TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Dodatkowe opcje w Star Wars: Battlefront II

2006-01-31 23:19:00 gry-online.pl

Jak donosi serwis gry-online.pl:

Xbox Live pozwala posiadaczom konsol ze stajni Microsoft nie tylko na prowadzenie zabawy wieloosobowej przez Internet, lecz także m.in. umożliwia pobieranie z Sieci rozmaitych danych. Właśnie dzięki tej ostatniej opcji już jutro rozpocznie się dystrybucja specjalnego dodatku do taktycznej gry akcji pt. Star Wars: Battlefront II.

Użytkownicy platformy Xbox po uiszczeniu obowiązkowej opłaty w wysokości 4,99 USD (około 15 PLN) uzyskają przede wszystkim dostęp do dwóch nowych postaci bohaterów. Pojawi się Kit Fisto (charakterystyczny Jedi, pochodzący z wodnego świata Glee Anslem) oraz Asajj Ventress, czyli przedstawicielka Konfederacji Systemów Niezależnych. Do tego dojdą jeszcze cztery mapy, zamieszczone oryginalnie w pierwszej części SW:B - Yavin 4: Arena, Bespin: Cloud City oraz Rhen Var: Harbor i Rhen Var: Citadel. Całości dopełni uaktywnienie trybu Assault w ramach następujących scenariuszy: Naboo, Coruscant i Mygeeto.KOMENTARZE (9)

Gry

Lokalizacja Empire at War zakończona!

2006-01-25 18:29:00 LEM

Jak donosi LEM:

Mamy przyjemność oficjalnie poinformować, że dziś prace nad polską wersją Star Wars Empire at War zostały zakończone i gra czeka na zakończenie testów, finalną akceptację i następnie wysyłkę do tłoczni. Premiera gry na terenie Polski planowana jest na piątek 24 lutego 2006. Sugerowana cena detaliczna gry to 99,99 zł.

Gra Star Wars Empire at War zostanie wydana w Polsce w pełni polskiej wersji językowej - to znaczy, że zarówno teksty, jak i głosy postaci zostały przygotowane w naszym ojczystym języku. Wcześniejsze doświadczenia zdobyte podczas prac przy tłumaczeniu Star Wars KotOR oraz jego pozytywny oddźwięk wśród fanów SW i społeczności graczy, umocniły L.E.M - polskiego dystrybutora gry, w decyzji o pełnej polonizacji. Warto zauważyć, że "Star Wars Empire at War" to pierwsza pełna lokalizacja gry z serii Star Wars w Polsce i jednocześnie jeden z większych projektów polonizacyjnych na terenie naszego kraju.

Materiał, nad którym pracowała grupa profesjonalnych tłumaczy, obejmował około 600 stron tekstu pisanego i 200 stron dialogów, natomiast głosów postaciom użyczyło aż 20 lektorów (próbki nagrań można znaleźć na stronie Informacyjnego Centrum Polonizacji).

KOMENTARZE (22)

Gry

Star Wars: Empire At War również w specjalnej wersji kolekcjonerskiej

2006-01-21 15:41:00 gry-online.pl

Jak donosi serwis gry-online.pl:

Przedstawiciele korporacji LucasArts poinformowali, iż w dniu premiery Star Wars: Empire At War, czyli 16 lutego, oprócz podstawowej wersji gry pojawi się także jej specjalna wersja kolekcjonerska, powiększona o szereg różnorodnych gadżetów.W skład Star Wars: Empire At War Collector's Edition, oprócz obowiązkowej płyty z grą, wejdzie m.in. 5 nowych, grywalnych map, ekskluzywne rysunki koncepcyjne ukazujące proces powstawania gry, dwa wygaszacze ekranu, cztery kompozycje pulpitu oraz specjalne opakowanie całego pakietu. Osoby, które zamówią wersję kolekcjonerską w przedsprzedaży otrzymają dodatkowo w prezencie podkładkę pod mysz. Decyzja taka uszczupli nasze konto o 59,95$ (ok. 190 zł) lecz cóż to jest dla prawdziwego fana Gwiezdnych Wojen?Polska premiera Star Wars: Empire At War będzie miała miejsce 24 lutego a na rynek w cenie 99,99 zł wprowadzi grę Licomp Empik Multimedia.

KOMENTARZE (14)

Gry

Star Wars Empire at War - demo gry już dziś

2006-01-18 13:16:00 LEM

Jak informuje LEM:

Polska premiera gry "STAR WARS: EMPIRE AT WAR" PC jest przewidziana na 24 lutego. Gra zostanie wydana przez LEM w pełnej polskiej wersji językowej, co oznacza, że teksty i warstwa dźwiękowa zostanie przygotowana w języku polskim. Cena detaliczna to tylko 99,99 zł.

Do premiery jeszcze miesiąc, ale już dziś LucasArts zaprezentuje demo gry "STAR WARS EMPIRE AT WAR" PC, pozwalające na rozgrywkę w trybie single-player. Otrzymamy możliwość wypróbowania pięciu scenariuszy szkoleniowych i dostęp do jednej mapy w trybie galaktycznego podboju. Demo dostępne będzie między innymi na oficjalnej stronie gry "STAR WARS: EMPIRE AT WAR".

Wersja demo prezentuje tylko część zawartości tej strategii czasu rzeczywistego. W finalnej wersji "STAR WARS: EMPIRE AT WAR" PC PL, gdzie fabuła ulokowana jest między wydarzeniami ukazanymi w filmach "Zemsta Sithów" i "Gwiezdne Wojny - Nowa nadzieja", dostajemy dostęp do szerokiej gamy elementów, takich jak:
 • trzy typy rozgrywki w trybie dla jednego gracza, a także tryb wieloosobowy,
 • ponad 40 różnych planet, m.in.: Yavin IV, Tatooine czy Dagobah - a każda z nich posiada inne zasoby, inne warunki klimatyczne, a zatem inne możliwości podboju,
 • całkiem nowe scenerie, jak i te znane z filmowych wersji Gwiezdnych Wojen,
 • wykorzystanie wszystkich dostępnych dotychczas sił naziemnych i kosmicznych,
 • widowiskowe walki na powierzchni planet oraz w przestrzeni kosmicznej,
 • w kluczowych bitwach wezmą udział także postaci znane z serii Star Wars,
 • możliwość wyboru strony konfliktu - Imperium kontra siły Rebeliantów,
 • kampanie obu stron będzie można przejść na różne sposoby,
 • wszystkie działania pociągać będą za sobą konsekwencje - strategiczne i taktyczne elementy poprzednich decyzji będą trwale oddziaływały na galaktykę,
 • udział w unikalnych misjach sabotażowych, blokujących czy ratunkowych,
 • możliwość zniszczenia Gwiazdy Śmierci lub użycia jej potężnej siły,
 • innowacyjny tryb multiplayer umożliwi rozegranie całej kampanii pomiędzy dwoma graczami lub zorganizowanie wieloosobowej potyczki od 2 do 8 graczy, z możliwością zapisu stanu gry w trakcie jej trwania,
 • wykorzystano całkiem nowy silnik Alamo, stworzony specjalnie na potrzeby tej gry, zastosowano nowe technologie przy odwzorowaniu detali, ilości, skali i ukształtowania powierzchni oraz efektów specjalnych, bump-mappingu, cieni czy dymu,
 • oprawa dźwiękowa, jak zawsze na najwyższym poziomie, od klasycznych kompozycji Johna Williamsa znanych z pierwszej filmowej trylogii po tematy specjalnie przygotowane przez Franka Klepackiego, który stworzył utwory do gier z serii "Command & Conquer".

  Gra została dopracowana w każdym szczególe i oferuje szerokie możliwości dopasowania do potrzeb gracza, bez względu na doświadczenie. Powinna zadowolić miłośników Star Wars, gier RTS, czy nowicjuszy. Rozbudowanie i duża grywalność podane w imponującej oprawie graficznej czynią z gry "STAR WARS: EMPIRE AT WAR" wyjątkowe widowisko wizualne.


  Katarzyna Szlendak
  L.E.M Sp.z o.o.
  KOMENTARZE (77)
 • Gry

  LucasArts tworzy sequele dwóch gier!

  2006-01-14 20:23:00 gry-online.pl

  Jak donosi serwis gry-online.pl:

  Znacie takie powiedzenie cisza przed burzą? Doskonale można dopasować je do firmy LucasArts, która w tajemnicy przed wszystkimi przygotowuje nie jeden a dwa sequele gier. Jeden z nich to wspomniana przedwczoraj Mercenaries 2, drugi zaś to... Star Wars: Knights of the Old Republic 3!

  Rewelacje te pochodzą od redaktorów serwisu IGN, którzy zaniepokojeni przedłużającą się ciszą ze strony firmy LucasArts postanowili przeprowadzić w tej sprawie swoje prywatne śledztwo. Ponieważ o Mercenaries 2 nieco już napisaliśmy, skupmy się więc na KOTORze. Oczywiście, ponieważ jest to nieoficjalna wieść, niewiele wiadomo na temat kolejnej części gry, poza tym, że za jej produkcję odpowiedzialna jest firma Obsidian Entertainment.

  Gracze mogą spodziewać się większej integracji i interakcji z bohaterami niezależnymi, dodatkowo zmieniony ma być system walki, która teraz odbywać się będzie całkowicie w czasie rzeczywistym. Nieznane są obecnie docelowe platformy, na których KOTOR 3 miałby się pojawić (o ile do tego dojdzie).

  KOMENTARZE (15)

  Gry

  Star Wars: Empire at War - premiera przesunięta

  2006-01-10 18:56:00 gry-online.pl

  Jak donosi serwis gry-online.pl:

  Programistom z Petroglyph, pracujących przy oczekiwanej przez wielu grze "Star Wars: Empire at War", nie uda się dotrzymać planowanej od dawna daty premiery. Aby jednak nie wywoływać paniki, należy podkreślić, iż program pojawi się jedynie z dziewięciodniowym opóźnieniem.  Taką informację odnaleźć można na oficjalnej witrynie Star Wars: Empire at War. Z pierwotnie założonej daty siódmego lutego, przemianowano ją na szesnastego. Wtedy też, gra trafi do północnoamerykańskich sklepów. Dzięki systemowi przedsprzedaży, można już także składać swoje zamówienia. Cena za taką przyjemność w oficjalnym sklepie LucasArts, określona została na poziomie 49.95 dolarów.

  To co nas jednak najbardziej interesuje to przecież Polska. Nasz rodzimy dystrybutor, firma Licomp Empik Multimedia, spolszczoną edycję Star Wars: Empire at War szykuje na marzec. Zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami, najnowsza adaptacja Gwiezdnych Wojen, dostępna będzie w przystępnej cenie.  Star Wars: Empire At War jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, powstałą w firmie developerskiej, zrzeszającej twórców m.in. Dune 2: The Building of a Dynasty i Emperor: Battle for Dune oraz trzeciej odsłony Civilization i pamiętnej serii Command & Conquer. Niniejszy produkt stanowi zarazem kolejną, po Star Wars: Force Commander i Star Wars: Galactic Battlegrounds, próbę przystosowania kultowego uniwersum „Gwiezdnych Wojen” do konwencji gatunku RTS.

  Początek wirtualnego scenariusza umieszczono dwa lata przed wydarzeniami z czwartego epizodu (A New Hope – Nowa Nadzieja) filmowej sagi George'a Lucasa, chociaż warstwa fabularna zahacza również o część trzecią (Revenge of the Sith – Zemsta Sithów). Zatem osią akcji jest konflikt pomiędzy Imperium Galaktycznym i Sojuszem. W trakcie zabawy oglądamy więc mnóstwo charakterystycznych jednostek bojowych, czyli m.in. maszyny kroczące AT-AT i AT-ST, szturmowe statki klasy Acclamator, potężne Gwiezdne Niszczyciele, zwinne Snowspeedery oraz oczywiście regimenty piechoty.  KOMENTARZE (11)
  Loading..