TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Gra z Lego w akcji

2004-07-30 22:42:00 SWU

Niedawno pisaliśmy o ukazaniu się nowej gry Lego z Gwiezdnych Wojen, która będzie dotyczyła wszystkich trzech Epizodów Nowej Trylogii.
Na łamach SWU pojawiło się pięć, filmików w formacie quick time, prezentujących ową pozycję w akcji. Oto one:

Filmik 1 – prezentuje on scene z Epizodu 1. Obi-Wan i Qui-Gon Jinn niszczą droidy przy pomocy miecza i Mocy. Przedostają się do transportowca Federacji Handlowej.

Filmik 2 – przedstawia końcowy pojedynek na miecze świetlne w Mrocznym Widmie. Darth Maul zabija Qui-Gona, a Obi-Wan atakuje Lorda Sith. Scena jest niemal identyczna jak w filmie. Jednak zapomniano o szczegółach. Darth Maul jest w płaszczu oraz w walce z Kenobim ma podwójny miecz, Obi-Wan nie znajduje się za czerwonym polem energetycznym kiedy Sith zabija Qui-Gona.

Filmik 3 – na nim widać scenę bitwy kosmicznej nad planetą Naboo. Pilotujemy Naboo Starfightera, prawdopodobnie gramy małym Anakinem. W czasie, kiedy prezentowany jest ten filmik, grający producent wspomina trochę o samej grze. Prócz latania Naboo Starfigherem będziemy mogli ścigać Zam Wesell po Coruscant (scena z Epizodu 2), a także walczyć machiną bojową Imperium (scena z Epizodu 3).

Filmik 4 – prezentuje możliwości gry. Widzimy scenę na Naboo, w której Obi-Wan, Qui-Gon i Jar Jar przedostają się przez ruiny planety. Będziemy mieli możliwość wyboru miedzy tymi trzema postaciami. W każdej chwili będziemy mogli ją zmienić. Różnią się one umiejętnościami.
Gra przypomina platformówkę. Szukamy ukrytych miejsc, skaczemy po ruinach Naboo i zbieramy punkty.

Filmik 5 – przedstawia tryb rozgrywki dla wielu graczy (muliplayer). Na planszy w kantynie na Tatooine Yoda, Darth Maul, Jango Fett i szturmowiec klon walczą ze sobą. Zbierają punkty.
KOMENTARZE (9)

Gry

Star Wars: Episode III

2004-07-28 01:22:02 TheForce.Net

Dziś do europejskich agencji trafiło doniesienie prasowe od LucasArts na temat gry Star Wars: Episode III. Gra ma się pojawić 5 maja 2005 roku, na dwa tygodnie przed premierą trzeciej części Gwiezdnych Wojen.
Będąca w trakcie produkcji gra, będzie grą akcji/przygodową z widokiem w trzeciej osobie, gdzie będziemy mogli się wcielić w postać Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobi’ego. Gracz będzie mógł się posługiwać zdolnościami Jedi, wliczając do nich niszczącą Moc i zaawansowane techniki walki mieczem świetlnym – atakując i broniąc się nim. Wcielając się w postać Anakina, gracze wyzwolą w sobie ciemną stronę mocy i będą bezwzględni w posługiwaniu się mieczem i Mocą. Zaś ci, którzy wcielą się w Obi-Wana, będą walczyć, w obronie galaktyki przed mrokiem, posługując się zdolnościami jasnej strony mocy, zadając dokładne ciosy mieczem i używając Mocy do kontroli nad wrogiem.

Twórcy gry blisko współpracują z ekipą pracującą nad filmem (z koordynatorem walk Nickiem Gillardem), aby stworzyć jak najbardziej autentyczną walkę na miecze świetlne, z choreografią i wyczynami kaskaderskimi wziętymi bezpośrednio z filmów. Gra ma zabrać graczy do miejsc nigdzie jeszcze nie widzianych, ale które dadzą wgląd na lokacje, jakie napotkamy w filmie Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów, którego światowa premiera ma się odbyć 19 maja 2005 roku.
Niewielki wgląd na przebieg prac nad grą, będą mieć nabywcy oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen na DVD, 21 września tego roku. Zobaczymy tam relacje z podróży twórców gry na plan zdjęciowy do Australii, gdzie obserwowali ekipę, w celu uzyskania niespotykanych jeszcze efektów w żadnej innej grze w świecie Gwiezdnych wojen.

Pełną wersję doniesienia prasowego w oryginale możecie przeczytać tutaj, a ja zapraszam na forum serwisu MARSite on-line, gdzie możecie podyskutować na temat gry.
KOMENTARZE (14)

Gry

Nowy trailer KotOR II: The Sith Lords

2004-07-27 21:03:27 LucasArts

Dzisiaj LucasArts udostępnił na swojej stronie trailer do gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. W pierwszej części, możemy wysłuchać planów ekspansji Sithów. Co prawda ten fragment historii gry już znamy: z ich rąk zginęli już wszyscy Jedi, został tylko jeden. I ten jeden musi zadecydować o swojej przyszłości w galaktyce, czy przyłączy się do nich, czy jako Jedi stanie im na drodze. Oczywiście mowa o Tobie. Możemy zobaczyć też przyszłych członków naszej grupy.
Druga część trailera, pokazuje nam jak gra będzie wyglądała. Wydaje się bardzo dynamiczna, ale może to złudzenie jakie daje nam zmontowany filmik. Ale trzeba przyznać, że wzmaga apetyt. Trailer możecie zobaczyć na stronie producenta, na stronie gry, w dwóch wersjach: 320x245 (4,2 MB) i 640x480 (18,5 MB).

Zapraszam do dyskusji na temat gry na forum serwisu MARSite on-line.
KOMENTARZE (17)

Gry

Gwiezdne Wojny z klocków Lego

2004-07-26 10:51:00 Gry-OnLine.pl

Chyba żadna marka filmowa nie została przez producentów gier tak solidnie wyeksploatowana jak „Gwiezdne Wojny” a przecież na tym nie koniec - LucasArts cały czas tworzy nowe programy. Pozostaje jednak pytanie: czy w zalewie tych produktów, można znaleźć jeszcze coś oryginalnego? Okazuje się, że tak – zwłaszcza jeśli przyjrzymy się bliżej projektowi o nazwie LEGO Star Wars.

Chyba każdy wie, jak wyglądają najpopularniejsze na świecie klocki i czym wiąże się połączenie obu światów. Od dłuższego czasu, w sklepach z charakterystycznym logiem LEGO można kupić całe zestawy ze świata „Gwiezdnych Wojen”, które pozwalają na budowę statków, pojazdów i innych urządzeń widzianych dotąd jedynie na dużym ekranie. Zapowiadana gra co prawda nie pozwoli konstruować (przynajmniej nic na ten temat nie wiadomo), ale za to będzie można zobaczyć gotowe projekty i ich zachowanie w pełni trójwymiarowym świecie. Użytkownicy wybierając jedną z postaci, wezmą udział w pełnej akcji przygodzie a wszystkie elementy otoczenia będą zbudowane z klocków, oczywiście zachowując wierność oryginałowi.

Akcja programu będzie nawiązywać do „nowej” trylogii „Star Wars”, co oznacza, że gracz będzie mógł przeżyć wszystkie wydarzenia znane z filmów: „The Phantom Menace”, „Attack of the Clones” i „Revenge of the Sith”. Ze względu na liniowość fabuły, wynikającą z zachowania wierności oryginałowi, autorzy postanowili wprowadzić inne elementy, które przedłużą rozrywkę potencjalnemu użytkownikowi. Należeć będzie do nich np. możliwość zbierania unikalnych klocków, które po zakończeniu zmagań na danym etapie odblokują różne bonusy.

Gra, za której produkcję odpowiada firma Traveller’s Tales ukaże się na trzech platformach sprzętowych: PC, PlayStation 2 i Game Boy Advance. Debiut rynkowy programu nastąpi najprawdopodobniej równo z premierą ostatniej części „nowej” trylogii „Gwiezdnych Wojen” – „Revenge of the Sith”, czyli w maju przyszłego roku.

KOMENTARZE (13)

Gry

Dark Forces MOD demo

2004-07-25 23:19:53 darkforces.jediknight.net

Po około 14 miesiącach, Christoper "Chrustec" Glerum, wykonawca przerywników filmowych do MODa gry Dark Forces, skończył prace nad pięciominutowym filmikiem. Scenka przedstawia Dartha Vadera, generała Mohca, Dark Trooperów, Mon Monhma'ę i oczywiście Kyle'a Katana, którą zobaczymy zanim przystąpimy do drugiej misji (Talay). W najbliższym czasie powinny pojawić się screeny z tego filmiku. Na temat tego projektu i innych Chrusteca zapraszam na jego stronę.
Oprócz Christopera, spore postępy poczyniła cała ekipa, przy tworzeniu oczekiwanego dema z trzema pierwszymi mapami. Darth Linux potwierdził, że demo powinno wyjść najpóźniej pod koniec sierpnia, ale może wyjść wcześniej.

Zapraszamy do dyskusji na temat tego MODa na forum serwisu MARSite on-line.
KOMENTARZE (9)

Gry

Kiedy gra z Epizodu III ?

2004-07-25 10:57:00 StarWars.com

Na konwencie Comic-Con w San Diego miało miejsce wiele bardzo interesujących wydarzeń. Najważniejszym było ogłoszone tytułu 3 Epizodu Gwiezdnych Wojen, który brzmi „Revenge of the Sith” (Zemsta Sith).
Dodatkowo podano kiedy wyjdzie nowa gra z Gwiezdnej Sagi. Będzie to prawdopodobnie filmówka, a na pewno będzie opierać się na Epizodzie 3.

Gra „Star Wars Episode 3 Revenge of the Sith” wyjdzie 2 tygodnie przed premierą filmu, czyli 5 maja 2005 roku.
Na Hyperspace zaprezentowano jedynie zdjęcia samej produkcji jak i przygotowań do jej tworzenia. Nie opisano żadnych szczegółów. Wszystkiego dowiemy się dopiero 21 września, oglądając dokument o grze z Epizodu 3, który będzie na dodatkowej 4 płycie Trylogii DVD.

Zdjęcia gry prezentują się bardzo okazale. Na jednym z nich możemy spostrzec Anakina Skywalkera. Autorzy nie zapomnieli o szczegółach postaci, czyli niebieskiej klindze miecza świetlnego, długich włosach i brązowej rękawicy. Wybraniec zgrabnie niszczy droidy. Nowa gra jest całkowicie trójwymiarowa.
KOMENTARZE (7)

Gry

Star Wars: Battlefront - nowe materiały

2004-07-18 22:06:00 IGN

Na łamach IGN pojawiły się zupełnie nowe filmiki ze Star Wars: Battlefront na platformę PS2. Prezentują środowisko nowej gry w akcji. Oto one:

- filmik 1 - akcja żołnierzy Imperium,
- filmik 2 - pojedynek poduszkowcow,
- filmik 3 - tie fighter niszczy x-winga,
- filmik 4 - nowa planeta.
KOMENTARZE (6)

Gry

Nowy trailer Republic Commando - UPDATE

2004-07-16 10:51:00 Gamespot.com

Na łamach Gamespot.com pojawił się nowy zwiastun, ukazujący grę Star Wars: Republic Commando. Przedstawia on poziom na którego końcu ujrzymy postać nowego złoczyńcy z Epizodu III, czyli Generała Grievousa.
Zwiastun możecie zobaczyć tutaj.


UPDATE ANAKIN SKYWALKER (DARTH VADER)

Zwiastun misji na Kashyyyk z Republic Commando możecie również zobaczyć oraz ściągnąć tataj.
KOMENTARZE (15)

Gry

Wywiad z autorami KOTOR 2

2004-07-15 22:02:00 Kyp Durron za HomeLanFed


Na łamach Homelanfed.com pojawiły się nowe informacje dotyczące gry Star Wars: Knights of the Old Republic 2 The Sith Lords.


Nowa planeta: Onderon (wcześniej nie wymieniana):

Cytat Mike Gallo: "Pewne nowe planety, jak Dxun i Onderon, które występują w Expanded Universe będą grały ważną rolę w fabule Sith Lords"
Jak na razie znane są wiec następujące planety jakie ujrzymy w Sith Lords:
Onderon, Dxun, Telos, Dantooine i Stacja Peragus


Wydarzenia z KOTOR 1

Cytat Chris Avellone: " Wiele z tego co się wydarzyło będzie zależało od wyborów, jakich dokona gracz na początku Sith Lords, które będą opisywały wydarzenia jakie rozegrały się zaraz po zakończeniu oryginalnego KOTOR. Nie chcę dawać żadnych spoilerów, ale nie ma jednej odpowiedzi na to co się wydarzyło - to zależy od tego w jaki sposób zakończył się KOTOR 1"

Wszystko wskazuje na to że Sith Lords dadzą fanom rozgrywkę RPG z prawdziwego zdarzenia-taką w której rzeczywiście fabuła będzie płynna i zależna tylko od nich.
KOMENTARZE (6)

Gry

Uczeń Mocy

2004-07-15 13:52:00 StarWars.com


Jedna z największych firm wydających gry komputerowe Ubisoft, ogłasza, iż wraz z Lucasarts tworzy produkt oparty na Klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen, przy okazji wydania ich na DVD, który zostanie wydany na platformę Game Boy Advance.
Tytuł pozycji będzie brzmiał "Star Wars: Apprentice of the Force" (Uczeń Mocy). Gra zostanie wydana w ten sam dzień co DVD Trylogii, czyli 21 września 2004 roku.

W "Star Wars: Apprentice of the Force" gracze doświadczą najbardziej podniecających i pamiętnych scen z klasycznych filmów.
Będzie nam dane sterować Luke`iem Skywalkerem w czasie stawania się Rycerzem Jedi, walczyć z Darthem Vaderem i Boba Fettem, uciekać od przerażającej bestii Rancora, a także zniszczyć Gwiazdę Śmierci.
Gra pozwoli na unikalną rozgrywkę w trybie dla pojedynczego jak i wielu graczy.

W "Star Wars: Apprentice of the Force" będzie jedyną grą, opartą w każdym szczególe na Klasycznej Trylogii Gwiezdnych Wojen.

Oto czego doświadczymy w nowej grze:

- osiąganie zwycięstwa po przez użycie Mocy, m.in. skoku i pchnięcia.
- korzystanie z R2-D2 w celu otwarcia pewnych elementów. Droid będzie wspierał Luke`a (gracza) w rozgrywce dla pojedynczego gracza.
- dwa tryby dla wielu graczy (dogfight, capture-the-flag).
- pilotowanie X-Winga w przestrzeni kosmicznej oraz speeder bike`a na lesistym Księżycu Sanktuarium - Endorze. - w czasie gry będziemy odblokowywać sekretne galerie i wiele innych dodatków dotyczących się Nowej Nadziei, Imperium Kontratakuje i Powrótu Jedi.

Prawdopodobnie "Apprentice of the Force" będzie pewnym połączeniem starych pozycji na Snesa, dodatkowo opatrzoną nową grafiką jak i kilkoma nowymi elementami w czasie gry.
KOMENTARZE (6)

Gry

Problemy z Dark Forces MOD

2004-07-13 00:48:00 MARS z MARSite on-line

Muszę przyznać, że szczęście autorom MODa gry Dark Forces pod Jedi Academy nie sprzyja. Gra miała wyjść już podczas zeszłorocznych wakacji, ale biorąc pod uwagę ilość pracy z jej produkcją i to, że jest to projekt nie komercyjny, można było przewidzieć poślizg. Do wydłużenia czasu prac nad grą, przyczyniła się zmiana podejścia do niej. Autorzy postanowili wykorzystać możliwości nowego silnika i moc dzisiejszych komputerów, i wypełniają mapy elementami, których w oryginale nie było. Musimy się pogodzić z tym, że gra nie trafi tylko do fanatyków tego przeboju z początku lat 90-tych ubiegłego wieku, więc puste przestrzenie nie wyglądałyby atrakcyjnie dla nowych graczy. Z tego co widziałem, zmiany moim zdaniem są korzystne.
Jaku już wiadomo od jakiegoś czasu, ma się pojawić demo z 3 pierwszymi mapami. Termin ich wydania się ciągle odwleka, gdyż po testach przyszedł czas na szlifowanie różnych elementów. Niestety ostatnio wynikły też nowe problemy, na które nikt nie miał wpływu. Chodzi o kradzież komputera od projektantów poziomów, które zostały odzyskane, ale niestety stracono dane związane z wprowadzonymi ostatnio poprawkami (nie mieli zrobionej kopii bezpieczeństwa). Problemy ze sprzętem nie ominęły też autorów przerywników filmowych - nie miał miejsca na dokonanie renderingu filmu. I na koniec jeszcze problemy z kartą graficzną producenta MODa.
Mimo tych problemów, zespół nie stracił zapału do pracy i dalej ostro pracują nad doszlifowaniem dema. Producent nie chce składać żadnych obietnic, ma jednak nadzieję, że demo zostanie wydane do końca sierpnia. Autorzy są wdzięczni za cierpliwość.

Osobiście nie zraziłem się pomimo tak powolnych postępów w pracy. Dla mnie Dark Forces to coś więcej niż zwykły MOD. Ta gra odegrała wielką rolę w moim życiu i dalej będę na nią cierpliwie czekał. Podobają mi się wyniki ich pracy widoczne na ich stronie.
Zapraszam do dyskusji na temat tego MODa na forum serwisu MARSite on-line.
KOMENTARZE (5)

Gry

Nowe filmiki z gry Battlefront

2004-07-11 13:51:00 Paweł

Paweł podesłał nam dwa filmiki prezentujące akcję w grze Star Wars Battlefront.
Pierwszy ukazuję walke klonów Republiki, na planecie Naboo, przeciwko droidom Separatystów. Drugi przedstawia bitwę na Yavin IV, między Imperium a Rebeliantami.

Filmiki możecie ściągnąć poniżej:
Naboo
Yavin
KOMENTARZE (9)

Gry

Relacje z produkcji Battlefrotna

2004-07-08 15:16:00 Mars z MARSite on-line

Niedawno na stronie LucasArts pojawiła się piąta część relacji z produkcji nowej gry Battlefront. Można ją także przeczytać po polsku na stronie MARSite on-line, gdzie znajdują się także poprzednie relację. W najnowszej, lipcowej można przeczytać o relacji Nicka Pecka, głównego projektanta dźwięku. O relacjach z produkcji Battlefronta można porozmawiać na forum.
KOMENTARZE (3)

Gry

Wywiad i nowe screeny

2004-07-06 12:19:00

Wszystkich, którzy z niecierpliwością wyczekują premiery Knights of the Olde Republic II: Sith Lords, sequela jednej z najlepszych (a można powiedzieć, że najlepszej) gier starwarsowych, informuję z największa przyjemnością, iż pojawiły się nowe screeny z tej produkcji. Dostepne są one na oficjalnej stronie LucasArtsu, a dokładniej w tym miejscu.

Poza tym w portalu IGN opublikowano pierwszą część wywiadu na temat KotORa II. Zapraszam tu
KOMENTARZE (7)

Gry

Gra Lego

2004-07-06 10:26:00 TFN

Niedawno informowaliśmy, iż na lato 2005 roku zostanie wydana gra z Lego na temat Gwiezdnych Wojen. Na łamach TFN został zaprezentowany plakat, promującą ową pozycję. Znajduje się na niej napis „Przeżyjcie całkowitą historię, w której Anakin Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę Mocy”. Możliwe, iż nowa gra Lego będzie skupiać się, na prequelach, czyli E1, E2 i E3. Jednak na obrazku widać początkowe sceny z Epizodu 1. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy gra będzie tylko o Mrocznym Widmie czy może o wszystkich Epizodach Nowej Trylogii. Pozostaje nam czekać na więcej informacji.

Gra będzie dostępna na platformy PC, PS2, X-BOX oraz PS1. Możliwe, iż wymagania sprzętowe nie będą tak wysokie, zważywszy na PS1 i może PC.

KOMENTARZE (9)

Gry

SW KOTOR : Bounty Hunter Mod PL

2004-07-05 00:06:00 Gwiezdna Kuźnia


Veldrin o MODzie:

Mod Bounty Hunter PL, jest jak sama nazwa wskazuje modem poświęconym Łowcom Nagród. Ze zwględu że w grze niejednokrotnie możemy wykonać Questy związane z tym zawodem, postanowiłem stworzyć mod, dzięki, kótremu poczujemy się jak legendarny Boba Fett.

Co daje mod:

Mod dodaje 4 nowe przedmioty, w tym 2 o zupełnie nowych teksturach.

Hełm Boba Fetta - to jest coś co mi brakowało w grze. Po założeniu( choć jest trochę zaduży) zwiększa się nasza Spotrzegawczość i strzelamy równie dobrze jak Jango Fett w Epizodzie II.

Zbroja Boba Fetta - przerobione ubranie Żołnierza( przez to niestety może je nosić tylko Żołnierz płci męskiej:( ). Razem z Hełmem postać wygląda jak prawdziwy Boba( ma nawet JetPack).

Blastery Boba Fetta - są to dwa potężne, bliźniacze blastery.

Wszystkie przedmioty nie mają żadnych ograniczeń charakteru, poza zbroją, którą może nosić tylko( jak napisałem) Żołnierz płci męskiej. Ale przecież Boba Fett był żołnierzem i na dodatek mężczyzną :).

Instalacja jest opisana w readme.txt.

MOD jest dostępny w tym linku (5kB)


Topic na Forum o KOTOR PL.
KOMENTARZE (9)

Gry

SW KOTOR : Revan Mod PL

2004-07-02 00:59:00 Gwiezdna Kuźnia


Veldrin o MODzie:

Dzięki temu modowaniu znacznie bardziej można się wczuć w rolę i poczuć się w pełni Darthem Revanem. Mod stanowi kilka przedmiotów (otym poniżej), kóre można zdobyć używając konsoli kodów. Niestety na razie nie ma dobrych programów ani skryptów do mieszczania własnych przedmiotów w grze.

Miecz Revana - jest to zmodyfikowanym mieczem Malaka (model) ze zwiększoną liczbą obrażeń o k12 czyli do 12 obrażeń więcej oraz możliwością tunnigu. Dodatkowo daje Regeneracje:1

Szata Revana - jest to o wiele lepsza Szata Mrocznego Lorda, którą można zdobyć na Ciemnej Stronie w grze.

Po założoniu postać wygląda jak Revan z filmików, kapturek, płaszcz itp. Może ją używać postać o dowolnym kierunku Mocy.

Rękawice Revana - zmodyfikowane Rekawice Dominacji, które wyglądają jak Rekawice Marki Ragnosa.

Maska Revana - taka sama maska jaką dostajemy pod koniec gry. Używana wraz z Szatą jest niewidoczna.

Pas Revana - pas, dzięki, kóremu szybciej regenerują się punkty Mocy.

Wszytkie przedmioty może używać postać na Jasnej Stronie Mocy.


MOD jest dostępny w tym linku (4kB)


Topic na Forum o KOTOR PL.
KOMENTARZE (10)
Loading..