nowych kryształów, które nadadzą lightsaberom i lightstaffom nowe, unikalne możliwości. Pojawi się też kilka nowych kolorów mieczy, a wśród nich jasny zielony, pomarańczowy czy... srebrny! Po więcej szczegółów zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (10)

Gry

Star Wars Battlefront

2004-11-09 22:45:35 MadMad_The_Jedi_Knight z MARSite on-line

Grą Battlefront możemy się cieszyć już od ponad miesiąca. I mimo kilku problemów wynikłych podczas jej premiery za granica i u nas, gra cieszy się ogromną popularnością na świecie. Ci co już mieli okazję zagrać, mają już swoje zdanie, niezdecydowanych zapraszam do przeczytania recenzji tej gry autorstwa MadMad_The_Jedi_Knight z MARSite on-line. Tekst recenzji znajdziecie na stronie gry Battlefront na MARSite on-line i na stronie Bastionu tutaj.
KOMENTARZE (3)

Gry

Republic Commando pojawi się w marcu 2005

2004-11-08 20:52:00 Przemas i Wp.pl

Chciałbyś zostać dowódcą oddziału komandosów sił Republiki? Będzie to możliwe już w marcu przyszłego roku, kiedy to ukaże się FPS pt. Star Wars: Republic Commando, szykowany przez LucasArts.

To coś zupełnie nowego, jeśli chodzi o gry nawiązujące do Gwiezdnych Wojen – nie ma Jedi i mieczy świetlnych. Kierujemy trzyosobowym oddziałem, wykonując zadania typu sabotaż, porwanie czy odbijanie zakładnika, ścierając się niejednokrotnie z 10 oponentami jednocześnie. Sterowanie ma być bardzo łatwe do opanowania, dzięki systemowi One Touch Squad Control pozwalającemu na kierowanie jednostkami dosłownie jednym klawiszem. Posiadacze XBoxów i PeCetów – czekamy na 1 marca 2005.


Zdjęcie dostępne są tutaj.
KOMENTARZE (3)

Gry

Weekend Star Wars - niedziela - UPDATE!

2004-11-07 11:25:00 gry.o2.pl

Miło mi poinformować, że na gry.o2.pl dostępne są już materiały na drugi, niestety ostatni, dzień Weekendu Star Wars. Oto co przygotowałem: Zapraszam serdecznie do zapoznania się z materiałami. Mam nadzieję, że pomysł Weekendu Star Wars na gry.o2.pl przypadł Wam do gustu!

Update by Fett (08.11.2004, 22:20)
Na gry.o2.pl rozpoczęliśmy ankietę, w której można ocenić Weekend Star Wars. Zapraszam do pozostawienia własnego głosu!
KOMENTARZE (1)

Gry

Zwiastun gry E3

2004-11-06 10:08:00 Lucasarts.com

Na łamach strony Lucasarts.com pojawił się zwiastun gry z III Epizodu Gwiezdnych Wojen. Pozycja komputerowa zostanie wydana 5 maja 2005 roku, czyli dwa tygodnie przed premierą filmu. Mimo tego możecie już obejrzeć zwiastun w dwóch rozdzielczosciach : 320x240 oraz 480x360. Zapraszamy w ten link>>>

Warto odnotować, iż twórcy owej pozycji chcieli jak najbardziej trzymać się fabuły filmu.
KOMENTARZE (23)

Gry

Weekend Star Wars na gry.o2.pl

2004-11-06 09:48:00 gry.o2.pl

Zgodnie z tym, o czym informowałem wczoraj, od dzisiejszego ranka na gry.o2.pl czeka na każdego fana Gwiezdnych Wojen spora niespodzianka. Mam przyjemność zaprezentować Wam pierwszy dzień Weekendu Star Wars! Oto co jest przygotowane: Już jutro kolejne gwiezdno-wojenne materiały. Zapraszam serdecznie!
KOMENTARZE (6)

Gry

Co nieco o Star Wars

2004-11-05 22:14:00 gry.o2.pl

Miło mi poinformować, iż jutro, w godzinach rannych, na wszystkich fanów Sagi Gwiezdnych Wojen, na serwisie gry.o2.pl czekać będzie dość ciekawa niespodzianka. Każdego zainteresowanego tym, co tak na prawdę będzię na naszym portalu, zapraszamy mniej więcej o 9-10 rano. Moc jest w najbliższy weekend u nas silna ;)
KOMENTARZE (6)

Gry

Star Wars Episode 3 Revenge of the Sith

2004-11-05 11:59:00 LucasArts

Na stronie LucasArts.Com otworzono specjalną sekcję, poświęconą grze Star Wars Episode III: Revenge of the Sith.
Premiera gry została zapowiedziana na 5 maja 2005 roku, czyli na 2 tygodnie przed premierą filmu (więcej w archiwum). Na dzień dzisiejszy nie jest znana data wydania tego produktu w Polsce.
Będzie to gra typu action-adventure, a akcję będziemy oglądać zza pleców naszego bohatera (TPP). Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, iż Revenge of the Sith ma się ukazać na konsole PS2 i Xbox, nadal nie ma żadnych wieści, czy gra pojawi się także na PC.
Póki co, na wspomnianej stronie WWW można przeczytać, iż pierwszy trailer gry pojawi się wkrótce. Za to już teraz można obejrzeć 5 screenów:
KOMENTARZE (19)

Gry

Star Wars Battlefront 1.1

2004-11-04 12:01:53 LucasArts

Pojawiła się druga łata do gry Star Wars Battlefront, niosąca ze sobą sporo poprawek i udogodnień. Do najważniejszych z nich należą: zmiana paska do pingu na wartości liczbowe, dodanie nowych filtrów (szukanie po nazwie mapy, serwera, gracza, ery, po pingu i typie serwera). Ważną zmianą jest zniesienie podziału na strefy zastosowanym w rozgrywce dla wielu graczy (na Amerykę Północną, Europę, Azję, itd.). Dodano przycisk zatrzymujący proces wyszukiwania serwerów oraz zmieniono wygląd listy graczy. Wprowadzono też wiele innych poprawek mających poprawić działanie gry podczas rozgrywki przez Internet (np.: przez GameSpy Arcade) oraz kilka zmian kosmetycznych (np. dodano nazwy planet w oknie ładującym mapę).
Pełną listę poprawek oraz samego patcha w wersji 1.1 zajmującego 18.3 MB, znajdziecie na stronie LucasArts oraz LucasFiles.com.
KOMENTARZE (7)

Gry

Potrzebne wasze sugestie

2004-11-01 20:23:07 MARSite on-line

Minęło już kilka dni od czasu wydania drugiego dema do MODa gry Star Wars Dark Forces. Obecnie cała ekipa tworząca go zbiera wszelkie informacje na temat przeoczonych błędów. Jak dotąd, jedynie jeden gracz z Polski poinformował mnie o znalezieniu niedoróbek. Prace nad nimi oraz tymi znalezionymi przeze mnie już trwają i zostaną naprawione w najbliższym patchu. Byłbym jednak wdzięczny za wszelkie inne informacje na temat błędów w demie, czy w polskim tłumaczeniu.
Jeśli znajdziecie błędy w Polskiej lokalizacji lub w grze, piszcie o nich na moim forum w tym temacie.
Znający angielski, mogą na temat błędów znalezionych w grze (nie tyczących się polskiej wersji) pisać na oficjalnym forum.
Zachęcam też do dyskusji na temat samego MODa na forum MARSite on-line w tym temacie.
KOMENTARZE (7)
Loading..