TWÓJ KOKPIT
0

Gry

KOTOR Online?

2007-10-30 18:29:00

Kolejna plotka o grze Knights of the Old Republic w wersji MMO

Interesujące wieści dotyczące tajemniczej gry z gatunku MMORPG, nad którą pracuje firma BioWare, przyniósł dziś internetowy serwis Primotech. Redaktorzy tej witryny utrzymują, że akcja nowego produktu rozgrywać będzie się w uniwersum Gwiezdnych Wojen, w czasie istnienia Starej Republiki.

Zaprezentowana na wspomnianej wyżej witrynie plotka nie jest pierwszą, która mówi o grze Knights of the Old Republic w konwencji MMO. Identyczną wiadomość zaprezentował kilka miesięcy temu amerykański magazyn Electronic Gaming Monthly. Redaktorzy serwisu Primotech powołują się na źródło zbliżone do firmy BioWare, które – tradycyjnie – jest całkowicie anonimowe. Rewelacje te trzeba zatem traktować z przymrużeniem oka.

Nowa gra powstaje w studiu w Austin, które zostało założone rok temu. Zespołem dowodzi James Ohlen, który brał udział w produkcji takich gier, jak Neverwinter Nights czy właśnie Knights of the Old Republic.


Firmy BioWare oraz LucasArts podpisują porozumienie - MMORPG w uniwersum Star Wars w drodze?

Nie dalej, jak dwa tygodnie temu, ekscytowaliśmy się elektryzującą wiadomością, wedle której koncern Electronic Arts wszedł w posiadanie grupy VG Holding, współtworzonej przez dwa niezależne względem siebie studia: Pandemic oraz BioWare. Wówczas to na sile przybrały informacje o tajemniczej produkcji MMORPG, nad którą od dłuższego czasu pracuje drugi z wymienionych podmiotów. Nieco później zostały one dodatkowo wzmocnione porcją plotek, sugerujących powstanie MMO osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Istnieją spore szanse na to, że znalazło się w nich ziarnko prawdy.

Takie rozwiązanie sugerują ostatnie wieści nabiegające do nas z siedzib firm BioWare oraz... LucasArts. W opublikowanym dzisiaj specjalnym oświadczeniu prasowym czytamy, że zdecydowały się one na podpisanie umowy wydawniczej. Jej wynikiem ma być ukończenie oraz wydanie innowacyjnego produktu, który „przekroczy znane nam do tej pory granice rynku elektronicznej rozrywki”. Czy przedstawione dane dotyczą owej tajemniczej MMORPG? Wszelkie szczegóły na temat nowego dzieła BioWare poznamy już niedługo. Z notki prasowej można nawet wywnioskować, że być może dojdzie do tego w ciągu kilku najbliższych dni.

KOMENTARZE (0)
Loading..