TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Star Wars: TOR

2008-10-27 15:05:10 Gry-online

Na największej polskiej stronie poświęconej grom komputerowym (Gry-online) można już znaleźć zebrane informacje o tworzonej teraz grze Star Wars : The Old Republic.

Na oficjalnej stronie gry nie ma jeszcze napisane kiedy ma nastąpić premiera, lecz na Gry-online mamy informacje iż ma się okazać w 2010 r.

O to co piszą redaktorzy strony zapytani o tą datę:

Przeanalizowaliśmy cykl produkcyjny i datę rozpoczęcia prac, jak również uwarunkowania rynkowe i daty innych premier i wyszło nam 2010 rok. Nie jest to informacja w żadne sposób potwierdzona oficjalnie.

Portal już wiele razy przewidział z ogromną dokładnością przyszłe premiery, tak więc jeżeli nie będzie opóźnień to nową grę osadzoną w realiach Star Wars dane nam będzie zobaczyć już za dwa lata.

Co jeszcze ciekawe na wielu serwisach poświęconych Star Wars krążą plotki o nowej książce która ma zostać wydana 24 listopada 2009 r. Ma być ona powiązana z grą jakąś grą z serii Gwiezdne Wojny.

Sue Rostoni zapytana o to czy książka łączy się w jakiś sposób ze Star Wars : TOR, odpowiada:

"Jest na to pewna szansa. Istnieje również szansa na to, iż jest ona powiązana z inną tajemniczą grą gwiezdnowojenną."

Tak więc wędrówka po Nieznanych Regionach Jedi Exile i Revana może zostać wyjaśniona w nadchodzącej książce. Chyba że LucasArts tworzy całkowicie nowy tajny projekt.
KOMENTARZE (18)

Gry

''Lightsaber Duels'' Launch Trailer

2008-10-25 00:59:54 oficjalna

Oficjalna oraz strona LucasArts zamieściły nowy trailer The Clone Wars: Lightsaber Duels, który nosi miano launch traileru. Zapowiedź trwa niecałe 80 sekund i świetnie pokazuje, jak mogą wyglądać pojedynki na miecze świetlne fanów przy użyciu wiilotów. Gra zostanie wydana tylko na jedną platformę – Nintendo Wii. Prowadzenie rozgrywki w „Lightsaber Duels” sprawi nam z pewnością wiele radości. Każdy fan marzy przecież stoczeniu walki na miecze świetlne. Dzięki grze i Wii te marzenia mogą się po części spełnić. Najnowszy zwiastun „The Clone Wars: Lightsaber Duels” poniżej. Możecie go także oglądnąć w tym, lub tym miejscu.„The Clone Wars: Lightsaber Duels” oraz „The Clone Wars: Jedi Alliance” pojawią się w sprzedaży 11 listopada.
KOMENTARZE (7)

Gry

Wokół TFU

2008-10-23 18:57:00 gry-online.pl

Książka i komiks Star Wars: The Force Unleashed pojawią się w sklepach na miesiąc przed premierą gry

Pod koniec sierpnia czeka nas zalew produktów związanych z premierą gry Star Wars: The Force Unleashed.

Gwiezdne Wojny są tak popularną marką, że oprócz filmów kinowych doskonale dają sobie radę również w innych segmentach rynku. Mamy więc gry komputerowe i video, seriale telewizyjne (w tym planowany jeden aktorski), figurki, modele, gadżety, a przede wszystkim książki i komiksy.

Wiemy, że The Force Unleashed będzie całkowicie oficjalną historią, której fabuła wypełni lukę pomiędzy trzecim a czwartym filmowym epizodem. Podobnie więc jak to było przed kilkoma laty w przypadku Shadows of the Empire, pojawi się zarówno komiks ukazujący przygody ucznia Vadera, jak i nowelizacja, której autorem będzie Sean Williams.

Miejmy nadzieję, że oba produkty trafią również na polski rynek, który jeśli chodzi o starwarsowe książki ma się przecież całkiem nieźle. Poniżej zdjęcie okładki wersji amerykańskiej.

Termin premiery Star Wars: The Force Unleashed został ustalony na 19 września. Gra ukaże się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation Portable, Nintendo Wii i Nintendo DS.
Będą dodatki do Star Wars The Force Unleashed

Star Wars: The Force Unleashed niemal bez wysiłku uzyskało miano najszybciej sprzedającej się produkcji osadzonej w realiach uniwersum Gwiezdnych Wojen. Nie dziwi więc fakt, że twórcy, firma LucasArts, zdecydowali się na szybkie wykorzystanie sytuacji i zapowiedzieli opublikowanie w sieci dwóch, najpewniej płatnych rozszerzeń, dzięki którym będą w stanie zarobić na swej złotej kurze kilka dodatkowych dolarów.W skład pierwszego dodatku wejdą cztery nowe, grywalne postaci. Będą nimi Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ki-Adi-Mundi oraz Kit Fisto. Twórcy gry zapewniają, że powyższy zestaw powstał w wyniku konsultacji z fanami (choć dwaj ostatni bohaterowie trafią do gry na wyraźne życzenie samych autorów The Force Unleashed). Jego premiera nastąpi jeszcze w tym miesiącu.Drugie rozszerzenie trafi do sieci pod koniec roku i zaoferuje nam nowy poziom, poszerzający historię przedstawioną za sprawą głównej kampanii dla pojedynczego gracza (będziemy mogli poznać dokładniej przeszłość ucznia Dartha Vadera). Akcja rozegra się wewnątrz Świątyni Jedi, na planecie Coruscant. Lokacja będzie mieć rozmiar porównywalny z wielkością poziomu osadzonego w Cloud City.

Misja miała trafić do podstawowej wersji gry, jednakże deweloperzy nie zdążyli tego dokonać. Udało się to jedynie w przypadku wersji na PS2, PSP i Wii, gdzie ów poziom został umieszczony w zmodyfikowanej formie. Oprócz niej autorzy zaprojektowali jeszcze siedem innych lokacji, które koniec końców nie trafiły do pełnej wersji dzieła w wydaniu dla Xbox 360 i PlayStation 3. Bardzo możliwe, że w przyszłości także one ujrzą światło dzienne w postaci dodatków.


PC Gaming Alliance daje klapsa LucasArts

Randy Stude, prezes PC Gaming Alliance, dosłownie „zjechał” LucasArts za to, że Star Wars: The Force Unleashed – najszybciej sprzedająca się gra tego wydawcy i wielki hit ostatnich tygodni - nie zostaje wypuszczona w wersji na komputery osobiste.

Część z Was pewnie zastanawia się teraz, „co to w ogóle jest to PC Gaming Alliance”? Otóż PCGA jest organizacją non-profit, ukierunkowaną na rozwój i promowanie elektronicznej rozgrywki (a konkretnie gier) na platformie PC. W jej skład wchodzą czołowi gracze rynku IT, m.in. AMD, Intel, Dell, Microsoft czy Nvidia, a także Activision, Epic Games i wielu innych.W wywiadzie dla serwisu VideoGamer, Randy Stude powiedział dość dosadnie, co myśli o stanowisku LucasArts w kwestii Star Wars: The Force Unleashed, czyli nie wypuszczaniu gry na pecety ze względu na zbyt duże zróżnicowanie mocy sprzętu wśród graczy (informowaliśmy Was już o tej wypowiedzi w maju tego roku). Według niego, taka wypowiedź świadczy o „niedokształceniu”: „W przeciągu ostatnich kilku lat sprzedano przynajmniej 100 milionów komputerów, które mają możliwości Xboksa 360 albo nawet większe. Twierdzenie, że nie istnieje wystarczająca liczba potencjalnych graczy i przeniesienie gry na PC zainteresuje tylko wąską grupę entuzjastów, jest niedorzeczne.” Dodał, że LucasArts robi bardzo dobre pozycje na konsole Wii, X360 i PS3, nie widzi zatem powodu, aby nie mogło podobnie działać na rynku PC.

Oberwało się jednak jakości gier, jakie zostają wypuszczane właśnie na tę platformę: „LucasArts od dawna nie zrobił dobrej gry na PC. To moja opinia [...] ale uważam, że ostatnim dobrym tytułem był prawdopodobnie Jedi Knight 2 [2002 rok, przyp. red.] i nawet ostatnie jego gry strategiczne nie są zbyt dobre.”Jak widać, nie tylko gracze sfrustrowani są sytuacją związaną z The Force Unleashed i nie ma się co z resztą dziwić. Tłumaczenia zaprezentowane w maju przez producenta gry przywołują wspomnienia o wymówkach stosowanych we wczesnych klasach podstawówki i – w zapewne nie tylko mojej opinii – są wręcz śmieszne. Czy LucasArts jakoś wreszcie zareaguje? Nie wiadomo, ale jeśli tak – na pewno damy Wam o tym znać.

KOMENTARZE (0)

Gry

Star Wars: The Old Republic - oficjalna zapowiedź

2008-10-22 02:10:50 StarWars.com

Od dziś to już oficjalne. LucasArts i BioWare ogłosiły powstanie nowej masowej gry sieciowej opartej na fabule, przeznaczonej na PC, pod tytułem "Star Wars: The Old Republic". Gra ma reprezentować innowacyjne podejście do interaktywnej rozrywki, zawierać będzie wciągającą fabułę, dynamiczne pojedynki i inteligentnych bohaterów pobocznych.


W grze "Star Wars: The Old Republic" gracze będą mogli odkrywać epokę tysiące lat przed narodzinami Dartha Vadera, kiedy wojna między Starą Republiką, a Imperium Sithów podzieliła całą galaktykę. Gracze będą mogli grać jako Jedi, Sith, albo setki innych klasycznych charakterów z Gwiezdnych Wojen, tworząc ich osobistą historię i wyznaczając ich przyszłość ku Ciemnej, lub Jasnej stronie Mocy. Podczas gry użytkownicy będą zaprzyjaźniali się z odważnymi towarzyszami podróży, którzy będą pomagali im w walce, albo będą ich zdradzali, w zależności od wcześniejszych decyzji gracza. Ponadto uczestnicy będą mogli połączyć siły aby pokonać wrogów i podjąć niezwykłe wyzwania.

"Star Wars: Knights of the Old Republic" jest jedną z najlepiej ocenianych gier w historii LucasArts, oraz wybitnym przykładem na wspaniałe dziedzictwo interaktywnego opowiadania historii w tej firmie" opowiada Darrell Rodriguez, szef LucasArts, "Od długiego czasu chcieliśmy powrócić do tej serii gier i czuliśmy, że najlepszym sposobem na kontynuację tej drogi będzie stworzenie wirtualnego świata, który da milionom ludzi na całym świecie możliwość wspólnej rozgrywki. Wiedzieliśmy, że twórcy, którzy potrafiliby stworzyć odpowiednią dla naszych potrzeb historię znajdują się w BioWare."

"Tradycyjnie gry typu MMO opierały się na trzech filarach: walce, odkrywaniu świata i rozwijaniu postaci" – mówi Ray Muzyka główny dyrektor BioWare, w "SW: The Old Republic" będziemy łączyć doświadczenie w opowiadaniu niezwykłych historii BioWare, oraz wspaniałe podstawy z Lucasfilm, dodając do rozgrywki czwarty filar – historię. Jednocześnie wciąż będziemy dostarczać wszystkie najpotrzebniejsze elementy potrzebne do rozgrywki podstawowych trzech filarów masowej gry sieciowej. Co więcej gra "Star Wars: The Old Republic" dzieje się w bardzo ekscytującym i dynamicznym okresie uniwersum Gwiezdnych Wojen ". O szczegółach opowiada Greg Zeschuk wiceszef BioWare: gra dzieje się około 300 lat po wydarzeniach z gier KotOR, czyli w czasach, które dotąd w ogóle nie były odkryte. BioWare dostało szansę na rozwój historii Gwiezdnych Wojen, oraz stworzyło wybitną narrację, która dawała radość graczom, bez względu na ich styl gry. Naszym obecnym celem jest zaoferowanie graczom przyjemności z rozgrywki, która będzie łączyć tradycyjne elementy MMO, oraz innowacyjne podejście do fabuły i rozwoju postaci".

Nie ma w tej chwili podanej daty premiery gry, ale pojawiła się oficjalna strona internetowa na której odnaleźć można już pierwsze szczegóły dotyczące galaktyki, którą ujrzymy w "Star Wars: The Old Republic".

Temat na forum.
KOMENTARZE (56)

Gry

Siostry Nocy z ''Jedi Alliance''

2008-10-20 22:50:12 TheForce.Net

Jak się okazuje głównymi przeciwniczkami rycerzy Jedi w grze „Jedi Alliance” będą Siostry Nocy z Dathomiry. Sai Sircu i Yansu Grjak – ich mroczne przywódczynie - konspirują z hrabią Dooku by pomóc mu w niszczeniu Zakonu. Za złowieszczymi siostrami stoją całe legiony użytkowniczek Ciemnej Strony Mocy. Serwis IGN opublikował kilka konceptów artystycznych z „Jedi Alliance”, które przedstawiają właśnie Siostry Nocy. Na pierwszym z nich Sai Sircu i Yansu Grjak, głowne anty bohaterki gry, poniżej ich służki.Na deser krótki fragment z gry „The Clone Wars: Jedi Alliance”:Gra ukaże się w sprzedaży 11 listopada. Będzie ona dostępna tylko na konsole Nintendo DS. Trailery gry znajdziecie: tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (20)

Gry

Drugi trailer ''Jedi Alliance''

2008-10-19 15:31:44 ICO

Serwsi GameTrailers zamieścił drugi trailer gry The Clone Wars: Jedi Alliance. O pierwszej filmowej zapowiedzi możecie przeczytać w tym newsie. Gra zostanie wydana przez LucasArts na konsolę Nintendo DS. Sam trailer zawiera kuse fragmenty z filmu i serialu „Wojny Klonów”. W odróżnieniu od pierwszego zwiastunu jest on o wiele dłuższy i prezentuje bardziej precyzyjnie jak będzie wyglądać rozgrywka. Co ciekawe wiemy z kim przyjdzie nam stoczyć pojedynki w grze. Poza standardowymi sługami Sithów w postaci Asajj Ventress i generała Greviousa, będziemy walczyć także z siostrami nocy z Danthomiry. Na naszych bohaterów czekają też inne niebezpieczeństwa Galaktyki: przepaście, pułapki oraz dzikie bestie.Przypomnijmy, że „Jedi Alliance” wraz z inną grą „The Clone Wars”: „Lightsaber Duels” ukażę się w sklepach 11 listopada.

KOMENTARZE (8)

Gry

Plotki na temat ''Battlefront III''

2008-10-13 21:23:43 EUCantina

Battlefront III – kontynuacja słynnej gry Star Wars będzie miała swoją premierę w 2009 roku. Tyle wiemy od dłuższego czasu. Z czasem jednak w około tego tajemniczego tytułu krąży coraz więcej plotek. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że nad wersją Battlefronta III na konsole Wii pracuje brytyjskie Free Radiacal. Nie wykluczano wtedy wydania gry także na inne konsole.

Dzisiejszego dnia serwis PALGN podał, że 2 października Battlefront III w wersji na Nintendo DS dostał kategorię PG, nadaną mu przez australijskie biuro do spraw klasyfikacji filmu i literatury. Na Antypodach w grę zatem będzie można pograć za pozwoleniem rodziców. Dla nas jest to jednak jasna wskazówka, że lista konsol, na których gra zostanie wydana, systematycznie się powiększa. Z czasem dowiemy się więcej na temat platform Battlefronta III i samej gry, o której jest na razie bardzo cicho.Więcej o poprzednich częściach Battlefronta III możecie poczytać w poniższych artykułach:
 • Battlefront
 • Battlefront II


  KOMENTARZE (20)
 • Gry

  "The Wait is Over"

  2008-10-08 16:56:18 Outerrim.pl

  Nasi koledzy z Outerrim znaleźli ciekawy news na stronie EU Cantina.net

  Jest tam napisane coś ciekawego na temat nowej gry firmy LucasArts. Chyba każdy się domyśla że chodzi o KotORa : MMO. Dowiadujemy się z tego portalu że zaprezentowanie nowej części wielokrotnie nagradzanej gry RPG nastąpi już 21.10.08!

  "the official unveiling of the game that’s been rumored about for years,”

  "Oficjalne ukazanie się gry o której chodzą plotki od lat."

  Takie zdanie towarzyszy pocztówce którą rozsyła siedziba LucasArtsu w San Francisco. Możecie ją zobaczyć poniżej.

  KOMENTARZE (21)

  Gry

  KotOR MMO nadchodzi!

  2008-10-02 23:47:37 EUCantina

  Serwis poświęcony grom komputerowym - CVG - podał dzisiaj do informacji, że w ciągu najbliższych kilku tygodni gra Knights of the Old Republic MMO ujrzy światło dzienne. Przypuszczalny termin pierwszej zapowiedzi kontynuacji kultowego gwiezdnowojennego RPG to maksymalnie 30 dni. Podobno prace LucasArts i BioWare nad tą pozycją są już na tyle zaawansowane, że można światu „pokazać twarz” nowego KotORa. Premiera gry miałaby się odbyć w pierwszej połowie 2009 roku. Jest to z pewnością bardzo radosna informacja dla wszystkich fanów Ery Rycerzy Starej Republiki i gier typu MMO.

  Przypomnijmy, że skrót MMO oznacza: massively multiplayer online, czyli masowa gra internetowa.
  O tym jakie jest wasze nastawienie do tej nowej pozycji możecie porozmawiać na forum w tym miejscu. O wszelkich nowych informacjach na temat KotORa MMO postaramy się was poinformować jak najszybciej. Do tego czasu pozostaje nam tylko cierpliwie czekać.
  KOMENTARZE (37)
  Loading..