TWÓJ KOKPIT
0

Gry

KOTOR wśród najlepszych gier roku

2004-12-28 00:00:00

Tygodnik "Przekrój" uznał grę KOTOR za 2 grę roku 2004. W uzasadnieniu wpisano, że wnosi ona więcej nowego do świata Gwiezdnych Wojen, niż prequele, zachowując przy tym niezapomniany klimat klasycznej trylogii.
KOMENTARZE (0)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-18 17:06:00 KOTOR II

Oto kontynuacja artykułu Kroniki, który od jakiegoś czasu pojawia się regularnie na oficjalnej stronie internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords.
Dziś zagłębimy się już w wydarzenia poprzedzające bezpośrednio pierwszą część gry, a dokładniej w historię Dartha Revana.
Poprzednie części artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy

Kroniki Starej Republiki

Część IX: Powstanie Dartha Revana
Okres czasowy: 3.963 lata przed Bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Knights of the Old Republic

Był to okres zamieszania w galaktyce. Siły Mandalorian rozpoczęły Wojnę Mandaloriańską, napadając na trzy kwadranty Republikańskiej przestrzeni kosmicznej. Gdy bitwy zaczęły stawać się coraz bardziej zacięte Mistrz Jedi Revan ukradkiem przedostał się do nieznanych sektorów w poszukiwaniu twierdzy, która odparłaby nasilające się ataki. Wkrótce odkrył Malachor V, która wśród Mandalorian zyskała miano mrocznej planety, na której nie należy stawiać stopy. Powód dla którego tak się stało niedługo potem stał się jasny także dla Revana, który został prawie pochłonięty przez pierwotne siły Sithów, czyhające na powierzchni planety. Revan pozwolił aby potęga Ciemnej Strony była dlań źródłem energii, lecz nie został przez nią skonsumowany. Następnie opracował zły, lecz znakomity plan: używając Mrocznych sił Malachora V postanowił pozyskać armię potężnych Jedi, która byłaby lojalna tylko i wyłącznie dla niego. Później chciał użyć złych mocy planety przeciwko Mandaloriańskiej armii w bitwie, sprowadzając ją tym samym do jego twierdzy, gdzie wróg miał zostać całkowicie unicestwiony.

W tym samym czasie na Dantooine akademię niegdyś nadzorowaną przez Mistrza Jedi Vodo-Siosk Baasa obiegła szokująca informacja, że jeden z Padawanów Jedi wbrew woli Mistrzyni Atris - jednej z najbardziej szacownych członkiń Rady - opuścił bezpieczne grunty akademii, i wyruszył w drogę, aby samotnie walczyć przeciwko Jedi lojalnym wobec Revana. Jednak tak, jak wielu innych przed nim, nie był on świadom ogromu Ciemnych Mocy zgromadzonych przez Revana, nie wiedział także o straszliwych tajemnicach Malachora V. Siła Revana zaś ciągle rosła, tak samo jak wytrzymałość jego twierdzy, której istnienie utrzymywał w tajemnicy nawet przed swoim uczniem - Darthem Malakiem. Wkrótce straszliwa Moc którą zainfekowana była powierzchnia planety, stała się Kuźnią dla wojsk Revana; Morderców Sith - niegdyś upadłych Jedi, skuszonych i omamionych przez zło Malachora V, którzy stanęli do walki pod dowództwem Revana. Niebawem ukończona została także Akademia Sith, mieszcząca się na Korriban. Stanowiła ona od tej pory lustrzane odbicie Akademii Jedi na Dantooine.

Więcej o tych wydarzeniach można dowiedzieć się z gry Knights of the Old Republic.
KOMENTARZE (10)

Gry

Gwiezdne Wojny w wersji Lego

2004-12-11 22:46:00 Wp.pl

Eidos Interactive podało nieco szczegółów dotyczących Lego Star Wars, gry opartej na Gwiezdnych Wojnach, lecz wykorzystującej postacie stworzone z popularnych klocków Lego.

Gra ukaże się na Xbox'a, PS2, GBA oraz PC i pozwoli nam uczestniczyć w wydarzeniach, jakie widzieliśmy w filmach Epizod I oraz Epizod II, a nawet te, które będą miały miejsce w Zemście Sith'ów. Można wcielić się w takie postacie, jak: Obi-Wan Kenobi, Yoda, Anakin Skywalker, czy R2-D2.

Wersje na Xbox'a, PS2 oraz PC tworzy Travellers Tales, zaś na GBA Amaze Entertainment. Wszystkie wersje pojawią się w kwietniu 2005.

KOMENTARZE (7)

Gry

Gra Lego z Gwiezdnych Wojen

2004-12-10 18:13:00 GameSpot

Na łamach serwisu internetowego GameSpot pojawiły się nowe zdjęcia tyczące się gry z Gwiezdnych Wojen. Chodzi o pozycję opierająca się na klockach Lego. Owa gra ukażę się w maju 2005 roku, a tym samym będzie odnosić się do wszystkich trzech Epizodów Nowej Trylogii. Filmiki z tej pozycji komputerowej możecie zobaczyć w tym linku>>>, a więcej pisaliśmy tutaj. Nowe zdjęcia prezentujemy poniżej:

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
KOMENTARZE (13)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-10 16:53:00 KOTOR II

Dziś prezentujemy kolejną, ósmą już część Kronik, które od jakiegoś czasu dostępne są na oficjalnej stronie gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords.
Poprzednie części dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4

Kroniki Starej Republiki

Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Okres czasowy: 3986 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Odkupienie

Pozbawiony honoru prowodyr Wojny Sithów - Ulic Qel-Droma - czując się winnym tego co uczynił, skrył się w cieniu, błądząc po dziesiątkach światów. Po dziesięciu latach, w końcu osiadł na pokrytym tundrą lodowym świecie Rhen Var. Tymczasem Nomi Sunrider, którą niegdyś łączył związek z Ulicem, zajęła się odnawianiem zakonu Jedi. Nie miała jednak zbyt wiele czasu, który mogła poświęcić własnej córce – Vimie. Vima, córka Nomi i Andura Sunriderów, nie posiadająca wystarczającego treningu, zbuntowała się i uciekła Jedi. Postanowiła zobaczyć się z Ulicem i zostać jego padawanką.

Ulic zgodził się pokozać Vimie ścieżki Mocy, nauczając jej zasad Jedi takich jak: honor i obowiązek. W tym samym czasie Cathariańska Jedi imieniem Sylvar postanowiła zemścić się za śmierć swego towarzysza Crado, który zginął podczas inicjacji Gwiezdnej Burzy. Śledząc Vimę, przy pomocy najemnika Hoggona, Sylvar odkryła kryjówkę Ulica, do której przybyła wraz z Nomi Sunrider i owym Hoggonem. Agresywny atak Catharki został zatrzymany przez Vimę, która stanęła w obronie swego nauczyciela. Sylvar i Nomi musiały przezwyciężyć swój gniew wobec Ulica, który i tak został przeklęty utratą łączności z Mocą. Hoggon jednak nie miał takich oporów i strzelił Ulicowi w plecy, pozbawiając go życia.

Choć Ulic Qel-Droma stracił wrażliwość na Moc, ku osłupieniu wszystkich jego ciało zniknęło w przebłysku jasności, jego duch zaś zakończył wreszcie swój powrót na Jasną Stronę. Umierając, Qel-Droma stał się prawdziwym Mistrzem Jedi. Nomi i Vima wróciły do Zakonu z nowym zrozumieniem Mocy. Jedi od tej pory zajmowali się już tylko regionalnymi konfliktami takimi jak Nieposłuszeństwo Kanzańskie, dla Republiki zaś rozpoczął się okres pokoju. Aż do czasu, gdy dwadzieścia lat później pojawiła się nowa, wojownicza siła...

Więcej o tych wydarzeniach można dowiedzieć się z komiksu Redemption, oraz z encyklopedii Bastionu:
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
KOMENTARZE (4)

Gry

Klony Ash trafią do "Gwiezdnych wojen"

2004-12-10 16:22:00 Przemas i Wp.pl

Utwór grupy Ash zatytułowany "Clones" trafi na ścieżkę dźwiękową nowej gry wideo z cyklu "Gwiezdne wojny" - "Republic Commando".

Umieszczenie piosenki grupy na soundtracku gry jest dla zespołu dużą nobilitacją. Po raz pierwszy się zdarzyło, aby firma Lucas Arts dołączyła jakikolwiek "kawałek" formacji rockowej do ścieżki dźwiękowej swojej gry wideo.

Utwór "Clones" pochodzi z ostatniego albumu Ash - "Meltdown". Longplay jak do tej pory został wydany w Wielkiej Brytanii i Australii. Teraz dzięki współpracy z firmą George'a Lucasa, płyta ukaże się również w USA. Krążek zostanie wydany przez koncern Warner Brothers 5 marca 2005 roku.

W grze "Star Wars: Republic Commando" tym razem będzie się można wcielić w dowódcę oddziału komandosów, przed którymi staną wydawałoby się niewykonalne zadania na tyłach wojsk Republiki.

Przypomnijmy, że premiera ostatniej części filmowej gwiezdnej sagi przewidziana jest w maju 2005 roku.

KOMENTARZE (7)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-09 20:39:00 KOTOR II

Nadrabiamy zaległości. Kolejna część Kronik, dostępna od jakiegoś czasu na oficjalnej stronie gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords od dziś jest do przeczytania także u nas.
Wcześniejsze części natomiast dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów

Kroniki Starej Republiki

Część VII: Piętno Yavina 4
Okres czasowy: 3.996 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Koniec Wojny Sithów

Podczas gorączkowej ewakuacji Ossusa, wielu Jedi próbowało schować i ocalić tysiące artefaktów z Biblioteki. Po śmierci Odana-Urra kustoszem biblioteki został Ood Bnar, Mistrz Jedi wyglądający jak drzewo. Probował on ustrzec resztki cennych antyków. Kiedy jednak chował prastarą kolekcję mieczy świetlnych, Lord Sithów Exer Kun i jego wojownicy Massassi pojawili się w jego komnacie z zamiarem pokonania go i odebrania mieczy. W momencie, gdy wydawało się już, że przegrał, Ood używając Mocy zawartej w ziemi Ossusa zamienił się w majestatyczne drzewo, chroniąc broń. Kun i jego oddział natomiast zostali zmuszeni do wycofania się, z pozostałymi łupami.

Tymczasem siły Republiki ponownie połączyły się z Jedi by stawić czoła Ulicowi Qel-Dromie. Jedi Nomi Sunrider, Cay Qel-Droma i Tott Doneeta próbowali wciągnąć Ulica w bitwę kosmiczną, jednak w czasie bitwy uszkodzony myśliwiec Caya musiał lądować. Wkrótce doszło do walki między braćmi, w której Ulic zabił Caya. Akt bratobójstwa zmienił jednak losy bitwy. Nomi użyła całej swojej siły by oślepić Ulica na działanie Mocy. Pomogło mu to odkryć swe dawne ja i rozpocząć próbę odkupienia. Zaproponował on mistrzowi Thonowi by razem zaatakowali Exara Kuna i jego fortecę na Yavinie 4.

Exar Kun wyczuł akt zdrady i „degeneracji” Ulica. Potężny, acz osamotniony, nie miał żadnej nadziei na odparcie skoordynowanego ataku wrogów. Uknuł zatem pewien plan, i wraz z resztkami armi Massassów udał się do wielkiej piramidy na Yavinie, gdzie zaczął zbierać mroczną energię. Gdy Jedi pojawili się na orbicie księżyca, Kun wyssał życie ze swoich wojowników, tworząc falę magii Sithów, która uwolniła jego ducha i przechowała cztery tysiące lat w psychicznym grobie, wewnątrz murów gigantycznej budowli. Został odkryty dopiero przez uczniów Akademii Luke’a Skywalkera. Wraz z porzuceniem przez Kuna cielesności za pomocą mrocznej magii, skończyła się Wojna Sithów, a Jedi ustabilizowali sytuację w Republice.

O powyższych wydarzeniach dowiedzieć się można z komiksu Sith War, oraz z Encyklopedii Bastionu:
Exar Kun
Ulic Qel-Droma
Nomi Sunrider
Tott Doneeta
Yavin 4
KOMENTARZE (4)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2004-12-09 19:49:00 KOTOR II

Dziś prezentujemy kolejny, szósty już fragment Kronik Starej Republiki, będących wprowadzeniem do gry KOTOR II: The Sith Lords.
Wcześniejsze części dostępne są pod linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi

Kroniki Starej Republiki

Część VI: Wojna Sithów
Okres czasowy: 3.996 lat przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Wojna Sithów

Dwie mroczne siły połączyły się, siejąc zniszczenie w całej galaktyce. Lordowie Sithów: Exar Kun i Ulic Qel-Droma zjednoczyli swe siły. Kun rozpoczął nawracanie słabych umysłem studentów Jedi na planecie Ossus, przedstawiając się im jako prorok. Wiedząc, że wiekowy bibliotekarz - Odan-Urr, trzyma gdzieś oryginalny holokron Sithów, używany przez Nagę Sadowa tysiąc lat wcześniej, Kun zabił go i zabrał artefakt. Gdy młodzi Padawani odkryli to, Exar oznajmił im, że poświęcenie było konieczne, by mógł uzyskać jeszcze większą wiedzę. Wraz z neofitami wrócił następnie do Świątyni Massassów na Yavinie 4, gdzie zaślepił ich umysły za pomocą magii Sithów, a także wyznaczył ucznia Jedi Crado na swego dowódcę.

Tymczasem Ulic Qel-Droma rozpoczął wojnę. Zebrawszy wojska Krathów przygotował się ataku na Coruscant, w nadziei, że uda mu się przejąć władzę. Lojalni Jedi, w tym Nomi Sunrider, Cay Qel-Droma, Tott Doneeta oraz mistrzowie Vodo-Siosk Baas i Thon połączyli swe siły, zażegnując niebezpieczeństwo. Ulic został pojmany i doprowadzony przed Wielki Senat, gdzie miał odpowiedzieć za zdradę Republiki. Nomi i Cay poprosili o wyrozumiałość i łagodny wymiar kary, Ulic jednak odrzucił łaskę. W tym czasie mistrz Vodo wyczuł swego zagubionego ucznia - Exara Kuna. Chwilę później Exar wkroczył jak gdyby nigdy nic do sal Senatu i zahipnotyzował jego prezydium. Vodo próbował stawić czoła Kunowi, ale przegrał tę walkę. Kun zabrał więc Ulica i opuścił budynek Senatu, by powrócićna Yavin.

W tym momencie wojna rozgorzała na nowo. Coraz więcej Jedi zaczęło ginąć w bitwach, gdy Kun zwolnił swe kohorty oddane Ciemnej Stronie. Crado próbował nawet uśmiercić Mistrza Thona, ale nie udało mu się to. Powrócił więc na Yavin 4, gdzie poprosił o kolejną szansę wykazania się. Kun kazał mu odnaleźć i sprowadzić potężną broń Sithów z flagowego okrętu Nagi Sadowa. Została ona użyta by wywołać burzę gwiezdną, która unicestwiła cała gromadę Kron. Ale Crado, podobnie zresztą jak i Aleema, przesądzili swój los, w momencie, gdy odpali tę broń. Fala uderzeniowa przeleciała przez galaktykę, sięgnęła aż do planety Ossus niszcząc Bibliotekę Jedi z tysiącami artefaktów i materiałów szkoleniowych. Zakon Jedi znalazł się w patowej sytuacji, był pogrążony w kompletnym chaosie.

Więcej o tych wydarzeniach można się dowiedzieć z komiksu The Sith War.


KOMENTARZE (1)

Gry

Kolejny trial

2004-12-09 11:38:00 StarWars.com

Jak informuje Oficjalna Strona Star Wars, do następnego numeru Star Wars Insider (#79) dołączona będzie płyta CD, na której znajdziemy trial Star Wars Galaxies. Podobnie jak wcześniejsze wersje testowe, tak i ta pozwoli fanom zagrać przez czternaście dni. Prócz wspomnianego przed chwilą limitu czasowego na granie, produkt nie będzie miał żadnych ograniczeń. Jeżeli tylko wyrobimy się i dołożymy wszelkich starań, uda nam się dość dobrze rozwinąć postać. Jak nie ciężko się domyślić, po zakończeniu triala dostaniemy ofertę zakupu pełnej wersji...

Nie jest wiadomo, czy gra będzie działała w Polsce. Wiemy dobrze, że każdy numer Insidera trafia do naszego kraju z "lekkim" opóźnieniem. Czy i my zagramy? Przyszłośc mętną jest...
KOMENTARZE (9)

Gry

Knights of the Old Republic II na sklepowych półkach

2004-12-08 11:58:00 Gry-Online.pl

Firma LucasArts z wielką dumą poinformowała o pojawieniu się w zachodnich sklepach xboxowej wersji kontynuacji niesamowitej produkcji RPG, zatytułowanej Star Wars: Knights of the Old Republic. Z kolei PeCetowe wydanie programu zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Knights of the Old Republic II: The Sith Lords to pierwsza gra teamu developerskiego Obsidian Entertainment, założonego przez zespół weteranów w przeszłości pracujących dla zasłużonego dla cRPG studia Black Isle Studios.

Fabuła całości została osadzona pięć lat po wydarzeniach opowiedzianych w poprzedniej części. Postać, w którą się wcielicie jest ostatnim znanym rycerzem Jedi, a Waszym zadaniem będzie przestudiowanie historii tych legendarnych wojowników wraz z kilkoma uczniami, by Ci w przyszłości odbudowali potęgę klanu Jedi. Nasze umiejętności będziemy szlifować podczas długiej wędrówki, która obejmie sieć planet znanych wszystkim fanom „Star Wars”. Do naszej dyspozycji ponownie zostanie oddany statek Ebony Hawk, który ułatwi podróż międzyplanetarną.

Jeżeli zaś chodzi o mechanikę rozgrywki, „dwójka” prezentuje się podobnie do oryginału - eksploracja poziomów, walka w turach i mnóstwo mocy Jedi do wykorzystania.

KOMENTARZE (12)

Gry

Gwiezdne Wojny na komórki

2004-12-07 21:57:00 Przemas i Wp.pl

Już wkrótce czeka nas zalew gier opartych na Gwiezdnych Wojen, bowiem firmy THQ Wireless oraz Lucasfilms podpisały porozumienie na mocy którego THQ otrzymało pozwolenie na produkcję oraz wydawanie licencjonowanych tytułów na podstawie sławnego filmu.
Prawdopodobnie najpierw ukażą się gry bazujące na Trzecim Epizodzie, czyli Zemsta Sith'ów, ale możemy się spodziewać produkcji również na podstawie poprzednich części.
Oprócz gier, posiadacze komórek, będący jednocześnie fanami Gwiezdnych Wojen, będą mogli spersonalizować swe telefony, wyposażając je m.in. w dzwonki – Imperialny Marsz, a także tapety z najbardziej znanymi bohaterami, czy też wygaszacze.

KOMENTARZE (7)

Gry

Star Wars Swappers

2004-12-04 00:16:00 Lord Vader

Na stronie Miniclip znajduje się dość ciekawa gra Star Wars. Oczywiście jak zapewne część z was się domyśliła jest to mała gierka, która nie zajmuje zbyt dużo czasu. A chodzi tu o gre Star Wars Swappers. Mamy w tej grze możliwość układania puzelków Darth Maul’a, Lord Vader’a i Jango Fett’a. Gierka może nie jest nad zwyczaj trudna, ale jest wciągająca. Gre znajdziecie dokłądniej pod tym adresem. Życzę miłej zabawy. Mówiąc szczeże sam wiem po sobie, że ta gra może nie źle wciągać.
KOMENTARZE (8)

Gry

Box cover arty

2004-12-03 08:11:00 LucasArts.com

Na oficjalnej stronie LucasArts zaprezentowano niedawno opakowania (box cover arty) z gry Republic Commando. Podobnie, jak w przypadku niedawno wydanego Star Wars: Battlefront, tak i tu najpewniej nie ulegną one zmianie i takie zobaczymy w sprzedaży po premierze RC. Oto, jak wyglądają:


KOMENTARZE (12)
Loading..