TWÓJ KOKPIT
0

Gry

"Zemsta Sithów” – estetyczna data premiery (05.05.05.) i nowe screeny

2005-01-31 23:43:00 www.gry-online.pl

Jak donosi serwis www.gry-online.pl:

„Star Wars Episode III: Revenge of the Sith” to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Komputerowa adaptacja trzeciego epizodu Gwiezdnej Sagi zostanie wydana przed ukazaniem się filmu Revenge of the Sith, którego światową premierę ustalono na 19 maja 2005. Jak oficjalnie podał LucasArts, gra w wersji PS2 i Xbox trafi na sklepowe półki dwa tygodnie wcześniej - 5 maja.Program „Star Wars Episode III: Revenge of the Sith” pozwoli graczom wcielić się w postać Anakina Skywalkera (ciemna) i Obi-Wana Kenobi (jasna strona mocy). Podczas rozgrywki otrzymamy możliwość uczestniczenia w walkach na miecze świetlne, które dzięki dużej ilości kombosów i zróżnicowanych technik szermierczych wprowadzą nową jakość w przedstawieniu świetlnych pojedynków. Akcja kolejnych walk ma zostać ukazana z nie odbiegającym od kinowego odpowiednika rozmachem. Zadba o to zatrudniony przy pracach nad grą, koordynator walk z kinowych wersji Gwiezdnej Sadze – Nicki Gillard. Wielkim atutem gry będą też całkowicie nowe, nie pokazane nigdy wcześniej lokacje, które ujrzą światło dzienne dopiero w filmowym wydaniu trzeciego epizodu.

Więcej informacji o grze można znaleźć na oficjalnej stronie gry, poniżej kilka nowych screenów.

Przypominamy także o niedawnej aktualizaji oficjalnej strony gry ROTS, o której pisaliśmy w tym newsie.
KOMENTARZE (9)

Gry

Oficjalna ścieżka dźwiękowa gry Republic Commando

2005-01-29 16:54:13 LucasArts

LucasArts opublikował oficjalną ścieżkę dźwiękową z gry Star Wars Republic Commando. W skład soundtracka wchodzi 15 utworów instrumentalno-chóralnych – w sumie prawie 31 minut muzyki. Chór wyśpiewuje pradawne teksty Mandaloriańskie, które zostały przetłumaczone na angielski i znajduję się wraz ze ścieżką zapisaną w standardzie mp3 (37 MB) pod tym linkiem. Należy zauważyć, że ścieżka znajduje się w praktykowanym od czasu do czasu przez LucasArts dziale „LucasArts Member Exclusive”, czyli dla zarejestrowanych użytkowników.
KOMENTARZE (18)

Gry

Nowe zdjęcia i koncepty z gry „Zemsta Sithów”

2005-01-28 18:14:00 Revenge of the Sith – the Game

Jakiś czas temu oficjalna strona LucasArts poświecona grze z III Epizodu Gwiezdnych Wojen, została zaktualizowana. Teraz znajdziemy na niej ponad dziesięć nowych screenów jak i pięć konceptów z pozycji komputerowej.

Przypomnijmy, iż gra pojawi się 5 maja tego roku, czyli dwa tygodnie przed premierą Zemsty Sithów. Pozycja trafi na takie platformy jak Playstation 2 oraz Xbox. Pojawiły się plotki o pojawieniu się gry na PC, jednak ta informacja nie została potwierdzona przez LucasArts.

Serdecznie zapraszamy w ten link>>>, po prawej stronie w malej ramce znajdują się dwa odnośniki” screenshot” (zrzuty ekranu z gry) oraz „concept art” (szkice koncepcyjne dotyczące gry ROTS). Po klikniecie na linki, znajdujące się na stronie LucasArtsu, pojawią się galerie.

PRZYPOMINAMY, ŻE NOWE ZDJĘCIA JAK I KONCEPTY STANOWIĄ WIELKI SPOILER
KOMENTARZE (8)

Gry

KOTOR 3 w produkcji?

2005-01-28 17:10:00 www.gry-online.pl

Jak donosi serwis www.gry-online.pl:

W redakcyjnym bufecie, pomiędzy obowiązkową kawą i wuzetką dla każdego, natknęliśmy się przez przypadek na dobrego kumpla George’a Lucasa. Zamieścił on krótką notkę w serwisie o wiele mówiącej nazwie Gamedreamz.com Oto treść tej niezwykłej wiadomości:

„George i jego ekipa są bardzo zadowoleni z rezultatów jakie osiągnął KOTOR, prawdę mówiąc KOTOR 3 jest już pełną parą w fazie produkcji! Tym razem spodziewajcie się totalnej innowacji! Nowy silnik, system walki wprowadzający różnorodne użycie mieczy świetlnych, wszystko totalnie odmienione. Więcej, jest szansa że na E3 w tym roku ujrzycie pierwsze filmiki z produkcji tej niesamowitej gry!”

Informacja ta nie jest podparta dosłownie niczym. Żadnych linków, informacji prasowych, żeby chociaż zostawił maila do George’a! Trzymamy zatem kciuki i żeby nie denerwować więcej fanów przygód rycerzy Jedi – wracamy do kawy i wuzetki...

KOMENTARZE (12)

Gry

Republic Commando DEMO

2005-01-27 14:28:26 Forum RC LucasArts

LucasArts wykonało wczoraj dość niezrozumiały manewr, polegający na wypuszczeniu w Niemczech oficjalnego dema Star Wars Republic Commando dołączonego do pisma PCGames. A tymczasem reszta świata wciąż czeka z niecierpliwością na swoją kolej. Na oficjalnym forum LucasArts dotyczącym tematu Republic Commando znalazłem jednak link do dema. Demo waży 400 MB.

UPDATE: niestety strona została zablokowana, co wyraźnie wskazuje na nielegalność dema. Pozostaje zacisnąć zęby i zaczekać na jegi oficjalną, światową premierę, zapowiadaną na przyszły tydzień.
KOMENTARZE (60)

Gry

Polska premiera Star Wars KOTOR II The Sith Lords PC

2005-01-25 23:40:00 Katarzyna Szlendak / LEM


W dniu dzisiejszym otrzymalismy oficjalne potwierdzenie daty premiery KOTOR'a II :

Witam, Mamy przyjemność poinformować, iż premiera gry ,,Knights Of The Old Republic II - The Sith Lords'' PC odbędzie się w Polsce w połowie lutego 2005, równoczesnie z innymi krajami Europy. Gra autorstwa studia Obsidian i LucasArts trafi na polski rynek w angielskiej wersji językowej, z polską instrukcją i kartą referencyjną, w cenie detalicznej 169 zł.

Z powodów całkowicie niezależnych od polskiego wydawcy gry, firmy L.E.M., nie jest planowane wydanie gry w polskiej wersji językowej.

Pozdrawiam

Katarzyna Szlendak
PR&Marketing Manager
L.E.M Sp.z o.o.
KOMENTARZE (15)

Gry

Zapowiedź...

2005-01-22 10:25:00 Gry.o2.pl

Wszystkich zainteresowanych grą Star Wars: Episode III: The Video Game, zapraszam do mojej zapowiedzi, która zamieszczona została w serwisie Gry.o2.pl.
KOMENTARZE (11)

Gry

Można już zamawiać KOTOR II.

2005-01-21 20:55:48 MARSite / Roven

Jak podaje na swej stronie internetowy sklep wysyłkowy Wirtus.pl, można już zamawiać grę Star Wars Knights Of The Old Republic II: The Sith Lords.
Gra oferowana jest w cenie 138 PLN, która jest o 31 PLN niższa od sugerowanej ceny sklepowej (169 PLN).
Zamawiać ją możecie tutaj. Gra wydana zostanie w angielskiej wersji językowej z polską instrukcją.
KOMENTARZE (14)

Gry

Strona Empire at War

2005-01-21 11:24:00 LucasArts.com

Niedawno na stronie LucasArts.com został utworzony dział do nowej gry. Chodzi o RTS osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen o tytule "Empire at War". Nowa pozycja ukaże się tej jesieni na PC.
Po obejrzenie nowych screenów jak i konceptów z gry zapraszamy w ten link>>>.
KOMENTARZE (11)

Gry

Demo Republic Commando

2005-01-20 13:11:26 IGN Insider / Roven

Na stronie IGN Insider pojawiła się oferta dotycząca prenumeraty tejże strony. Po wykupieniu za około 20 $ rocznego dostępu do strony i jej niezwykle bogatych zasobów otrzyma się za dodatkowe 99 centów specjalne, bonusowe DVD XBox Exhibition nr 7, zawierające dema najnowszych gier. Numer 7 jest szczególnie wart uwagi, ponieważ znaleźć na nim można XBoxowe demo gry Star Wars Republic Commando.
Ofertę znajdziecie tutaj, a ewentualną prenumeratę wykupić możecie tutaj.
KOMENTARZE (7)

Gry

Battlefront na Maca?

2005-01-19 16:39:00

Jak donosi serwis MacCentral.com, firma Aspyr Media Inc. zajęła się projektem przenoszenia najnowszej gry LucasArt’s Star Wars: Battlefront. To będzie już piąta gra LucasArts przeniesiona przez Aspyr na tę platformę. Poprzednie to Galacitc Battlegrounds, Jedi Outcast, Jedi Academy, a także Knights of the Old Republic.
KOMENTARZE (0)

Gry

Uaktualnienie strony głównej Republic Commando

2005-01-19 14:33:55 MARSite

Główna strona gry Republic Commando została nieco uaktualniona. Teraz w dziale Download można znaleźć ikonki na pulpit oraz wygaszacz ekranu. Niestety wciąż nie ma ani śladu zapowiadanego dema.
Pliki możecie ściągać tutaj.
KOMENTARZE (5)

Gry

Patch 1.2 do gry Star Wars: Battlefront

2005-01-16 23:19:02 LucasArts

Na oficjalnej stronie pomocy technicznej LucasArts pojawił się nowy patch do gry Star Wars: Battlefront, aktualizujący ją do wersji 1.2. Z dołączonego do niego opisu wynika, że twórcy postanowili wyrównać m.in. szanse piechoty walczącej z pojazdami naziemnymi, jak i delikatnie polepszyli / pogorszyli właściwości jednostek specjalnych. Z innych poprawek można wymienić usunięcie drobnych błędów i ogólne przerobienie kodu gry, stabilizujące działanie serwera dedykowanego.
Sam patch, waży 169 MB i zawiera wszystkie poprawki z wersji 1, jak i mapę Jabba's Palace z wersji 1.1

UPDATE!!!: Po problemach z instalacją patcha oraz przejrzeniu paru forów dotyczących gry okazuje się, że patche zamieszczone na stronie Lucasarts są pouszkadzane. Działający patch można ściągać tutaj.

A oto pełna lista poprawek:
- Obecnie można dodawać do gry własne mapy o dłuższych, niż 4 litery nazwach.
- Nazwy własnych map pojawią się w opcjach tworzenia serwera.
- Gracz będzie informowany o pozostającym mu czasie nieśmiertelności po spawnie.
- Gracz może zdeaktywować tą nieśmiertelność oddając strzał z broni.
- Zmieniono kod serwera dedykowanego, stabilizując tym samym jego działanie.
- Mniejsza wytrzymałość pojazdów naziemnych na ostrzał.
- Zwiększono wytrzymałość osłony Droideki.
- Plecak odrzutowy Jet Troopera ładuje się wolniej, jego broń przeładowuje się wolniej.
- Plecak odrzutowy Dark Troopera ładuje się szybciej, jego broń przeładowuje się szybciej oraz jest obecnie celniejsza.
- Poprawiono błąd oświetlenia w hangarze na Hoth.
- Poprawiono błąd wyświetlania ilości dostępnych wojsk po przeładowaniu mapy.

KOMENTARZE (7)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2005-01-13 22:40:00 Resztki Imperium za KOTOR II

Mamy dziś przyjemność zaprezentować ostatnią część artykułu "Kroniki Starej Republiki", który jakiś czas temu ukazywał się regularnie na oficjalnej stronie internetowej gry Knights Of The Old Republic II. Dzisiejsza część jest wprowadzeniem do akcji The Sith Lords.
Poprzednie fragmenty artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Część IX: Powstanie Dartha Revana
Część X: Umacnianie Ziemi
Część XI: Rycerze Starej Republiki
Część XII: Karmienie Malachora V

Kroniki Starej Republiki

Część XIII: Wzrost potęgi Sithów
Okres czasowy: 3953-3951 lat przed bitwą o Yavin
Okres czasowy: Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords

Był to początek radykalnego spadku liczby Jedi w Galaktyce. Wiele istot odchodziło z Zakonu, a Obserwatorzy Jedi opuszczali swoje systemy, szargane nieustającymi konfliktami i zostawali uchodźcami w nieznanych rejonach galaktyki. Ich postępowanie odbijało echem niegdysiejsze rozczarowanie Mistrza Jedi imieniem Jolee Bindo. Wielu Jedi zginęło podczas wojny z Darthem Malakiem. W okresie tym pozostało w Zakonie mniej niż stu Rycerzy. Podczas gdy liczba Jedi nieustannie spadała, wielu z użytkowników Jasnej Strony zostało uznanych za Zaginionych, którzy zapomnieli o Zakonie. W praktyce wielu z nich stało się ofiarami Zabójców Sith, lub zostało pojmanych i uwięzionych na mrocznym świecie Malachor V, w oczekiwaniu na przymusowe nawrócenie na Ciemną Stronę Mocy. Pod czujnym okiem upadłej Jedi Kreii, wielu z nich zginęło, lecz niektórzy się nawrócili.

Członkowie rozproszonego po galaktyce Zakonu Jedi doszli w końcu do wniosku, że stali się celem ataku ukrytego i podstępnego przeciwnika. Postanowili więc odciągnąć trochę te ataki. Z powyższych powodów Zakon Jedi rozwiązał się i wyrzekł Starej Republiki. Jedna z Jedi, Mistrzyni Atris poddała się swej frustracji po upadku Zakonu i postanowiła zgłębić Holokrony Sithów w zamiarze poznania natury zagrożenia. Starając się zebrać pozostałych Jedi, z którymi miała kontakt, Atris próbowała zwołać w ścisłej tajemnicy Konklawe Jedi na planecie w Środkowych Rubieżach. Konklawe zostało przerwane, gdy Jedi udający się na nie zaczęli znikać bez śladu. Okazało się, że zostali oni brutalnie zamordowani przez Zabójców Sith pod wodzą Dartha Nihilusa. Nie znając losu reszty Jedi, Atris w sekrecie ujawniła część swej wiedzy rycerzom, którym udało się na Konklawe dotrzeć, w nadziei, że wróg się ujawni. Ale rezultaty były gorsze niż Atris mogła się spodziewać.
KOMENTARZE (11)

Gry

Pamiętniki Twórców KOTOR 2

2005-01-13 21:56:28 MARSite on-line

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż na stronie MARSite możecie od dziś znaleźć wszystkie trzy, przetłumaczone na język polski, Pamiętniki Twórców dotyczące produkcji gry Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords:

Pamiętnik nr 1, napisany m. in. przez Mike'a Gallo, producenta LucasArts, traktuje o przygotowywaniu dema gry na zeszłoroczne targi E3.
Pamiętnik nr 2, spisany przez Aarona Meyers'a, głównego artystę grafika Obsidian, opisuje pokrótce kreowanie szaty graficznej gry.
Pamiętnik nr 3 na koniec, przygotowany przez Chris'a Avellone, projektanta głównego, w obszerniejszy sposób odsłania tajemnice pisania scenariusza do gry.

Zapraszamy do lektury.
KOMENTARZE (4)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2005-01-11 22:33:00 Resztki Imperium za KOTOR II

Oto dwunasta część artykułu "Kroniki Starej Republiki", pojawiającego się na stronie internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Tym razem zagłębimy się już w wydarzenia krótko poprzedzające akcję The Sith Lords.
Poprzednie fragmenty artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Część IX: Powstanie Dartha Revana
Część X: Umacnianie Ziemi
Część XI: Rycerze Starej Republiki

Kroniki Starej Republiki

Część XII: Karmienie Malachora V
Okres czasowy: 3.955 – 3.953 lata przed bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords

Był to okres niepewności, która rozprzestrzeniła się po galaktyce. Po długiej i zwycięskiej bitwie w najgłębszych zaułkach Gwiezdnej Kuźni, Mroczny Lord Sithów Darth Revan pokonał i zniszczył swojego byłego ucznia – Dartha Malaka. Po wyleczeniu ran z pojedynku, Revan wyruszuł by odszukać mroczny sekret, który stworzył podczas Wojny Mandaloriańskiej. Podróżując przez Zewnętrzne Rubieże na Mrocznym Jastrzębiu, Revan skoncentrował się na odnalezieniu źródła mrocznej siły Malachor V. Oczekujący jego powrotu, w tym zarówno Sithowie jak i Jedi, zostali zaskoczeni wiadomością, że nie udało mu się powrócić z tej pielgrzymki. Nie wiadomo czy Revanowi udało się zniszczyć czy może odtworzyć pierwotne siły Sithów na tej zakazanej planecie.

Wrzawa poprzednich dekad odbiła się efektem na pozostałych przy życiu członkach Zakonu Jedi. Rozczarowanie i rozpacz umacniane przez wojnę zagnieździły się zarówno w całej Starej Republice jak i samym zakonie Jedi. Po galaktyce roznosiła się wieść o zdradzie Dartha Revana i Dartha Malaka, a niedopowiedziana historia ich akcji przeciw Republice tylko umocniła wszechobecną apatię. Z tych powodów, coraz więcej istot opuszczało szeregi Jedi. Podczas gdy Rycerz musieli zmagać się z własnymi problemami, bohater Mandaloriański – Canderous Ordo powrócił na swój ojczysty świat Dxun, w nadziei że uda mu się odbudować klan i odnaleźć nowy cel życia w galaktyce. Dzięki męstwu i sprytowi stał się w końcu Mandalorem.

Mistrzynię Jedi Kreię, dawną mentorkę Revana, wciąż dręczyły wyrzuty sumienia, że to przez jej nauki, Revan przeszedł na Ciemną Stronę, więc postanowiła go odnaleźć. Odnajdując jego ostatnie znane położenie, rozpoczęła podróż na Malachor V, ale gdy już tam dotarła nie była w stanie ukryć własnych emocji i została pochłonięta przez Ciemną Stronę. Dla Jedi, została stracona. Przez kolejne kilka lat uczyła się na Malachorze V tajników Ciemnej Strony i w końcu stała się Mistrzynią Akademii Sithów. Naprowadzeni przez Kreię, Zabójcy Sith ponownie zebrali swe siły na Malachorze V i rozpoczęli ataki na pojedynczych Jedi w przestrzeni Republiki. Niektórych udało się im sprowadzić na Ciemną Stronę, innych, tych którzy się opierali - zgładzić. Z tych, których udało się sprowadzić na mroczny świat Malachor V, stworzono kolejnych Zabójców jak i Mrocznych Jedi, karmiąc tym głód złowrogiej planety.
KOMENTARZE (8)

Gry

Empire at War – ze screenami

2005-01-11 15:11:00 Gry-Online.pl

Dziś udało nam się dotrzeć do materiałów z brytyjskiego magazynu PC Zone nt. nadchodzącej PeCetowej gry RTS pt. Star Wars: Empire At War, o których krótko wspominaliśmy przed tygodniem. Szanowni Czytelnicy mogą więc już teraz przejrzeć dość szerokie spektrum informacji tekstowo-graficznych, dotyczących nowego dzieła połączonych sztabów Petroglyph i LucasArts.

Początek wirtualnego scenariusza umieszczony zostanie dwa lata przed wydarzeniami z czwartego epizodu (A New Hope – Nowa Nadzieja) filmowej sagi George'a Lucasa, chociaż warstwa fabularna zahaczy również o część trzecią (Revenge of the Sith – Zemsta Sithów). Zatem osią akcji będzie konflikt pomiędzy Imperium Galaktycznym i Sojuszem.

W trakcie zabawy zobaczymy mnóstwo charakterystycznych jednostek bojowych, czyli m.in. maszyny kroczące AT-AT i AT-ST, szturmowe statki klasy Acclamator, potężne Gwiezdne Niszczyciele, zwinne Snowspeedery oraz oczywiście regimenty piechoty. Autorzy zaimplementują także nie pokazywane wcześniej w świecie elektronicznej rozrywki oddziały w postaci np. gąsienicowych pojazdów TIE Crawler (myśliwce TIE Fighter przerobione na czołgi).

Dostępne teatry działań militarnych obejmą zarówno powierzchnie rozmaitych ciał niebieskich (lodowa pustynia na Hoth, bezkresne stepy na Dantooine etc.), jak i rozległe przestrzenie międzyplanetarne (okolice księżyca Yavin 4 itp.). Rozgrywka ma składać się natomiast z dwóch sekcji: najpierw planowanie, a potem atak.

Naturalnie wszystko prezentowane będzie w dopracowanym trójwymiarowym środowisku. Twórcy przygotują rozbudowany tryb multiplayer, zawierający pojedynki i wieloosobowe potyczki. Ponadto, wzorem Warcraft III: Reign of Chaos, wprowadzony zostanie globalny internetowy ranking najlepszych dowódców.


Poniżej prezentujemy zdjęcia z nowej produkcji:
- Zdjęcie 1
- Zdjęcie 2
- Zdjecie 3
- Zdjęcie 4
- Zdjęcie 5
KOMENTARZE (11)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2005-01-11 14:39:00 Resztki Imperium za KOTOR II

Prezentujemy kolejną, jedenastą już część artykułu "Kroniki Starej Republiki", pochodzącego z oficjalnej strony internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. W części tej poznamy streszczenie wydarzeń, mających miejsce w trakcie gry Knights Of The Old Republic.
Poprzednie fragmenty artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Część IX: Powstanie Dartha Revana
Część X: Umacnianie Ziemi

Kroniki Starej Republiki

Część XI: Rycerze Starej Republiki
Okres czasowy: 3. 956 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Knights of the Old Republic

Republika stanęła u progu upadku. Darth Malak, ostani ocalały uczeń Mrocznego Lorda Revana, uwolnił niezwyciężoną armadę Sithów by zaatakowała galaktykę. Niszcząc wszelki opór, Malak podbijał świat za światem, a wielu Jedi opuszczało zakon, by przyłączyć się do jego sił. Ponad niebem planety Taris, gdzieś w Zewnętrznych Rubieżach, flota Jedi toczyła walkę z siłami Malaka, by powstrzymać dominację Sithów. Dochoszło tam do walki między Bastilą Shan a nowym uczniem Malaka – Darthem Bandonem. Bastila za pomocą kapsuły ratunkowej wylądowała w Podmiescie Taris, gdzie została odnaleziona przez człowieka cierpiącego na amnezję, bohatera Wojny Mandaloriańskiej – Cartha Onasiego, Mission Vao – Twi’lekiańską łajdaczkę i jej przyjaciela – Wookie`ego Zaalbara. Uciekając z Taris na pokładzie legendarnego statku – Mrocznego Jastrzębia, należącego wcześniej do szefa siatki przestępczej Davika Kanga, dolecieli do enklawy Jedi na Dantooine. Tam rozpoczęło się szkolenie człowieka z amnezją na Jedi, gdyż wykryto w nim niesamowite Moce. Szkoleniem zajął się Mistrz Zhar Lesin.

Po wielu niebezpiecznych misjach w całej galaktyce, mających na celu znalezienie legendarnego narzędzia kartograficznego zwanego Gwiezdną Mapą, członkowie tej małej drużyny zostali pojmani przez olbrzymi Gwiezdny Krążownik – Lewiatana, pod komendą Admirała Saula Karatha. Karath, niegdyś prominentny dowódca Republiki, który pięć lat wcześniej wsławił się zwycięstwami nad Mandalorianami, uznał, że Republika nie jest już warta jego wsparcia. Grupie jednak udało się zbiec z więzienia i podczas ataku na mostek śmiertelnie zraniła Karatha. Podczas ucieczki doszło także do konfrontacji Bastili i Jedi z amnezją z Darthem Malakiem, który ujawnia im, że ów Jedi jest Darthem Revanem, jego dawnym mistrzem. Uciekając na Nieznany Świat zamieszkały przez Rakatan, Bastila Shan walczyła z Revanem, który odkrył sekretny plan Malaka – użycie antycznej stacji kosmicznej Rakatan znanej jako Gwiezdna Kuźnia, by wyprodukować niesamowicie silną armię Sithów. Revan postanowił powstrzymać swego byłego ucznia, zanim jego potęga będzie zbyt wielka.
KOMENTARZE (5)

Gry

O "Lego Star Wars" ...

2005-01-11 13:12:00 Gry.o2.Pl

Na stronie serwisu Gry.o2.Pl ukazał się spory artykuł o Lego Star Wars, którego autorem jest Mateusz Kandefer, zapraszamy do zapoznania się z opinią autora klikając w ten link.
KOMENTARZE (1)

Gry

Kroniki Starej Republiki cd.

2005-01-10 18:25:00 LS za KOTOR II

Oto kontynuacja artykułu Kroniki, który jakiś czas temu pojawiał się regularnie na oficjalnej stronie internetowej gry Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Dziś opowiemy o upadku rządów Revana, i pojmaniu go przez grupę Jedi, dowodzoną przez Bastilę Shan.
Poprzednie części artykułu dostępne są pod tymi linkami:
Część I: Złota Era
Część II: Cień Freedona Nadda
Część III: Bunt Naddystów
Część IV: Atak Krathów
Część V: Deprawacja pośród Jedi
Część VI: Wojna Sithów
Część VII: Piętno Yavina 4
Część VIII: Odkupienie Ulica Qel-Dromy
Część IX: Powstanie Dartha Revana

Kroniki Starej Republiki

Część X: Umacnianie ziemi
Okres czasowy: 3.961 - 3. 956 lat przed Bitwą o Yavin
Nazwa okresu: Knights of the Old Republic

Kulminacja konfliktu Mandaloriańskiego była okresem wielkiego zgiełku w galaktyce, ważnym dla najpotężniejszych sił w galaktyce. Jedi walczyli ramię w ramię z Republiką i jej najznamienitszymi umysłami taktycznymi, jak admirał Saul Karath, dowodzący Lewiatanem. Mandalorianie byli coraz bardziej spychani do odwrotu, a ich droga wkrótce przebiegła ponad niebem Malachoru V. Bez wiedzy Zakonu Jedi, Darth Revan odkrył wiele artefaktów i holokronów zrabowanych przez Sithów, i ukrytych w wielkim przypominającym grób mieście pogrzebanym pod powierzchnią planety. Czyniąc to Revan zatracał się coraz bardziej w Ciemnej Stronie, ale poznał też lokację i prawdziwą naturę Korriban, odkrył też sposób, dzięki któremu mógł kusić silnych Jasną Stroną Mocy i umacniać ich w naukach Sithów.

Revan wiedział, że odkrył nie tylko miejsce do walki z Mandalorianami, ale przede wszystkim antyczną planetę będącą magazynem wiedzy Sithów. Odkrył świat, który miał tylko jeden cel by istnieć – uczyć i trenować innych w ścieżce Sithów. Odkrył także broń, którą mógł użyć przeciw Mandalorianom, oraz dzięki której mógł nawrócić więcej Jedi do swojej sprawy. Proces przemiany Jedi w Zabójców Sith trwał, pomimo tego, że Rada Jedi okrzyknęła Revana bohaterem, a on poprowadził siły Republiki do zwycięstwa nad Mandalorianami ponad niebem Malachor V, gdzie skapitulowali. W czasie bitwy Revan uwolnił mroczne siły i unicestwiając Mandalorian zażegnał zagrożenie z ich strony. Tymczasem coraz więcej Jedi poddało się złowieszczej sile oddziaływania planety.

Samotny Rycerz Jedi, który podróżował wcześniej z Revanem, przeklął go po poddaniu się Mandalorian i zatracił łączność z Mocą w czasie bitwy. Powrócił do Starej Republiki, by już nigdy nie walczyć. Ale został wygnany z Zakonu Jedi, a jego miecz odebrano. Tymczasem Darth Revan i jego uczeń Darth Malak powrócili z Wojny Mandaloriańskiej z nową potężną flotą. Przeciągnęli wielu oficerów i żołnierzy Republiki na swoją stronę i rozpoczęli systematyczne i zabójcze ataki. Poza atakami floty, do walki zostali także rzuceni Zabójcy Sith. Rozpoczął się okres historii zwany Insurekcją Starej Republiki.

Działając w pośpiechu, Rada Jedi wysłała małą grupę wojowników Jedi, pod dowództwem Bastili Shan na praktycznie samobójczą misję – pojmanie Revana. Miało to na celu rozbicie jego wojsk i zakończenie powstania. Zastawiono pułapkę na Revana, ale z nieoczekiwaną pomocą przyszedł Darth Malak, który zamiast bronić swojego mistrza, skorzystał z pierwszej możliwości, by przejąć jego tron. Revan został pojmany przez siły Republiki. Mistrzowie Jedi wyleczyli jego umysł i stworzyli mu nową osobowość, lojalną Republice.
KOMENTARZE (10)

Gry

Star Wars: Empire at War

2005-01-10 08:21:00 gry.o2.pl

Serwis gry.o2.pl donosi:

Internetowy serwis PlanetCNC za przyzwoleniem producentów gry opublikował na swoich łamach pełne skany artykułu z brytyjskiego magazynu PC Zone ujawniające nową strategię czasu rzeczywistego której akcja będzie osadzona w świcie Gwiezdnych Wojen.

Dość spore fotki znajdziecie pod następującymi adresami: 1 strona, 2 strona, 3 strona, 4 strona.KOMENTARZE (24)

Gry

Star Wars Uprising

2005-01-09 11:08:00

Czyli fanowski sequel Star Wars: Rebellion...

Z inicjatywy dwóch polskich fanów - Szukiego i ShVagYeRa powstał projekt stworzenia fanowskiego sequela bardzo popularnej niegdyś gry "Star Wars: Rebellion" znanej też jako "Star Wars: Supermacy". Na razie projekt jest w fazie kształtowania wstępnych założeń. Programowanie rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, wszystkich chętnych do pomocy, a także śledzenia projektu zapraszamy na oficjalne Forum Star Wars Uprising.
KOMENTARZE (0)

Gry

Oficjalna strona gry Republic Commando

2005-01-08 13:48:33 MARSite on-line

Wreszcie ruszyła oficjalna strona gry Star Wars Republic Commando. Na stronie znajdziemy między innymi opis członków naszego oddziału (nawet są próbki ich głosów), przeciwników, pojazdów, uzbrojenia, czy wieżyczek. Dętego screeny z Xboxa i PCeta, szkice i wczorajszy trailer.
Na razie z działu download można pobrać jedynie tapety na pulpit, a w przyszłości tradycyjnie znajdziemy tam wygaszacie ekranu i ikony. W przyszłości ma być tez demo (chyba, że wycofają się z tego pomysłu, co miało miejsce w przypadku gry Star Wars Battlefront).
Tajemnicą już nie są wymagania co do PCeta:

Procesor: Pentium III or Athlon 1.0 GHz (zalecany: Pentium 4 2.0 GHz, or Athlon XP 2400 2.0 GHz)
Pamięć: 256 MB RAM (zalecane: 512 MB RAM)
Grafika: 64MB 3D z obsługą Vertex Shader i Pixel Shader
System operacyjny: Windows 98SE/ME/2000/XP
Microsoft DirectX 9.0c
Instalacja: 2GB wolnego miejsca na dysku.


Więcej szczegółów co do wymagań systemowych znajdziecie tutaj lub na nowej, oficjalnej stronie gry Star Wars Republic Commando.
KOMENTARZE (34)

Gry

Nowy trailer do Republic Commando

2005-01-07 19:13:14 MARSite on-line

Gra Star Wars Republic Commando miała pojawić się pod sam koniec 2004 roku. Jednak się tak nie stało, co jest normalne w przypadku firmy LucasArts Entertainment Company. Zamiast gry LucasArts udostępnił nowy trailer, który ma wzmóc nasz apetyt na ten produkt. I rzeczywiście w mojej opinii spełnia swoje zadanie. W grze spotkamy znane nam już elementy oraz nowe, które pojawią się w raz z filmem "Zemsta Sithów" (jednostki, broń). Wysoka inteligencja przeciwników sprawi, że raczej będzie to strzelanka taktyczna. W dodatku nie będziemy walczyć sami. Jak już wiadomo, w misji będą brały udział kilkuosobowe oddziały. Kierując nim będziemy wydawać komendy zajmowania konkretnych pozycji, wyznaczać zadania, czy kazać jednemu z oddziału aby udzielił innemu pomocy medycznej. Zdradza też szczegóły na temat rozgrywki multiplayer. W sumie na jednej mapie będzie mogło spotkać się 16 graczy używających Xboxa i PCeta. Serwowane tryby rozgrywki to: deathmatch, team deathmatch, assault czy capture the flag. W trailerze możemy zobaczyć wodotryski graficzne jakie będą w grze, które na pewno odbiją się na wymaganiach co do naszego sprzętu. Moją uwagę zwróciła też muzyka, która z jednej strony znana, ale często ma wplecione całkiem nowe kawałki zespołu Ash.
Zresztą sami zobaczcie trailer na oficjalnej stronie gry lub pod tymi linkami: 320x240 i 640x480.

Przypominam, że światowa premiera gry 1 marca 2005 roku. W Polsce, jeśli nie będzie żadnych problemów (takich jak z Battlefront, gdzie nawalił europejski dystrybutor, firma Activision) gra trafi na sklepowe półki 4 marca - tak przynajmniej planuje nasz dystrybutor, firma LEM. W tym czasie osoby znające dobrze język angielski mogą przeczytać książkę Republic Commando: Hard Contact.
KOMENTARZE (12)

Gry

Star Wars: Battlefront 2 w produkcji?!

2005-01-06 21:53:00 Gry-Online.pl

Jak donosi serwis www.gry-online.pl:

Komercyjny sukces wydanej produkcji oznacza zwykle dla developera wybór jednej z trzech dróg: rozpoczęcia nowego projektu, przygotowania dodatku lub „posiedzenia” przy sequelu. Wygląda na to, że zespół Pandemic Studios wybrał tę trzecią opcję. A grą, jaka najpewniej doczeka się kontynuacji jest Star Wars: Battlefront - taktyczna gra akcji, osadzona w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Z innych rzeczy o LucasArts warto dodać, że właśnie najnowsze dziecko tej firmy, nie mające żadnego związku z serią Star Wars, trafiło do tłoczni i powinno pojawić się w sklepach na zachodzie w okolicach 10 stycznia 2005. Mowa oczywiście o "Mercenaries", będącej grą akcji, widzianą z perspektywy trzeciej osoby, osadzoną w niedalekiej przyszłości.
KOMENTARZE (6)

Gry

Star Wars: Empire At War

2005-01-03 15:33:00 Przemas za Wp.pl

W studiu Petroglyph pracują ludzie odpowiedzialni za stworzenie serii znanej każdemu strategowi i nie tylko - Command & Conquer. Po odejściu z Westwood Studios w nowej firmie zajęli się oni tworzeniem RTS'a osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Empire At War. Połączenie gry strategicznej rozgrywanej w czasie rzeczywistym z bogatym uniwersum powstałym niegdyś w wyobrażni G. Lucasa brzmi obiecująco.

Akcja rozgrywać się będzie w czasach między epizodem "A New Hope" a "Revenge of the Sith”. Pojawią się różnego rodzaju krajobrazy, od lasów po pustynie. Oprócz znanych AT-AT zobaczymy nowe wehikuły Imperium, jak np. TIE Crawlers (skrzyżowanie czołgu z TIE Fighterem). Przyjdzie nam walczyć rzecz jasna także w przestrzeni kosmicznej przy użyciu floty.

Premiera na jesieni tego, przypomnijmy 2005 roku.

KOMENTARZE (49)

Gry

Szturmowcy i Klony w KOTORze

2005-01-02 13:49:40 MARSite on-line

Na świecie jest wielu fanów, którzy uwielbiają coś przerabiać w grach. I tak ostatnio trafiłem na ciekawe modyfikacje do gry Star Wars Knights of the Old Republic. Jeden z nich zamienia żołnierzy sith na szturmowców Imperium, drugi zaś żołnierzy Starej Republiki na żołnierzy–klony. Jak to wygląda, możecie zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych poniżej. Modyfikację ze szturmowcami znajdziecie pod tym linkiem (0,86 MB), natomiast klony tutaj (4,7 MB). Mody spakowane są ZIPem i zawierają w plikach tekstowych instrukcję (po angielsku) jak je zainstalować.
Jeśli ktoś chciałby sobie pomóc edytorem save’ów w przejściu tej gry, odsyłam pod ten link.
KOMENTARZE (22)
Loading..