TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Lego Star Wars II wielkim sukcesem

2006-09-23 13:48:00 Onet.pl

Jak donosi Onet.pl:
"Czy ktoś spodziewał się, że gra Lego Star Wars II: The Original Trilogy odniesie sukces? Zapewne tylko jej wydawca, firma LucasArts.

Jak się okazało, dzieło firmy Traveller's Tales przyciąga graczy jak magnes. Tytuł ukazał się na świecie 12 września tego roku i w ciągu pierwszego tygodnia zanotował sprzedaż 1.1 miliona kopii.

To niewątpliwy sukces dla wydawcy, a przyczynił się dni niego zapewne pomysł, by wydać grę na praktycznie wszystkie działające obecnie platformy, łącznie z konsolkami przenośnymi."

Oryginalnego newsa o wynikach sprzedaży Lego Star Wars II: The Original Trilogy można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (22)

Gry

Games for Windows w praktyce, czyli LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

2006-09-19 22:47:00 gry-online.pl

Opakowania gier konsolowych projektowane są według określonego standardu, natomiast wygląd pudełek pecetowych zależał jak dotąd od widzimisię wydawców. Uporządkowania tego komputerowego nieładu podjęła się właśnie korporacja Microsoft w ramach kampanii Games for Windows, mającej promować okienkowy system operacyjny w świecie elektronicznej rozrywki.

Dwoma pierwszymi przykładami standaryzowanych pudełek pecetowych są opakowania LEGO Star Wars II: The Original Trilogy oraz Company of Heroes. Jednakże pod pojęciem Games for Windows kryje się dużo więcej, gdyż każda gra spod tego znaku musi przystawać do odgórnie określonych norm – tj. cechować się prostym systemem instalacji, wykazywać pełną kompatybilność z Windows Vista i posiadać oznaczenie kategorii wiekowej według ESRB.

Ponadto zarówno obecne, jak i przyszłe gry z omawianej linii mają bezproblemowo obsługiwać kontroler konsoli Xbox 360 (oczywiście jeśli dany program pozwala na wykorzystanie pada). Nie będzie również kłopotów z zabawą w trybie szerokoekranowym i kompatybilnością z 64-bitowymi wersjami "Okienek". Zatem jeśli konkretna gra nie spełni powyższych wymagań, nie ma szans na dołączenie do rodziny Games for Windows.

KOMENTARZE (0)

Gry

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy debiutuje na rynku!

2006-09-16 20:13:00 Gry-Online.pl

Ogromna popularność gry LEGO Star Wars: The Video Game zaskoczyła wszystkich, łącznie z jej twórcami. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 1.8 miliona kopii programu, a dotyczy to wyłącznie wersji na konsole stacjonarne. Już wkrótce dowiemy się, jak na rynku elektronicznej rozrywki poradzi sobie druga odsłona cyklu. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy miała swoją oficjalną premierę 12 września.

Program został już zrecenzowany przez liczące się zachodnie magazyny. Najlepiej wypadła wersja na konsolę PlayStation 2 (średnia ocen według serwisu GameRankings – 87.3%), najgorzej natomiast edycja na PlayStation Portable (82.3%). W wyrobieniu swojej opinii o LEGO Star Wars II: The Original Trilogy pomoże Wam z pewnością oficjalne demo, które jest już dostępne na łamach naszego serwisu.

Gra została wydana równocześnie na rynku amerykańskim i europejskim, na następujących platformach sprzętowych: PC, Xbox, Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation Portable (PSP), GameCube, Game Boy Advance oraz Nintendo DS. Za polską premierę odpowiada firma Licomp Empik Multimedia. Obiecuje ona, że PeCetowa edycja programu trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Trzymamy za słowo!

KOMENTARZE (19)
Loading..