TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Najnowsze wieści o Battlefront III

2008-12-30 19:52:14 EUCantina

Jakiś czas temu świat gier obiegła wiadomość, że brytyjskie studio Free Radiacal zostało zrestrukturyzowane. Owa firma zajmowała się produkcją Star Wars: Battlefront III. Na szczęście sam projekt nie był zagrożony, a prace nad nim zostały szybko przeniesione do studia Rebellion.

Dzisiejszego dnia były pracownik Free Radiacal - Richard Smith zamieścił na swoim blogu kilka renderów z trzeciego Battlefronta. W dużej mierze przedstawiają one Hana Solo i nową postać – łowczyni nagród Sahre, a także innych bohaterów jakich w grze będziemy mogli spotkać, bądź zagrać nimi.Jest spora szansa na to, że gra ujrzy światło dzienne za rok. Premiery powinniśmy się więc spodziewać w 2010 roku. Wszystkie rendery znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (31)

Gry

Kolejna paczka screenów z TOR

2008-12-27 12:32:10 SWTOR.com

Twórcy Star Wars: The Old Republic zaserwowali nam kolejną paczkę screenów z gry. Ponownie gwoździem programu stały się lokacje, które już za rok będziemy mogli przemierzać. Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście enklawy Jedi i Sithów – Tython i Korriban. Ponadto poznaliśmy też wygląd kolejnych robotów z tej jakże tajemniczej ery. Najbardziej jednak rzuca się w oczy komnata narad Sithów, w której planują swój kolejny krok przeciwko Republice i Jedi (klik).Zaprezentowano również kilka concept artów z prac jakie właśnie trwają nad grą. Tutaj ponownie prym wiodą Sithowie. Ciekawostką jest nowy pojazd służący do transportu wojsk Republiki, którego podobne modele już w uniwersum Star Wars widywaliśmy i widujemy.Wszystkie screeny i concept arty z grudniowej aktualizacji znajdziecie tutaj. Natomiast poprzednie obrazki z gry znajdziecie w tym newsie.

Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Gry

''The Force Unleashed'' jak na razie bez laurów

2008-12-15 20:46:27 GameTrailers

W minioną niedzielę odbyła się gala Video Games Awards 2008, którą wyemitowała stacja Spike TV. Wśród nominowanych był także dobrze znany nam tytuł Star Wars: The Force Unleashed. Zestawienie kategorii, w których nasz faworyt brał udział, wyglądało następująco:

najlepsza gra oparta na filmie lub serialu:
 • LEGO Indiana Jones: The Original Adventures
 • Quantum of Solace
 • Star Wars: The Force Unleashed
 • Naruto: The Broken Bond

  najlepsza „rola” kobieca:
 • Debi Mae West jako „Merylin Silverburgh” w „Metal Gear Solid 4”
 • Nathalie Cox jako Juno Eclipse w „Star Wars: The Force Unleashed”
 • Paula Tiso jako „Silvia Cristel” w „No More Heroes”
 • Keely Hawes jako „Lara Croft” w „Tomb Rider Underworld”

  Niestety, jury i gracze nie docenili długo oczekiwanej przez fanów Gwiezdnych Wojen gry. Tak też „The Force Unleshed” nie zostało najlepszą grą opartą na filmie lub serialu, a ten zaszczytny tytuł uzyskała gra „LEGO Indiana Jones: The Original Adventures”. Natomiast w najlepszą kobietą podkładającą głos postaci kobiecej została Debi Mae West jako „Merylin Silverburgh” w „Metal Gear Solid 4”. Jak na razie „The Force Unleashed” nie zdobyło żadnego znaczącego lauru, nie licząc oczywiście wyróżnień w przeróżnych top listach.

  Kompletną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (14)
 • Gry

  Pierwsze filmy z SW: TOR

  2008-12-13 00:37:16 miseppbett na forum

  Na oficjalnej stronie gry "The Old Republic" pojawił się pierwszy zwiastun, czy raczej krótki film dokumentalny, w którym zaprezentowano kilka nowych szkiców koncepcyjnych, garść nowych screenów, a także pierwsze ujęcia samej rozgrywki - choć gra daleka jest jeszcze od ukończenia. W filmie wypowiadają się główny projektant James Ohlen, główny scenarzysta Daniel Erickson, oraz dyrektor artystyczny Jeff Dobson.  Przypominamy, że niewykluczone jest, że gra będzie się opierać nie na abonamencie, a na mikrotransakcjach, pisaliśmy o tym w tym miejscu. Ponadto przypominamy, że premiera gry może nastąpić już pod koniec roku 2009.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (27)

  Gry

  TOR - mikrotransakcje czy abonament?

  2008-12-11 21:23:59 Massivley

  Wczorajszego dnia świat graczy i fanów Star Wars opłynęła szokująca wręcz plotka – jest szansa na to by w The Old Republic nie był wymagany abonament – takie rozwiązanie jest brane przez twórców pod uwagę. Tak zwane mikrotransakcje, czyli drobne opłaty za usługi, miałyby zastąpić regularny abonament. Natomiast za utrzymanie całej infrastruktury potrzebnej do prowadzenia rozgrywki mieliby przejąć na siebie sponsorzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra miałaby większy popyt, przez co tradycyjny sponsoring stałby się opłacalnym przedsięwzięciem. Gracze natomiast nie musieliby płacić za granie w ulubioną pozycję. Rozwiązanie wygodne zarówno dla wydawcy jak i dla graczy.  Dziś wczorajsza informacja znajduje potwierdzenie w słowach Johna Riccitiello – szefa Electronic Arts:

  BioWare sklasyfikowało nadchodzący „Star Wars MMO: The Old Republic” jako tytuł bazujący na mikrotransakcjach, zakładając, że gra będzie wykorzystywała alternatywne sposoby finansowania zamiast opłaty abonamentowaej. Kontynuujemy nasz plan budowy relacji na linii produkt-konsument, który zakłada właśnie mikrotransakcje i abonament. Niedawne uaktywnienie Warhammera jest tego najlepszym przykładem.  Ponadto dziś poznaliśmy przypuszczalny okres, w którym odbędzie się premiera „The Old Republic”. Dzięki zastosowaniu technologii HeroEngines, umożliwiającej aktualizowanie gry na bieżąco, będziemy mogli odpalić nadchodzące MMO pod koniec 2009 roku! Nad update’ami miałoby pracować kilka ośrodków na cały świecie równocześnie, co pozwala tworzyć bez przerwania kolejnych przygód, lokacji i postaci niezależnych.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (33)

  Gry

  10 gier roku według Time Magazine

  2008-12-09 16:06:04 EUCantina

  Amerykańskie czasopismo Time Magazine opublikowało swoją listę dziesięciu najlepszych gier roku. Wśród nich znalazł się także przedstawiciel Gwiezdnych Wojen, którym jest oczywiście The Force Unleashed. Nasz reprezentant uplasował się na siódmym miejscu, wyprzedziły go natomiast takie marki jak: Rock Band 2, GTA IV czy Gears of War 2. Miejmy nadzieję, że w kolejnych plebiscytach „The Force Unleashed” zostanie docenione i uzyska pierwszą nagrodę. Najbliższą okazją będzie gala Video Games Awards, o której pisaliśmy w tym miejscu. Pełna lista wyróżnionych przez Time Magazine wygląda następująco:

  1. Grand Theft Auto IV
  2. Braid
  3. LittleBigPlanet
  4. Rock Band 2
  5. Gears of War 2
  6. Dead Space
  7. Star Wars: The Force Unleashed
  8. Hunted Forever
  9. Fieldrunners
  10. Spore

  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Gry

  Galen Marek w Świątyni Jedi

  2008-12-05 07:05:23 strona oficjalna

  Na stronie oficjalnej pojawiły się informacje o nowym poziomie dla pojedynczego gracza. Dostępny jest on na Playstation i X-Box. Sekretny uczeń Dartha Vadera wyrusza do Świątyni Jedi aby poznać więcej szczegółów na temat swojego ojca. Musi walczyć z tysiącami wrogów, a także ze swoimi wewnętrznymi demonami. Na koniec czeka go próba, którą musi przejść każdy Jedi.

  Oto przykładowe screeny

  Dodatkowo można ściągnąć grywalne postacie, jak na przykład Plo Koon,  a nawet  czy też  Zainteresowani pobraniem nowego poziomu powinni odwiedzić to miejsce.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (27)

  Gry

  ''The Old Republic'' i marketing - UPDATE

  2008-12-03 19:13:26 Destructoid

  Jak się okazuje, The Old Republic nie będzie ograniczał się tylko do gry. Plany twórców są znacznie bardziej rozbudowane, a sam tytuł ma być szerzej wykorzystany niż początkowo zakładano. Na razie wszystko jest jeszcze w fazie planowania, ale Tom Nichols – szef działu online w LucasArts – zdradził nam kilka szczegółów w swojej wypowiedzi dla serwisu VG247. Oto i ona:

  Patrzymy w przyszłość na naszą współpracę z partnerami z LucasFilm, którzy pracowali z nami wcześniej przy KotORze w sprawie komiksów i figurek oraz wszystkich innych rzeczy. Myślę, że obecnie są podobne możliwości by wydać takie same rodzaje produktów i rozszerzeń z naszymi licencjonowanymi parterami.


  Tymczasem jak donoszą fani na naszym forum, w grudniowym wydaniu czasopisma „CD Action” pojawiła się zapowiedź „The Old Republic”, w której znalazło się kilka plotek na temat gry:
 • Naga Sadow ma być wspominanym wcześniej Imperatorem Sithów
 • dialogi mają być zbliżone do tych z „Mass Effect”
 • postacie mają na siebie wpływać tak jak w „KotOR II”
 • gracz ma mieć własną drużynę złożoną z NPC (graczy kontrolowanych przez grę)
 • ludzie i Bothanie mają być jedynymi znanymi rasami, którymi przyjdzie nam zagrać
 • będzie abonament

  Z niektórymi tezami przytoczonymi przez „CD Action” można śmiało dyskutować, do czego was zapraszamy w temacie na forum.

  W tym newsie zobaczyć możecie najnowsze screeny z gry.


  UPDATE (Nestor 3/12/2008 22.15):

  Dzięki uczynności Miniego możemy wam zaprezentować najbardziej "kontrowersyjne" fragmenty z grudniowego "CD Action":

  Niedawno w San Francisco BioWare i LucasArts wspólnie potwierdziły pogłoski, jakoby w studiu BioWare Austin tworzona była kolejna MMO na motywach nasłynniejszej z gwiezdnych sag. Ta zaś, zatytułowana Star Wars: The Old Republic i prezentowana jako grywalna pre-alfa, realizować ma wreście marzenie, o jakim śnili fani "Gwiezdnych wojen" - ma pozwolić żyć wirtualnym życiem dawno, wano temu w ogległej galaktyce [...]

  W BioWare mówi się, że tworzą jednocześnie "KotOR-a 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i kolejne".

  Ich starania jednak, jak się okazuje, jedynie opóźniły nieuniknione - kolejny atak, tym razem całego Imperium Sith, dowodzonego przez znanego skądinąd Imperatora Naga Sadowa, rzuca Starą Republikę na kolana, a dyktowane przez niego zawieszenie broni sprawia, że nieliczni ocalali Jedi zmuszeni są opuścić Coruscant. W tym też miejscu i czasie na dziejową scenę wkroczyć mają nowi bohaterowie - gracze. [...]"


  KOMENTARZE (23)
 • Loading..