TWÓJ KOKPIT
0

Gry

"Star Wars Empire At War" PC PL – już w sklepach

2006-02-24 15:19:00 gry-online.plDzisiaj gra ,,Star Wars Empire At War'' PC PL trafiła do polskich sklepów! Polscy gracze otrzymali grę w pełnej, polskiej wersji językowej, na płycie DVD, z instrukcją w języku polskim i osobnym drzewem technologii. Taki zestaw kosztuje tylko 99,90 zł.

Jednocześnie informujemy, że już dostępna poprawka do gry, przeznaczona jest również dla polskiej wersji ,,Star Wars Empire At War'' PC.
Instalacja tego patcha, którego można pobrać i zainstalować automatycznie z poziomu samej gry, jest zalecana wszystkim posiadającym tę najnowszą strategię ze świata Gwiezdnych Wojen.

Na najnowszy produkt programistów z Petroglyph osadzony w klimatach Star Wars warto zwrócić uwagę przynajmniej z dwóch powodów:

 • Nasza redakcja już od dłuższego czasu miała możliwość poznawać sekrety tej gry. To, co w olbrzymim skrócie już teraz mogę zasygnalizować to fakt, że wreszcie po czasach Force Commandera i Battlegrounda doczekaliśmy się naprawdę niezłego gwiezdno-wojennego RTS-a. Więcej szczegółów przedstawimy Wam w naszej recenzji, która pojawi się na GOL-u w przyszłym tygodniu.
 • Jak część z Was zapewne pamięta, prawie zawsze do tej pory gry ze znaczkiem Lucasarts trafiały do naszych sklepów z dość zaporową ceną 169 PLN. Tym razem, dzięki przygotowaniu pełnej polskiej wersji, sugerowana cena detaliczna Star Wars: Empire at War została sprowadzona do rozsądnego poziomu 99,90 PLN (tym samym w niektórych marketach nietrudno będzie znaleźć grę w promocyjnej cenie, niższej o dodatkowe 10-20 PLN).
  KOMENTARZE (28)
 • Gry

  Star Wars: Empire At War – na Zachodzie już grają

  2006-02-22 00:11:00 Gry-Online.pl

  Przedstawiciele korporacji LucasArts oficjalnie potwierdzili fakt debiutu na półkach zachodnich sklepów strategii czasu rzeczywistego Star Wars: Empire At War. Miłośnicy RTS-ów z naszego kraju muszą poczekać na tę produkcję do 24 lutego bieżącego roku. Gra zostanie wydana w pełni zlokalizowanej wersji, nakładem firmy Licomp Empik Multimedia (płyta DVD, cena: 99.99 PLN).

  Opisywany tytuł to debiutancki projekt zespołu Petroglyph, w którego szeregach znajdują się byli pracownicy Westwood Studios. Akcja Star Wars: Empire At War przeniesie wielbicieli rozgrywek tego typu do wydarzeń rozgrywających sprzed Epizodem IV (A New Hope – Nowa Nadzieja). Na początku zmagań gracze wybierają jedną z dwóch stron konfliktu: Sojusz Rebeliantów lub Galaktyczne Imperium. Faktyczna rozgrywka polega na rozbudowie zaplecza ekonomicznego, tworzenia coraz lepszych jednostek i stopniowego eliminowania sił wroga. Warto dodać, że w kluczowych momentach scenariusza pojawiają się też dobrze znane postacie z filmowej sagi George'a Lucasa, zaś walki toczą się nie tylko na powierzchniach planet w stylu Hoth, Tatooine czy Dagobah, lecz także w przestrzeni kosmicznej.  KOMENTARZE (9)

  Gry

  Druga odsłona LEGO Star Wars oficjalnie zapowiedziana!

  2006-02-13 14:49:00 Gry-Online.pl

  Jeszcze przez tygodniem traktowaliśmy tę informację w kategorii plotki. Dziś możemy napisać oficjalnie – już za kilka miesięcy, sprzedana w nakładzie ponad trzech milionów sztuk gra LEGO Star Wars, doczeka się następczyni.

  Tym razem programiści z Traveller’s Tales wzięli się za czwarty, piąty i szósty epizod sagi Gwiezdnych Wojen. Do znanej z pierwowzoru mieszanki akcji i humoru, dodane zostaną zupełnie nowe elementy. Najważniejszą innowacją będzie możliwość prowadzenia rozmaitych wehikułów – począwszy od pojazdów naziemnych, na gwiezdnych myśliwcach skończywszy.

  Wszyscy entuzjaści pierwszej odsłony LEGO Star Wars, z pewnością pamiętają dużą ilość postaci, które można było odblokować wykonując kolejne misje. W nowej grze postanowiono pójść dalej i umożliwiono graczom tworzenie własnych ludzików za pomocą ogromnej liczby komponentów (autorzy sugerują, że istnieją miliony kombinacji). Oprócz tego zobaczymy tradycyjnych bohaterów. W nowej wersji gry będzie ich około pięćdziesięciu. Niektóre platformy sprzętowe umożliwią odtworzenie zapisu stanu gry z pierwowzoru, co pozwoli na zabawę ludzikami znanymi z nowej trylogii.

  LEGO Star Wars II: The Original Trilogy pojawi się na rynku jesienią. Tym razem za wydanie gry odpowiadać będzie koncern LucasArts. Program pisany jest z myślą o siedmiu platformach sprzętowych: PC, PlayStation 2, GameCube, Game Boy Advance, Xbox, Nintendo DS i PlayStation Portable.  KOMENTARZE (8)

  Gry

  "Lego Star Wars" kontratakuje

  2006-02-12 14:01:00 Filmweb.pl

  Studio LucasArts zapowiedziało realizację drugiej części popularnej gry "Lego Star Wars", której premiera odbyła się w kwietniu ubiegłego roku. Nowy program nazywał się będzie "Lego Star Wars II: The Original Trilogy" a za jego realizację odpowiedzialna jest firma Traveller's Tales.

  Scenariusz gry, w której znani z ekranów kin bohaterowie są przedstawieni jako "ludziki lego", a otoczenie, w którym rozgrywa się akcja jest "wykonane" z klocków, powstanie w oparciu o oryginalną trylogię "Gwiezdne wojny". Gracze będą mogli wziąć udział w najważniejszych wydarzeniach przedstawionych w filmach "Nowa nadzieja", "Imperium kontratakuje" oraz "Powrót Jedi".

  Premierę "Lego Star Wars II: The Original Trilogy" wstępnie zapowiedziano na jesień tego roku. Gra powstaje z myślą o konsolach PlayStation 2, Xbox, GameCube, PC, PSP, Game Boy Advance i Nintendo DS.

  KOMENTARZE (8)

  Gry

  Kolejne informacje dotyczące LEGO Star Wars 2 i Empire at War

  2006-02-04 22:51:00 gry-online.pl

  Pierwszy temat to LEGO Star Wars 2.

  W Internecie pojawiły się kolejne plotki dotyczące kontynuacji gry LEGO Star Wars. Tym razem o trwających cały czas pracach nad programem poinformował serwis IGN. Mimo, iż wieść ta nie została oficjalnie potwierdzona przez głównych zainteresowanych, możemy spokojnie dać jej wiarę. Tylko szaleniec nie pokusiłby się w tej branży o stworzenie sequela produktu, który trafił do ponad trzech milionów użytkowników...
  Według informacji uzyskanych przez redaktorów serwisu IGN, gra powstaje w studiu Traveller’s Tales – co również nie powinno dziwić, gdyż zespół ten opracował przecież pierwszy odcinek cyklu. Tym razem projektanci pozwolą nam pokierować bohaterami klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen. Podobnie jak w LEGO Star Wars, gra zostanie podzielona na trzy epizody: Nowa Nadzieja, Imperium Kontratakuje oraz Powrót Jedi. Warto wspomnieć, że już w pierwowzorze pojawił się bonusowy poziom z czwartego odcinka filmowej sagi, w której Darth Vader eksplorował korytarze schwytanej przez gwiezdny niszczyciel fregaty.
  Już w pierwowzorze mogliśmy wcielić się w rolę Darth Vadera.

  Premiera LEGO Star Wars 2 jest wstępnie planowana na jesień bieżącego roku. Tym razem za jej wydanie ma odpowiadać koncern LucasArts, a nie firma Eidos. Informatorzy twierdzą, że oficjalna zapowiedź programu nastąpi w najbliższych tygodniach.


  A drugi to Empire at War.

  Prace nad Star Wars: Empire at War zakończone!

  Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen z pewnością ucieszy wiadomość, że gra Star Wars: Empire at War uzyskała wczoraj „złoty” status. Oznacza to, że rozpoczął się ostatni etap w produkcji programu, związany z wytłoczeniem płyt i zapakowaniem ich do pudełka. Stąd już prosta droga na półki sklepowe.
  Debiutancka gra studia Petroglyph, w którego szeregach znajdują się byli pracownicy Westwood Studios, oficjalnie pojawi się na rynku 16 lutego bieżącego roku. Osiem dni później program zadebiutuje w naszym kraju. Dzięki staraniom polskiego dystrybutora – firmy Licomp Empik Multimedia – rodzima wersja Star Wars: Empire at War została w pełni zlokalizowana, co z pewnością ucieszy tych graczy, którzy nie radzą sobie z językiem angielskim.

  Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Star Wars: Empire at War to strategia czasu rzeczywistego, nieco różniąca się innych produkcji tego typu. Oprócz tradycyjnej walki na powierzchni (wszystkie planety są oczywiście doskonale znane z kolejnych epizodów filmowej sagi), można tu także uczestniczyć w kosmicznych bataliach, jak również zarządzać swoimi siłami w fazie planowania, która w pewnym sensie jest ukłonem w kierunku gier planszowych. Dzięki tej ostatniej opcji rozgrywka nabiera rumieńców, gdyż zmusza gracza nie tylko do umiejętnego zarządzania surowcami, ale oddaje mu pełną dowolność w kreowaniu armii, która zaatakuje wybrane przez niego sektory. W programie dostępne są obie strony galaktycznego konfliktu. Obrońcy praworządności mogą stanąć po stronie Rebeliantów, natomiast fanatyczni wyznawcy zła, z pewnością skuszą się na służbę w siłach Imperium.

  Jeśli już teraz chcesz sprawdzić, jak sprawuje się w akcji Star Wars: Empire at War, pobierz oficjalne demo! Długi czas oczekiwania na plik instalacyjny (w końcu waży on ponad 740 MB) umilą Ci inne materiały na temat gry, jakie znajdują się na łamach naszego serwisu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi:

  KOMENTARZE (0)
  Loading..