TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Gamepady godne Rycerzy Jedi

2005-02-27 15:48:00 Gry.o2.pl

Serwis Gry.o2.pl informuje:

Premiera trzeciego epizodu Gwiezdnej Sagi zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nią należy spodziewać się zapowiadanej przez nas niedawno gry video nawiązującej do fabuły filmowego Star Wars Episode III: Revenge of the Sith. Tęgie mózgi na całym świecie już zacierają rączki z myślą o tej kopalni złota.

Węsząc większy interes, firma Intec już teraz zapowiedziała serię kontrolerów dla konsol Xbox i PlayStation 2 zaprojektowanych specjalnie na potrzeby rzeczonej gry.

Seria trzech gamepadów na rynku ukaże się już w kwietniu tego roku. Pierwszy z nich ma kosztować niecałe 30 dolarów. To bezprzewodowy kontroler z programowalnymi przyciskami (do których można przypisać swoje ulubione kombosy), guzikiem z wizerunkiem miecza świetlnego, przyciskiem turbo. Do tego gumowe uchwyty, ergonomiczny kształt, silniczki zapewniające wibracje. Ten radiowy pad nadający z częstotliwością 2,4 MHz ma współpracować z 15 innymi bez żadnych zakłóceń.

Oprócz niego pojawią się także dwa bliźniacze pady: jeden dla Sithów, drugi dla Rycerzy Jedi (dostępne osobno po 20 dolarów lub w zestawie za $30). Oba emitują kolorowe światło podczas przerywników filmowych (czerwone albo niebieskie w zależności od strony konfliktu).

Rynek gadżetów wszelakich zaczyna tętnić kilka miesiecy przed premierą. Aż boję się pomyśleć, co ukaże się w sprzedaży po tym, jak film wejdzie na ekrany kin.

KOMENTARZE (14)

Gry

Star Wars Republic Commando

2005-02-24 13:46:00 Kel as Cody

Premiera Star Wars: Knights of the Old Republic II - Sith Lords już za nami, tymczasem już wkrótce na półki sklepowe powędrują kolejne gry ze znakiem Star Wars. Piątego maja do sprzedaży wejdzie konsolowa gra akcji bazująca na fabule Epizodu III - Zemsty Sithów. By umilić oczekiwanie zarówno na film, jak i grę, LucasArts przygotował inną, równie ciekawą produkcję - Star Wars: Republic Commando. Gra dostępna będzie już w marcu. Na kilka(naście?) dni przed jej premierą zaczynają pojawiać się fanowskie serwisy.

Jak poinformował nas Kel as Cody, i on stworzył witrynę poświęconą tejże grze. Wszystkich zainteresowanych różnorakimi informacjami związanymi z oddziałem Delta, zapraszamy na stronę http://swcommando.thc.net.pl.
KOMENTARZE (3)

Gry

KOTOR II za wcześnie?

2005-02-22 11:22:00 GRY-OnLine

Serwis GRY-OnLine informuje:

Bardzo ciekawy artykuł dotyczący Knights of the Old Republic II pojawił się ostatnio na serwisie Gamespy. Redaktorzy serwisu poużywali sobie na tak niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji niewątpliwie jednej z lepszych gier RPG ostatnich lat. Ich zdaniem, producenci gry popełnili karygodny błąd, wypuszczając grę na rynek zbyt wcześnie.

Xboxowa wersja gry zadebiutowała już w grudniu, w bardzo dobrym okresie przedświątecznym. Niestety, taki pośpiech nie wpłynął pozytywnie na rozgrywkę. Oprócz licznych błędów i niedociągnięć, które jak wiemy potrafią być frustrujące, najpoważniejszym problemem według autora artykułu paradoksalnie jest fabuła. Fabuła, która w przypadku gier RPG stanowi o ich być albo nie być.

W przypadku KOTOR II rzeczywiście mamy do czynienia z bogatą w szczegóły, zawiłą historią, która, używając poetyckiego porównania, tka się niczym najdelikatniejszy gobelin. Niestety, na tym gobelinie pojawiają się przerwane nici - widać, że twórcy bardzo spieszyli się z wydaniem gry jeszcze przed Gwiazdką. W pewnym momencie chyba zapomniano o części wątków (wspomina się o prawie połowie), postać przez nas prowadzona znajduje się nagle w szeregu solowych misji (nie wiadomo co stało się z resztą napotkanych/przyłączonych postaci), po czym gra kończy się nagle pozostawiając pewien niedosyt.

Więcej na ten temat znajdziecie we wspomnianym artykule.

KOMENTARZE (17)

Gry

Premiera KOTOR II

2005-02-21 23:36:00 LEM

W dniu 18 lutego 2005 LEM podał:

W dniu dzisiejszym za sprawą dystrybucji firmy L.E.M. gra Star Wars: Knights of The Old Republic II - The Sith Lord produkcji studia Obsidian Entertainment i LucasArts trafiła do sprzedaży w sklepach na terenie całej Polski.

Tytuł dostępny jest w dwóch wersjach: na komputery PC i konsole Xbox, w obu przypadkach w angielskiej wersji językowej. Cena gry Star Wars: Knights Of The Old Republic II - The Sith Lords w wersji PC to 169 zł, na konsolę Xbox - 249 zł.

Informacje o tytule znajdziecie na oficjalnej stronie gry:

http://www.lucasarts.com/games/swkotor_sithlords

oraz na stronie polskiego wydawcy: www.lem.com.pl.

KOMENTARZE (0)

Gry

Cover Art do gry Star Wars Episode III

2005-02-20 12:33:13 MARSite

Strona TheForce.net opublikowała Cover Art do nadchodzącej gry Star Wars Episode III. Widać na nim dwóch walczących Rycerzy Jedi, Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. Link na powyższej stronie prowadzi dalej do sklepu internetowego oferującego zamawianie gry. Z dużym prawdopodobieństwem może więc być to oficjalna okładka z pudełka.

Cover możecie obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (1)

Gry

Pierwszy patch do KOTOR 2

2005-02-20 12:18:11 MARSite

LucasArts wypuścił wczoraj pierwszy patch do gry Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords. Niestety nie poprawia on jeszcze żadnych poważniejszych bugów w grze, poprawia raczej błędy w tekście i parę mniej ważnych usterek.

Patch, ważący 1,9 MB możecie ściągać tutaj.
KOMENTARZE (13)

Gry

Dziesiąte urodziny Star Wars: Dark Forces

2005-02-18 08:48:00 gry-online.pl

Miała być „pogromcą Dooma” i tak też określano pierwszą strzelankę z perspektywy pierwszej osoby (FPS) osadzoną w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Dziś Dark Forces kończy 10 lat.Zadebiutowała dokładnie 15 lutego 1995 i od razu wpadła w oko graczom, nie tylko fanatykom Star Wars. Była pierwszym, poważnym FPS-em, który zagroził pozycji Dooma. Programiści LucasArts nie oszczędzali sił, stworzyli od początku nowy silnik gry, o wiele bardziej rozbudowany niż ten w Doomie. Postanowili też dodać do gry liczne zagadki logiczne, które pojawiały się w następnych częściach serii.Gracz wciela się w postać Kyle'a Katarna, byłego żołnierza Imperium, a obecnie najemnika, nieuwikłanego politycznie. Zaczynamy przygodę udając się do jednej z baz Imperium, by wykraść plany Gwiazdy Śmierci dla Rebeliantów. Tam jednak pojawia się właściwa tajemnica gry, nowy projekt Vadera o nazwie Dark Trooper. Gracz jako Kyle Katarn będzie musiał rozpoznać i zniszczyć ten projekt.LucasArts wykorzystał swoje doświadczenie w tworzeniu gier. Gra choć oczywiście wygląda i cały czas jest przede wszystkim FPSem, ma silnie zaakcentowane wątki przygodowe. I nie chodzi tu tylko o samą fabułę, ale też o zbieranie przedmiotów i wykorzystywanie ich w grze. Nawet 14 misji podzielono tak, by były różnorodne. Nie zawsze chodzi o wybicie wszystkich, ale znalezienie czegoś czy wyłączenie fabryki lub odnalezienie statku. Wszystko zaś jest ładnie splecione fabularnie. Dodatkowo jak się porówna engine gry z tym, co stworzyło id Software dla Dooma widać też postęp i rozwój - ograniczona możliwość spoglądania w górę i w dół, czy skakania lub schylania się.Gra mocno rozbudowuje to, co oferował nam Doom. I nie chodzi tylko o świat. Choćby bronie, znane z filmów, jednak oferują różne sposoby strzelania (np. dwa tryby w jednej broni). To była kolejna z nowości w gatunku. Inną były dość skomplikowane poziomy, które wymagały używania map, by się nie pogubić. Dodatkowo nie każdy poziom dało się przejść chodząc i strzelając. Trzeba było pomyśleć. Trzeba też było nauczyć używać się przedmiotów, jakie się znalazło (np. noktowizor).Dark Forces nie był pozbawiony wad. Brakowało choćby możliwości zapisania stanu gry, automatycznie robiło się to dopiero po zakończeniu misji. Brakowało multiplayera no i miecza świetlnego. Ale część tych wad poprawiono w kolejnych częściach serii - Jedi Knight z 1997, Jedi Outcast i Jedi Academy.

Obecnie trwają prace grupy fanów nad modem do Jedi Academy, który ma wiernie odtworzyć Dark Forces w zdecydowanie lepszej rozdzielczości.
KOMENTARZE (1)

Gry

Oficjalna strona "Star Wars : Knights of the Old Republic II - The Sith Lords PL"

2005-02-18 05:07:00 Reative / KOTOR II PL

W dniu 14.02 pisałem o rozpoczęciu prac na Patchem polonizującym grę Star Wars Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, która została wydana przez LEM tylko w języku Angielskim. W dniu dzisiejszym otrzymałem informację, że własnie został już uruchomiony oficjalny serwis. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin strony jak również forum.
KOMENTARZE (6)

Gry

Mod SW : Imperial Assault do C&C Generals : Zero Hour

2005-02-15 07:23:00 Imperial Assault

Każdy zapewne zna gry z serii C&C z Westwood Studio. Do ostatnio wydanego tytułu z serii C&C : Generals, powstaje i jest już prawie na ukończeniu MOD SW : Imperial Assault, który osodzony jest w swiecie Star Wars. Na stronie twórców modyfikacji Imperial Assault, można już ściągnąć Demo v1.1 oraz zapoznać się ze screenszotami.
KOMENTARZE (9)

Gry

Patch polonizujący SW : KotOR II : The Sith Lords

2005-02-14 05:27:00 reatiVE

W dniu wczorajszym otrzymałem bardzo ciekawą informację. Rozpoczęto pracę nad polonizacją w wersji kinowej gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Tłumaczeniem dodatku do wersji angielskiej, zajeła się ta sama ekipa fanów, która wykonała nieoficjalne spolszczenie do HalF-Life'a II. Nad polonizacją pracuje 14 osobowa grupa fanów oraz tłumaczy w tym dwóch zajmujących się tłumaczeniem gier profesionalnie na codzień. W niedługim czasie powstanie oficjalna strona Polsiego fanowskiego tłumaczenie KOTOR II. Prace na dotakiem potrwają ok. 3-4 miesiące.
Topic na forum o polskim tłumaczeniu przez fanów KOTOR II.

UPDATE:
Jeżeli masz ochote pomoc przy tworzeniu patcha, napisz naadres reatiVE.
KOMENTARZE (17)

Gry

Pierwszy Polski nieoficjalny dodatek do gry SW:KOTOR PL.

2005-02-11 01:20:00 MotOR (Mod of the Old Republic) Squad

Informacja od twórców pierwszego Polskiego MOD'a dla SW:KOTOR PL:

„Project Yavin 4th” zawiera:

- kompletną planetę Yavin IV - 10 lokacji
- 100 przedmiotów (mieczy, pancerzy, blasterów, itp.)
- nowe elementy lokacji
- kilka nowych klas postaci
- nowe questy, zagadki i dużo walki( momentami bardzo dużo).

Uwagi:
1. Mod przeznaczony jest wyłącznie dla wersji POLSKIEJ KotOR i nie będzie działał poprawnie na innych wersjach (angielskiej, niemieckiej, itd.). Wersja angielska znajduje się w przygotowaniu i będzie dostępna za kilka tygodni.

2. Mod modyfikuje następujące pliki 2da:

- appearance.2da
- genericdoors.2da
- heads.2da
- placeables.2da
- upcrystals.2da
- upgrade.2da

Przez co nie jest zgodny z żadnymi modami również modyfikującymi wymienione pliki.

3. Dziękujemy twórcom wymienionych narzędzi, bez których wykonanie całej pracy nie byłoby możliwe:

- KotOR Tool (Fred Tetra)
- GFF Editor (Bioware)
- NWN Editor (Bioware)
- GMAx (Discreet)
- NWN MDL By Wayland Reid
- KotOR SaveGame Editor (tk102)
- nwnnsscomp script compiler (Edward T. Smith.)
- mdlops (Chuck Chargin Jr.)
- PhotoShop (Adobe)
- Hex Workshop (BreakPoint, Inc.)

4. Uwagi proszę kierować na adres:

wow_mail@interia.pl lub veldrin@buziaczek.pl

oraz zgłaszać na Forum Revana:

http://members.lycos.co.uk/jabusan/drizzt/phpbb2/index.php

oraz na stronę

http://members.lycos.co.uk/jabusan/drizzt/phpbb2/portal.php

Autorzy:

MotOR (Mod of the Old Republic) Squad:
czyli:

VELDRIN (skrypty, dialogi, lokacje, przedmioty)
HULAS (skrypty, dialogi, lokacje, obiekty, przedmioty, grafika 2D i 3D)
rEVAN (redakcja i rysunki)
Coen (projektowanie merytoryczne)
Grzebul (nieustające wsparcie koncepcyjne)

Współpraca:

"KoZi" - redakcja wersji angielskiej (w przygotowaniu)
"nikt" - konsultacja RPG
"dziadek_mrus" - konsultant 3DSMax

Podziękowania dla Darth 333, za pomoc.


Myślę, że ta informacja ucieszy wszystkich graczy i fanów gry Star Wars : KotOR. Dodatkowo klikając w ten link możecie zapoznać się ze SCREEN'ami z MODA, naprawdę warto.


=================================================

Mod można ściągnąć klikając w ten link: Project Yavin 4th

(39Mb / v.1.0 / .rar)
=================================================Topic na Forum Bastiony o Modzie Project Yavin 4th.
KOMENTARZE (15)

Gry

Republic Commando "złoty"

2005-02-10 11:46:00 Gry.o2.pl

Gry.o2.pl donosi:

Dziś do sklepów trafia PeCetowa wersja KotOR, a jakby tego było mało LucasArts ma kolejne znakomite wiadomości dla graczy. Kolejna gra osadzona w świecie Star Wars - Republic Commando trafiła właśnie do tłoczni!

Republic Commando zostało umiejscowione w realiach Wojny Klonów, pomiędzy drugim a trzecim epizodem filmowej Sagi. To co odróżnia tą produkcję od innych osadzonych w świecie SW, to fakt, że nie kierujemy jedną jednostką ale całą grupą żołnierzy, podobnie jak np. w Full Spectrum Warrior.

Gra zostanie wydana 1 marca 2005 roku wersji na PC oraz Xbox.

KOMENTARZE (4)

Gry

Premiera KotOR2

2005-02-09 13:50:00 Gry.o2.pl

Gry.o2.pl donosi:

Wszyscy Jedi z pewnością poczuli dzisiaj wielki niepokój i poruszenie Mocy związane z wydaniem Knights of the Old Republic II na PC!

Tak, ten dzień w końcu nastał. The Sith Lords w końcu wyruszyło z magazynów i dnia 10 lutego, czyli jutro pokaże się na półkach wszystkich znaczących sklepów... oprócz tych polskich.

Gra ukazała się już w zeszłym roku na konsolę Xbox, gdzie z miejsca zdobyła sobie popularność. Teraz edycja na PC ma szansę powtórzyć sukces poprzedniczki. Do tego posiadacze komputerów otrzymają ulepszoną, wzbogaconą grafikę!

Wszystkich Jedi, którzy nie wiedzą, o co tak naprawdę chodzi, tudzież przespali kilka ostatnich miesięcy, odsyłamy do naszej zapowiedzi.

KOMENTARZE (19)

Gry

Szkicując komandosów

2005-02-06 18:13:00 Resztki Imperium

     W chwili obecnej, większość fanów Gwiezdnych Wojen z pewnością uświadamia sobie rolę, artystów opracowujących koncepty, przynajmniej w fazie powstawania filmu. Utalentowani rysownicy za pomocą pędzli, ołówków czy nowoczesnych narzędzi cyfrowych, tworzą całe środowiska, postaci, obraz i fantastyczne światy, które nadają Gwiezdnym Wojną ich niepowtarzalny kształt. Jest to proces przypominający trochę ekstrapolację, szybkie ustawienie podstawowych parametrów dla fikcyjnego wszechświata, zanim powstaną fizyczne plany konstrukcyjne – np. makiet, które zobaczymy w ukończonym filmie.
     Podobnie jest w przypadku gier LucasArts. Gry mają silne korzenie, wywodzące się z wizualnego języka rozwiniętego w filmie. Z drugiej strony rozwijają miejsca, ale nie mogą ich przeinaczać. W przypadku gry Star Wars: Republic Commando, waga konceptów artystycznych chyba była jedną z najważniejszych części gry.
     Na podstawie tej gry, a właściwie konceptów do niej, można zaobserwować rozwój, niejednokrotnie charakterystyczny dla powstawania filmów z serii Gwiezdne Wojny. We wczesnych fazach projektu, gra miała koncentrować się na standardowych szturmowcach klonach, dopiero później pojawiła się idea specjalnie wyszkolonych żołnierzy – komandosów. Początkowe koncepty pochodzą jeszcze z Epizodu II, następne bazują na nich, gdyż to są ci sami szturmowcy. Potem skorzystano z prac Ralpha McQuarrie, który rozwinął dla potrzeb trylogii zbroję szturmowca, inspirując się przy tym zbroją samuraja.
     Artysta Greg Knight połączył wszystkie te koncepty, dodając także inne inspiracje, w tym Rzymskimi Gladiatorami, amerykańskimi SEALS czy nawet wojownikami ninja. Tak powstał obraz klona komandosa, potężniejszego niż zwykły szturmowiec klon.
     Potem podczas produkcji, George Lucas zasugerował ludziom z LucasArts, żeby spersonalizować zbroje poszczególnych członków oddziału, nadając im kolor. To nie tylko ułatwi grę, ale też zasugeruje to, że każdy klon ma trochę inną osobowość. Z drugiej strony, jednym ruchem George powiązał grę z Epizodem III. W „Zemście Sithów” zobaczy klony, które rozróżniać będziemy właśnie dzięki kolorowym insygniom na ich zbrojach.
     Greg Knight musiał spojrzeć na świat Gwiezdnych Wojen trochę inaczej. W filmach mamy wspaniałych bohaterów, jak Rycerzy Jedi. Anakin Skywalker bez problemu radzi sobie z Geonosjanami czy droidami bojowymi. Ale mogą one stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla zwykłego klona. Knight musiał ukazać, znane z filmu elementy w znacznie mroczniejszej i groźniejszej wersji, dodać im możliwości, które są zagrożeniem dla klonów, ale nie działają na rycerzy Jedi. Światy jak Geonosis czy Kashyyyk, są specyficzne. Jedi mogą tam być wsparciem, ale dla komandosów to znajomość terenu, umiejętność odnalezienia się w nim, jest kartą przetargową w grze o życie i śmierć.
     Również broń, jest trochę inna, niż ta, którą znamy z filmów. Komandosi upodobali sobie DC-17, która jest nowoczesna i wydajna. Geonosjanie walczą bronią promienistą, która działa przede wszystkim na insektoidy. A Trandoshanie lubują się w ciężkich i wielkich broniach.

Republic Commando pojawi się w marcu zarówno na Xboxa jak i na PC.

Na koniec kilka projektów:KOMENTARZE (10)

Gry

Star Wars Battlefront - problemy z patchem

2005-02-04 00:26:00 LEM


LEM Info:

W zeszłym tygodniu na stronie LucasArts udostępniono nowy patch 1.2 do gry ,,Star Wars: Battlefront'' PC. Jednak podczas instalowania go program wykazuje błąd. Problem spowodowany jest kłopotami z serwerem, który podczas ściągania pliku, uszkadza go.

Jeśli wystąpiły u Państwa lub zostały zgłoszone podobne problemy, uprzejmie prosimy o poinformowanie użytkowników o zaistniałym problemie i jego rozwiązaniu oraz ponowne ściągniecie patcha z podanych niżej serwerów:

http://starwarsbattlefront.filefront.com/file/Star_Wars_Battlefront_Client_Patch;36174

oraz

http://www.3dgamers.com/games/swbattlefront/downloads/

Dziękujemy i przepraszamy za utrudnienia.
Zespół LEM
KOMENTARZE (5)

Gry

Lego Star Wars

2005-02-03 22:11:00 Games Press

Dzisiejszego dnia ruszyła oficjalna strona gry Lego Star Wars. Cóż, wszyscy, którzy liczyli na wysyp plików, screenów z gry i/lub trailerów, zawiodą się nieco. Prócz kilku zrzutów ekranu (w małej rozdzielczości!) nie ma tu praktycznie nic poza... informacją, że pełna wersja witryny pojawi się już niedługo. Ukazujące się jednak w kilku miejscach bannerki głoszą, że gdy otrzymamy "Full site", do dyspozycji dostaniemy notki prasowe, download i wiele, wiele innych rzeczy. Jak naprawdę będzie, zobaczymy. Strona dostępna jest w tym miejscu.

Zapowiedź gry możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (4)

Gry

Przywiązanie do gry Star Wars Galaxies nagrodzone

2005-02-03 19:34:00 gry-online.pl

Póki co gry typu MMO zarabiają głównie na abonamencie (plus pieniądze za sprzedaż samej gry). Jednak czasem trudno skusić ludzi, by utrzymywali abonament nie grając w ogóle lub wiele w grę, więc firmy starają się przyciągać graczy przez dodatki i nagrody dla subskrybentów. Tak to właśnie ma miejsce w przypadku Galaxies.Program Veteran Rewards (bo tak się nazywa) ma premiować graczy, którzy będą brać udział w grze przez określony czas. Czyli np. za 3, 6, 12 i 24 miesiące w Star Wars Galaxies. Nagrody podzielono na 3 kategorie: For the Field, For the Home oraz For Fun. W dodatku będzie można je odstąpić lub odsprzedać innym użytkownikom. Wśród nagród znajdziemy: Home Holonet Terminal, System Readout Terminal, Protocol Droid, R2 Droid czy miniaturowe repliki TIE Fighterów, X-Wingów a nawet Jabby czy Szturmowca Imperium. Wszystkie je wymieniono tutaj.
KOMENTARZE (0)

Gry

Demo Republic Commando, odsłona druga

2005-02-03 00:12:16 MARSite

Jak wszyscy wiemy, przed tygodniem ukazało się w jednym z niemieckich pism demo gry Star Wars: Republic Commando. Reakcja fanów była natychmiastowa i demo pojawiło się wkrótce w sieci. LucasArts usiłował to powstrzymać, blokując poszczególne strony i zapowiadając oficjalne demo na dzień dzisiejszy.
Słowa dotrzymali - na oficjalnej stronie gry znaleźć możecie wspomniane wyżej demo.
A tutaj jeszcze jeden adres (3DGamers).
KOMENTARZE (16)
Loading..