TWÓJ KOKPIT
0

Gry

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy – data premiery w Polsce

2006-08-27 21:18:00 FiliaesFrog za LucasArts.com

Na łamach strony LucasArts.com zaprezentowano opakowania gry LEGO Star Wars II, której premiera została zapowiedziana na 12 września tego roku. Produkt ma się ukazać na następujące platformy:

Jak narazie nie wiadomo, czy produkt ten ukaże się w Polsce w dniu światowej premiery (12.IX.2006), ponieważ na stronie polskiego wydawcy gier spod znaku Star Wars - firmie LEM, można przeczytać, że przewidywana data premiery to 19 września.
KOMENTARZE (13)

Gry

Nowa gra na trzydzieste urodziny filmu Gwiezdne Wojny

2006-08-25 22:44:00 Gry-OnLine.pl


Przypadająca w przyszłym roku trzydziesta rocznica premiery filmu Star Wars zostanie uczczona poprzez wydanie gry komputerowej – donosi Wall Street Journal. Będzie to jednak produkt dla fanów filmu specjalny, gdyż skupi się wokół wydarzeń jakie miały miejsce pomiędzy trzecim a czwartym epizodem gwiezdnej sagi.

Jest więcej niż pewne, że produkcja gry nie będzie wewnętrzną sprawą firmy LucasArts. W przedsięwzięcie zaangażuje się bowiem całe imperium George’a Lucasa. Już teraz wiadomo, że wydanie programu poprzedzi ogromna kampania reklamowa – zarówno w prasie, jak i w telewizji. Przy każdej okazji podkreślane będzie, że mamy do czynienia z okrągłą rocznicą, co z pewnością pomoże grze w sprzedaży. Wraz z wydaniem programu ruszy też akcja związana ze sprzedażą oficjalnych figurek, nawiązujących do postaci i wehikułów występujących w nowym produkcie elektroniczno-rozrywkowym. Przedsięwzięciem tym zajmie się długoletni partner koncernu Lucasfilm Ltd., firma Hasbro Inc.

Co jednak dla fanów najważniejsze, program skupi się na wydarzeniach, jakie miały miejsce w czasach między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją. Prezes firmy LucasArts – Jim Ward – już teraz zapowiada, że nowy produkt pomoże wypełnić lukę w fabule. Oznacza to, że będziemy w nim świadkiem twardych rządów Galaktycznego Imperium oraz rośnięcągo w siłę Sojuszu Rebelii. Niewykluczone, że gra zawierać będzie wątek związany z dziećmi Anakina Skylwakera, które odgrywają wielką rolę w dalszych epizodach gwiezdnej sagi.


Na łamach Bastionu informowaliśmy już o konceptach z nadchodzącej gry na trzydziestolecie Gwiezdnych Wojen. Zapraszamy w to miejsce >>>.
KOMENTARZE (16)

Gry

Więcej gier z klockami LEGO w roli głównej?

2006-08-22 22:38:00 Gry-OnLine.pl

LEGO Star Wars: The Original Trilogy prawdopodobnie nie będzie ostatnią grą firmy Traveller’s Tales, w której pokierujemy charakterystycznymi ludzikami, zbudowanymi za pomocą najpopularniejszych klocków świata.

W wywiadzie udzielonym czasopismu PC Zone, Jonathan Smith z Traveller’s Tales zapowiedział, że jego firma ma plany związane z produkcją kolejnych gier z nazwą LEGO w tytule. Aby tego dokonać, konieczne będzie jednak uzyskanie nowej licencji. Nie wiadomo czy twórcy gry podejmą dalszą współpracę z koncernem LucasArts. Gdyby tak się stało, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejnym bohaterem zbudowanym z klocków byłby Indiana Jones. Wielu graczy z pewnością ucieszyłaby taka informacja.

Aktualnie Traveller’s Tales opracowuje drugą odsłonę cyklu LEGO Star Wars, która na rynku pojawi się we wrześniu bieżącego roku. Czy firmie uda się kontynuować serię niezwykle popularnych gier, przekonamy się już w niedalekiej przyszłości.

KOMENTARZE (4)

Gry

Zdjęcia ze Star Wars: Lethal Alliance

2006-08-20 22:21:00 Gry-OnLine.pl

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi nowej gry Star Wars: Lethal Alliance. Poniżej prezentujemy mały artykuł wraz ze zdjęciami z serwisu Gry-OnLine.pl, który zawiera kilka nowych informacji.

Na święta Bożego Narodzenia otrzymamy kolejną grę z cyklu Gwiezdne Wojny – zapowiedział wczoraj koncern Ubisoft. Program o nazwie Star Wars: Lethal Alliance zostanie przygotowany z myślą o konsolach Nintendo DS i PlayStation Portable (PSP) i będzie to zarazem pierwszy tytuł nawiązujący do świata wykreowanego przez George’a Lucasa, który zagości wyłącznie na wspomnianych wyżej handheldach.Fabuła gry „Star Wars: Lethal Alliance” będzie się koncentrować wokół pierwszej Gwiazdy Śmierci, co oznacza, że akcja zostanie umieszczona pomiędzy trzecim, a czwartym epizodem filmowej sagi. Główną bohaterką programu jest pochodząca z Ryloth Rianna Saren, której towarzyszy wierny droid Zeeo. Wynajęta przez Sojusz kobieta, podejmuje się niezwykle trudnej misji: wykradnięcia planów stacji kosmicznej, zniszczonej – jak pamiętamy – przez Luke’a Skywalkera w Nowej Nadziei.Podczas rozgrywki skorzystamy z unikatowych zdolności obu postaci. Tam gdzie nie poradzi sobie doskonale wyszkolona Rianna, do akcji wkroczy robot. W trakcie zabawy spotkamy wiele znanych postaci z uniwersum Star Wars, m.in. Bobę Fetta, księżniczkę Leię czy Dartha Vadera. Swoje pięć minut będzie mieć również Kyle Katarn, którego nie trzeba przedstawiać wielbicielom cyklu Jedi Knight. Swoją drogą, mamy tu do czynienia z interesującą ciekawostką. To właśnie wynajęty przez Rebeliantów Katarn ukradł plany Gwiazdy Śmierci w opublikowanej w 1994 roku grze Dark Forces. Miejmy nadzieję, że twórcy programu zdołają wykorzystać ten fakt, aby powiązać oba programy.

Produkcją gry zajmuje się nie jedno, ale dwa studia. Wersja na PSP zostanie stworzona przez Ubisoft Montreal, natomiast edycję na Nintendo DS. przygotuje Casablanca Studios. Program będzie dopracowany w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać możliwości obu platform...

KOMENTARZE (15)

Gry

Lethal Alliance zapowiedziane

2006-08-20 00:17:00 Gram.pl

Gram.pl donosi:

Dotychczas w produkcjach na konsole Sony PlayStation Portable oraz Nintendo DS uniwersum Gwiezdnych Wojen było poniekąd pomijane. Zmieni się to już wkrótce dzięki jednej z najnowszych gier Ubisoftu - Star Wars: Lethal Alliance.

Produkcja, zapowiedziana na grudzień tego roku, opowie historię umiejscowioną między trzecią i czwartą częścią Gwiezdnej Sagi (Epizod III: Zemsta Sithów oraz Epizod IV: Nowa Nadzieja). Jej bohaterką będzie Rianna Saren - najemnik Rebeliantów podróżujący z mechanicznym towarzyszem. Celem duetu będzie odkrycie planów Imperium co do budowy i ukończenia Gwiazdy Śmierci.

Dzięki pomocy LucasArts, Ubisoft stworzył grę akcji dokładnie oddającą klimat świata Gwiezdnych Wojen i mrocznych czasów, jakie nastały po proklamowaniu Galaktycznego Imperium. Głównym zadaniem graczy będzie umiejętne wykorzystanie zarówno bitewnych zdolności Rianny, jak i defensywno-złodziejskich umiejętności jej towarzysza.

Podczas zabawy napotkać będzie można wiele postaci znanych z filmów i gier, w tym księżniczkę Leię, Bobę Fetta oraz Kyle'a Katarna. Nie zabraknie też samego Darth Vadera i jego astmatycznego oddechu! Co ważne, Star Wars: Lethal Alliance pozwoli także na zabawę w trybie multiplayer.

KOMENTARZE (18)

Gry

Star Wars na targach Games Convention 2006

2006-08-13 18:07:00 gry-online.pl

Gwiezdnowojenny trailer, zaprezentowany w trakcie minionych targów E3 2006 i później dostępny w Internecie, wzbudził spore zainteresowanie. Film pokazywał bowiem pewien zarys koncepcji, która najprawdopodobniej zostanie wykorzystana w nowej grze spod znaku Star Wars. Korporacja Activision poinformowała właśnie, że podczas lipskich targów Games Convention 2006 zobaczymy znacznie więcej.

Wspomniana firma razem z przedstawicielami LucasArts zamierza pokazać w Niemczech nie tylko trailer, ale także technologiczną demonstrację w ramach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Będzie ona interaktywna, a bazową platformą ma być konsola Xbox 360. Szykuje się zatem prawdziwa gratka – przede wszystkim dla entuzjastów kosmicznej sagi George'a Lucasa.

Ponieważ do rozpoczęcia lipskich targów elektroniczno-rozrywkowych pozostało już niewiele czasu, przypominamy Szanownym Czytelnikom o naszym serwisie, poświęconym tej imprezie. Pełnoletni abonenci MayClub mogą do 13 sierpnia zgłosić chęć udziału w losowaniu darmowych wyjazdów na Games Convention 2006.

KOMENTARZE (1)

Gry

Demo gry LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

2006-08-07 22:50:00 GamerShell.com i Gry-Online.pl

Na łamach strony GamerShell.com pojawiło się demo oczekiwanej gry LEGO Star Wars II: The Original Trilogy. Premiera tej pozycji, jest przewidziana na początek września tego roku.
Demo, spakowane w pliku zip o wielkości 437 MB, możecie pobrać tutaj >>>. Wersja demonstracyjna gry pojawi się niebawem na FTP Gry-Online.pl. Zdjęcie z gry możecie zobaczyć tutaj >>>

Za Gry-Online.pl:

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy jest kontynuacją jednego z najlepiej wykonanych produktów elektroniczno-rozrywkowych 2005 roku, którego spektakularny sukces był dla wielu dość sporym zaskoczeniem z uwagi chociażby na często wiązaną z grami spod znaku Gwiezdnych Wojen przeciętność. Dziełu studia Traveller’s Tales udało się jednak przełamać niekorzystną rynkową tendencję i zyskać uznanie klientów w każdym wieku. Słynny duński wytwórca plastikowych klocków, zachęcony komercyjnym triumfem LSW, postanowił jeszcze raz udzielić licencji wspomnianej brytyjskiej firmie i właśnie w ten sposób powstała „dwójka”...
KOMENTARZE (12)
Loading..