TWÓJ KOKPIT
0

Gry

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy na targach E3 2006

2006-05-24 22:02:00 Gry-OnLine.pl

Gra LEGO Star Wars wzbudziła mój podziw i przychylność na długo przed swoją premierą, bo już w 2004 roku, podczas wizyty na targach w Londynie. Dlatego też, z ogromną przyjemnością odwiedziłem w drugim dniu targów E3 stanowisko prasowe koncernu LucasArts, gdzie zaprezentowano mi następczynię tej perełki.

Nie będę się zbytnio rozwlekał nad samą mechaniką rozgrywki oraz nad rozwiązaniami technicznymi i graficznymi, gdyż są dokładnie takie same jak w pierwowzorze. Druga część cyklu powstaje po to, aby pozwolić fanom Gwiezdnych Wojen zobaczyć trzy oryginalne epizody, a tym samym zaoferować im kolejne godziny nieskrępowanej zabawy. Muszę tu wyraźnie podkreślić, że chodzi głównie o rodziców i ich pociechy, które wspólnie – w znakomitym trybie kooperacji – mogą razem spędzać miło czas. Co zatem otrzymujemy, prócz nowej fabuły? Zasadniczo lista nowych cech zamyka się w liczbie „2”.

Na pierwszy rzut oka to niewiele, ale zaręczam, że wystarczy by znacznie wzbogacić doznania. Przechodząc do konkretów, pierwsza nowość to możliwość konstruowania pojazdów z porozrzucanych tu i ówdzie na planszy klocków. Zbudowany wehikuł, jak choćby słynny AT-ST, będzie bardzo pomocny w ukończeniu poziomu na jakim się aktualnie znajdujemy, np. poprzez anihilację szturmowców działami laserowymi zainstalowanymi na pokładzie machiny kroczącej. Sterowanie pojazdem nie jest niczym ograniczone – mamy tu do czynienia z zupełną swobodą, podobnie zresztą jak w przypadku zwykłych ludków LEGO, znajdujących się na ekranie. Muszę szczerze przyznać, że sprawdza się to znakomicie i daje DUŻO frajdy. Na dodatek, kierowani bohaterowie są w stanie dosiadać zwierząt, poruszać się na nich oraz używać ich cech specjalnych (choćby i sporego wzrostu, gdy trzeba dostać się na jedno z pięter wysokiego budynku).

Druga, istotna nowość, to oddanie w ręce grających opcji tworzenia swoich własnych, unikalnych postaci z klocków LEGO. Gotowymi bohaterami można ukończyć trzy podstawowe epizody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz „heros” składał się z głowy Dartha Vadera, tułowia C3PO i nóg Chewiego. Na dodatek gra automatycznie wygeneruje fajną nazwę dla tak skonstruowanej postaci, poprzez zmiksowanie ze sobą imion i pseudonimów źródłowych bohaterów. Całość działa i wygląda świetnie.

Poza tymi dwoma perełkami, twórcy pokusili się również o dodanie poszczególnym postaciom (zaznaczam, grywalnym) znanym z filmów, unikalnych cech, jak kopnięć, uderzeń czy specyficznych zachowań (np. tylko Chewbacca wyrywa ręce, a księżniczka Leia z gracją policzkuje). Do tego dochodzi jeszcze większa ilość sekretów, bonusów itd. Reasumując całkiem udany sequel. Rokuję, iż kilka milionów sprzedanych egzemplarzy to pewnik.

KOMENTARZE (12)

Gry

Star Wars: Empire at War - nowa łata i edytor map już w sieci

2006-05-24 12:11:00 Gry-OnLine.pl


Wielbiciele gry Star Wars: Empire at War nie muszą czekać na premierę oficjalnego dodatku (Forces of Corruption), aby stoczyć bitwy na nowych planszach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników programu, koncern LucasArts opublikował edytor map oraz kolejną łatkę.

Edytor pozwala na konstruowanie map przeznaczonych do bitew naziemnych i kosmicznych. Za pomocą tego użytecznego narzędzia, gracze mogą również modyfikować istniejące plansze. Program oferuje wszystkie rodzaje terenów, a także zawarte w podstawowej edycji gry jednostki, bohaterów i budynki. W zestawie znajdują się również wtyczki do 3D Studio Max, które umożliwiają tworzenie własnych modeli żołnierzy, robotów czy statków kosmicznych. Aby bez przeszkód korzystać z plansz stworzonych za pomocą edytora, musicie zainstalować nową łatę, oznaczoną liczbą 1.04. Patch nie tylko poprawia mniejsze błędy techniczne, ale wprowadza również kilka istotnych zmian dotyczących rozgrywki.


Łatka i edytor map są już dostępne na naszym serwisie, podobnie zresztą, jak masa szczegółowych informacji na temat Star Wars: Empire at War, do których lektury Was serdecznie zapraszamy.

KOMENTARZE (15)

Gry

Gwiezdne Wojny na Nintendo Wii pod znakiem zapytania

2006-05-23 22:53:00 Gry-Online.pl


Czyż unikalny kontroler systemu Wii nie wydaje się znakomitym narzędziem, służącym do wywijania mieczem świetlnym w wirtualnej rzeczywistości? Najwidoczniej myślą tak pracownicy korporacji LucasArts, którzy chcieliby przygotować nową grę spod znaku Star Wars, dedykowaną właśnie nadchodzącej konsoli stacjonarnej ze stajni Nintendo.

Ludzie George'a Lucasa podzielili się swoimi planami z publiką w trakcie pokazu, zorganizowanego w ramach targów E3 2006 w Los Angeles. Demonstracja dotyczyła wprawdzie niezapowiedzianego jeszcze oficjalnie produktu z gwiezdnowojennej rodziny, przeznaczonego dla platformy PlayStation 3 i Xbox 360, ale ekipa projektantów napomknęła też o Wii. Zapewne w najbliższej przyszłości dowiemy się, czy faktycznie będzie nam dane walczyć świetlistym ostrzem przy pomocy żyroskopowego manipulatora.


Oto kolejna informacja z serwisu Gry-Online.pl:

W ubiegłym tygodniu wspominaliśmy o planach stworzenia gry z cyklu Gwiezdne Wojny, w której przyszli posiadacze konsoli Nintendo Wii, mogliby wyrzynać w pień swoich przeciwników za pomocą wirtualnego miecza świetlnego, obsługiwanego przez rewolucyjny kontroler. Mimo, że pomysł to istotnie interesujący, koncern LucasArts raczej nie kwapi się z jego zrealizowaniem.

Redaktorzy serwisu 1Up skontaktowali się z przedstawicielami LucasArts, aby uzyskać oficjalne stanowisko w sprawie wieści, które krążą w Internecie od kilku dni. Niestety, rzecznik koncernu wylał kubeł zimnej wody na głowy wszystkich graczy, oczekujących tego typu produkcji. Przyznał on, że istotnie – LucasArts jest zainteresowany tworzeniem programów rozrywkowych na nowe platformy sprzętowe, ale na razie nie ma żadnych zapowiedzi dotyczących gier na konsolę Nintendo Wii.

Co prawda wypowiedź przedstawiciela koncernu LucasArts nie przekreśla szans na stworzenie programu, pozwalającego na walkę mieczem świetlnym przy użyciu kontrolera nowej konsoli, ale w chwili obecnej stawia ją pod dużym znakiem zapytania.

KOMENTARZE (2)

Gry

Gwiezdnowojenne wydarzenia roku 2007

2006-05-21 23:06:00 StarWars.com i RebelScum.com

Na Hyperspace pojawiła się nowa zapowiedź. Tym razem są to zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w SW w roku 2007, roku 30-lecia. Oczywiście na razie jest to tylko obrazek i nic więcej. Można jedynie domyślac się co on tak naprawdę przedstawia.

Fragment udostępniony za darmo poniżej:
Na RebelScum.com pojawiła się informacja, że może to być zapowiada gra z Darthem Vaderem, a jako dowód wklejono inne konspekty z gry:


KOMENTARZE (8)

Gry

Indiana Jones nowej generacji

2006-05-21 22:25:00 Gry-OnLine.pl

Na ujawnionej wcześniej liście gier, jakie w tym roku zamierza zaprezentować na targach E3 koncern LucasArts, znajduje się nowy produkt z Indianą Jonesem w roli głównej. Przeznaczony na konsole nowej generacji program przyniesie małą rewolucję w kwestiach interaktywnego otoczenia i zachowania bohaterów niezależnych.

Akcja gry, której scenariusz powstał pod dyrektywą George’a Lucasa, przeniesie nas do burzliwego roku 1939. Indiana Jones weźmie udział w fantastycznej przygodzie, która jak zwykle kręci się wokół biblijnych artefaktów. Podróżując po całym świecie, począwszy od dzielnicy Chinatown w San Francisco, na świętych miejscach naszego globu kończąc, archeolog i awanturnik w jednej osobie będzie zmuszony walczyć z wrogiem przy pomocy pięści, bicza i rewolweru oraz układać w całość kolejne elementy układanki, prowadzące do odkrycia wielkiej tajemnicy. W trakcie zabawy spotkacie starych, znanych z filmowej trylogii znajomych, poznacie nowych bohaterów i odwiedzicie sojuszników, rozrzuconych po całym globie.

Indiana Jones 2007 (tytuł roboczy) zachwyca wykorzystaniem nowatorskich technologii, które wysoko podnosią poprzeczkę producentom gier akcji. Najlepszym przykładem jest tu NaturalMotion, czyli zbiór algorytmów odpowiedzialnych za zachowanie bohaterów niezależnych, sterowanych przez CPU. Technologia pozwala postaciom na poruszanie się, działanie, a nawet myślenie w taki sposób, jak robią to ludzie. Gra cały czas śledzi aktualną sytuację i w locie dostosowuje wszystkie reakcje. W przypadku potknięcia się, bohaterowie spróbują natychmiast odzyskać równowagę. Jeśli dana postać spadnie w przepaść, w trakcie lotu wykona ruchy pozwalające na złapanie się krawędzi skał. Każda akcja ma być niepowtarzalna, dlatego powtórna rozgrywka okaże się z pewnością zupełnie inna.

Drugą z technologii wykorzystanych w Indiana Jones 2007 jest Digital Molecular Matter, która została opracowana przez studio Pixelux Entertainment. Przynosi ona niespotykany dotąd realizm w grach kolejnej generacji. Środowisko, w którym poruszać będzie się gracz jest całkowicie interaktywne i reaguje na jego poczynania tak, jak w rzeczywistym świecie. Kruszące się ściany, pękające szkło, kołyszące się rośliny – wszystkie obiekty liczone w czasie rzeczywistym zachowują się piekielnie realistycznie. W pełni interaktywne środowisko przekłada się oczywiście na sposób prowadzenia rozgrywki. W Indiana Jones 2007 elementy otoczenia można zniszczyć – wszystko zależy od użytych środków. Wykorzystując zmieniające się z każdą chwilą warunki oraz zachowanie bohaterów niezależnych, gracz może pozbyć się wrogów w różnorodny sposób – ogranicza go tylko jego inwencja.

Więcej informacji na temat gry Indiana Jones 2007 zaprezentujemy już niebawem – po rozpoczęciu targów E3.

KOMENTARZE (3)

Gry

Forces of Corruption pierwszym dodatkiem do Star Wars: Empire at War

2006-05-17 16:06:00 Gry-Online.pl

Jak donosi serwis Gry-Online.pl:

Star Wars: Empire at War była jedną z najlepiej sprzedających się gier na PC w pierwszym kwartale bieżącego roku. Nic dziwnego, że koncern LucasArts zdecydował się kontynuować opowieść o galaktycznym konflikcie pomiędzy jasną i ciemną stroną Mocy. Pierwszy dodatek do wspomnianego wyżej programu, nosi nazwę Forces of Corruption i podobnie jak w przypadku pierwowzoru, również zostanie wyprodukowany przez studio Petroglyph.

Akcja debiutanckiego rozszerzenia rozpoczyna się tuż po wydarzeniach, jakie miały miejsce w Star Wars: Empire at War. Pierwsza Gwiazda Śmierci – ogromna stacja kosmiczna siejąca terror w galaktyce – została zniszczona przez siły Rebelii. Powstałe w ten sposób zamieszanie postanawia wykorzystać niejaki Tyber Zann, który zamierza stać się największym przestępcą w galaktyce od czasów Jabby Hutta.

Tyber Zann skorzysta z wszelkich środków do rozszerzenia wpływów swojej podziemnej organizacji. Znana z pierwowzoru kradzież funduszy przez Rebeliantów to zaledwie jeden ze sposobów nowych sił na sabotowanie działań pozostałych frakcji. Podziemie potrafi również szpiegować oraz ograniczać produkcję jednostek swoich przeciwników. Kontrolując akcję nową frakcją, pozwolisz przestępcom odnosić spektakularne sukcesy, walcząc zarówno z Rebelią, jak i z Imperium. Zaspokoisz również głód Zanna, któremu marzy się najpotężniejszy statek w całej galaktyce, super-niszczyciel Eclipse.

W rozszerzeniu pojawiły się nowe opcje w walce lądowej. Gracz może dokonać rozbudowy swojej bazy, jak również korzystać z partyzantki w atakach na pozycje wroga. Wszystkie strony konfliktu otrzymały nowe jednostki, m.in. myśliwce B-Wing oraz TIE Interceptor. Darth Vader wydaje rozkazy z ogromnego niszczyciela Executor, natomiast nowa, ulepszona Gwiazda Śmierci jest w stanie likwidować jednym strzałem największe maszyny wroga.

Niestety, nie wiemy na razie, kiedy wspomniany dodatek zadebiutuje na rynku. O rozwoju sytuacji będziemy Was informować na bieżąco.

KOMENTARZE (20)

Gry

Kilka growych newsów

2006-05-09 20:45:00 gry-online.pl

Dodatek do Star Wars: Empire At War w drodze?

Wielbiciele Gwiezdnych Wojen ciągle czekają na łatkę oraz edytor map do gry Star Wars: Empire At War. W dniu wczorajszym Darth Torpid, przedstawiciel studia Petroglyph poinformował, że zarówno patch, jak i narzędzie dla twórców lokacji, pojawią się w sieci już wkrótce.

Pliki muszą zostać doszlifowane, ale zajmie to co najwyżej kilka dni, zatem materiały będziemy mogli pobrać jeszcze przed targami E3. Okazuje się bowiem, że impreza, która w przyszłym tygodniu zawładnie całą branżą elektroniczną, jest ważnym punktem również w tegorocznym planie duetu LucasArts – Petroglyph.Na Electronic Entertainment Expo najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie pierwszy dodatek do Empire At War. Choć pan Torpid nie stwierdził tego otwarcie, to z jego ostatnich wypowiedzi jasno wynika, iż studio, w którym pracuje, zajmuje się tworzeniem rozszerzenia. Na oficjalne oświadczenie prasowe w tej sprawie przyjdzie nam jednakże poczekać jeszcze kilka dni – co najmniej do 10 maja, kiedy to w hali Convention Center rozpocznie się najbardziej elektryzująca wystawa w świecie wirtualnej rozrywki.


LEGO Star Wars II: The Original Trilogy pojawi się też na platformie Xbox 360

Traveller's Tales od kilku miesięcy przygotowuje też LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, czyli sequel bardzo udanego produktu z ubiegłego roku. Właśnie dowiedzieliśmy się, iż lista docelowych platform sprzętowych uległa rozszerzeniu.

Omawiana kontynuacja zostanie udostępniona zatem nie tylko posiadaczom komputerów osobistych klasy PC oraz PlayStation 2, Xbox, GameCube, Game Boy Advance, PlayStation Portable i Nintendo DS, lecz również użytkownikom stacjonarnej konsoli Xbox 360. Premierę tej wersji amerykańska korporacja LucasArts zorganizuje równolegle z pozostałymi, czyli dokładnie 12 września bieżącego roku.

Przypomnijmy, że niniejsza gra przygodowo-zręcznościowa przedstawi przy pomocy charakterystycznych klocków znane sceny z najstarszych filmów, należących do sagi Star Wars - A New Hope (Nowa Nadzieja), The Empire Strikes Back (Imperium kontratakuje) i Return of the Jedi (Powrót Jedi). Ujrzymy więc mnóstwo pamiętnych bohaterów (m.in. Luke Skywalker, Darth Vader i Han Solo), lokacji (np. pustynia na planecie Tatooine) oraz maszyn (transportery AT-AT, myśliwce X-wing etc.).


LucasArts na targach E3

Koncern LucasArts to kolejny producent gier komputerowych, który zdradził swoje plany dotyczące targów E3. Na rozpoczynającej się już jutro imprezie, zobaczymy pięć tytułów promowanych przez istniejącą ponad 25 lat firmę.Pomijając LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, wszystkie zapowiedziane tytuły nie zostały wcześniej ujawnione – LucasArts dobrze chroni swoje produkty przed żądnymi wiedzy dziennikarzami. Dwie gry ze świata Gwiezdnych Wojen, jedna o przygodach Indiany Jonesa i dwa zupełnie nowatorskie projekty – tego właśnie możemy oczekiwać w najbliższej przyszłości po tej firmie.

Obserwując zaprezentowaną listę można dojść do słusznego wniosku, że LucasArts coraz bardziej koncentruje się na produkcji gier konsolowych. Tylko jedna gra zostanie wydana wyłącznie na PC i jest nią pierwszy, oficjalny dodatek do Star Wars: Empire at War. Gdyby nie kolejna, multi-platformowa odsłona LEGO Star Wars, posiadacze „blaszaków” mieliby duże powody do narzekań.

Poniżej znajdziecie listę wszystkich gier, jakie zamierza pokazać LucasArts podczas tegorocznych targów E3. W nawiasie podano docelowe platformy sprzętowe:

Indiana Jones 2007 (PS3, 360)
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (XBX, 360, PS2, PSP, GCN, PC, NDS, GBA)
Star Wars: Empire at War – Forces of Corruption (PC)
Thrillville (PS2, XBX, PSP)
Traxion (PSP)

KOMENTARZE (0)
Loading..