TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Star Wars Dark Forces MOD PL - UPDATE

2004-08-30 23:39:19 MARSite on-line

Zanim w Polsce pojawiła się pierwsza gra spod loga LucasArts Entertainment Company w ojczystym języku, Star Wars Knights of the Old Republic, było wiele dyskusji na temat tego, że powinny być tłumaczone. LA się nie zgadzało, więc padały propozycje fanowskich projektów. Jako takie powstawały z różnymi wynikami. Problem był w tym, że były to jednoosobowe projekty. Doświadczyłem tego tłumacząc Indiana Jones and the Emperor’s Tomb. Ale czas to zmienić. Z przyjemnością ogłaszam, że oficjalnie, pod logiem serwisu MARSite on-line i przy współpracy Bastionu Polskich Fanów SW, powstaje polska lokalizacja MODa (remake’u) pod Jedi Academy, wspaniałego hitu z końca 1994 roku, gry Star Wars Dark Forces. Obecnie trwają prace nad integracją MODa z polskim tłumaczeniem. Do końca nie było wiadomo czy język polski od razu będzie dostępny w opcjach gry, czy dopiero po pobraniu odpowiedniego modułu z naszych stron. Wynikało to z tego, że nie przewidziano testów polskiej wersji gry. Jedynie wiem, że działa (nie znają polskiego języka, więc nie wiedzą czy dobrze), więc w tym momencie zaryzykowałem godząc się na umieszczenie polskiej lokalizacji od razu. Remake gry Dark Forces tworzony jest przez fanów z całego świata, za zgodą LucasArts, który już przyznał jego autorom nagrodę za pierwsze demo – za najlepszy MOD. Jak widać, moja ekipa w składzie: NaVaR, Falcon, Anakin Skywalker (konsultanci) oraz Szuja - autor Indiana Jones Site (konsultacje językowe), Andaral (poparł mój projekt i zapewnił ludzi do pomocy) i Lord Sidious (który z uwagi na brak Internetu, pomógł jedynie przy napisach początkowych), mamy być z czego dumni, gdyż nasza lokalizacja jest nie tyle fanowską, co oficjalną. Oczywiście przed nami jeszcze sporo pracy, gdyż pełna wersja dopiero przed nami, ale mamy nadzieję, że nasza praca wam się spodoba w przypadku dema, które ma wyjść już nie długo. Jak mnie zapewnił asystent producenta, obecnie trwa ostateczny test drugiego dema, który powinien skończyć się do końca tego tygodnia. Zapraszam wszystkich na moją, oficjalną polską stronę gry Dark Forces MOD pod Jedi Academy, gdzie możecie się zapoznać z relacją z prac nad tym fanowskim projektem i zobaczyć pierwsze polskie screeny oraz na forum serwisu MARSite on-line, gdzie możecie podyskutować choćby nad tym, czy należy też przetłumaczyć tytuł gry.


UPDATE

Niestety, nie ma szans na premierę dema w najbliższy weekend. Projektant plansz doznał poważnej kontuzji podczas gry w paint balla, przez co tempo prac nieco zwolni. Według producenta, najbliższym realnym terminem na premierę drugiego dema, jest trzeci weekend września.


Topic o SW Dark Forces MOD PL na Forum Bastionu.

Topic o SW Dark Forces MOD PL na Forum MARSite online


KOMENTARZE (12)

Gry

Strona Polskiej Frakcji SW Combine

2004-08-24 15:13:00 Lord Bane

Lord Bane donosi, iż ruszyła strona poświęcona Polskiej Frakcji gry SW Combine, która nadal jest w ciągłej budowie. W związku z tym redaktorzy proszą o każdą pomoc przy tworzeniu oraz rozwoju portalu, co doprowadzi do utworzenia Frakcji.
Serdecznie zapraszam wszystkich tutaj.
Jeśli ktoś będzie chciał pomoc proszę kontaktować się z Lordem Bane`em.

Po więcej informacje na temat MMORPGa SW Combine zapraszam tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (5)

Gry

Opis nowej planety z KOTOR 2

2004-08-24 13:36:00 Kyp Duron za Ign.com

Na łamach Ign.com ukazały się nowe informacje, dokładnie opisujące nową planetę Telos, którą zobaczymy w grze Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords.Telos bardzo ucierpiała z rąk Sithów w czasie ostatniej wojny. Jej powierzchnia została poddana orbitalnemu bombardowaniu przez ich flotę dowodzoną przez admirała Karatha. W ciagu minionych pięciu lat Republika zapoczątkowała program odnowy planetarnej, który z czasem może przywróci umarły świat do dawnego piękna i chwały.

Na orbicie wokół planety unosi się ogromna stacja Citadel skąd Ithorianie, którym Republika powierzyła zadanie odnowy biologicznej, ostrożnie manipulują ekologią Telos. Wewnątrz stacji uchodźcy i robotnicy są zgromadzeni w rzadko rozsianych mieszkaniach mających niewiele wygód.

Większość mieszkańców stacji pracuje na lądowiskach albo stanowi część miejscowych sił bezpieczeństwa. Czas wolny jest spędzany w kantynach, gdzie można spotkać nielicznych podróżników przelatujących przez tę część galaktyki. Wahadłowce pozwalają na transport na powierzchnię planety tym, którzy pomagają w odbudowie.

Używając kompleksowej sieci osłon, powierzchnia Telos jest podzielona na strefy rekonstrukcji, gdzie flora i fauna z całej galaktyki - włączając w to niebezpieczne, dzikie bestie takie jak cannok z dżungli księżyca Dxun - jest wprowadzana w kontrolowanym środowisku. Na zewnątrz bujnych stref rekonstrukcji ,jałowe, nie nadające się do życia pustkowia wciaż pokrywają większość powierzchni planety, testament zniszczenia i bólu jakiego doznała niegdyś piękna planeta.


KOMENTARZE (7)

Gry

Kolejne 14 dni?

2004-08-23 21:07:00 Roven

Nie tak dawno na serwisie FilePlanet można było pobrać 14-sto dniową wersję gry MMORPG Star Wars: Galaxies. Jednak oczywiście wszystko co dobre, szybko sie kończy. Minęły dwa tygodnie i grać nie można, a obecnie na wyżej wymienionej stronie promocja się skończyła. Jest jednak szansa. Na stronie GameSpot od niedawna jest taka sama oferta! Warto spróbować, bo być może wystarczy trick z podaniem innego mejla, by móc pograć sobie przez kolejne 14 dni. Próbujcie w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Gry

KotOR II na gwiazdkę?

2004-08-22 12:49:00 GRY.o2.pl; Gry-OnLine

Nie tak dawno informowalismy o tym, że w firmie LucasArts zwolniono kilkanaście osób, a także tymczasowo zatrzymano nieoficjalny jeszcze projekt Star Wars: Knights of the Olde Republic III. Tym razem sieć okrążyła nowa, pocieszająca wiadomość. Według planów LucasArts'u druga częśc KotORa ukarze się jeszcze na gwiazdkę tego roku, a nie jak wcześniej planowano, w lutym 2005. Do tego, w przeciwieństwie do "jedynki", gra nie ukarze się tylko na X-boxa, ale jednocześnie i na PC! Te święta będą cudowne :)
KOMENTARZE (8)

Gry

Lucasarts rezygnuje z KOTOR 3 ?

2004-08-17 13:24:00 Gamespot.com

Gamespot.com opublikowało artykuł, w którym Lucasarts potwierdza, iż firma przechodzi poważną przebudowę. Nie jest to niespodzianką. Niedawno pojawiły się plotki, iż zostanie zwolnienionych kilku pracowników z firmy Lucasarts.

Dodatkowo artykuł wspomina, ze Lucasarts w przyszłości będzie się skupiał na kilku Gwiezdno Wojennych pozycjach. Aktualnie w fazie produkcji znajduję się filmowa gra z Epizodu III „Zemsty Sithów” .
Napomknięto również o tym, iż rozpoczęto wczesne prace nad KOTOR 3. Niefortunnie, zespół odpowiedzialny za wczesną produkcję gry, został wyrzucony pod czas ostatniej przebudowy firmy.
KOMENTARZE (12)

Gry

Star Wars Battlefront PL

2004-08-05 14:35:00 LEM

Na stronie dystrybutora i wydawcy gier LucasArtsu w Polsce, firmie LEM pojawiły się zapowiedzi na dalsze miesiące tego roku. Już wcześniej przewijał się tam Battlefront, ale od niedawna nie tylko ma już wpisaną dokładną datę przewidywaną wydania – październik 2004, ale znajduje się też jeszcze jedna, na pewno bardzo miła informacja. Otóż gra ma dopisane w nazwie PL – zatem wszystko wskazuje na to, że KOTOR PL przyjął się na tyle, że rozpocznie się kolejna polonizacja. Warto dodać, że premiera oryginalnego wydania Battlefronta jest przewidziana w USA na 21 września, więc na polonizację LEM przeznacza sobie koło miesiąca. Polonizowana będzie tylko wersja na PC, na Xboxa i Playstation 2, LEM ma na stronie planowane wydanie, acz już w oryginale. Poniżej opis Battlefronta ze strony LEMu:

Star Wars Battlefront daje ci niepowtarzalną szansę wcielenia się w szeregowego żołnierza w dynamicznych, 64-osobowych multiplayerowych bitwach. Wybierz po której stronie konfliktu chcesz się znaleźć - możesz wybierać spośród czterech różnych armii (Rebelianci, Imperium, Armia Klonów, Armia Droidów). Walczyć będziesz na 10 legendarnych planetach, w 15 różnych rodzajach otoczenia; do dyspozycji dostaniesz wiele różnych broni i pojazdów, takich jak X-wing, śmigacze i AT-ST. Bądź czujny, uważaj na wrogów, ubezpieczaj przyjaciół - zwycięstwo leży w twoim zasięgu. Po raz pierwszy doświadczysz chaosu olbrzymich bitem świata Gwiezdnych Wojen.

Poza trybem gry dla jednego gracza i wieloma standardowymi rodzajami gry sieciowej, w Star Wars Battlefront dostępny będzie unikalny "Conquest" - po wygraniu bitwy i przejęciu planety zwycięska drużyna otrzyma specjalny "bonus", który będzie mógł być wykorzystany w kolejnej walce. Ten tryb to połączenie strategii i czystej walki zespołowej - a celem jest podbój całej galaktyki, planeta za planetą.

Na konsolach grać będzie można w 16 w Internecie i 32 osoby w sieci lokalnej. Gracze komputerowi będą mogli stanąć do walki w liczbie aż 64 w sieci LAN i 32 w Internecie.

Developerem Star Wars Battlefront jest Pandemic Studios - pandemicstudios.com.

KOMENTARZE (35)

Gry

Zapowiedź skoku

2004-08-04 09:59:00 GRY.o2.pl

Wszystkich, którzy zainteresowani są grą Star Wars: Galaxies i powstającym do niej dodatkiem, The Jump to Lightspeed, zapraszam do przeczytania mojej zapowiedzi. Opublikowana ona została przez portal GRY.o2.pl i znajdziecie ją dokładnie w tym miejscu. Życzę miłej lektury!
KOMENTARZE (3)

Gry

Oficjalna strona Battlefronta

2004-08-04 09:54:00 LucasArts

Wczoraj otwarta została oficjalna strona powstającej własnie gry Star Wars: Battlefront. Dostępna jest ona w tym miejscu. W całości została zrobiona techniką Flash, tak jak inne LucasArtsowe strony (np. oficjalne strony Star Wars: Galaxies czy Star Wars: Kinghts of the Old Republic). Znaleźć na niej można sporo informacji o grze, dość obszerną galerię, trailer, dział download, a także sklep, w którym można dokonać przedpremierowego zakupu Battlefronta.
KOMENTARZE (4)

Gry

Battlefront - Republikańska Armia Klonów

2004-08-01 22:45:53 IGN.com

Ostatnio, na stronie IGN.com pojawił się opis kolejnej frakcji, jaką spotkamy podczas grania w Star Wars Battlefront. Jako trzecia została opisana Republikańska Armia Klonów. Ten opis, jak i wcześniejsze, w wersji oryginalnej znajdziecie na wspomnianej już stronie IGN.com. Słabiej znających język angielski zapraszam na stronę gdzie są opisy po polsku do tej gry.


KOMENTARZE (4)
Loading..