TWÓJ KOKPIT
0

Gry

KOTOR 2

2004-04-30 19:07:00 Roven za Gry-Online.pl

Star War: Knights of the Old Republic - The Sith Lords to druga część znakomitej gry z gatunku cRPG przygotowanej przez kanadyjskie studio BioWare. Za developing tej odsłony odpowiedzialny jest już kto inny, zespół Obsidian Entertainment, notabene będący parterem BioWare.

Akcja The Sith Lords rozpoczyna się w pięć lat po ostatnich wydarzeniach jakie miały miejsce w oryginalnym KotORze, zaś historia którą przedstawia nie jest bezpośrednią kontynuacją fabuły „jedynki” (czego wynikiem jest niemożność zaimportowania do gry swojej postaci z pierwowzoru). Gracze wcielają się w postać ostatniego z rycerzy Jedi, weterana wojen Mandaloriańskich, który powraca z wygnania do Republiki, zniszczonej i zdewastowanej wojną pomiędzy rycerzami Jedi (reprezentującymi jasną i ciemną stronę mocy). W wyniku tego konfliktu rozwiązano Zakon rycerzy Jedi, a w galaktyce zapanował chaos. Jak łatwo się domyśleć, to przed naszym bohaterem zostaje postawione zadanie odrodzenia zakonu i przywrócenie dawnego porządku.

Z racji tego, iż nasz Jedi od dawna przebywał na banicji, na początku rozgrywki nie dysponuje praktycznie żadnymi potężniejszymi mocami, a nawet nie posiada swojego miecza świetlnego. Rzecz jasna w trakcie gry na nowo zdobywa i rozszerza swoje „zapomnienie” umiejętności. Budowa nowej gry jest dokładnie taka sama jak oryginalnego Star War: Knights of the Old Republic. Co więcej wykorzystuje ona ten sam engine i rozwiązania technologiczne. Nie starano się na siłę wymyślać czegoś nowego, tylko do sprawdzonych już, i nieco usprawnionych, mechanizmów zaadaptowano nową, wielowątkową fabułę z licznymi zwrotami akcji i questami pobocznymi. Podobnie jak w części pierwszej przebieg akcji, poszczególne wydarzenia oraz jej zakończenia zależą od wcześniejszych decyzji i poczynań graczy.

Zarówno interfejs jak i system walki pozostały praktycznie niezmienione. Wprowadzono tylko niewielkie ulepszenia, jak np. dwie konfiguracje broni, pomiędzy którymi możemy się błyskawicznie przełączać w zależności od wrogów jakim musimy stawić czoła. W jednej chwili możemy też prowadzić maksymalnie trzy postacie (główny bohater + dwóch innych członków drużyny), aczkolwiek, wzorem KotOR 1, w drużynie może znajdować się ich więcej.

Podczas przygody zwiedzamy siedem światów, w tym Dantooine czy Telos. Spotykamy dawnych znajomych, m.in. Revana, T3-M4 i HK-47. Mamy też okazję zagrać w szereg znanych już mini gierek, w tym w Pazaaka, a nawet pilotować statek Ebon Hawk.

Jedną z większych zmian wprowadzonych w The Sith Lords są olbrzymie możliwości modyfikowania i konstruowania nowych przedmiotów z licznych podzespołów, m.in. otrzymywanych z rozkładania na czynniki pierwsze znalezionych rzeczy. Daje to graczom możliwość dopasowywania wykorzystanego ekwipunku do indywidualnych predyspozycji postaci, co wpływa na ich możliwości.

Pojawiają się tu również nowe klasy postaci „Prestige” (Sith Lord, Sith Marauder i Sith Assassin dla ciemnej strony mocy i Jedi Master, Jedi Watchman oraz Jedi Weapon Master dla jasnej strony mocy) oraz szereg nowych mocy Jedi, w tym: Dark Sider Rage, Battle Meditation, Force Sight (umiejętność widzenia przez ściany) i Force Clairvoyance (pozwalająca na zobaczenie części poziomów na których jeszcze nie byliśmy).

Przewidywana data premiery światowej : 2005

KOMENTARZE (30)

Gry

Jump to lightspeed - filmiki

2004-04-30 18:29:00 LEM

Z serwera Bastionu już można sciągnąć dwa filmiki reklamujące dodatek do gry Star Wars Galaxies - "Jump to Lightspeed". Więcej informacji o JtL zamieściliśmy w tym newsie,a poniżej linki do filmików:

- Pilot Imperialny (8,7 MB, plik QuickTime).
- Pilot Rebeliancki (8,2 MB, plik QuickTime).

KOMENTARZE (5)

Gry

Problemy finansowe LucasArts?

2004-04-26 22:49:00 Roven za CD-Action

Niedawno firma LucasArts zawiesiła pracę nad grą przygodową "Sam & Max Freelance Police", która miała być sequelem gierki "Sam & Max Hit The Road" z 1993 roku. Wcześniej zawieszono pracę nad grą "Full Throttle II", która także miała stanowić kontynuację hitu z początku lat 90-tych.
W marcu tego roku LucasArts tłumaczyło swoją decyzję tym, iż nie jest to dobry okres na wydawanie przygodówek na PC, na dodatek niedawno rzecznik prasowy LucasArts poinformował o zwolnieniu 24 pracowników z firmy. Okazuje się, że decyzja ta spowodowana jest kłopotami finansowymi wydawcy... Pozostaje mieć nadzieję, że żadne starwarsowe projekty nie zostaną zawieszone i jeszcze przez długi czas będziemy mieć możliwość grania w kolejne hity ze stajni Lucasa...
KOMENTARZE (19)

Gry

Screeny z KOTOR 2

2004-04-26 11:34:00 LS, JeuxFrance i Gry-Online

Internetowy serwis JeuxFrance opublikował skany z magazynu Electronic Gaming Monthly na których można zobaczyć pierwsze screeny z gry KOTOR 2 - Sith Lords:Natomiast na stronie Gry-Online.pl pojawiło się kilka zrzutów ekranowych z kolejnej Star Warsowej gry: Battlefront, która trafi na sklepowe półki jesienią tego roku. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Update: Roven informuje, iż na stronie Gry-Online pojawiło się kilka przetłumaczonych informacji z Electronic Gaming Monthly.
KOMENTARZE (17)

Gry

Promocja KotOR PL - LEM oraz Bastion fanom ...

2004-04-26 09:55:00

Promocja LEM i Bastionu trwa nadal, teraz bez podania daty zakończenia. Jeżeli jeszcze nie masz lub posiadasz wersję piracką gry KOTOR PL, mamy dla ciebie ofertę nie do przebicia, u nas możesz kupić KOTOR PL w cenie 85 zł (oczywiście plus koszty OP). Szczegóły dot. promocji znajdzicie na tej stronie.
KOMENTARZE (8)

Gry

KOTOR PL za 99 zł.

2004-04-26 09:34:00 Chimpo

W warszawskim Empiku w SuperMarkecie Blue City przy Al. Jerozolimskich oraz w Mega Avansie można nabyć KOTOR PL w cenie 99 zł.

Jak widzicie Bastion jest lepszy nawet od SuperMarketów, ponieważ u nas można zamówić i nabyć grę w cenie 85 zł. – To jest Mega Galaktyczny skandal !!
KOMENTARZE (10)

Gry

Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed

2004-04-22 15:05:00 Gry-Online.pl


Już jesienią bieżącego roku koncern LucasArts powinien wydać debiutancki dodatek, dedykowany popularnej grze z gatunku MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies: An Empire Divided i noszący podtytuł Jump to Lightspeed. Rynkową premierę produktu poprzedzą oczywiście kompleksowe beta-testy.

Wzbogacenie podstawowego programu o niniejszy add-on zaowocuje przede wszystkim pojawieniem się w wirtualnym świecie indywidualnych statków kosmicznych, służących do samodzielnego eksplorowania międzyplanetarnej przestrzeni i nawiązywania walki w czasie rzeczywistym z żywymi przeciwnikami lub reprezentantami Sztucznej Inteligencji.


<"r/>
Łącznie zaimplementowanych zostanie około piętnaście odmiennych wehikułów, doskonale znanych entuzjastom uniwersum Gwiezdnych Wojen – m.in. jednoosobowe myśliwce X-wing, Y-wing, TIE Fighter i TIE Interceptor oraz transportowiec YT-1300 (pamiętny Han Solo pilotował taki model, ochrzczony mianem Sokoła Milenium). Wykorzystując dowolną maszynę latającą (zakupioną albo własnoręcznie skonstruowaną) będzie można podróżować w ramach dziesięciu rozległych sektorów galaktycznych, wypełnionych rozmaitymi ciałami niebieskimi, polami asteroidów etc.


Developerzy wprowadzili również blisko sto dodatkowych misji, których pomyślne wykonanie przynosi bohaterom szereg profitów (np. unikatowe przedmioty i zawsze potrzebne punkty doświadczenia). Ponadto udostępniono dwie bonusowe rasy herosów, a także cztery nowe profesje i mnóstwo nigdzie nie pokazywanych wcześniej postaci nieinteraktywnych (NPC).

KOMENTARZE (14)

Gry

Plakat nowej gry

2004-04-20 16:21:00 TFN

Na łamach TFN został zaprezentowany plakat nowej gry z Gwiezdnych Wojen. Zostanie ona wydana koło premiery Epizodu 3, a tym samym będzie do niego nawiązywać. Możliwe, iż będzie to typowa gra filmowa, jak w przypadku Mrocznego Widma.
KOMENTARZE (24)

Gry

Promocja KotOR PL - Licomp Empik Multimedia oraz Bastion fanom

2004-04-15 00:15:00

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy promocję skierowaną do fanów Star Wars i Bastionu jaką zorganizowaliśmy dzięki firmie Licomp Empik Multimedia, która jest jedynym dystrybutorem na Polskę gier z Lucas Arts.

Warunkiem wzięcia udziału w promocji i zakupienia gry w cenie 85 zł.+ OP w wysokości 10 zł, będą mogli wziąć udział tylko zarejestrowani członkowie Bastionu lub Fan Klubu (zarejestrowani proszeni są o aktualizację danych, np. aktualny e-mail, nr. komunikatora, miasta z jakiego pochodzi i np. zapisanie się do newslettera).

Pierwszy etap promocji będzie trwał do 26.04, ale zamówienia przyjmowane będą do 24.04. Termin realizacji zamówienia wynosi pięć dni roboczych od daty zakończenia promocji.

Jak płacicie:

Po wysłaniu zamówienia otrzymacie e-maila z potwierdzenie wraz z kwotą jaką będziecie musieli wpłacić na konto w ciągu dwóch dni od otrzymania e-maila zwrotnego.

Wyślij maila w temacie Zamawiam KOTOR PL .

Wzór e-maila do zamówienia:

Zamawiam KOTOR PL

Imię i Nazwisko :
Ulica (nr. domu i mieszkania) :
Miasto :
Kod Pocztowy :
Nick:
e-Mail:
Nr. ID z Bastionu :
Tel. kontaktowy:
Wiek:


Prosimy o wypełnienie wszystkich pól oraz zamieszczenie poniższego tekstu:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb Bastionu w celu czysto marketingowym zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz.ust.Nr.133 pozycja 883. Jednocześnie oświadczam, że zostałem poinformowany, iż mam prawo wglądu do swoich danych i ich poprawiania. Jednocześnie informujemy, że Bastion nie będzie udostepniał innym waszych danych.


Proszę o bardzo dokładne wypełnienie zamówienia według w/w wzoru zamówienia !!


Na temat KOTOR PL porozmawiaj w tym temacie na Forum.
KOMENTARZE (56)

Gry

KOTOR 2

2004-04-03 21:41:00 Wp.pl za GameStop

Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie pełny tytuł drugiej części gry Star Wars Knights Of The Old Republic, który choć niepotwierdzony oficjalnie przez LucasArts, wydaje się bardzo prawdopodobny.
Brzmi on: Star Wars Knights Of The Old Republic: Sith Lord. Gra miałaby się ukazać 15 lutego przyszłego roku, a przynajmniej tak podaje strona GameStop.

KOMENTARZE (16)

Gry

Kotor PL już od poniedziałku

2004-04-01 14:56:00 LEM

Firma LEM (polski dystrybutor gier LucasArts) podała następujące informacje: Polska wersja językowa gry Star Wars Knights of The Old Republic trafi do sprzedaży 5 kwietnia. W pudełku znajdą Państwo grę w polskiej wersji językowej na 4 płytach oraz polską instrukcję. Sugerowana cena detaliczna to 139 zł. Gra trafi na rynek w dwóch opakowaniach: DVD oraz w dużym pudełku. Patronem medialnym gry w polskiej wersji językowej jest tygodnik Wprost.

Światowy rynek rozrywki multimedialnej docenił grę Star Wars Knights of The Old Republic. Na przestrzeni kilku miesięcy od wydania tytuł SW KOTOR był ponad 18 razy nagradzany tytułem Gra roku. Na stonie twórców gry - firmy BioWare znajdą Państwo pełną, długą liste nagród i wyróżnień, jakie gra otrzymała dotychczas: www.bioware.com/games/knights_old_republic/awards. To zaiste imponujący zestaw i dowód na to, że gatunek cRPG cieszy się żywym i nieustającym zainteresowaniem graczy.

Mamy nadzieję, że polska lokalizacja gry Star Wars Knights of The Old Republic znajdzie równie wielu zwolenników. Dołożyliśmy wszelkich starań, by ta polonizacja przeprowadzona była wzorcowo, a efekt mamy nadzieję zadowoli tak fanów Gwiezdnych Wojen, jak i miłośników gier cRPG.

KOMENTARZE (11)
Loading..