TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Pierwsze potwierdzone fakty dotyczące Battlefront II

2005-09-29 14:30:54 MARSite

"Do dnia dzisiejszego spekulacje dotyczące rozgrywki jako Jedi w grze Star Wars Battlefront II spędzały sen z oczu graczom. Dziś jednak znamy już garść szczegółów dotyczących tej, i paru innych nowości w nadchodzącej kontynuacji hitu firmy Pandemic Studios."

Do przeczytania dalszej części krótkiego sprawozdania zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (2)

Gry

Nagroda dla Lucasa

2005-09-28 13:56:00 Tomeq83 za Gry.Onet.pl

Dnia 18 października 2005 roku w San Francisco, w trakcie gali charytatywnej "Nite to Unite" twórca Sagi „Gwiezdnych Wojen” otrzyma nagrodę ESA Champions Award 2005 wręczaną osobom szczególnie zasłużonym dla przemysłu komputerowego.
Przewodniczący ESA Doug Lowenstein uzasadnia tą decyzję następującymi słowami:
"Georgowi Lucasowi zawdzięczamy olbrzymi wkład zarówno w przemysł filmowy jak i rynek gier komputerowych. Stworzył on jedna z najlepszych firm na świecie. Nasz przemysł i jego konsumenci są bardzo wdzięczni za tyle lat pracy. Jesteśmy dumni mogąc mu przyznać ten tytuł w dowód naszego uznania"
KOMENTARZE (4)

Gry

Nowe filmy z gry Battlefront 2

2005-09-25 16:13:00 Strangler za 3Dgamers.com

Premiera gry Star Wars: Battlefront 2 zapowiedziana jest na 1 listopada tego roku.
Na łamach strony 3Dgamers.com pojawiły się trzy nowe filmy ukazujące rozgrywkę. Każdy z nich został skonwertowany do formatu MOV (Quick Time) w rozdzielczosci 640x480. Każdy plik zajmuje około 14 MB.

„Hoth” (czas trwania: 31 sekund)
„Felucia” (czas trwania: 32 sekund)
„Mygeeto” (czas trwania: 30 sekund)
KOMENTARZE (4)

Gry

KOTOR III - czyżby pierwsze informacje?

2005-09-22 19:06:00 Jaro za www.idg.pl

Jak donosi serwis www.idg.pl:

Ledwo ukazała się druga część świetnego KOTORA, a już mistrzowie mocy z Obsydianu zapowiadają trzeci odcinek swego przeboju! Włączcie miecze świetle na maksimum, nasmarujcie blastery, sprawdźcie hipernapędy w swych myśliwcach - nadchodzi KOTOR 3!

Gwiezdne Wojny, jak mało który film, mają tę niesamowitą zdolność odklejania mas ludzi od okrutnej, i jakże nudnej rzeczywistości. No właśnie... Serwowano nam już pod szyldem "Star Wars" absolutne kicze, produkty bardzo przeciętne, hity wreszcie. Do tych ostatnich z pewnością należą dwie części "Knight of the Old Republic", stworzone ku uldze i uciesze fanów najpierw przez Bioware, a nieco później przez Obsidian.

Co nowego w warstwie fabularnej?

Trzecia część owej sagi z pewnością nie będzie zwykłym podbijaniem kiesy starymi rozwiązaniami. Przede wszystkim wcielimy się po raz kolejny w zupełnie nową postać, choć z pewnością spotkamy także wielu starych, dobrych znajomych po obydwu u stronach konfliktu. Rewolucja na bazie fabularnej sięga daleko poza "START" i inny kolor miecza świetlnego. W ogólnym zarysie przedstawia się dokładnie tak imponująco, jak ma się przedstawiać - mimo upływu kilkunastu lat i naszych usilnych starań w poprzednich częściach, Sithowie nadal są kolosalną potęgą i mogą urządzać sobie dla rozrywki polowanie na dowolnego rycerza Jedi. Republika pogrążona jest w kryzysie, większym niż kiedykolwiek dotąd. Nieliczni Jedi, zmagający się dodatkowo z ciemną stroną mocy i jej sługami, nie są w stanie zapanować nad sytuacją. Podobnie, jak i w nowej trylogii, siły separatystów opanowują coraz to nowe układy gwiezdne. Republika stoi na krawędzi zagłady, a za wszystkim kryje się znów ciemna strona mocy. "Mynocki" skrzeczą, iż w grze pojawi się masa starożytnych tajemnic - m.in. planeta-grobowiec, kryjąca niezmierzone skarby...

Dowiemy się, że nowa fabuła i historia to właściwie zgrabne połączenie dwóch gier w jednej, a to dzięki niesamowitej rozpiętości fabularnej całego dzieła. W zależności od tego, jak poprowadzimy swoją postać - opowiadając się po ciemnej lub po jasnej stronie mocy - gra dostarczy nam zupełnie inną akcję, zadania, a nawet napotkane po drodze postacie. Autorzy zapewniają, że to, co zobaczymy w nowej odsłonie, ma przebić wszystko, co mieliśmy okazję zobaczyć dotychczas. Twórcy zapewniają m.in., że od jednej opcji dialogowej zależeć będzie niekiedy los całego wszechświata. Tak, tak, teraz większość naszych decyzji będzie wpływała na otoczenie, a niektóre - niby błahe - mogą mieć później wielkie, wprost intergalaktyczne znaczenie. Gra ma symulować żyjący świat. Teraz ludzie będą nas postrzegali tak, jak na to zasługujemy. Gdy zostaniemy lordem sithów, będziemy mogli patrzeć jak ludzie uciekają na nas widok i się płaszczą!

Nowe lokacje

W grze będziemy mogli zwiedzić zarówno stare kąty jak i nowe lokacje. Rozkoszować się będziemy zarówno epickim aspektem gry oraz cyfrowymi widokami na Dantonie, Korriban (w końcu dłuższa wizyta), Nar Shadda i systemach jądra galaktyki... Mówi się o odwiedzinach na Byss, późniejszej cytadeli imperatora. Zwiedzimy w końcu także stolicę Republiki Coruscant i ojczyznę, największego łotra i uwodziciela niewieścich serc w całym uniwersum ST - Hana Solo. Mówi się też o odwiedzinach na jednym z niezdatnych do życia gazowych olbrzymów, a raczej na kolonii wydobywczej położonej na nim, oraz o wielkim bagnie zwanym Dagobah.

Grafika

Animacja postaci i ich mimika ma być niezwykle szczegółowa, a lokacje zionąć ogromem detali. Twórcy, wsłuchani w głosy fanów zawiedzonych nieco wyglądem lokacji w dwójce, dokładnie je przebudowali. Tym razem całość będzie znacznie bardziej mroczna i tajemnicza, a klimatem swym przypominać niektóre doskonale znane komiksy (np. "Dark Empire"). Niepokojącym aspektem są wymagania sprzętowe nowej odsłony gry - KotOR 3 jest w końcu grą na Xboxa 360 - by móc rozkoszować się radosnym wyżynaniem różnorakich obywateli planet wszelkiej maści, nasza domowa PC-rakieta będzie musiała być wyposażona m.in. w modułu obsługujący Pixel Shadera w wersji 3.0.

Walka i moce

Teraz nie wszystko ma się dziać automatycznie. Pojawią się chociażby kombosy i nowe, rozliczne style walki - tym razem używanie jednak każdego z nich będzie również specjalnie graficznie obrazowane na ekranie. Moce 'pasywne' zostaną znacznie spotęgowane, zaś potyczki będą wymagały zarówno refleksu, jak i strategicznego umysłu. System pozwoli na osiągnięcie 30 poziomu. Pojawi się multum nowych umiejętności i mocy, z których większość ma być stopniowana aż do piątego poziomu w wtajemniczenia!

Kiedy dokładnie gra trafi na rynek jeszcze niewiadomo!


O KOTORZE III można porozmawiać w tym temacie na Forum.
KOMENTARZE (35)

Gry

Szczegóły przedsprzedaży Star Wars Galaxies: Trials of Obi-Wan

2005-09-20 18:14:00 Gry-Online.pl

Jak donosi serwis Gry-Online.pl:

Dzięki wczorajszemu oświadczeniu koncernów LucasArts i Sony Online Entertainment znamy już wszystkie szczegóły dotyczące przedsprzedaży nowego dodatku do Star Wars Galaxies o nazwie Trials of Obi-Wan.

Kolejne, trzecie już rozszerzenie będzie dystrybuowane tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Przedsprzedaż ruszy 26 września bieżącego roku. Każdy kto w tym czasie uiści opłatę za dodatek, uzyska dostęp do Trials of Obi-Wan już 25 października, czyli na pięć dni przed oficjalną premierą programu. Do dyspozycji użytkowników zamawiających rozszerzenie w przedsprzedaży zostanie oddany też ekskluzywny statek transportowy, potrafiący wziąć na pokład osiem osób.

Rozgrywka w Trials of Obi-Wan koncentruje się wokół zadań zlecanych przez ducha zmarłego mentora Luke'a Skywalkera, tytułowego Obi-Wana Kenobiego oraz mieszkańców nowo dodanego świata. Przenosimy się na wulkaniczną planetę Mustafar, gdzie czeka nas ponad 50 zróżnicowanych questów, począwszy od misji ratowniczych a skończywszy na eksploracji rozbitego krążownika Republiki. Wśród wyzwań możemy znaleźć również takie, których celem jest przeciągnięcie zwolenników ciemnej strony Mocy na bardziej szlachetną jej ścieżkę.

KOMENTARZE (2)

Gry

Nowy polski klan Jedi Knight: Jedi Academy

2005-09-15 13:30:06 Luke Skywalker 123

Sith Lords to nowy, polski klan gry Jedi Knight: Jedi Academy. Liczący na razie niewielu członków, poszukuje nowych rekrutów, chcących zasilić jego szeregi.

UPDATE: strona z przyczyn technicznych chwilowo niedostępna
KOMENTARZE (28)

Gry

Fanowskie kampanie do Galactic Battlegrounds UPDATE

2005-09-04 20:35:07 MARSite, Luke Skywalker 123

Paweł "Luke Skywalker 123" Pernak stworzył i podesłał nam swoje kampanie do gry Star Wars Galactic Battlegrounds. Cytując za autorem:
"Stworzyłem nowe kampanie do SWGB z Epizodu I , II i pracuje nad trzecią. Kampanie opowiadają o wydarzeniach znanych każdemu Fanowi z Filmu Georga Lucasa Star Wars. Pozwalają się przenieść w świat strategii i jednocześnie wydarzeń z filmu. W Epizodzie III będzie można dokładnie prześledzić wszystkie wydarzenia z filmu i to co dodałem od siebie z głowy."

UPDATE: Autor ukończył już kampanię Epizodu III i możecie ją znaleźć wraz z kampaniami do E I i E II pod poniższym linkiem.

Kampanie możecie ściągnąć z tej strony

Uwaga! Kampanie przeznaczone są do g2y zawierającej rozszerzenie Clone Campaigns
KOMENTARZE (8)

Gry

Oficjalna strona Battlefront 2...

2005-09-04 16:41:35 MARSite

Oficjalna strona gry Star Wars: Battlefront 2 ubrała nowe szaty i rozszerzyła swój repertuar wiadomości dotyczących nadchodzącej drugiej części wspaniałej gry sieciowej.

Opracowanie graficzne strony przypomina niezwykle klimatem tę swojej poprzedniczki, dodano nowe informacje, nowe filmiki z gry oraz nowe zdjęcia z rozgrywki (zwłaszcza godnym polecenia jest dział dotyczący Rycerzy Jedi i Lordów Sith). Znajdziecie też garść informacji o nadchodzącej wersji gry na konsolkę PSP. A co najważniejsze - pojawiły się dwie nowe tapety!

Na stronę udacie się tędy
KOMENTARZE (0)

Gry

Trials of Obi-Wan - 25 zdjęć

2005-09-02 21:03:00 LucasArts.com

Nie tak dawno, bo zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy Was na temat trzeciego dodatku do Star Wars: Galaxies - Trials of Obi-Wan. Dodatek udostępni kolejną planetę, znany nam z Zemsty Sithów Mustafar. Pod okiem ducha Obi-Wana gracze wykonywać będą szerego nowych questów, jak się jednak okazuje, niekoniecznie związanych ze zdolnościami Jedi (ot tak, Kenobi będzie szkolił żołnieży, medyków itp.). Aby zaoszczędzić Wam urazów psychicznych i utraty cierpliwości, zapraszam na mini-site dodatku, gdzie znajdzie 25 nowych, dość szybko ładujących się screenów.
KOMENTARZE (15)
Loading..