TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Star Wars® Knights of the Old Republic™ najlepszy w 2003 r.

2004-02-28 08:25:00 LucasArt.Com

W dniu wczorajszym w Londynie zostały przyznane prestiżowe nagrody BAFTA (Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej i Telewizyjnej), która uhonorowała i przyznała tytuł najlepszej gry roku 2003 (PC,XBox) grze Star Wars®: Knights of the Old Republic™. Gratulujemy !!
KOMENTARZE (3)

Gry

Star Wars® - Battlefront™ UpDate 2

2004-02-26 17:16:00 Andaral za GameSpot.com

Na stronie GameSpot.com pojawiły się nowe screeny z gry Star Wars Battlefront, a także mały wywiad, który zaprezentujemy już niebawem. Poniżej zamieszczamy screeny.

Update 2 (28.02.04):

W dniu dzisiejszym na oficjalnej stronie LucasArt zaprezentowano kolejne screeny z gry, ty, razem z platformy XBox.XBox Screen:
PC Screen:Szkice:


KOMENTARZE (8)

Gry

Nowa mapa i mod do Jedi Academy™

2004-02-26 16:56:00 TFN

Na TFN ukazała się nowa mapa do gry Jedi Academy, czyli Star Destroyer. Dodatkowo można ściągnąć mod, który umożliwia tworzenie własnych map. Zawiera on tutorial, dający podstawowe wskazówki nowicjuszom w projektowaniu map do Jedi Academy. Wszystko zostało stworzone przez producenta, czyli Raven Software. Mod i mapę możecie ściągnąć tutaj.
KOMENTARZE (5)

Gry

Jedi Academy : Dark Forces (MOD)

2004-02-24 18:03:00 Mars / MARSite On-Line

Od dłuższego już czasu wiadomo, że pewna grupa zagorzałych fanów gry Dark Forces, przeboju z 1993 roku, przerabia grę za zgodą LucasArts Entertainment Company w oparciu o technologię zastosowaną w grze Star Wars Jedi Academy. Zresztą ich MOD został wyróżniony przez producenta oryginalnej wersji. Co prawda na początku MOD miał być pod Jedi Outcast, ale z uwagi na to, że nie wyrobili się na lato 2003 (jak wstępnie planowano), a na rynku pojawiła się nowa część, zmienili swoje plany. Dziś jeśli chodzi o premierę wiadomo, że pojawi się gdy "When It's Done" (czyli kiedy skończą). Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zagrać już w demo, które obejmowało pierwszą planszę: The Secret Base. Postanowieniem noworocznym ekipy było wydanie kolejnego dema, które tym razem miało objąć trzy opracowane do tej pory poziomy - znany już z pierwszego dema The Secret Base oraz poziom: Talay: Tak Base i Anoat City. Data wydania dema też jeszcze nie jest znana, ale możecie ściągnąć filmik go reklamujący (w gorszej (11MB) i lepszej (23MB) jakości). Możecie też na stronie autorów MODa: (http://darkforces.jediknight.net/) zobaczyć najnowsze screeny z opracowywanych plansz, ściągnąć nieoficjalną ścieżkę dźwiękową i pierwsze demo jeszcze pod Jedi Outcasat.

Warto jeszcze zauważyć, że twórcy MODa rozglądają się za ludźmi, którzy potrafią tworzyć mapy do rozgrywki wieloosobowej, któryvh nie było w grze oryginalnej. MOD ma być darmowy, ale będzie wymagał oryginalnej gry Jedi Academy do uruchomienia. Zakup tak się opłaca, bo w sumie będziemy mieć dwie gry tym bardziej, że Dark Forces to obowiązkowa klasyka. Co prawda tutaj nie będzie Mocy i mieczy świetlnych, tak samo jak ich nie było w 1993 roku. Autorzy MODa jednak dają wolną rękę tym, którzy sami by chcieli dodać te elementy do MODa.

Więcej szczegółów na stronie autorów moda oraz u mnie na MARSite on-line, gdzie są między innymi screeny z MODa, do których starałem się zrobić, dla porównania, w tych samych miejscach screeny w grze oryginalnej.

Na temat MODa SW:DF dla SW:JA porozmawiajmy w tym wątku na Forum.
KOMENTARZE (8)

Gry

Kampania SW GB - Dark Forces II : Jedi Knight (Demo)

2004-02-22 12:43:00 Dawidos

Z pewnością tytuł newsa niewiele Wam mówi, zatem pokrótce wyjaśnię o co chodzi. Ostatnio zafascynowałem się bardzo grą z serii Star Wars o tytule Galactic Battlegrounds, a szczególnie możliwością projektowania poziomów, dzięki dołączonemu do niej edytorowi poziomów. Owocem tej fascynacji jest rozpoczęcie przeze mnie pracy nad kampanią, której fabuła oparta jest na wydarzeniach kultowej gry Dark Forces II : Jedi Knight. Ogłoszenie kampanii (in English, sorra, ale to jedyny warunek, by kampania ujrzała światło dzienne na stronie fanów GB) znajdziecie tu.

Samo demo możecie ściągnąć z tego - miejsca.

Do instalacji potrzebne będą Wam poniższe informacje :

OPIS
W demie kampanii grasz jako Kyle Katarn podczas przygód znanych Wam z gry Dark Forces II : Jedi Knight. Kampania jest typową grą RPG, w której walczysz z przeciwnikami i rozwiązujesz pewne strategiczne problemy. Zawiera wiele elementów takie jak pakiety zdrowotne, które dają ci punktu życia potrzebne do regeneracji oraz pakiety mocy zwiększające twoją siłę. Pod koniec etapu czeka cię walka z bossem. Oprócz tego kampania zawiera efekty dźwiękowe, pliki skryptowe Ai, 1 muzykę oraz mody potrzebne do gry takie jak : Dark Forces Mod i Cantina Table Mod. Do grania wymagane jest posiadanie dodatku Clone Campaigns.

INFORMACJE
Zwróćcie szczególną uwagę na sekcję Intelligence (dostępna w panelu misji). Zawiera instrukcje jak grać w scenariusz i używać jego elementów np. pakietów zdrowotnych. Z kolei sekcja zwana Reconnaissance zawiera informacje o autorze, testerach (do których należą ICO-nowicze i użytkownicy Holonetu), wymaganych ustawieniach i liczbie triggerów (zdarzeń skryptowych). W pliku zip umieściłem plik Readme, gdzie znajdziesz informacje podane niżej.

INFORMACJE O EFEKTACH DŹWIĘKOWYCH
Wypakuj plik muzyczny zwany DrBoss oraz inne pliki dźwiękowe do folderu "StarWarsGalacticBattlegrounds/Game/Sound/Scenario".

INFORMACJE O MODACH
Jak już mówiłem konieczne są mody. To niewielkie pliki, które zmieniają działania gry. W mojej kampanii podmieniają postacie dostępne w grze. Aby grać musisz zainstalować następujące modyfikacje :

- Dark Forces Mod By Kowe_El_Ewok

- Cantina Table Mod By Tevious aka The Vampire Slayer

Żeby je zainstalować musisz ściągnąć program instalacyjny z tej lokalizacji. Jego nazwa to SWGB Mod Installer i znajduje się tu.

Jak zainstalować mody ?
Kliknij na przycisk Open Mod, potem wybierz mod, który chcesz zainstalować i kliknij na przycisk Install.

INFORMACJE O PLIKACH AI
Są to pliki wprowadzające liczne urozmaicenia, bez których gra może nie funkcjonować prawidłowo, a co za tym idzie być nudna i obfitująca w błędy. Pliki AI i PER wypakuj do folderu "Star Wars Galactic Battlegrounds/Game/AI Folder.

TWÓRCY :

Autor
-Dawidos

Przetestowali
- Miszka
- Ricky Skywalker
- Zuckuss

Tłumaczyli
-Miszka
-Lorienjo
-Mike

UPDATE :
Demo kampanii doczekało się pierwszej recenzji amerykańskiego fana. Zważywszy na fakt, że jest to wymagający krytyk, a kampania jest narazie samym demem, tym bardziej ocenę jaką jest 3,8/5.0 uważam za sukces. Przeczytacie komentarz (po angielsku) tuaj

PS. 01 : Jeśli masz z kampanią problem lub czegoś nie wiesz skontaktuj się ze mną pod adresem dawidos@poczta.onet.pl.

PS. 02 : Podziękowania dla testerów i tłumaczy. Czeka Was jeszcze sporo pracy. W końcu dostępne jest tylko demo. Skończenie kampanii planuje na wakacje w okolicach sierpnia.
KOMENTARZE (7)

Gry

SW KOTOR PL wkrótce.

2004-02-20 11:33:00 Katarzyna Szlendak / LEM

LEM informuje:

Witam,
Jeszcze tylko miesiąc pozostał do premiery POLSKIEJ WERSJI bestsellerowego cRPG'a w świecie Gwiezdnych Wojen. Mowa o ,,Star Wars: Knights of The Old Republic'', grze która do tej pory zawojowała serca fanów Star Wars, jak i miłośników RPGów na całym świecie.

Dla polskiej sceny fanowskiej zbliżająca się premiera ,,Star Wars Knights of The Old Republic'' w polskiej wersji językowej to istotne i długo oczekiwane wydarzenie. Nie dziwi zatem fakt dużego zainteresowania pracami nad polską wersją językową gry i pojawiające się pytania dotyczące procesu lokalizacji.

Wczoraj wystartował SPECJALNY SERWIS informacyjny poświęcony tytułowi ,,Star Wars Knights of The Old Republic'' - http://swkotor.gry-online.pl. Oprócz zebranych informacji dotyczących samej gry, jej zawartości, zapowiedzi, recenzji, nagród, plików, tapet i wygaszaczy, znajdą tam Państwo przede wszystkim bieżące informacje na temat POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ. Tu zaprezentowane zostaną nowe galerie screenów PL. Jest także forum dyskusyjne, na którym można porozmawiać o polskim słowniku Gwiezdnych Wojen. Tu także pojawią się wywiady z tłumaczami i konsultantami polskiej wersji gry. Ponadto pojawią się relacje z beta testów gry i recenzja polskiej wersji ,,Star Wars Knights of The Old Republic''.

Zachęcamy do zaglądania do serwisu, komentowania i udziału w dyskusjach. Będziemy pilnie śledzili Państwa opinie i sugestie polskich fanów multimedialnej rozrywki.

Pozdrawia
Katarzyna Szlendak

W tym topicu rozmawiamy na temat polskiej wersji KOTOR.
KOMENTARZE (0)

Gry

Serwis o Star Wars: Knights of the Old Republic PL

2004-02-19 17:30:00 Gry-Online.pl

Jedna z najlepszych gier cRPG, Star Wars: Knights of the Old Republic, już wkrótce trafi na sklepowe półki – tym razem w wersji polskiej. Prace nad żmudnym procesem lokalizacji dobiegają powoli końca i na premierę jeszcze będziecie musieli poczekać, jednak już teraz możecie odwiedzić polski serwis poświęcony temu tytułowi.

Star Wars: Knights of the Old Republic to gra autorstwa twórców legendarnych już “Wrót Baldura” (Baldur’s Gate), zrealizowana w świecie gwiezdnych wojen. Fabuła przenosi nas 4000 lat wstecz przed wydarzeniami poznanymi w filmach z serii Gwiezdne Wojny, w realia Starej Republiki. Trwa wieczna walka pomiędzy dobrymi siłami Jedi oraz złymi Sith. Mimo odległych czasów cywilizacja, którą przyszło nam poznać, jest wysoko zaawansowana technologicznie, od tysiącleci znane są podróże kosmiczne. W grze poznamy dokładnie powierzchnię planety Tatooine, kryjącą starożytne tajemnice i wiele niebezpieczeństw. Ogółem do zwiedzenia jest osiem światów. Oprócz miejsc znanych z filmów trafimy do zupełnie nowych, takich jak np. miasto Taris.

Znacznie więcej informacji znajdziecie na przygotowanym przez nas serwisie poświęconemu SW: KotOR - http://swkotor.gry-online.pl/. Zapraszamy!

W tym topicu rozmawiamy na temat polskiej wersji KOTOR.
KOMENTARZE (2)

Gry

Republic Commando - nowe screeny!

2004-02-17 21:53:00 Fett za LucasArts.com

Ostatnimi czasy firma LucasArts pracuje nad dwoma nowymi produkcjami osadzonymi fabularnie w uniwersum Star Wars. Za jakiś czas światło dzienne ujrzą Star Wars: Republic Commando i Star Wars: Battlefront. Na WWW firmy znanej nam także z innych gier (np. Indiana Jones and the Infernal Machine) pojawiły się zdjęcia z SW:RC. Nie jest ich może wiele, ale "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Oto przykładowe zdjęcia (więcej tu):


KOMENTARZE (7)

Gry

Recenzja KOTOR

2004-02-17 11:22:00 Mars / MARSite On-Line

Recenzję świetnej gry Star Wars Knights of the Old Republic można przeczytać tutaj. Wielkie dzięki Mars!
Tym samym przypominamy o tym, że trwają prace nad polonizacją gry w których biorą udział fani związani z Bastionem. - o Polskiej wersji KOTOR można poczytać na forum.
KOMENTARZE (2)

Gry

SW:Combine OnLine ...

2004-02-14 22:50:00 Anakin Solo za Combine.Com

Combine to darmowy MMORPG osadzony w doskonale nam znanej galaktyce. Istnieje już 6-ty rok i nadal nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Aktualnie jest w fazie testów nowego systemu (tzw. Darkness), wiec nie wszystko działa jak należy i nie wszystkie opcje są jeszcze dostępne, ale Combine zaczyna na nowo nabierac rozpędu - z góry uprzedzam, że nie jest to gra posiadająca grafikę taką jak w Galaxies. Combine nie ma prawie żadnych wymagań poza dostępem do internetu i przeglądarką internetową (znajomość angielskiego też jest wymagana). Zachęcam do zapoznania się z zasadami i wzięcia udziału w kreowaniu losów naszej ulubionej galaktyki. Wszelkie pytania można kierować na adres anakin_solo@wp.pl lub wysłać wiadomość wewnątrz Combine'a (moja postać to Aiden Taan).

Na temat gry możecie porozmawiać na FORUM w tym TOPICU.
KOMENTARZE (10)

Gry

Republic Commando

2004-02-14 12:42:00 Przemas za Lucasarts.com

Jak już wiadomo gra Republic Commando ma być strzelanką (FPP), w której gracz wcieli się w dowódce malego oddziału szturmowców-klonów. Lucasarts wyjawił parę nowych szczegółów. Producenci zapowiadają:

- Ponad 12 typów broni takich jak: Termo-detonatory, Blaster DC-15s , Shootguny, Karabin Blasterowy DC-17m, Karabin Snajperski oraz broń używana przez twych wrogów trafi do dyspozycji twojej oraz twojego oddziału.
- Żołnierze towarzyszący w misjach mają mieć dobrze rozbudowaną sztuczną inteligencję co pozwoli im na samodzielne myślenie podczas gdy „zrobi się gorąco”.
- Fani gry wielo-osobowej także mogą być zadowoleni, gdyż został zapowiedziany tryb MultiPlayer, w którym będzie mogło się zmierzyć do 16 graczy jednocześnie.
- Akcja gry rozgrywać się będzie w 9 lokacjach takich jak: Genosis, Starek Separatystów, Krążownik Republiki oraz pokryty dżunglą Kashyyyk.
- Nasze misje mają się skupiać na odbijaniu zakładników, sabotażach, zabójstwach, ochronie obiektu, wykradaniu danych co pozwoli nam ukończyć grę.
- Naszymi wrogami głównie mają być siły separatystów z Genosianami i Droidami na czele. Jednak zostało także oficjalnie potwierdzone, iż w grze pojawi się postać, która odegra znaczną rolę w powstającym Epizodzie3. (spoiler):Chodzi o Generała Grievousa oraz jego droidy. (koniec spoilera).

Natomiast nowe screeny z Republic Commando możecie zobaczyć na oficjalnej stronie gry.
KOMENTARZE (9)

Gry

KOTOR - Patch 1.02 PC

2004-02-05 12:28:00 Bioware

Na stronie Bioware pojawił się kolejny, a dokładnie drugi Patch ver.1.02 dla KOTOR'a. "Łatkę" możecie sciągnąć bezpośrednio w tym miejscu z serweru Bioware lub skorzystać z opcji auto update z panelu sterowania w grze.
KOMENTARZE (3)

Gry

KOTOR PL - fani z Forum pomagali przy tłumaczeniu!

2004-02-05 12:09:00

Od ponad miesiąca na Forum Polskich Fanów Star Wars prowadzona jest rozmowy na temat polskiej wersji Star Wars Knights of The Old Republic PL. Wszyscy fani z Bastionu, jacy są zarejestrowani na Forum bardzo pomagali i nadal pomagają grupie tłumaczy oraz konsultantom związanych bezpośrednio i pośrednio z Bastionem Polskich Fanów Star Wars.

Temat ten powstał wraz z przystąpieniem do tłumaczenia wersji polskiej gry Star Wars Knights of The Old Republic wraz z LEM`em.

Ponadto na serwerze LEM`a jest również założony temat na Forum, ale do niego mieli dostęp ludzie związani bezpośrednio z tłumaczeniem gry, ponieważ jest to oficjalny wątek dotyczący tłumaczenia gry.

W niedługim czasie będziecie mogli się dowiedzieć jak wyglądała współpraca konsultantów z Bastionu z grupą tłumaczy z LEM, a jest co opowiadać...

Teraz zapraszam was do zapoznania się z wypowiedziami na Bastionowym Forum i przystąpienia do debaty w tym temacie.


W niedługim czasie powinny pojawić się podobne wątki na forum.
KOMENTARZE (7)

Gry

Knights of The Old Republic PL

2004-02-03 13:11:00 Katarzyna Szlendak z LEM

Katarzyna Szlendak z LEM informuje:

Mam przyjemność zaprezentować dziś Państwu pierwsze screeny z polskiej wersji gry ,,Star Wars Knights of The Old Republic''. 11 osobowy zespół tłumaczy i konsultantów zakończył kolejną fazę prac. 570 tysięcy słów zostało przetłumaczonych.

W tej chwili trwa implementacja polskich plików do gry - pierwsze efekty można zobaczyć na screenach.

Przewidujemy, że w połowie lutego gotowa będzie pełna polska, grywalna wersja i rozpoczniemy pierwsze beta testy.

Zgodnie z zapowiedziami, w marcu odbędzie się premiera polskiej wersji ,,Star Wars Knights of The Old Republic''. Cena sugerowana to 139 zł.

Zapraszamy do obejrzenia screenów z polskiej wersji gry ,,Star Wars Knights of The Old Republic'' PC - pierwszego RPG w świecie Star Wars i pierwszej gry Star Wars po polsku.


Pozdrawiam
Katarzyna Szlendak
Na temat KOTOR'a PL rozmawiamy na Forum
KOMENTARZE (30)

Gry

Republic Commando

2004-02-03 00:16:00 TFN

TFN za PC Gamerem ujawnia kilka szczegółów odnośnie gry Republic Commando:
  • Poruszasz się w towarzystwie trzech innych clonetrooperów, którym możesz wydawać rozkazy.
  • Świat gry obserwujesz z perspektywy pierwszej osoby, z informacjami dodatkowymi wyświetlanymi na HUDzie wewnątrz hełmu.
  • Jeśli zginiesz, to musisz zacząć od ostatniego "zaliczonego" punktu kontrolnego. Znaczy to tyle, że w grze, nie będzie opcji zapisywania w dowolnym momencie. (Kiedyś coś takiego było w jednej z gier Aliens... jak się skończyło? Patchem zmieniającym to założenie. Miejmy nadzieję, że Lucasowcy to lepiej rozwiążą.)
  • Twoi kompani nie mogą zginąć. Po prostu kiedy energia ich za bardzo spadnie czekają na leczenie. Gracz jest jedynym klonem, który może umrzeć.
Zobaczymy co dalej... Zapewne niebawem dostaniemy więcej informacji.
KOMENTARZE (8)
Loading..