TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Indiana Jones z niezwykłą animacją postaci

2006-04-25 11:16:00 Gry-OnLine.pl

Na tegorocznych targach E3 z pewnością nie zabraknie nowych szczegółów, związanych z przygodami niezłomnego Indiany Jonesa. Tymczasem LucasArts postanowiło ujawnić ciekawą informację, dotyczącą jego nowej produkcji.

Wiadomość jest o tyle interesująca, że odnosi się do animacji postaci. Za tą część gameplay’a odpowiedzialny będzie program Euphoria Natural Motion. Według autorów narzędzie jest tak zaawansowane, iż zostawi daleko w tyle algorytmy rag-doll, które obecnie ustalają standardy, jeśli chodzi o symulację ludzkich ruchów. Dema, jakie zaprezentował producent programu, wywołały pozytywne reakcje u przedstawicieli LucasArts mimo tego, iż projekt nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju.Jeśli zaś chodzi o samego Indianę Jonesa… Cóż, jego twórcy postanowili otoczyć go tajemnicą i na razie wiemy o nim tylko tyle, iż ukaże się jeszcze w tym roku - naturalnie na konsolach nowej generacji.

KOMENTARZE (7)

Gry

Popularność gier z rodzaju MMO mierzona w ilości subskrybentów

2006-04-21 21:11:00 gry-online.pl

Pan Bruce Sterling Woodcock z serwisu MMOGChart od wielu lat bada popularność gier z rodzaju MMO, opierając się na ilościach subskrybentów poszczególnych tytułów. Obecnie pojawił się jego kolejny raport, w wersji 19.0, zawierający dane zebrane do stycznia 2006 roku. Oczywiście do danych tych można mieć zastrzeżenia z wielu względów, chociażby dlatego, że nie umieszczono w nich podziału na rejony geograficzne. Jednak popatrzeć na wykresy można.

Pierwszy graf przedstawia największe tytuły MMO, liczące ponad 120,000 subskrybentów. Jak widać, zielona linia symbolizująca World of Warcraft śmiało pnie się w górę, natomiast żółta i czerwona, oznaczające odpowiednio Lineage i Lineage II, powoli lecz nieubłaganie spadają. Ciekawostką w tym zestawieniu jest Runescape, które w końcu przebiło granicę 500,000 subskrybentów.Drugi wykres przedstawia natomiast "małe" gry MMO, w które gra poniżej 120,000 subskrybentów. Całkiem nieźle radzi sobie Eve Online, w tendencji wzrostowej znajduje się także Second Life. Z drugiej strony Sims Online oraz Asheron's Call czasy swojej świetności mają już za sobą. Inne, takie jak A Tale in the Desert od lat trzymają ten sam poziom - ani nie tracą użytkowników ani nie zyskują nowych.Na ostatnim wykresie kołowym przedstawiono natomiast podział rynku MMO pomiędzy poszczególne tytuły. Niekwestionowanym władcą jest World of Warcraft, skupiający prawie 40% subskrybentów. Obie części Lineage też na brak popularności narzekać nie mogą, jednak do produkcji Blizzarda brakuje im sporo.Na wykresach tych, niestety dokładnie widać, jak popularna jest Star Wars Galaxies. Być może wraz z wymianą Sony na inną firmę LucasArts zastanowi się też nad zmianą polityki (np. cenowej), bo inaczej trudno będzie wypromować tę grę.

KOMENTARZE (0)

Gry

Darth Vader głównym bohaterem nowej gry z Gwiezdnych Wojen

2006-04-18 22:13:00 Gry-OnLine.pl


Swoista lista życzeń na rok 2006, opublikowana w ostatnich dniach Anno Domini 2005 na serwisie TheForce.net i dotycząca m.in. nowych gier spod znaku Star Wars, wydaje się pokrywać z planami firmy LucasArts na przyszłość. Zestawienie uwzględnia bowiem np. pozycję z Darthem Vaderem w roli głównej, a właśnie o takiej dowiedzieliśmy się teraz z artykułu na sieciowej stronie gazety The New York Times.

Autorowi niniejszego tekstu zostały zaprezentowane krótkie fragmenty nadchodzącej gry, mającej przedstawiać historię wspomnianego bohatera. Poznamy zatem zapewne szczegóły, dotyczące przemiany młodego Jedi imieniem Anakin Skywalker w mrocznego Lorda Sithów. Więcej dokładnych informacji odnośnie omawianego produktu uzyskamy najprawdopodobniej w trakcie targów E3 2006, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

KOMENTARZE (26)

Gry

Nie ma licencji na Galaxies

2006-04-11 22:57:00 Roven za www.swg-pl.com

Jak donosi Roven, Sony Online Entertainment wydawca sieciowego RPG Star Wars Galaxies, stracił licencję na grę.
Wcześniejsze kłopoty finansowe i odejście z firmy kilku osób, m.in. Rapha Kostera i Cindy Armstrong doprowadziły do cofnięcia licencji na przez LucasArts. Wygląda na to, że kwestią czasu jest tylko aż prezes SOE John Smedley straci posadę.
Co dalej z SWG?
KOMENTARZE (15)

Gry

Czy będzie Star Wars: Knights of the Old Republic III?

2006-04-06 16:41:00 Gry-OnLine.pl

Ludzie z firmy Obsidian Entertainment kończą teraz drugą część cyklu Neverwinter Nights dla koncernu Atari. Natomiast po premierze owej pozycji developerzy zamierzają zabrać się za nową grę typu cRPG – wspólne przedsięwzięcie z korporacją Sega. Czy jednak na tym kończą się plany ekipy projektantów? Niekoniecznie!

Feargus Urquhart, czyli dyrektor zarządzający kalifornijskiego studia, napomknął w jednym z ostatnich wywiadów o sprawie marki Star Wars: Knights of the Old Republic. Pracownicy Obsidian Entertainment stworzyli przecież drugą odsłonę owej serii i oczywiście chcieliby zająć się również epizodem numer trzy. Według Urguharta odpowiednie rozmowy z korporacją LucasArts rozpoczęto już w sierpniu 2004 roku, czyli sporo przed premierą KotOR II. Jednakże ludzie George’a Lucasa nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w kwestii developingu „trójki”, więc ten jak dotąd nie wystartował. Dalszy los „Rycerzy Starej Republiki” jest zatem ciągle niepewny.

KOMENTARZE (25)
Loading..